
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2021 року справа №1.380.2019.002438
зал судових засідань № 12
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кузана Р.І.,
секретар судового засідання Красневич Ю.Б.,
за участю:
представника позивача Винницького В.В.,
відповідача Нижника М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Личаківської районної адміністрації до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про демонтаж тимчасової споруди, -
в с т а н о в и в :
Личаківська районна адміністрація (місце проживання: 79017, м.Львів, вул.К.Левицького, 67, РНОКПП 04056109) (далі – позивач) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) (далі – відповідач, ФОП ОСОБА_1 ), в якому просить зобов`язати відповідача демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на АДРЕСА_2 .
Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що ФОП ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність у тимчасовій споруді за адресою: АДРЕСА_2 . Проте, позивач зазначає, що за відповідачем не обліковується укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою, договір оренди земельної ділянки з ним не укладався та паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на АДРЕСА_2 у відповідача відсутній. На підставі цього, позивачем прийнято розпорядження №549 від 20.12.2018 «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_2 », згідно з п.1 якого зобов`язано ФОП ОСОБА_1 добровільно демонтувати за власні кошти самочинно встановлену тимчасову споруду на АДРЕСА_2 у термін до одного місяця. Проте, ФОП ОСОБА_1 вимоги вказаного розпорядження не виконав та тимчасову споруду не демонтував, що підтверджується актом обстеження від 01.02.2019. Позивач вважає, що оскільки вказане розпорядження є чинним та обов`язковим до виконання, а відповідачем таке не виконано то наявні підстави для задоволення позовних вимог.
Ухвалою судді від 20.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою судді від 27.05.2019 замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відповідач 29.05.2019 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому в задоволенні позовних вимог просить відмовити. Відзив обґрунтований тим, що він зареєстрований як фізична особа-підприємець з 1996 року. Вказує, що з невідомих йому причин, згідно з ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова» його тимчасова споруда, розміщена за адресою: АДРЕСА_2 (на його власній земельній ділянці) не увійшла в комплексну схему розміщення тимчасових споруд, як частина Програми комплексного благоустрою міста. Відповідач зазначає, що він 12.11.2018 та 16.01.2019 звертався із відповідними заявами, в яких просив включити його тимчасову споруду в комплексну схему розміщення тимчасових споруд, однак відповіді за результатами розгляду таких йому не надано. На підставі цього відповідач вважає, що оскільки ним не було одержано у встановлений законом строк дозволу на розміщення тимчасової споруди чи відмови у такому розміщенні, ним було законно застосовано принцип мовчазної згоди відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». З врахуванням наведених обставин вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог. Просив у задоволені позову відмовити повністю.
26.07.2019 від представника позивача надійшли додаткові пояснення, в яких позивач вказав, що земельна ділянка, на якій розміщена тимчасова споруда відповідача перебуває у приватній власності, однак використовується не за призначенням, а саме: ділянка призначена для обслуговування житлового будинку, а на ній встановлена тимчасова споруда.
Ухвалою від 29.07.2019 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою від 30.10.2019 суд зупинив провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №1.380.2019.005341 за позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради про зобов`язання до вчинення дій.
Ухвалою від 13.01.2021 суд поновив провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві та додаткових поясненнях. Просив суд позов задовольнити повністю.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Просив суд у задоволені позову відмовити повністю.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець 19.04.1996, є власником павільйону, що розташований на земельній ділянці, належній йому на праві приватної власності згідно з Державним актом IV-ЛВ № 039059 за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 № 2448 «Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 18.12.2008 №2311» внесено зміни до Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм, як частини комплексного благоустрою території міста згідно з додатком №1-ЗМ. Серед переліку суб`єктів підприємницької діяльності, які включені до вказаного додатку є ФОП ОСОБА_1 (тимчасова споруда за адресою: АДРЕСА_2 , приватна земельна ділянка – на 5 років).
Відповідно до ухвали Львівської міської ради №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» від 02.03.2017, термін здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах, що розміщені на території м.Львова продовжено до 31.05.2018, згідно з додатком № 1, в якому зазначена спірна тимчасова споруда (п.76).
Пунктом 2 зазначеної ухвали встановлено, що після завершення зазначеного у п. 1 цієї ухвали терміну, у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015 №4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», термін здійснення підприємницької діяльності у таких тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020.
Згідно з п. 5 цієї ухвали суб`єктам підприємницької діяльності, переліченим у додатку 1, до 01.09.2017 необхідно укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив`язки тимчасових споруд.
Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 № 2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 29.06.2017 № 2257» зазначені терміни продовжено до 31.12.2017 та до 28.02.2018 відповідно.
Поряд з цим, п. 7 ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019.
Ухвалою Львівської міської ради за №3417 від 17.05.2018 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526» було встановлено, зокрема « 1. Внести зміни до ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова»: 1.1. Викласти пункт 1 у новій редакції:
« 1. Продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, які розміщені на території м. Львова до 31.12.2019 згідно з додатком 1, крім тимчасових споруд, зазначених у пунктах 88, 103, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 27, 42, 46, 54, 105, 114, 131, 200, 255, 271, 274, 275, 276 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 1, 29, 32, 62, 76, 99, 163 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 14, 103, 105, 107, 138, 140, 178, 184, 185, 230, 322, 324, 326, 329 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 28, 61, 62, 154, 155, 157, 158, 178, 213, 214, 262, 263, 267, 279, 280, 281, 290 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 20, 119, 121, 125, 288, 304, 311, 314 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Шевченківському районі м. Львова».
У перелік для продовження здійснення підприємницької діяльності за адресою: АДРЕСА_2 не включено у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд як частини Програми комплексного благоустрою міста тимчасову спору, у якій здійснював діяльність ФОП ОСОБА_1
12.11.2018 та 16.01.2019 позивач звертався до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища з заявами про включення тимчасової споруди, яка йому належить та розташована за адресою: АДРЕСА_2 в комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Львові.
Згідно з витягом з протоколу № 135 засідання постійної комісії від 30.07.2019 одноголосно вирішено рекомендувати Управлінню архітектури та урбаністики надати висновки щодо вищевказаного питання.
Відповідно до листа Управління комунальної власності від 26.07.2018 № 4-2302- 1518 за ФОП ОСОБА_1 не обліковується укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою. Договір оренди земельної ділянки із відповідачем не укладався, що слідує із листа Управління земельних ресурсів Львівської міської ради від 26.07.2018 №4-2403-1824. Паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на АДРЕСА_2 у відповідача відсутній.
18.10.2018 інженером КП «Адміністративно - технічне управління» складено протокол №5-091б про адміністративне правопорушення, у якому зазначено, що ФОП ОСОБА_1 самочинно встановив тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 , чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 КУпАП. Протокол складено за участю ФОП ОСОБА_1 , про що свідчить його підпис у протоколі. (а.с.47)
15.11.2018 адміністративною комісією Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 , та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн., що підтверджується постановою №188, і яка в силу ст.298 КУпАП є обов`язковою для виконання. Вказана постанова не оскаржувалась та набрала законної сили, а штраф відповідачем сплачено добровільно, що підтверджується квитанцією №74 від 20.11.2018. (а.с.58)
04.12.2018 Личаківська районна адміністрація листом №33-вих-4101 повідомила ФОП ОСОБА_1 про те, що відповідно до ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417 «Про несення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526» йому не продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасовій споруді, встановленій на АДРЕСА_2 .
Крім цього, повідомлено, що 07.12.2018 о 13:30 год. відбудеться обстеження вказаної тимчасової споруди за вказаною адресою за участі представників районної адміністрації КП «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради. (а.с.20)
07.12.2018 комісією в складі представників районної адміністрації, представника КП «Адміністративно-технічне управління» та в присутності суб`єкта підприємницької діяльності Нижника М.О. здійснено обстеження тимчасової споруди на АДРЕСА_2 , під час якого встановлено, що у тимчасовій споруді здійснюється торгівельна діяльність продуктами та овочами, про що складено акт. (а.с.14)
20.12.2018 Личаківська районна адміністрація керуючись ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», ухвалою Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888, від 26.10.2017 №2526», п.4.24. Положення про Личаківську районну адміністрацію та її структуру, затвердженим рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №977 від 01.11.2016, враховуючи, що тимчасова споруда, розміщена за адресою АДРЕСА_2 не увійшла до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд як частини Програми комплексного благоустрою міста, видала розпорядження №549 «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_2 .»
Пунктом 1 вказаного розпорядження зобов`язано ФОП ОСОБА_1 добровільно демонтувати за власні кошти самочинно встановлену тимчасову споруду на АДРЕСА_2 у термін до одного місяця. (а.с.11)
26.12.2018 Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради листом із повідомленням про вручення надіслала копію вказаного вище розпорядження ФОП ОСОБА_1 (копію поштової квитанції долучено до матеріалів справи).
Згідно з актом обстеження комісії у складі представників районної адміністрації від 01.02.2019 вимоги розпорядження районної адміністрації №549 від 20.12.2018 ФОП ОСОБА_1 не виконано, тимчасову споруду не демонтовано. (а.с.13)
Невиконання відповідачем обов`язку щодо демонтажу самочинно встановленої тимчасової споруди на АДРЕСА_2 стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно із п.44 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон України №280/97-ВР) виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку.
До компетенції виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (підпункт 7 пункту «а» статті 30 Закону №280/97-ВР).
Згідно з ст.31 Закону України №280/97-ВР виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.
Відповідно до ст.73 Закону України №280/97-ВР акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Як передбачено ч. 2 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI від 17.02.2011, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (далі - Порядок №244).
Відповідно до п.1.3 Порядку №244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Згідно з п. п. 1.5 та 1.6 Порядку №244 комплексна схема розміщення ТС в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту - це текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.
Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб`єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до пунктів 2.1, 2.20, 2.21, 2.30 та 2.31 Порядку №244 підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив`язки. Відхилення від паспорта прив`язки тимчасової споруди не допускається. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється.
Аналогічні приписи закріплені і в Положенні про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженому ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526 (далі - Положення).
Згідно з визначенням, наведеним в п. 1.3 цього Положення, самовільно встановлена тимчасова споруда - це тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорта прив`язки ТС.
Відповідно до п.1.7 Положення, дія Правил розміщення тимчасових споруд поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб, які встановлюють тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.
Пунктом 2.1 цього ж Положення визначено, що розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорта прив`язки, плану земельної ділянки та договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив`язки, та плану земельної ділянки або схемі прив`язки.
Згідно з підп. 2.4.3. п 2.4.Положення, розміщення тимчасових споруд здійснюється: на приватних земельних ділянках – за згодою власника земельної ділянки.
Відповідно до п.3.14 Положення термін дії паспорта прив`язки тимчасової споруди встановлюється відповідно до терміну, зазначеного в ухвалі міської ради, з врахуванням містобудівної документації, державних норм та правил і Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова.
Відтак, для встановлення правомірності розміщення тимчасової споруди необхідно з`ясувати наявність сукупності умов:
- ухвали Львівської міської ради, згідно з якою тимчасова споруда включена до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд як частини Програми комплексного благоустрою міста;
- чинного договору оренди земельної ділянки, необхідної для розміщення тимчасової споруди;
- дійсного паспорта прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
З наведеного, суд приходить до висновку, що тимчасова споруда вважається такою, що встановлена правомірно тільки у разі дотримання усіх трьох вищевказаних умов. І у випадку відсутності хоча б однієї з них, тимчасову споруди слід вважати такою, що встановлена самовільно.
Суд звертає увагу на те, що оскільки ОСОБА_1 є власником земельної ділянки на якій розміщена тимчасова споруда, а відтак для встановлення правомірності розміщення тимчасової споруди йому необхідно, щоб така була включена до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд як частини Програми комплексного благоустрою міста та мати дійсний паспорт прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Як вже встановлено судом, Ухвалою Львівської міської ради «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова» від 02.03.2017 за №1568, пунктом першим, був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова, до 31.05.2018 згідно з додатком 1.
Під порядковим номером № 76 у додатку № 1 вказаної ухвали зазначався ФОП ОСОБА_1 .
Суд зазначає, що пунктом 5 вказаної ухвали встановлювався обов`язок суб`єктам підприємницької діяльності, переліченим у додатку 1, до 01.09.2017 укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив`язки тимчасових споруд.
Судом під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 12.11.2018 та 16.01.2019 звертався до Постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, із заявами в яких просив включити тимчасову споруду на АДРЕСА_2 до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові.
Проте, суд звертає увагу, що відповідач звертався із вказаними заявами після встановленого ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 № 2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 29.06.2017 № 2257» терміну, до якого мав укласти договір на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд та отримати паспорт прив`язки, що й стало підставою для виключення тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м. Львова згідно з ухвалою Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526».
Відповідач не оскаржував ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 № 2526», якою не було продовжено терміну здійснення його підприємницької діяльності у тимчасовій споруді. Доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Відтак, в матеріалах справи відсутні, будь-які, докази, які б давали суду підстави вважати, що у встановлений Ухвалою термін відповідач привів необхідну документацію у відповідність до вимог Ухвали. Вказане в подальшому стало підставою для не продовження строку розміщення тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 .
Суд також враховує, що ОСОБА_1 звертався до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради з вимогою зобов`язати відповідача включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова тимчасову споруду - кіоск за адресою: АДРЕСА_2 , який належить ОСОБА_1 , а також видати паспорти прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений кіоск.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18.05.2020 у справі №1.380.2019.005341, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.11.2020, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено повністю. Вказане рішення набрало законної сили.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у ОСОБА_1 відсутні передбачені у Положенні документи для розміщення на АДРЕСА_2 тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності.
Судом також встановлено, що пунктом 3 прийнятого Личаківською районною адміністрацією Розпорядження «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_2 » №549 від 20.12.2018, визначено, що у разі невиконання п.1 такого, доручено відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації скласти відповідний акт та юридичному відділу підготувати позовну заяву в суд.
Як слідує з акта комісійного обстеження від 01.02.2019 вказана тимчасова споруда не демонтована, а відтак відповідачем добровільно не виконано вимоги Розпорядження «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_2 » №549 від 20.12.2018.
Згідно з п. 7.1.2 Положення самовільно встановлені тимчасові споруди підлягають демонтажу.
За змістом п.п. 7.3.-7.5. Положення, при виявлені самовільно встановленої тимчасової споруди складається акт довільної форми та районна адміністрація, на території якої розташована тимчасова споруда приймає рішення про її демонтаж у 10-денний термін. Акт обстеження підписують представники районної адміністрації, комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» та власник тимчасової споруди. У разі, якщо власник відмовляється від підписання або від участі в обстеженні, копія акта скеровується йому рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Пунктом 7.8 Положення районним адміністраціям надано право на звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасової споруди, встановленої з порушенням цих Правил.
Відповідачем не надано до суду доказів, що спростовують виявлене порушення та доказів щодо його усунення станом на час розгляду вказаної справи, відтак вимоги Личаківської районної адміністрації є обґрунтованими.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч.2 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в:
позов задовольнити повністю.
Зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на АДРЕСА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення суду складене та підписане 09.03.2021
Суддя Р.І. Кузан