Рішення № 95434197, 02.03.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2021
Номер справи
280/9050/20
Номер документу
95434197
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2021 року Справа № 280/9050/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.,

за участю секретаря судового засідання Прус Я.І.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Вознесенівського районного у місті Запоріжжі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Вознесенівського районного у місті Запоріжжі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (далі - Вознесенівський районний у м. Запоріжжі ВДРАЦС, відповідач), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати Висновок відповідача №83/21.13-85 від 12.06.2020;

зобов`язати відповідача внести зміни до актового запису, що міститься у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, про народження позивача щодо виправлення дати народження на « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначає, що є не допустимим порушення прав громадян України через неможливість отримання певних документів, у зв`язку із їх місцезнаходженням на тимчасово окупованих територіях. Допущена помилка в базі даних ДРАЦСГ, пов`язана скоріш за все з людським фактором, не має порушувати права та інтереси Позивача, шляхом створення різного роду перешкод. Вказує, що на даний момент позивач здійснює процедуру оформлення шлюбних відносин із іноземцем, для проведення якої на вимогу країни громадянства чоловіка, необхідно надати свідоцтво про народження нового зразка, оскільки інші країни не визнають свідоцтва про народження, видані за часів СРСР, у зв`язку з чим, ОСОБА_1 і зіткнулась з проблемою допущення помилки у її даті народження. Наголошує, що вірна дата народження позивача, а саме « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підтверджується достатньою кількістю документів, а саме: оригіналом свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 14.01.1967, паспортом громадянина України, посвідченням водія НОМЕР_2 , паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 . З урахуванням викладеного, вважає відмову відповідача про внесення змін до актового запису дати народження позивача протиправною.

Ухвалою судді від 15.12.2020 позовна заява залишена без руху та позивачу надано строк для усунення зазначених судом недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк недоліки позовної заяви було усунуто.

Ухвалою судді від 14.01.2021 відкрито спрощене позовне провадження та призначене перше судове засідання на 09 лютого 2021 року без виклику учасників справи. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Відповідач позов не визнав, 28 січня 2021 року на адресу суду надіслав відзив (вх. №5313), у якому посилається на приписи Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 №52/5, вказує, що Єдиним та основним підтвердженням правильності написання дати народження заявниці є актовий запис про народження ОСОБА_1 №33 від 14.01.1967, складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Старобільському району та місту Брянка Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), який неможливо залучити до справи як доказ, в зв`язку з тим, що даний документ зберігається в відділі державної реєстрації актів цивільного стану, архівні документи якого зберігаються на тимчасово окупованій території України. Стверджує, що у відповідності до пп. 2.13.1, 2.13.2 п. 2.13 Правил органи державної реєстрації актів цивільного стану за заявою громадян можуть вносити зміни до актових записів на підставі рішення суду, якими встановлено неправильність таких записів та зазначено про внесення до них конкретних змін. З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог а частині визнання протиправним та скасування Висновку Вознесенівського районного у м. Запоріжжі ВДРАЦС №83/21.13-85 від 12.06.2020.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України, справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

У травні 2020 року ОСОБА_1 звернулась до Вознесенівського районного у м. Запоріжжі ВДРАЦС із заявою про повторне отримання свідоцтва про своє народження та після отримання свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 12.05.2020, з`ясувала, що дата народження записана « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Додатково встановлено, що у повному витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження позивача № 33 від 14 січня 1967 року складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Брянківського міського управління юстиції Луганської області (правонаступником якого є Відділом ДРАЦС по Старобільському району та місту Брянка Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)), також вказана невірна дата народження «ІНФОРМАЦІЯ_2».

28 травня 2020 року з метою усунення розбіжностей у документах ОСОБА_1 звернулась до Вознесенівського районного у м. Запоріжжі ВДРАЦС із заявою, в якій просила про внесення змін до актового запису про народження № 33 від 14.01.1967, складеного Відділом ДРАЦС по Старобільському району та місту Брянка Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) щодо виправлення дати народження у свідоцтві про народження серії НОМЕР_4 з «ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На підтвердження вказаних обставин позивач надала такі документи, зокрема:

- копію паспорту НОМЕР_5 , виданого Орджонікідзевським РВ УМВС України в Запорізькій області 29 червня 2002 року;

- копію свідоцтва про народження позивача НОМЕР_1 від 14.01.1967, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Старобільському району та місту Брянка Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків);

- копію свідоцтва про народження дитини НОМЕР_6 від 24.12.1991, виданого Вознесенівським районним у м. Запоріжжі ВДРАЦС на ОСОБА_2 ;

- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження позивача, актовий запис №33 від 14.01.1967, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Брянківського міського управління юстиції Луганської області;

- повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження доньки, актовий запис №1342 від 24.12.1991, складеного Вознесенівським районним у м. Запоріжжі ВДРАЦС на ОСОБА_2 .

Проте, 12 червня 2020 року відповідачем в особі начальника відділу було складено Висновок №83/21.13-85 від 12.06.2020, яким визнано доцільним відмовити у внесенні змін до актового запису про народження заявниці № 33 від 14.01.1967, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Старобільському району та місту Брянка Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), а саме: виправити дату народження дитини з « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у зв`язку із відсутністю достатніх підстав та розбіжностями у підтверджуючих документах.

Вважаючи Висновок відповідача №83/21.13-85 від 12.06.2020 протиправним, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану є Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 №2398-VI (далі - Закон № 2398-VI).

Відповідно до ст. 2, 3 Закону № 2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою.

Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Згідно з ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 6 Закону № 2398-VІ органами державної реєстрації актів цивільного стану є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану); виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Таким чином, до компетенції відповідача законодавством віднесено вирішення питань з приводу яких виник спір.

Статтею 22 Закону № 2398-VІ передбачено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

- особи, щодо якої складено актовий запис;

- одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

- опікуна недієздатної особи;

- спадкоємців померлого;

- представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

За приписами ч. 5 ст. 9 Закону № 2398-VІ правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Пунктами 1.1, 1.5, 1.7 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 (далі - Правила №96/5), передбачено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника). Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у п. 2.28 розділу II цих Правил №96/5.

У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно з п.2.1 розділу ІІ Правил №96/5 громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території на їх вибір.

Відповідно до п. 2.5, 2.6 розділу ІІ Правил №96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: особою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього).

Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Згідно з п. 2.11 розділу ІІ Правил №96/5 факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

Пунктом 2.12 розділу ІІ Правил №96/5 встановлено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Підстави для внесення змін в актові записи цивільного стану вказані у п. 2.13 розділу ІІ Правил №96/5. Такими підставами, зокрема, є: 2.13.1) рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; 2.13.2) постанова адміністративного суду; 2.13.3) висновок районного, районного у містах, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України; 2.13.12) Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Підпунктом 2.15.9 п. 2.15 розділу ІІ Правил №96/5 передбачено, що висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Згідно з п. 2.16 цих Правил зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. На підставі висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану про виправлення помилок, доповнення запису відомостями тощо виправляються або доповнюються відповідні відомості в актових записах, які зазначено у висновку.

Відповідно до п. 2.20 розділу ІІ Правил №96/5 висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва чи консульської установи України про відмову у внесенні змін до актових записів цивільного стану складається у двох примірниках. Один примірник разом з усіма матеріалами залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або дипломатичному представництві чи консульській установі України, якими складено висновок про відмову, а другий вручається (надсилається) заявнику. Водночас у висновку зазначається про можливість оскарження відмови про внесення змін до актового запису цивільного стану в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач склав оскаржений висновок про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану про народження позивача за його заявою про виправлення дати народження, через відсутність належного документального підтвердження.

Судом встановлено, що в актовому записі про народження позивача № 33 від 14 січня 1967 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Брянківського міського управління юстиції Луганської області зазначено дату народження " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", про що свідчить повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Натомість, у оригіналі свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 14.01.1967, паспорті громадянина України, посвідченням водія НОМЕР_2 , паспорті громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 , виданих на ім`я ОСОБА_1 , зазначена дата народження - " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

У свідоцтві про народження, виданому повторно, серії НОМЕР_4 від 12.05.2020, дата народження також записана " ІНФОРМАЦІЯ_2 ". Підставою до видачі вказаного свідоцтва є актовий запис про народження №33 від 14 січня 1967 року.

З огляду на викладені приписи спеціального закону та правил внесення змін до актових записів цивільного стану, а також з аналізу оскаржуваного висновку та наданих позивачем доказів, суд вважає, що під час реєстрації акту цивільного стану про народження позивача були допущені помилки, зокрема вказано неправильні відомості (п.2.15.9.), позивачем надано достатньо доказів на підтвердження того, що його дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 », усунути дані розбіжності в інший спосіб ніж шляхом внесення змін до актового запису про народження у позивача немає.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до ст. 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 9, 77, 242-246, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_7 ) до Вознесенівського районного у місті Запоріжжі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (69037, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 173, код ЄДРПОУ 04053944) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Висновок №83/21.13-85 про внесення змін до актового запису цивільного стану, складений 12.06.2020 Вознесенівським районним у місті Запоріжжі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Зобов`язати Вознесенівський районний у місті Запоріжжі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) внести зміни до актового запису № 33 від 14 січня 1967 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Брянківського міського управління юстиції Луганської області, що міститься у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, про народження ОСОБА_1 щодо виправлення дати народження на « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Стягнути з Вознесенівського районного у місті Запоріжжі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 1681,60 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят одна гривня 60 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя І.В. Батрак