
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 березня 2021 року м. Житомир справа № 240/8208/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву про виправлення описки в рішенні суду та у виконавчому листі в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про виправити помилку у виконавчому листі,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, у якій просить виправити описку у рішенні суду від 10.03.2020 та у виконавчому листі, оскільки у них невірно зазначено її анкетні дані, адресу, прізвище, ім"я, по батькові та ідентифікаційний номер.
Розгляд заяви здійснюється у письмовому провадженні.
Дослідивши доводи заяви, матеріали справи , суд дійшов висновку про відсутність підстав для внесення виправлень у рішення та виконавчі листи, з огляду на таке.
За приписами ч. 1-2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Суд зазначає, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Отже, підставами для внесення виправлень у судові рішення є описка або очевидна арифметична помилка.
Судом встановлено, що рішенням від 10.03.2020 у справі №240/8208/19 позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського,17, м.Овруч, Житомирська область, 11106, код ЄДРПОУ 03192603) у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського,17, м.Овруч, Житомирська область, 11106, код ЄДРПОУ 03192603) з 17.07.2018 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
В іншій частині позову відмовлено.
При цьому, у резолютивній частині рішення всі анкетні дані позивача зазначено вірно. Вони відповідають даним , вказаним у позовній заяві та долученим до матеріалів справи документів.
Отже, підстави для внесення виправлень у рішення відсутні.
Відповідно до ч.1 та 2 ст. 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю або частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником або іншою особою або з інших підстав.
Отже, внесення виправлень до виконавчого документа можливе за наявності в ньому помилки.
З матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення суду позивачу було видано виконавчий лист №8296/2020 від 16.02.2021 наступного змісту: "Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського,17, м.Овруч, Житомирська область, 11106, код ЄДРПОУ 03192603) з 17.07.2018 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року".
Того ж дня, позивачу видано виконавчий лист №8297/2020 від 16.02.2021 про "стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського, 17, м.Овруч, Житомирська область, 11101, код ЄДРПОУ 03192603) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок)".
Суд зазначає, що виконавчий лист №8296/2020 від 16.02.2021 не містить помилки, оскільки його зміст співпадає з резолютивною частиною рішення суду по цій справі.
Разом з тим, щодо виконавчого листа №8297/2020 від 16.02.2021, суд відмічає, такий був виданий помилково, оскільки при прийнятті рішення, у резолютивній частині, питання про відшкодування судових витрат судом не вирішувалося, з огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору (потерпілий від ЧАЕС 2 категорії згідно посвідчення).
Таким чином, суд дійшов висновку, що підстави для внесення виправлень у виконавчі листи відсутні.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні заяви позивача про внесення виправлень у судове рішення та виконавчі листи за безпідставністю.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про внесення виправлень у судове рішення та виконавчі листи у справі №240/8208/19 відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Капинос