
Справа № 396/180/21
Провадження № 3/396/80/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.03.2021 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Русіна Алла Анатоліївна, за участі прокурора Прудиус В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Новоукраїнка Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2020 року суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «з» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" - (старший лейтенант поліції), у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 року до 00 год. 00 хв. 01.06.2020 року в порушення вимог частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування) службових осіб, які з 01 вересня 2016 року чи пізніше припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та станом на день такого припинення займають відповідальне та особливо відповідальне становище зобов`язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2016 № 2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особлгіво відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), подав несвоєчасно без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме: 17.08.2020 о 15 год. 44 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав частково та пояснив, що декларацію за 2019 рік подав 17.08.2020 року, оскільки розрахувався з органів поліції в лютому 2019 року та з дати звільнення пройшов значний проміжок часу, крім того додав, що умисла на неподання декларації в нього не було, просив суворо не карати.
Прокурор Прудиус В.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , який частково визнав свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пояснення прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов`язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
На підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, працівниками поліції до суду надано протокол про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією №2/2021 від 18.02.2021 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», наказ Головного управління Національної поліції № 45 о/с від 08.02.2019 року про звільнення з служби поліції, інформацією з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 04.06.2020 року. Також, провина особи підтверджується свідченнями наданими ОСОБА_1 у судовому засіданні, відповідно до яких останній визнав свою вину у скоєнні порушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно до вимог ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1 підпунктах "а" і "в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.
17.03.2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)".
Відповідно до п.11, розділу І, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, сапрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб"єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб`єкти декларування - особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. ''з'' п.1 ч.1 ст.3 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: з) поліцейські.
Згідно ч.2 ст.45 Закону України ''Про запобігання корупції'' особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст.77 Закону України ''Про Національну поліцію`днем звільнення зі службив поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення. День звільнення вважається останнім днем служби.
Наказом Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області №45 о/с від 08.02.2019 р. старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено (за власним бажанням) з 08.02.2019 р. з Національної поліції України на підставі п.7 ч.1 ст.77 Закону України ''Про Національну поліцію''.
08.02.2019 року ОСОБА_1 ознайомлений із ст.45 Закону України ''Про запобігання корупції'', що згідно пам`ятки, в якій наявний підпис останнього, а також із зобов`язаннями про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України ''Про запобігання корупції'' при звільненні, які також ним підписані.
Проте, ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) 17.08.2020 року, що згідно інформації, опублікованої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, тобто з порушенням строків, які зазначені в п.п.2 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016р., зареєстрованого 15.07.2016р. в Міністерстві юстиції України за №959/29089.
Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.
Закон України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларації за 2019 рік у визначені в законі строки.
Всебічно, повно і об`єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини вчинення правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, відношення останнього до скоєного, суд, вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки, він, будучи суб"єктом декларування, вчасно ( до 00 год 00 хв. 01.06.2020 року) не подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держава або місцевого самоврядування за 2019 рік і його вина повністю підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.1 ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
При вирішенні питання про призначення покарання, до уваги беруться характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа правопорушника, ступень вини ОСОБА_1 , пом`якшуючі відповідальність обставини у вигляді щирого каяття, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, у зв`язку з чим вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а також стягнути з нього судовий збір, відповідно до ст. 40-1 КУпАП
Керуючись ст.ст.172-6 ч. 1, 245, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд, –
П О С ТА Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача – UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя:А. А. Русіна