
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
09 березня 2021 року м. Київ № 640/1647/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., розглянувши питання щодо роз`єднання позовних вимог в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року з 77% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, та щодо відмови у проведенні виплати ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року 100% від суми підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п, після скасування п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №103;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року із розрахунку основного розміру пенсії 77% грошового забезпечення та виплатити ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року 100% від сум підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 704-2017-п та відповідно до вимог статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, з урахуванням різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01 січня 2018 року та місячним розміром пенсії, отриманої Позивачем з 01 січня 2018 року, здійснивши виплату невідкладно та однією сумою;
- визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в м. Києві нової довідки станом на 05.03.2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця, відповідно до ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковім зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Київський міський військовий комісаріат підготувати і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві нову довідку станом на 05.03.2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця, відповідне до ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року.
Ухвалою суду від 03.03.2021 року відкрито провадження у даній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
В силу вимог частин 5, 6 статті 172 КАС України не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам. Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог.
Про об`єднання справ в одне провадження або роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
З урахуванням вказаної норми, під час вивчення матеріалів справи судом, суд дійшов висновку про необхідність роз`єднання позовних вимог в окремі провадження шляхом виділення у самостійне провадження позовних вимог, заявлених до Київського міського військового комісаріату.
За приписами частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КАС України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою.
Згідно з ч. 1 ст. 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Суд зазначає, що пов`язаними між собою можна вважати вимоги, що випливають з одних правовідносин, і, як наслідок, ґрунтуються на одних і тих самих фактичних даних.
Таким чином, у випадку заявлення позивачем в одній позовній заяві кількох вимог, що становлять предмет адміністративного позову, вказані вимоги мають виникати з однакових юридичних фактів, тобто мати єдині підстави позову, оскільки в протилежному випадку виникають різні адміністративні позови, які підлягають розгляду в окремих самостійних провадженнях.
Відповідні обставини мають бути обґрунтовані позивачем з урахуванням змісту спірних правовідносин.
З матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві виходять з протиправних, на думку позивача, дій щодо зменшення основного розміру пенсії та щодо відмови у проведенні виплати суми підвищення пенсії.
Разом з тим, позовні вимоги до Київського міського військового комісаріату виходять з протиправних, на думку позивача, дій Київського міського військового комісаріату щодо відмови у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в м. Києві нової довідки про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця станом на 05.03.2019 року.
Враховуючи те, що у позовній заяві об`єднано позовні вимоги всупереч ч. 1 ст. 172 КАС України, з метою сприяння виконанню завдання адміністративного судочинства, а також неупередженого та своєчасного вирішення даної справи, суд дійшов висновку про необхідність роз`єднання позовних вимог в окреме провадження.
Керуючись положеннями статті 2, 21, 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
У Х В А Л И В:
1. Роз`єднати в окремі провадження позовні вимоги ОСОБА_1 у справі №640/1647/21 шляхом виділення в окреме провадження позовних вимог:
- визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в м. Києві нової довідки станом на 05.03.2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця, відповідно до ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковім зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Київський міський військовий комісаріат підготувати і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві нову довідку станом на 05.03.2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця, відповідне до ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року.
2. Передати позовні матеріали ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії на автоматизований розподіл.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та окремо від рішення не оскаржується.
Суддя В.І. Келеберда