
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №500/4467/20
03 березня 2021 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
за участю:
секретаря судового засідання Семеха В.Т.
позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката Істеревича А.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить визнати протиправними дії щодо зобов`язання позивачу повернути переплачену суму житлової субсидії на загальну суму 28954,18 грн за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, скасувати рішення Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, оформлене у вигляді повідомлення про припинення надання субсидії №№144 та 144/1 від 29.05.2020, зобов`язати відповідача зробити перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан чоловіка ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 отримує субсидію за житлово-комунальні послуги з 2006 року, а 18.06.2018 по новому подала заяву для призначення субсидії та декларацію про доходи. При цьому інспектор не роз`яснила, що необхідно обов`язково зазначати членів сім`ї, які проживають окремо, а тому вказала відомості, як подавала з 2006, не маючи наміру приховати будь-які відомості , які могли вплинути на призначення житлової субсидії та її розмір. Відповідно з 01.05.2018 отримувала субсидію за житлово-комунальні послуги, яку в липні припинили нараховувати, а в серпні 2020 отримала повідомлення №№144 та 144/1 від 29.05.2020 про припинення надання субсидії з 01.05.2020 та повернення переплаченої суми житлової субсидії на загальну суму 28954,18 грн, так як при зверненні із заявою про призначення субсидії подала невірну інформацію про сімейний стан, а саме те, що перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 . 03.09.2020 звернулася до відповідача з проханням зробити перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан чоловіка, який теж є пенсіонером та не має великого доходу. Однак, відповідач листом №383/13.1 від 10.09.2020 відмовив у такому перерахунку, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
На підставі статті 12 та глави 10 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 04 січня 2021 року про відкриття провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, у якій зазначено строк подання учасникам справи відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечення щодо відповіді на відзив.
25.01.2021 через відділ документального забезпечення суду поступив відзив на позов, в якому позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні.
Зокрема, зазначає, що на момент звернення за призначенням житлової субсидії, позивач не вказала у декларації чоловіка ОСОБА_2 , з яким перебувала у зареєстрованому шлюбі, а тому відповідно до пункту 13 Положення №848 встановлено, що громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
27.01.2021 позивачем подано відповідь на відзив, в якій посилається на те, що невірна інформація про сімейний стан спростовується рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 09.10.2020, де вказано, що на протязі п`яти років не проживає з ОСОБА_2 . Крім того, даний факт підтверджується актом, складеним Гримайлівською селищною радою Гусятинського району Тернопільської області від 25.01.2021.
Ухвалою суду від 04.02.2021 визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено у справі судове засідання на 02.03.2021.
В судовому засіданні 02.03.2021 позивач, представник позивача позовні вимоги підтримали повністю з підстав, наведених у позовній заяві та просили задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника, оголошено перерву до 03.02.2021.
03.03.2021 через відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду поступило клопотання про долучення довідки до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, оглянувши матеріали пенсійної справи позивача, суд встановив наступні обставини.
18.06.2018 ОСОБА_1 подала до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради заяву про призначення житлової субсидії. Для призначення цього виду соціальної допомоги заявником подана також декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
На підставі поданих документів Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради було призначено субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 на період з травня 2018 по вересень 2018 року включно, а в подальшому в порядку автоматичного перерахунку на період з жовтня 2018 року по квітень 2019 року і з травня 2019 року по квітень 2020 року.
В квітні 2020 стало відомо, що ОСОБА_1 перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , а отже входить до складу сім`ї позивача, однак остання не вказала його у декларації при зверненні із заявою про призначення субсидії.
Після виявленого порушення відповідачем складено акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій від 29.05.2020 №161 та №162.
29.05.2020 видано повідомлення №144 та №144/1 відповідно до яких проведено перерахунок - сума надміру виплачених коштів за призначеними субсидіями за періоди з 01.05.2018 по 31.01.2019 та з 01.10.2019 по 30.04.2020 - 22787,34 грн, за період з 01.02.2019 по 30.09.2019 - 6166,84 грн.
03.09.2020 позивач звернулася із заявою до комісії з питань надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, в якій просила зробити перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан чоловіка ОСОБА_2 , з яким перебуває у шлюбі з 10.09.2010 та не проживає разом, а останній проживає та зареєстрований у с. Паївка Гусятинського району Тернопільської області. На думку позивача, якби знала, що обов`язково потрібно в декларації зазначати членів сім`ї, які проживають окремо, теж була б призначена субсидія, але в меншій сумі, тому що ОСОБА_2 пенсіонер та не має великого доходу.
10.09.2020 листом №383/13.1 повідомлено про необхідність повернення надміру виплачених коштів у сумі 28954,18 з 01.05.2018 по 30.04.2020 відповідно до чинного законодавства України.
Позивач, не погоджуючись із рішенням відповідача про повернення надмірно сплачених коштів за період з 01.05.2018 по 30.04.2020 на загальну суму 28954,18 грн., звернулася із даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій визначає Закон України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 №2017-III (далі - Закон №2017-III).
Статтею 5 Закону №2017-III визначено, що державні соціальні стандарти і нормативи формуються, встановлюються та затверджуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за участю та погодженням з іншими сторонами соціального партнерства, якщо інше не передбачено Конституцією України та законами України.
Відповідно до статті 9 Закону № 2017-III державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування встановлюються з метою визначення державних соціальних гарантій щодо надання житлово-комунальних послуг та розмірів витрат на найм житла, управління житлом і оплату комунальних послуг, які забезпечують реалізацію конституційного права громадянина на житло
До державних соціальних нормативів належать: гранична норма витрат на управління житлом, оплату комунальних послуг, передбачених Законом України "Про житлово-комунальні послуги", залежно від отримуваного доходу; соціальна норма житла та соціальні нормативи користування комунальними послугами, з оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії громадянам; показники якості управління багатоквартирним будинком і надання комунальних послуг.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, унормовані приписами Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 №2189-VIII. (далі - Закон №2189-VIII).
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Закону №2189-VIII до повноважень Кабінету Міністрів України належить встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
Суд зазначає, що на час звернення позивачки з заявою про призначення субсидії - 18.06.2018 умови та порядок призначення житлової субсидії регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, що діяла в спірний період) (далі - Положення №848).
Згідно з абзацом третім пункту 1 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Абзацом першим пунктом 2 Положення №848 встановлено, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Згідно абзацу першого пункту 3 Положення №848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - в даному випадку відповідачем.
Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку). (пункт 8 Положення №848)
Відповідно до пункту 10 Положення №848 для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
За положеннями пункту 13 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
договір найму (оренди) житла (у разі наявності).
Як видно з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні позивач ОСОБА_1 при поданні декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії 18.06.2018 в Управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради не вказала свого чоловіка ОСОБА_2 .
При цьому суд критично оцінює покази позивача щодо вказівки відомостей "одружена" чи "не одружена", оскільки відомостей про свого чоловіка не зазначила.
Однак, підписуючи декларацію засвідчила підписом про усвідомлення, що в разі подання нею неповних або недостовірних відомостей про осіб, які входять до складу домогосподарства, та членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання), їхні доходи, майновий стан і витрати, їй може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання У такому разі зобов`язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії.
Також абзацом шостим пункту 13 Положення №848 встановлено, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
28.04.2020 Управління соціальної політики Тернопільської міської ради звернулося листом №788/13.1 до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про надання інформації відповідно до підпункту 2 абзацу першого пункту 50-1 Положення №848 з метою цільового використання державних коштів щодо сімейного стану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Листом від 07.05.2020 №964/24.16.1-07.5 Тернопільський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) на вказаний лист №788/13.1 від 28.04.2020 повідомив відповідача, про відсутність актового запису про шлюб позивача. Додатково повідомлено, що перевіркою бази даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян встановлено наявність актового запису про шлюб позивачки, складеного Зеленівською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області.
18.05.2020 направлено лист №916/13.1 "Про надання інформації" до Гусятинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) та отримано копію свідоцтва про шлюб з ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 , виданого 10.09.2010 Зеленівською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області.
20.05.2020 Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради прийнято рішення №11906 про передачу справи ОСОБА_1 на розгляд Комісії з питань надання громадянам житлових субсидій відповідно до пункту 119 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 для вирішення питання припинення через подання невірних даних.
29.05.2020 складено акт №161 проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій, яким встановлено переплачену суму субсидії позивачу 13838,19 грн за період з 01.05.2018 по 30.04.2019.
Актом №162 проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій від 29.05.2020 встановлено переплату надмірно виплаченої суми субсидії позивачу 15115,99 грн за період з 01.05.2019 по 30.04.2020.
29.05.2020 видано повідомлення №144 та №144/1 про припинення надання субсидії з 01.05.2020 та визначено суму надміру виплачених коштів 6166,84 грн за період з 01.02.2019 по 30.09.2019 і 22787,34 грн за період з 01.05.2018 по 31.01.2019 та з 01.10.2019 по 30.04.2020 відповідно.
04.06.2020 витягом з протоколу №6 засідання комісії вирішено припинити надання субсидії ОСОБА_1 з 01.05.2020 через подання невірних даних.
03.09.2020 позивач звернулася із заявою до Комісії з питань надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан чоловіка ОСОБА_2 , з яким перебуває у шлюбі з 10.09.2010 та не проживає разом.
10.09.2020 листом №383/13.1 повідомлено про необхідність повернення надміру виплачених коштів у сумі 28954,18 з 01.05.2018 по 30.04.2020 відповідно до чинного законодавства України.
Відповідно до пункту 125 Положення №848 у випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому пункту 119 цього Положення, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином.
На думку суду відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, покладений на нього обов`язок доказування з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 КАС України, виконано та доведено правомірність та законність його дій, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд не вбачає підстав для задоволення позову шляхом визнання протиправними дій щодо зобов`язання позивачу повернути переплачену суму житлової субсидії на загальну суму 28954,18 грн за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, скасування рішення Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, оформлене у вигляді повідомлення про припинення надання субсидії №№144 та 144/1 від 29.05.2020 та зобов`язання відповідача зробити перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан чоловіка ОСОБА_2 .
Суд також враховує положення Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. При цьому, зазначений Висновок, крім іншого, акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Також згідно позиції Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформованої, зокрема у справах "Салов проти України" (заява №65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (заява №63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява №4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про визнання протиправними дій щодо зобов`язання ОСОБА_1 повернути переплачену суму житлової субсидії на загальну суму 28954,18 грн. за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, скасування рішення Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, оформлене у вигляді повідомлення про припинення надання субсидію №144 та №144/1 від 29.05.2020 та зобов`язання Управління соціальної політики Тернопільської міської ради зробити перерахунок житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.04.2020, врахувавши майновий стан колишнього чоловіка ОСОБА_2 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 09 березня 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 );
відповідач:
- Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (місцезнаходження: вул. Лисенка, 8, м. Тернопіль, 46002, код ЄДРПОУ: 03195636).
Головуючий суддя Мартиць О.І.