
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/8149/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Львівського обласного військового комісаріату (79000 м. Львів вул. Івана Франка 25), Міністерства оборони України (03168 м. Київ пр-т Повітрофлотський 6) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивачка, ОСОБА_1 ) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою Львівського обласного військового комісаріату (далі - відповідач-1), Міністерства оборони України (далі - відповідач-2), у якій просить:
- визнати неправомірними дії відповідачів щодо відмови у призначенні та виплаті позивачці одноразової грошової допомоги у зв`язку зі смертю ОСОБА_2 , яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного із захистом Батьківщини;
- зобов`язати відповідачів прийняти рішення з питання виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку зі смертю ОСОБА_2 з урахуванням позиції суду.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що їй відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що така допомога призначається членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, а не осіб, звільнених з військової служби. З такими твердженнями позивачка не погодилася, оскільки, на її думку, визначальним є факт, що військовослужбовець під час або у зв`язку з виконанням ним обов`язків військової служби захворів, внаслідок чого помер. Вважає, що у такому випадку допомога призначається незалежно від того, чи була особа військовослужбовцем на час смерті, відтак звернулася до суду із цим позовом.
Ухвалою від 06.10.2020 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
Ухвалою від 23.10.2020 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 22.12.2020 витребувано додаткові докази та продовжено строк розгляду справи.
Відповідач-1 надіслав на адресу суду відзив на позовну заяву (вх. № 59355 від 11.11.2020), у якому проти позову заперечив. В обґрунтування зазначено, що 13.03.2020 Львівським обласним військовим комісаріатом скеровано висновок про можливість виплати одноразової грошової допомоги позивачу до Міністерства оборони України. Рішенням комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, від 08.05.2020 позивачці відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги, оскільки на момент смерті її чоловік, ОСОБА_2 , не був військовослужбовцем і стаття 16 Закону України в редакції чинній станом на 04.10.2017 (дату смерті чоловіка позивачки) не передбачала виплату одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, звільнених з військової служби. Вказане рішення оформлено п. 7 Протоколу комісії № 68. Також вказано, що виплата одноразової грошової допомоги членам сімей померлих осіб, звільнених з військової служби, смерть яких настала протягом року після звільнення з військової служби запроваджена Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців» № 2522-VІІІ від 06.09.2018, який набрав чинності з 13.10.2018. Просив відмовити у задоволенні позову.
На адресу суду від відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 59165 від 11.11.2020), у якому проти позову заперечив. Заперечення обґрунтовано тим, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (в редакції на момент смерті) одноразова грошова допомога призначається та виплачується у разі смерті військовослужбовця (крім військовослужбовців строкової служби), що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби. Оскільки ОСОБА_2 виключений із списку особового складу військової частини В4174 з 27.03.2017, а відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 смерть настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , він не був військовослужбовцем, відтак підстав для призначення і виплати одноразової грошової допомоги членам його сім`ї, на думку відповідача-2, немає. Просив відмовити у задоволенні позову.
Суд вивчив матеріали справи, з`ясував обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідив докази, якими вони обґрунтовуються, та встановив таке.
ОСОБА_2 проходив військову службу в лавах Збройних Сил України.
Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальної експертною комісією серії 12 ААА № 359422 від 09.02.2017 ОСОБА_2 встановлено першу А групу інвалідності, причина інвалідності - захворювання, пов`язане із захистом Батьківщини (а.с. 13).
Відповідно до наказу командира військової частини - польова пошта В4174 (по стройовій частині) № 82 від 27.03.2017 ОСОБА_2 звільнено з військової служби у запас за підпунктом «б» пункту 8 частини 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (за станом здоров`я) та з 27.03.2017 виключено із всіх видів особового складу частини та всіх видів забезпечення (а.с. 6, 7).
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 05.10.2017 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 8).
Військово-лікарською комісією Західного регіону по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця встановлено, що причиною смерті ОСОБА_2 04.10.2017 послужило захворювання, пов`язане із захистом Батьківщини, що підтверджується витягом з протоколу засідання № 448 від 18.10.2017 (а.с. 12).
Дружина ОСОБА_2 - ОСОБА_1 (що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 28.07.2011; а.с. 9), звернулася до Львівського обласного військового комісаріату із заявою від 27.02.2020 про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із смертю ОСОБА_2 .
До заяви долучила такі документи: копію витягу з протоколу ВЛК, копію свідоцтва про хворобу, копію свідоцтва про шлюб, копію витягу про виключення зі списків особового складу, копію довідки про причину смерті, довідку про склад сім`ї та рахунок банку «ПриватБанк».
Листом № 2869 від 13.03.2020 Львівський обласний військовий комісаріат скерував вказану заяву та додані до неї документи на адресу Міністерства оборони України із зазначенням, що на підставі поданих документів командування вважає, що дружина ОСОБА_1 не має права на одержання грошової допомоги.
Розглянувши подані документи, комісія Міністерств оборони з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, дійшла висновку про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги дружині померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 (Львівський ОВК), оскільки на день смерті він не був військовослужбовцем. Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 05.10.2017 смерть настала ІНФОРМАЦІЯ_2 , а згідно з наказом командира військової частини В4174 № 82 від 27.03.2017 капітана ОСОБА_2 виключено зі списків особового складу частини 27.03.2017, тобто до дня смерті. Отже, на час смерті він не був військовослужбовцем (п. 7 витягу з протоколу засідання комісії Міністерств оборони з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 68 від 08.05.2020; а.с. 11).
Не погоджуючись із такою відмовою та вважаючи її протиправною і такою, що не ґрунтується на вимогах Закону, позивачка звернулася із цим позовом до суду.
При вирішенні спору по суті суд керується таким.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначаються Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011-XII; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 16 Закону № 2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі смерті військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби), що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.
Згідно з ст. 16-1 Закону № 2011-XII у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 вказаного Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста. Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Частиною 9 ст. 16-3 Закону № 2011-XII визначено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затверджений постановою Кабінету Міністрів України» № 975 від 25.12.2013 (далі - Порядок № 975).
Відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку № 975 одноразова грошова допомога призначається у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, якщо смерть настала під час виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Згідно з п. 10 вказаного Порядку № 975 члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:
заяву кожного повнолітнього члена сім`ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;
витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);
витяг з особової справи про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
До заяви додаються копії:
документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста;
свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);
свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);
довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста;
сторінок паспортів повнолітніх членів сім`ї з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації;
свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
рішення районної, районної у м.м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста);
рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім`ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
Виходячи із змісту зазначених правових приписів, одноразова грошова допомога за своєю правовою природою є гарантованою державою соціальною допомогою, яка виплачується, зокрема, членам сім`ї військовослужбовця у разі, якщо смерть настала під час виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Отже, допомога виплачується не тільки у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання обов`язків військової служби чи в період її проходження, а й у разі смерті, яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби не залежно від часу звільнення з військової служби.
Визначальним є той факт, що військовослужбовець під час або у зв`язку з виконанням ним обов`язків військової служби захворів, внаслідок чого помер. Допомога у такому випадку призначається незалежно від того, чи була особа військовослужбовцем на час смерті. Факт наявності статусу військовослужбовця на час смерті має значення лише у випадку загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання обов`язків військової служби чи в період її проходження.
Така позиція викладена Верховним Судом у постанові від 06.02.2018 у справі № 761/18099/15-а та в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України враховується судом при вирішенні спору у цій справі.
При цьому, Верховний Суд у постанові від 06.02.2018 у справі № 761/18099/15-а вказав, що закон містить також і положення про наявність права на допомогу у разі смерті, яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби. Отже, можна зробити висновок, що в такому випадку допомога призначається незалежно від часу звільнення з військової служби.
Вказаний висновок поширюється також і на спірні правовідносини, оскільки вони виникли до внесення Законом № 2522-VIII від 06.09.2018 змін до п. 1 ч. 2 ст. 16 Закону № 2011-XII.
Судом встановлено, що згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальної експертною комісією серії 12 ААА № 359422 від 09.02.2017 ОСОБА_2 встановлено першу А групу інвалідності, причина інвалідності - захворювання, пов`язане із захистом Батьківщини (а.с. 13).
Наказом № 82 від 27.03.2017 ОСОБА_2 звільнено з військової служби у запас за станом здоров`я та з 27.03.2017 виключено зі списків особового складу частини (а.с. 6, 7).
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 05.10.2017 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 8).
Згідно з витягом з протоколу Військово-лікарської комісії Західного регіону по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця № 448 від 18.1.2017 причиною смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 послужило захворювання, пов`язане із захистом Батьківщини (а.с. 12).
Вказані обставини визнаються відповідачем.
Отже, захворювання, яке стало причиною смерті, безпосередньо пов`язане з виконанням ОСОБА_2 обов`язків військової служби та захисту Батьківщини.
У свою чергу відповідач зазначає, що виплата одноразової допомоги може бути проведена тільки за умови, якщо померла особа мала статус «військовослужбовець». Вважає, що ОСОБА_2 був особою, звільненою з військової служби, виключений зі списків особового складу частини ІНФОРМАЦІЯ_3 , а помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що, на думку відповідача, унеможливлює здійснення виплати одноразової грошової допомоги його дружині.
Однак суд зазначає, що право на отримання одноразової грошової допомоги членами сім`ї військовослужбовця не залежить від наявності у ОСОБА_2 на момент смерті статусу військовослужбовця, а безпосередньо пов`язане з наявністю медико-правового зв`язку між смертю особи та захворюванням, отриманим під час виконанням ним обов`язків військової служби. У межах спірних правовідносин матеріалами справи підтверджується, що смерть ОСОБА_2 безпосередньо пов`язана з захворюванням, пов`язаним із захистом Батьківщини.
Отже, суд вважає хибним посилання відповідача на те, що чинним законодавством України передбачено виплату одноразової грошової допомоги у разі смерті військовослужбовця, а не осіб, звільнених зі служби, а тому підстави для виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 як члену сім`ї (дружині) у разі загибелі (смерті) особи відсутні, оскільки такі спростовуються зібраними у справі доказами.
Таким чином, рішення Міністерства оборони України № 68 від 08.02.2020 (пункт 7) щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги, пов`язаної із смертю її чоловіка ОСОБА_2 , з підстав того, що на день смерті він не був військовослужбовцем, є необґрунтованим.
При цьому відповідач наділений дискреційними повноваженнями, тобто повноваженнями з певним ступенем свободи органу при прийнятті рішення, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення. А суди не мають право втручатися в дискреційні функції органів владних повноважень.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 975 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім`ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста: у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста у випадках, передбачених підпунктом 1 пункту 4 цього Порядку, - у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року; у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста у випадках, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 4 цього Порядку, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання. Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку. Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На підставі пунктів 13, 14, 15 Порядку № 975 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови. Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом її перерахування уповноваженим органом на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем виплати, або через касу уповноваженого органу. Рішення про відмову у призначенні грошової допомоги може бути оскаржено в установленому порядку.
Органом, уповноваженим приймати рішення щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги є Комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, що діє на підставі положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 564 від 26.10.2016 (далі - Комісія Міністерства оборони України).
Таким чином, зазначеними приписами законодавства визначений певний порядок розгляду заяви та прийняття рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги.
При цьому, з матеріалів справи слідує, що позивачці відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги на підставі того, що її чоловік - ОСОБА_2 , на день смерті не був військовослужбовцем, проте інші питання, визначенні Порядком № 975, відповідачем не розглядались.
Водночас Порядком № 975 передбачена можливість прийняття альтернативного рішення за результатом розгляду заяви про виплату одноразової грошової допомоги.
Отже, на підставі викладеного суд вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 68 від 08.05.2020 в частині відмови ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги, пов`язаної із смертю її чоловіка - ОСОБА_2 .
Разом з цим відсутні підстави для задоволенню позовних вимог позивачки, спрямованих до Львівського обласного військового комісаріату, оскільки останній не є суб`єктом, наділеним повноваженнями щодо прийняття рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги, а лише скеровує у 15-денний строк з дня реєстрації подані заявником документи щодо виплати одноразової грошової допомоги розпорядникові бюджетних коштів, що узгоджується з приписами Порядку № 975.
Таким чином, з метою захисту порушеного права позивачки суд вважає необхідним зобов`язати Міністерства оборони України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.02.2020 про виплату одноразової грошової допомоги з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Частиною першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Ураховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України слід стягнути на користь позивачки 420,40 грн сплаченого нею судового збору.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295, пп. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення», суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, про відмову в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , дружині померлого ОСОБА_2 , оформлене п. 7 протоколу засідання № 68 від 08.05.2020.
3. Зобов`язати Міністерство оборони України (03168 м. Київ пр-т Повітрофлотський 6; код за ЄДРПОУ 00034022) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) від 27.02.2020 про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із смертю чоловіка ОСОБА_2 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
4. У задоволенні решти вимог відмовити.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерство оборони України (03168 м. Київ пр-т Повітрофлотський 6; код за ЄДРПОУ 00034022) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Р.П. Качур