
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2021 року Справа № 160/4410/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Врона О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників (у письмовому провадженні) в місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком № 1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п. 1 ч. 2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником звязку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Звязокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком";
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови ОСОБА_1 з 01 лютого 2020 року здійснити перерахунок пенсії за віком відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком №1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п.1 ч.2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником зв`язку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком";
- повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 29 січня 2020 року та з 01.02.2020 року здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , нарахувати її та виплатити відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 29.01.2020 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії за віком. Листом від 16.03.2020 року відповідачем відмовлено у перерахунку пенсії за віком. У відповіді відповідач послався на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.02.2018 року по справі 211/171/17-а та вказав, що апеляційний суд скасував вимоги щодо призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», тому пенсія за віком на пільгових умовах по Списку №1 призначена відповідно до постанови суду, яка виконана в повному обсязі. Періоди роботи позивача на підземних роботах протягом повного робочого дня з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року (3 місяці 14 днів), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року (3 роки 0 місяців 13 днів), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року (2 роки 1 місяць 17 днів) зараховані до пільгового стажу за Списком №1 згідно Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року по справі №211/171/17-а. Періоди роботи позивача на підземних роботах протягом повного робочого дня з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року (1 рік 3 місяці 12 днів), з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року (7 місяців), з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року (8 років 6 місяців 29 днів) зараховуються до пільгового стажу позивача як шахтаря на підземних роботах за Списком №1 на підставі довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що містяться в матеріалах пенсійної справи у відповідача, про витребування якої заявлене відповідне клопотання, згідно вимог до п. «а» ст. 13, 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст. 114, ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Проте в частині вимог по справі №211/171/17-а про зобов`язання відповідача призначити позивачу пенсію згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд зазначив, що цей закон (про підвищення престижності шахтарської праці) встановлює не порядок призначення пільгової пенсії, а додаткові гарантії для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком №1, які встановлені на випадок, коли після розрахунку у встановленому порядку розміру відповідної пенсії за віком така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. В даному випадку спір між сторонами виник з приводу відмови в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах по Списку №1 через не включення до пільгового стажу певних періодів роботи позивача вказані правовідносини Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не регулює, питання ж щодо визначення розміру пенсії, зокрема, з урахуванням вимог вказаного Закону, спірним в межах цієї справи не є, внаслідок чого встановлення з відповідними правовими наслідками факту порушення в оскаржуваних діях відповідача Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є помилковим та передчасним». Таким чином Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом не встановлено порушення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з огляду на неможливість застосування цього закону при вирішенні питання про призначення пільгової пенсії за віком та на передчасність його застосування.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк, протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли документи від позивача на виконання ухвали від 27.04.2020.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.06.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.
Оскільки, станом на день закінчення процесуального строку розгляду справи, в суду були відсутні докази отримання відповідачем копії ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.06.2020 року, та з метою недопущення порушення прав учасників процесу на здійснення судочинства на засадах змагальності, свободи в наданні суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, судом було зупинено провадження у справі ухвалою від 15.07.2020 року.
22.01.2021 року відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позову. В обгрунтування своєї позиції зазначив, що обов`язковою умовою для обчислення пенсії в розмірі 80 відсотків від заробітної плати згідно зі статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є стаж на підземних роботах не менше 15 років за списком №1. Спеціальний стаж ОСОБА_1 , згідно матеріалів пенсійної справи становить 10 років 05 місяців, тому у позивача відсутнє право на перерахунок пенсії в розмірі 80%. Відповідь територіального органу Пенсійного фонду від 16.03.2020 року №3078-3503/В-02/8-0400/20 надана без порушень Закону України «Про звернень громадян».
Ухвалою суду від 08.02.2021 року поновлено провадження у справі.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач - ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 .
29.01.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Листом від 16.03.2020 року №3078-3503/В-02/8-0400/20 Довгинцівським відділом обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено, що апеляційний суд скасував вимоги щодо призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», тому пенсія за віком на пільгових умовах по списку №1 призначена відповідно до постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.02.2018 року у справі №211/171/17-а.
Не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).
Частиною 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року за № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно з п. 20 вказаної постанови, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Аналіз наведених норм права дає змогу дійти висновку, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, тоді як підтвердження трудового стажу на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами можливе лише у випадку її відсутності або відсутності в ній записів.
Згідно відомостей, які містяться в трудовій книжці позивача серії № НОМЕР_2 від 26.01.1983 року, ОСОБА_1 працював:
- з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року (3 місяці 14 днів) на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ «Зв`язокчормет» (ВАТ «Зв`язокчормет»);
- з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року (3 роки 0 місяців 13 днів) підземним монтажником зв`язку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо прохідницького обладнання на підземних роботах з повним робочим днем СУ «Зв`язокчормет» (ВАТ «Зв`язокчормет»);
- з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року (2 роки 1 місяць 17 днів) підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо прохідницького обладнання на підземних роботах з повним робочим днем СУ «Зв`язокчормет» (ВАТ «Зв`язокчормет»);
- з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року (1 рік 3 місяці 12 днів) електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди протягом повного робочого дня у шахті «Родіна» ПАТ «Кривбасзалізрудком». Період роботи за Списком №1 з 01.01.2009 року по 31.07.2009 року становить 5 місяців 1 день;
- з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року (7 місяців) електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди протягом повного робочого дня шахти «Октябрська» ПАТ «Кривбасзалізрудком»;
- з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року (8 років 6 місяців 29 днів) електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди протягом повного робочого дня шахти «Октябрська» Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ «Кривбасзалізрудком».
Періоди роботи позивача на підземних роботах протягом повного робочого дня з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року (3 місяці 14 днів), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року (3 роки 0 місяців 13 днів), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року (2 роки 1 місяць 17 днів) зараховані до пільгового стажу за Списком №1 згідно Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року по справі №211/171/17-а.
Періоди роботи позивача на підземних роботах протягом повного робочого дня з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року (1 рік 3 місяці 12 днів), з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року (7 місяців), з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року (8 років 6 місяців 29 днів) зараховуються до пільгового стажу позивача як шахтаря на підземних роботах за Списком №1 на підставі довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що містяться в матеріалах пенсійної справи у відповідача, про витребування якої заявлене відповідне клопотання, згідно вимог до п. «а» ст. 13, 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст. 114, ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» На пільгових умовах пенсія за віком призначається: 1) працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв- робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
В обґрунтування підстав відмови у здійсненні перерахунку пенсії за віком відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відповідач послався на Постанову Дніпровського апеляційного адміністративного суду від 27.02.2018 року по справі №211/171/17-а, якою нібито скасовано вимоги щодо призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Проте в частині вимог по справі № 211/171/17-а про зобов`язання відповідача призначити позивачу пенсію згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд зазначив, що цей закон (про підвищення престижності шахтарської праці) встановлює не порядок призначення пільгової пенсії, а додаткові гарантії для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком №1, які встановлені на випадок, коли після розрахунку у встановленому порядку розміру відповідної пенсії за віком така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. В даному випадку спір між сторонами виник з приводу відмови в призначенні Позивачу пенсії на пільгових умовах по Списку №1 через не включення до пільгового стажу певних періодів роботи Позивача І вказані правовідносини Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не регулює, питання ж щодо визначення розміру пенсії, зокрема, з урахуванням вимог вказаного Закону, спірним в межах цієї справи не є, внаслідок чого встановлення з відповідними правовими наслідками факту порушення в оскаржуваних діях відповідача Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є помилковим та передчасним.
Таким чином, Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом не встановлено порушення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з огляду на неможливість застосування цього закону при вирішенні питання про призначення пільгової пенсії за віком та на передчасність його застосування. Адже постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року у справі № 211/171/17-а зобов`язано відповідача, у тому числі, вирішити питання про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 з урахуванням періоду роботи та проходження військової служби в період з 01.08.1985 по 17.02.1993.
Згідно п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» умовами для призначення пенсії за віком за Списком №1 є:
- вік для чоловіків - 50 років;
- наявність страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на роботах за Списком № 1.
При виконанні постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27.02.2018 року по справі №211/171/17-а відповідачем вирішено питання про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком та призначено позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1. Таким чином позивач мав і вік, і необхідний страховий стаж, і необхідний стаж роботи за Списком №1 для призначення йому пенсії за віком.
ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачеві виповнилося 50 років. Станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 у позивача було 11 років 9 місяців 27 днів стажу роботи шахтаря за Списком №1, що підтверджується розрахунком стажу. Тому на момент розгляду справи №№211/171/17-а суд і не міг застосувати ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Станом на дату звільнення 29.03.2019 року стаж роботи позивача за Списком №1 складає 17 років 11 місяців, з них стаж роботи шахтаря за Списком №1 складає 15 років 10 місяців 23 дні. Повний страховий стаж позивача складає 47 років 0 місяців 24 дні, що підтверджується протоколом щодо перерахунку пенсії (рішення №047150006115 від 02.01.2020), роздрукованого з порталу Пенсійного фонду України та долученого позивачем до позовної заяви.
Після вирішення питання чи має пенсіонер право на пенсію за віком здійснюється обчислення пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Таким чином, вирішення питання щодо визначення розміру пенсії відповідно до вимог ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» покладено на відповідача після з`ясування питання чи має особа, яка звернулася за призначенням пенсії, право на пенсію за віком за Списком №1.
Проте відповідач, пославшись на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року у справі № 211/171/17-а, якою встановлено передчасність застосування Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та те, що цей закон не визначає порядок призначення пільгової пенсії, протиправно відмовив у здійсненні перерахунку пенсії за віком позивача з урахуванням вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
З аналізу ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» вбачається, що необхідною умовою для набуття права на отримання пенсії у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", є зайнятість на підземних роботах повний робочий день не менш як 15 років.
Пунктом 2 Порядку застосування Списків №1 І №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р. № 383, передбачено, що під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80% робочого часу, встановленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов`язаних з виконанням своїх трудових обов`язків.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року у справі № 211/171/17-а встановлено, що позивач з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року, з 18.12.1987 року по 17.02.1993 року працював слюсарем механоскладальних робіт, монтажником зв`язку з ремонту обладнання, електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання на підземних роботах з повним робочим днем, дослівно «повний робочий день під землею». Таким чином у цей період позивач працював шахтарем за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Записами трудової книжки та довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що містяться в матеріалах пенсійної справи, підтверджується, що позивач також працював на підземних роботах з повним робочим з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року (1 рік 3 місяці 12 днів), з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року (7 місяців), з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року (8 років 6 місяців 29 днів), що зараховується до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах за Списком №1.
Таким чином стаж роботи позивача як шахтаря в підземних умовах протягом повного робочого дня за Списком №1 складає: з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року (3 місяці 14 днів) + з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року (З роки 0 місяців 13 днів) + з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року (2 роки 1 місяць 17 днів) + 3 20.08.2008 року по 31.01.2010 року (1 рік 3 місяці 12 днів) + з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року (7 місяців) + 01.09.2010 року по 29.03.2019 року (8 років 6 місяців 29 днів) = 15 років 10 місяців 23 дні.
Відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 до Списку №1 зараховуються «Все рабочие, инженерно- технические работники и служащие, занятые полный рабочий день на подземных работах по добыче угля, руды, сланца, нефти, озокерита, газа, графита, асбеста, соли, слюды и других рудных и нерудных ископаемых, в геологоразведке, на дренажных шахтах, на строительстве шахт, рудников и других подземньїх сооружений, а также все работники, занятые полный рабочий день под землей на обслуживании указанных выше рабочих и служащих (медперсонал подземньїх (здравпунктов, работники подземной телефонной связи и т. д.)»
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991р. № 10, до Списку №1 зараховуються: «10100000 І. Горные работы. 10101000 1. Подземные работы в шахтах, рудниках и на приисках по добыче полезных ископаемых; в геологоразведке; на дренажных шахтах; на строительстве шахт, рудников, приисков. 1010100а а) Все рабочие, занятые полный рабочий день на подземных работах.»
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 р. N 162 до Списку №1 зараховуються: «10100000 ГІРНИЧІ РОБОТИ. 10101000 1. Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень. 1010100а а) Всі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах».
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N 36 до Списку №1 зараховуються: «І. ГІРНИЧІ РОБОТИ. Видобування корисних копалин. Геологорозвідувальні роботи. Будівництво, реконструкція, технічне переозброєння і капітальний ремонт шахт, рудників, копалень, метрополітенів, підземних каналів, тунелів та інших підземних споруд. 1. Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень. 1.1а а) усі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 до Списку №1 зараховуються: «І. ГІРНИЧІ РОБОТИ Видобування корисних копалин. Геологорозвідувальні роботи. Будівництво, реконструкція, технічне переозброєння і капітальний ремонт шахт, рудників, копалень, метрополітенів, підземних каналів, тунелів та інших підземних споруд. 1. Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень. Працівники: зайняті повний робочий день на підземних роботах; які обслуговують працівників, зайнятих на підземних роботах (медперсонал підземних пунктів охорони здоров`я, працівники підземного телефонного зв`язку тощо)».
Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв`язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Позивач як шахтар має право на отримання пенсії у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Відповідач безпідставно не перераховує пенсію позивача відповідно ст. ст. 1,8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", так як ст. 1 даного закону слід розглядати у нерозривному зв`язку зі Списком №1виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.
Про необхідність застосування ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при наявності 15 років стажу роботи шахтаря протягом повного робочого дня у підземних умовах зазначено в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23.01.2014 року у справі №К/9991/83388/11-с.
Таким чином, відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії за віком відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», є протиправною.
З метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимог в частині:
- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком № 1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п. 1 ч. 2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником звязку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв''язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Звязокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком";
- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови ОСОБА_1 з 01 лютого 2020 року здійснити перерахунок пенсії за віком відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;
- зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком №1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п.1 ч.2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником зв`язку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком".
Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок, суд зазначає, що вказана вимога не підлягає задоволенню.
Як видно з положень Рекомендації Комітету Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Згідно з пунктом 1.6 Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2010 р. № 1380/5, дискреційні повноваження - сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.
Таким чином, дискреція - це елемент управлінської діяльності, вона пов`язана з владними повноваженнями і їх носіями - органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Дискрецію не можна ототожнювати тільки з формалізованими повноваженнями - вона характеризується відсутністю однозначного нормативного регулювання дій суб`єкта, він не може ухилятися від реалізації своєї компетенції, але й не має права виходити за її межі.
Дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб`єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають у застосуванні суб`єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень. У більш звуженому розумінні дискреційні повноваження - це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчиняти конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними).
Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 року № 21-87а13.
Так, призначення та обрахунок пенсії є дискреційним повноваженням пенсійного органу. Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.
Відповідно до частин 1, 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України).
У випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
З урахуванням наведеного, а також дискреції пенсійного органу в питаннях призначення пенсії, суд з метою ефективного захисту права позивача на пенсію за віком на пільгових умовах вважає за необхідне зобов`язати відповідача зарахувати спірний період роботи позивача та зобов`язати повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 29.01.2020 року, з урахуванням правової позиції, викладеної у цьому рішенні та зарахованих періодів цим судовим рішенням.
Вимога щодо зобов`язання виплатити відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, не підлягає задоволенню, як така, що заявлена передчасно, оскільки перерахунок пенсії станом на день розгляду справи судом не проведено.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням наведеного, виходячи із системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
На підставі ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподіляються пропорційно до задоволених вимог позивача.
При зверненні до суду позивачем сплачено суму судового збору у розмірі 840,80 грн., що підтверджується квитанцією від 13.04.2020 року.
Отже, оскільки позовну заяву задоволено частково, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 840,80 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі пропорційному до задоволених позовних вимог у сумі 630,60 грн.
У зв`язку із перебуванням судді Врони О.В. в щорічній черговій відпустці, рішення суду складено у перший робочий день судді.
Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 263, 250, 255, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком № 1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п. 1 ч. 2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником звязку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв''язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Звязокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком".
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області щодо відмови ОСОБА_1 з 01 лютого 2020 року здійснити перерахунок пенсії за віком відповідно до ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу шахтаря на підземних роботах з повним робочим днем за Списком №1 відповідно до п. "а" ст. 13, ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п.1 ч.2 ст. 114, ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоди роботи з 01.08.1985 року по 14.11.1985 року на Західній підземній ділянці слюсарем механоскладальних робіт 4 розряду СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 18.12.1987 року по 31.12.1990 року підземним монтажником зв`язку з ремонту обладнання, підземним електрослюсарем монтажника підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 01.01.1991 року по 17.02.1993 року підземним електрослюсарем монтажником підземного гірничо-прохідницького обладнання в СУ "Зв`язокчормет" (ВАТ "Зв`язокчормет"), з 20.08.2008 року по 31.01.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Родіна" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.02.2010 року по 31.08.2010 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди у шахті "Октябрська" ПАТ "Кривбасзалізрудком", з 01.09.2010 року по 29.03.2019 року електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування на підземних роботах по видобутку руди в шахті "Октябрська" Сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання ПАТ "Кривбасзалізрудком".
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 29 січня 2020 року, з урахуванням правової позиції, викладеної у цьому рішенні та зарахованих періодів роботи ОСОБА_1 цим судовим рішенням.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) сплачені позивачем судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 630 грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона