
1Справа № 335/484/21 3/335/355/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.ст. 124, ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
18.01.2021 на розгляд до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя відносно ОСОБА_1 надійшли протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 146936 за ст. 124 КУпАП, та протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №146934 за ч. 1 ст. 139 КУпАП, зміст яких є аналогічним.
Так, ОСОБА_1 , 01.01.2021 о 15 год. 30 хв., у м. Запоріжжя, на перехресті вул. Лермонтова та Прибережна автомагістраль, керуючи транспортним засобом Mitsubishi Galant, д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не врахував дорожньої обстановки, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бардюрний камінь та відбійник, пошкодивши їх. Внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, завдано матеріальний збиток. Травмованих немає.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 12.1, 2.3б Правил дорожнього руху та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 139 КУпАП.
ОСОБА_1 , повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи шляхом направлення судової повістки про виклик до суду на адресу його місця проживання, у судове засідання призначене на 05.02.2021 не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. При цьому, 04.02.2021 представник ОСОБА_1 – адвокат Штенгелов О.В. ознайомився із матеріалами справи про адміністративне правопорушення, що підтверджує обізнаність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про дату, час та місце розгляду справи.
Судове засідання призначене на 05.02.2021 було відкладено на 03.03.2021 у зв`язку із першою неявкою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У судове засідання, призначене на 03.03.2021, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, не з`явився. 03.03.2021, ОСОБА_1 , подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із неможливістю прибути у судове засідання, при цьому доказів, які б підтверджували поважність причин неявки у судове засідання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, не надано.
Судовий розгляд відкладався у зв`язку із неявкою ОСОБА_1 у судове засідання, доказів про поважність причин неявки у судові засідання, призначені на 05.02.2021 та 03.03.2021 не надано, що свідчить про зловживання своїми правами та навмисне, безпідставне затягування розгляду справи, з метою уникнення адміністративної відповідальності.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 у встановленому законом порядку про місце розгляду справи повідомлений, двічі в судове засідання не з`явився, суддя вважала за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі доказів, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя встановив наступні обставини.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Враховуючи, що на розгляді у судді перебувають матеріали складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень, то суддя вважає за необхідне об`єднати їх в одне провадження для спільного розгляду.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Частиною 1 ст. 139 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб`єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Як зазначено у ст. ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивчивши всі обставини справи та оцінивши у сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, яке полягає у порушенні учасником дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, та адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП, яке полягає в пошкодженні дорожніх споруд. Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 146934 від 01.01.2021 та ДПР18 № 146936 від 01.01.2021; схемою місця ДТП з фототаблицею; актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 01.01.2021 з фототаблицею.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України без врахування характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 36 КУпАП передбачено, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Беручи до уваги, що ОСОБА_1 вчинив декілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються одним і тим самим органом, суд доходить до висновку про накладення на нього адміністративного стягнення з урахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу, в межах санкцій ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 139 КУпАП, які є однаковими, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним подібних правопорушень в майбутньому.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" із ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 124, 139, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП (справа № 335/481/21, провадження № 3/335/354/2021) із справою, відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 139 КУпАП (справа № 335/484/21, провадження № 3/335/355/2021), присвоївши об`єднаній справі єдиний номер № 335/481/21, провадження 3/335/354/2021.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ч. 1 ст. 139 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 340 (триста сорок) грн. 00 коп. (отримувач: ГУК у Запорізькій області/Запорізька обл./21081300, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997, номер розрахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300), який підлягає сплаті не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути із ОСОБА_1 , судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп., на користь держави (отримувач: ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37993783, номер розрахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції – Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя К.В. Гашук