Ухвала суду № 95384606, 09.03.2021, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.03.2021
Номер справи
757/11073/21-к
Номер документу
95384606
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11073/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2021 року м. Київ

СлідчГий суддя Печерського районного суду м. Києва Батрин О.В.,

при секретарі Габрись О.М.,

за участю прокурора Харченка С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Громадського Олега Анатолійовича про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 10.07.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України,

В С Т А Н О В И В :

03 березня 2021 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП Громадський О.А. за погодженням прокурора відділу Офісу Генерального прокурора Ковальова І.І. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 10.07.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, на строк до 18 місяців.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 від 10.07.2018 за фактом того, що службові особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Захист України» за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Земсервіс і К», ТОВ «НВФ Пром-Пак», Філії «УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» та ВП «Хмельницька АЕС» ДП «Національна АЕК «Енергоатом», зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи завідомо підроблені документи щодо походження та якості товарів протягом 2017 року прийняли участь та перемогли у конкурсних торгах під час проведення процедур державних закупівель, використовуючи акти прийому-передачі товарів та інші документи, у які внесені завідомо неправдиві відомості про продаж товару відповідної якості та кількості, заволоділи державними коштами в сумі понад 5,2 млн. грн., що є особливо великим розміром, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, 07.11.2017 Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі Відокремленого підрозділу «Запорізька атомна електрична станція» і ТОВ «НВФ Пром-Пак» уклали договір №689(3)17УК поставки продукції, до якого були укладені додаткові угоди №1 від 23.11.2017 та №2 від 23.02.2018.

За умовами договору №689(3)17УК Постачальник зобов`язаний 31.03.2018 року поставити відокремленому підрозділу 3 659 протигазів ГП-9, які відокремлений підрозділ повинен прийняти та оплатити.

Відповідно до п. 3.1 договору, вартість договору складає: 12 125 025, 00 гривень (дванадцять мільйонів сто двадцять п`ять тисяч двадцять п`ять грн. 00 коп.) крім того ПДВ 2 425 005,00 грн., разом 14 550 030,00 гривень.

Продукція, що поставляється, по своїй якості повинна підтверджуватися висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, паспортом та сертифікатом якості, виданим підприємством-виробником та відповідати ДСТУ (відповідно до пункту 2.1 договору).

Таким чином, протигази ГП-9, поставлені в ВП ЗАЕС, в тому числі складові (маска, фільтр, сумка) повинні чітко відповідати вимогам діючих стандартів, в тому числі ДСТУ EN 136:2003 та підтверджуватись висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

В порушення зазначених вище умов договору, ТОВ «НВФ Пром-Пак» поставив на ВП ЗАЕС продукцію (протигази ГП-9), яка не відповідає вимогам по якості.

ТОВ «НВФ Пром-Пак» листом від 06.11.2017 року №06/11 запропонував поставити протигази ГП-9 з маскою СМ-6 (виробництво Чеська республіка) і фільтром NBC/3SL A2B2E2K2HgSXP3D (виробництво Чеська республіка) з відповідними технічними характеристиками.

В ході проведення перевірки поставленої продукції здійснено її огляд та аналіз супровідних документів до неї, в ході яких встановлено, що поставлена продукція згідно п. 1.1 договору постачання у редакції додаткової угоди №1- це протигаз ГП-9. На представленому зразку відсутня бірка, клеймо чи інша інформація, за якою можливо ідентифікувати поставлену продукцію.

Супроводжувальна документація до продукції (паспорт, формуляр та інструкція з експлуатації) об`єднана в одному документі з назвою «Паспорт-формуляр та інструкція з експлуатації», який має невідповідності.

На титульному листі паспорту є посилання на ДСТУ EN 14387:2006. Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтри протигазові і фільтри скомбіновані. Вимоги, випробування, маркування. Дане ДСТУ наказом ДП «УкрНДНЦ» від 28.12.2017 року №490 скасоване з 01.02.2018 року. Протигази, які вироблені після 01.02.2018 року, не можуть посилатися на дане ДСТУ. За наявними даними, 2 695 протигазів вироблені впродовж лютого-березня 2018 року, таким чином, поставлена продукція не може відповідати вимогам діючих ДСТУ.

За п. 1.1 договору протигаз ГП-9 складається з панорамної маски СМ-6. У «паспорті формулярі» вказано «Панорамна лицьова частина СМ-6».

Згідно з додатками до декларації про відповідність засобу індивідуального захисту вимогам технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого ПКМУ №761 від 27.08.2008 року №UA.011.D.00030-17 (взято на облік 20.03.2017 року) маска СМ-6, яка наведена на фото, не відповідає зовні масці СМ-6, поставленої ТОВ «НВФ Пром-Пак».

Крім цього, відповідно до довідки №52 «Про виявлення невідповідностей на момент ВК-1, щодо протигазів ГП-9 в кількості 3 695 штук у складі (панорамна маска СМ-6, фільтр NBC/3SL A2B2E2K2HgSXP3D, сумка), які поставлені згідно договору №689(3)17УК від 07.11.2017 року та на підставі Припису Служби охорони праці ДП «НАЕК «Енергоатом» ВП «Запорізька АЕС» від 09.08.2018 року №10-24, з метою створення безпечних умов праці заборонити видачу персоналу підрозділів протигазів ГП-9 для використання їх в роботі. Забезпечити зберігання вказаних протигазів на складах до особливого розпорядження.

На підставі Акту службового розслідування та згідно п. 1.2 Наказу ДП «НАЕК «Енергоатом» від 13.07.2018 року № 723 провести роботу, щодо заміни масок СМ-6 невідомого виробництва на маски СМ-6 виробництва «Gumarny Zubri a.s.» (Чеська республіка). На теперішній час заміна масок СМ-6 невідомого виробництва не відбулася.

11.06.2020 у вказаному кримінальному провадженні призначено судову товарознавчу експертизу до КНДІСЕ Міністерства юстиції України, виконання якої триває по даний час.

09.07.2020 строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № 42018000000001689 від 10.07.2018 продовжено до 11.01.2021.

Так, для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно:

- провести у КНДІСЕ Міністерства юстиції України товарознавчу експертизу з метою встановлення чи відповідає якісний стан протигазів ГП-9 та їх комплектуючих вимогам стандартів та технічних умов тендерної документації №83/1/17/49 на закупівлю товарів: код ДК 021:2015 - 35810000-5 «Індивідуальне обмундирування (протигази)», що закуплені ВП ЗАЕС у ТОВ «НВФ Пром-Пак» на підставі договору №689(3)17УК поставки продукції від 07.11.2017 та додаткових угод до нього та яка їх вартість;

- після проведення товарознавчої експертизи призначити у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України економічну експертизу з метою документального підтвердження збитків (шкода) в сумі 10 612 241,64 грн. внаслідок поставки ТОВ «НВФ Пром-Пак» (ЄДРПОУ 40637367) протигазів ГП-9 згідно договору №689(3)17УК від 07.11.2017 року на Відокремлений підрозділ «Запорізька атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», встановлені в Акті службового розслідування ДП «Національна атомна енергогенеруюча

- після проведення економічної експертизи прийняти процесуальне рішення в порядку ст.ст. 276, 284 КПК України.

Зазначені дії не можуть бути здійснені та завершені у встановлений законом строк з об`єктивних причин. Для їх виконання необхідний додатковий строк.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення щодо тяжких та особливо тяжких злочинів до дня повідомлення про підозру становить вісімнадцять місяців.

Злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України, за ознаками вчинення якого розпочато досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні, у відповідності до ч. 5 ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких.

Виконання зазначених слідчих дій має важливе значення і без їх проведення не можливо прийняти законне рішення у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.

Слідчий суддя, заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, враховуючи ті слідчі та процесуальні дії, які слід вчинити в кримінальному провадженні, виняткову складність здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 обґрунтованим, а відтак наявними підстави для його задоволення.

Керуючись, ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Громадського Олега Анатолійовича про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 від 10.07.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001689 від 10.07.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України на вісімнадцять місяців, тобто до 11.09.2022 включно.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя О.В. Батрин