
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
05 березня 2021 р. Справа №200/10584/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління соціального захисту населення Лиманської міської ради про розстрочення виконання рішення суду від 16 грудня 2020 року у справі № 200/10584/20-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання донарахувати та виплатити щорічну разову грошову допомогу,
ВСТАНОВИВ:
16 грудня 2020 року рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/10584/20-а визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради в частині виплати ОСОБА_1 щорічної разової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 “Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, зобов`язано Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру семи мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.
02 березня 2021 року від управління соціального захисту населення Лиманської міської ради до суду надійшла заява про відстрочення виконання рішення суду від 16 грудня 2020 року у справі № 200/10584/20-а до 30 вересня 2021 року.
Зазначена заява вмотивована відсутністю у відповідача затверджених бюджетних призначень на вищенаведені цілі.
Сторони в судове засідання не з`явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
16 грудня 2020 року рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/10584/20-а визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради в частині виплати ОСОБА_1 щорічної разової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 “Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, зобов`язано Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотриману частину щорічної разової допомоги до 5 травня, згідно статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи з розміру семи мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.
Питання відстрочення і розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення визначено ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.ч.1, 3, 4 цієї статті, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, єдиною правовою підставою для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення можуть бути виняткові обставини, які ускладнюють його виконання. Факт наявності таких обставин має підтверджуватись певними доказами, як це встановлено положеннями ст.ст.72-77 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, обов`язок доказування покладається на сторони, а тому кожна сторона повинна довести наявність тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Втім, заявником не надано належних доказів на підтвердження наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим,
Поряд з цим, заявник не наводить жодних сприятливих обставин у фінансовому стані, котрі дають змогу вважати, що він в змозі буде сплачувати борг у випадку здійснення судом розстрочення/відстрочення виконання судового рішення.
Враховуючи відсутність доказів, які б свідчили про наявність обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, суд приходить висновку, що у задоволенні заяви управління соціального захисту населення Лиманської міської ради про відстрочення виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.12.2020 року у справі №200/10584/20-а слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 242, 243, 248, 256, 293, 295, 297, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви управління соціального захисту населення Лиманської міської ради про відстрочення виконання рішення суду у справі № 200/10584/20-а - відмовити.
Ухвалу складено в повному обсязі та підписано 05 березня 2021 року.
Ухвала може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Є.В. Череповський