
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/4248/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження за правилами письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської селищної ради Херсонської області про визнання відмови протиправною та стягнення середньої заробітної плати,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Іванівської селищної ради Херсонської області, в якому просив:
- визнати неправомірною відмову у збереженні за ОСОБА_1 на період працевлаштування середньої заробітної плати, яку він одержував на посаді голови Першотравневої сільської ради, викладену у листі Іванівської селищної ради № 02-27-3654/0/20/700-22.07 від 14.12.2020 року;
- зобов`язати Іванівську селищну раду здійснити виплату на користь ОСОБА_1 середньої заробітної плати, на період працевлаштування, але не більше шести місяців , у сумі 182797,98 грн. з розрахунку 30466,33 грн. на місяць починаючи з 20.11.2020 року по 20.05.2021 року.
- допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення на користь ОСОБА_1 середньої заробітної плати за один місяць у сумі 30466,33 грн.
- стягнути з Іванівської селищної ради на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді вартості правничої допомоги у сумі 6000 грн.
В обґрунтування позову зазначає, що 19.04.2006 , 10.11.2010 та 02.11.2015 роках позивача втричі обирали сільським головою Першотравневої сільської ради, про що в трудовій книжці є відповідні записи № 7, 10 та 11. 19.11.2020 року у відповідності до ч. 1ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв`язку із закінченням повноважень та відкриттям першої сесії Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області, позивача звільнено на підставі рішення І сесії VIII скликання Іванівської селищної ради від 19.11.2020 року № 1. 25.11.2020 року позивачем до відповідача подано заяву щодо збереження на період працевлаштування середнього заробітку, який нараховувався позивачу на виборній посаді сільського голови Першотравневої сільської ради. Листом від 14.12.2020 року № 02-27-3654/0/20/700-22.07 позивачу відмовлено у задоволені клопотання у зв`язку із тим, що відповідно до відомостей у трудових книжках НОМЕР_1 , УКР № 0867711 про попереднє працевлаштування внесено запис №4 від 04.12.2001 року «звільнений на підставі статті 38 КЗпП України». Зазначено, що згідно з чинним законодавством трудовий договір має бути припинений саме на підставі пункту 5 ст. 36 КЗпП України, якщо звільнення оформлено за іншою підставою, особа не може претендувати на гарантії, передбачені частиною другою статті 33 ЗУ «Про місцеве самоврядування». Позивач вважаючи відмову протиправною звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою від 04.01.2021 року провадження у справі відкрито, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 26.01.2021 року.
26.01.2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого проти позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що так як позивач не звільнявся із посади сільського голови із наступним призначенням, а лише продовжувався строк його трудових відносин із відповідною радою, то твердження позивача, що перед обранням його на посаду 02.11.2015 року обіймав іншу посаду, на якій мав би бути поновленим, не відповідають дійсним обставинам справи. Зі змісту ст. 33 ЗУ « Про статус депутатів місцевих рад» вбачається, що депутату гарантується саме надання попередньої посади. Попередня посада - це посада, яку позивач займав раніше. Проте на момент першого обрання відповідно до трудової книжки позивач не працював, а з останнього місця роботи був звільнений за власним бажанням. Таким чином позивач не має права поновлювати на посаді, оскільки він не займав будь-якої посади. Відповідно позивач не має права і на отримання компенсації за неможливості працевлаштування.
26.01.2021 року судове засідання не відбулось. Розгляд справи призначено на 16.02.2021 року.
16.02.2021 року від представників сторін надійшли заяви про продовження розгляду справи за правилами письмового провадження без участі представників.
Ухвалою від 16.02.2021 року задоволено клопотання сторін та вирішено продовжити розгляд справи за правилами письмового провадження.
Розглянувши надані документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, судом встановлено: 19.04.2006 позивача вперше обрано сільським головою Першотравневої сільської ради, про що до трудової книжки НОМЕР_1 внесено відповідний запис №7.
10.11.2010 та 02.11.2015 роках позивача вдруге та втретє обрано сільським головою Першотравневої сільської ради, про що в трудовій книжці НОМЕР_1 є відповідні записи 10 та 11.
19.11.2020 року позивача звільнено на підставі рішення І сесії VIII скликання Іванівської селищної ради від 19.11.2020 року № 1.
25.11.2020 року позивачем до відповідача подано заяву щодо збереження на період працевлаштування середнього заробітку, який нараховувався на виборній посаді сільського голови Першотравневої сільської ради.
Листом від 14.12.2020 року № 02-27-3654/0/20/700-22.07 позивачу відмовлено.
Позивач не погоджуючись з такою відмовою звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд зазначає, що відповідно до статті 12 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з частиною першою статті 42 Закону № 280/97-ВР повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Згідно з частинами першою, другою статті 33 Закону №93-IV у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.
Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота ( посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.
Отже, гарантія щодо збереження середньої заробітної плати надається сільською радою лише за умови неможливості реалізації гарантії щодо надання попередньої або рівноцінної роботи (посади) зі сторони підприємства, установи, організації, до яких звернувся колишній сільський голова з метою повернення на попередню роботу. Шестимісячний строк, протягом якого гарантується збереження середньомісячної заробітної плати, визначається як період працевлаштування та, водночас, максимальний строк, протягом якого може тривати виплата середньомісячної заробітної плати колишньому голові, за умови, що він протягом цього часу не перебуватиме у трудових правовідносинах. Щодо останнього, то з фактом працевлаштування пов`язується й припинення вказаної виплати.
Відповідно до ч.1 ст. 2 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» 11.07.2002 № 93-IV - Депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Відповідно до ч.2 ст. 4 ЗУ № 93-IV Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Так, судом встановлено, що відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 :
19.04.2006 року ОСОБА_1 вперше обраний на посаду сільського голови Першотравневої сільської ради V скликання відповідно до рішення І сесії сільської ради від 19.04.2006 року .
10.11.2010 року ОСОБА_1 обраний сільським головою Першотравневої сільської ради VI скликання відповідно до рішення І сесії сільської ради від 10.11.2010 року.
02.11.2015 року ОСОБА_1 переобраний сільським головою Першотравневої сільської ради VII скликання відповідно до рішення І сесії сільської ради від 02.11.2015 року.
Отже, з урахуванням вимог ст.4 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», які кореспондуються із вимогами ч.1 ст. 42 Закону № 280/97-ВР повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, суд зазначає, що попереднім місцем роботи позивача треба вважати посаду голови Першотравневої сільської ради VI скликання, так як його повноваження на попередній посаді закінчились в день відкриття першої сесії Першотравневої сільської ради нового скликання (VII скликання).
Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» покладає на роботодавця обов`язок забезпечити сільському голові строк повноважень якого завершився, надання попередньої роботи (посади) і лише в разі її відсутності - іншої рівноцінної роботи (посади) на тому самому або за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.
Отже, виходячи з наведеного можна дійти до висновку, що оскільки на виконання вимог трудового законодавства відповідачем не було запропоновано позивачу рівноцінну посаду в Іванівській селищній раді, а також додатково не зазначено порядок працевлаштування на зазначену рівноцінну посаду, тому позовні вимоги про виплату середньої заробітної плати за шість місяців є обґрунтованими, а відмова Іванівської селищної ради у проведенні зазначених виплат протиправною.
В зв`язку із чим, суд приходить до висновку, що позивач має право на збереження та виплату середньої заробітної плати на період працевлаштування, яку він одержував на виборній посаді голови Першотравневої сільської ради, але не більше шести місяців.
Відповідно до рішення III сесії Іванівської селищної ради VIII скликання від 15 грудня 2020 року № 15 «Про початок реорганізації Першотравневої сільської ради» вирішено розпочати процедуру реорганізації юридичної особи Першотравневої сільської ради (ЄДРГІОУ 04400972), розташованої за адресою: вул. Гагаріна, 28, с. Першотравневе, Іванівського району, Херсонської області шляхом приєднання до Іванівської селищної ради (ЄДРПОУ 04400883), розташованої за адресою: вул. Соборна, 1а, с.м.т. Іванівка, Іванівський район. Херсонська область.
Згідно з довідкою про нарахування заробітної плати по Першотравневій сільській раді б/н за 2020 рік, заробітна плата позивача на час припинення повноважень голови Першотравневої сільської ради за останні два місяці (вересень – 17820,00 грн., жовтень – 48171,17 грн.) становить 65991,17 грн.
Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин - 19.11.2020 року (далі - Порядок № 100), передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв`язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.
При цьому, відповідно до абзацу 3 пункту 2 Порядку № 100 у всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.
Згідно з абз. 1, 2 пункту 8 Порядку № 100 передбачено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період. В разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.
Середньоденна заробітна плата Позивача за останні два місяці перед звільненням, відповідно до Довідки про нараховану заробітну плату по Першотравневій сільській раді ОСОБА_1 становить 1450,78 грн. (65991,17 гри. (сума заробітної плати за два останні місяці) - 15175,59 (премія за 111 квартал) / 3 (місяці) х 2 (місяці)) / 42 (кількість робочих днів за останні два місяці) або середньомісячна - 30466.33грн. (60932,65 грн. (сума заробітної плати за два останні місяці) / 2 (кількість місяців).
Таким чином, розрахунок суми середньої заробітної плати, яку позивач одержував раніше на виборній посаді сільського голови Першотравневої сільської ради, на період працевлаштування, але не більше шести місяців, здійснюється на підставі вказаної довідки та у відповідності до Порядку № 100 за два останні місяці роботи, та становить 30466,33 грн. починаючи з 20.11.2020 року, але не більше шести місяців, зарплата має виплачуватись з місцевого бюджету Іванівської селищної ради, а тому позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню.
Щодо зобов`язання відповідача виплатити позивачу середній заробіток у сумі 182797,98 за період з 20.11.2020 року по 20.05.2021 року, суд зазначає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, так як гарантія щодо збереження середньої заробітної плати надається сільською радою лише за умови неможливості реалізації гарантії щодо надання попередньої або рівноцінної роботи (посади) зі сторони підприємства, установи, організації, до яких звернувся колишній сільський голова з метою повернення на попередню роботу. Шестимісячний строк, протягом якого гарантується збереження середньомісячної заробітної плати, визначається як період працевлаштування та, водночас, максимальний строк, протягом якого може тривати виплата середньомісячної заробітної плати колишньому голові, за умови, що він протягом цього часу не перебуватиме у трудових правовідносинах. Щодо останнього, то з фактом працевлаштування пов`язується й припинення вказаної виплати, отже право на отримання повного розрахунку (20.05.2021 року) на час вирішення справи (04.03.2021 року) у позивача ще не настало, крім того у суду відсутні підстави вважати, що відповідачем буде порушено право позивача на таку виплату, а задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам. Отже, вимоги про виплату середнього заробітку у розмірі 182797,98 грн. за період з 20.11.2020 року по 20.05 2021 року є передчасними.
Також у прохальній частині позову, позивач просить суд допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення на користь позивача середньої заробітної плати за один місця у сумі 30466,33 грн.
Згідно п.2 ч.1 ст.371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць.
Таким чином, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення з Іванівської селищної ради на користь ОСОБА_1 середньої заробітної плати за один місця у розмірі 30466,33 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.
Щодо стягнення з відповідача на користь позивача понесених по справі судових витрат, суд зазначає наступне: згідно із ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно ч.ч.1, 7, 9 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Велика Палата Верховного Суду у справі № 755/9215/15-ц 19 лютого 2020 року ухвалила Додаткову Постанову, яка стосується розподілу судових витрат, а саме: відшкодування витрат на послуги адвоката, у якій зазначила, що при визначенні суми відшкодування на професійну правничу допомогу суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також з критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини (далі – ЄСПЛ), присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Так, у справі «Схід/Захід Альянс Лімітед» проти України» (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір – обґрунтованим (п. 268).
У рішенні ЄСПЛ від 28 листопада 2002 року «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Рішенням Європейського суду з прав людини у справі "East/West Alliance Limited" проти України", оцінюючи вимоги заявника щодо здійснення компенсації витрат у розмірі 10 % від суми справедливої сатисфакції, виходить з того, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим.
Так, в матеріалах справи міститься договір про надання правничої допомоги від 23.12.2020 р. № 225 укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Зі змісту наданих до суду документів убачається, що судові витрати позивача складаються з витрат на професійну правничу допомогу та становить 6000 грн. про що свідчить рахунок №1 від 25.01.2021 року
На підтвердження отримання гонорару в розмірі 6000,00 грн., представником позивача надано до суду квитанції № 66 від 25.01.2021 року та № 65 від 25.01.2021 року.
Згідно акту прийому-передачі робіт (надання послуг) за Договором № 225 про надання правничої допомоги від 23.12.2020 року послуги складаються із:
- Вивчення документів та надання консультації клієнту з питання оскарження відмови Іванівської селищної ради у збереженні за ОСОБА_1 на період працевлаштування середньої заробітної плати, яку він одержував на посаді голови Першотравневої сільської ради, викладену у листі Іванівської селищної ради № 02-27-3654/0/20/700-22.07 від 14.12.2020 року – 1 година – 1000 грн.;
- Складання позовної заяви – 4 години – 4000 грн.;
- Представництво інтересів позивача у Херсонському окружному адміністративному судді (незалежно від кількості судових засідань) – 1000 грн.
Дослідивши поданий розрахунок, суд частково з ним погоджується та вважає, що співмірним та пропорційним буде розмір 3000 грн.
Судові витрати зі сплати судового збору підлягають розподілу відповідно до положень ст.139 КАС України.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Іванівської селищної ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400883, 75401, Херсонська область, с.м.т. Іванівка, вул. Соборна, 1а) про визнання відмови протиправною та стягнення середньої заробітної плати – задовольнити частково.
Визнати відмову Іванівської селищної ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400883, 75401, Херсонська область, с.м.т. Іванівка, вул. Соборна, 1а) у збереженні за ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) на період працевлаштування середньої заробітної плати, яку він одержував на посаді голови Першотравневої сільської ради, викладену у листі Іванівської селищної ради № 02-27-3654/0/20/700-22.07 від 14.12.2020 року протиправною.
Зобов`язати Іванівську селищну раду Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400883, 75401, Херсонська область, с.м.т. Іванівка, вул. Соборна, 1а) здійснити виплату на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) середньої заробітної плати, на період працевлаштування, але не більше шести місяців з розрахунку 30466,33 грн. на місяць починаючи з 20.11.2020 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення з Іванівської селищної ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400883, 75401, Херсонська область, с.м.т. Іванівка, вул. Соборна, 1а) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) середньої заробітної плати за один місяць у сумі 30466 (тридцять тисяч чотириста шістдесят шість грн.),33 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Іванівської селищної ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 04400883, 75401, Херсонська область, с.м.т. Іванівка, вул. Соборна, 1а) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судові витрати у вигляді вартості правничої допомоги у сумі 3000 (три тисячі) грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Д.К. Василяка
кат. 106030000