
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2021 року ЛуцькСправа № 140/1054/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому проваджені) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення; зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення №5 від 15.09.2020 про відмову у перерахунку пенсії відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»; зобов`язання відповідача зарахувати до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 у Луцькій авторемонтній майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО) та здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії з виплатою нарахованої різниці починаючи з 15.09.2020.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 13.01.2020 отримує пенсію по 2 групі інвалідності відповідно до Закону України`Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 15.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ У Волинській області із заявою про перерахунок пенсії та зарахування до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 у Луцькій авторемонтній майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО), додавши до заяви підтверджуючі довідки та накази. За результатами розгляду заяви ГУ ПФУ у Волинській області було прийнято рішення яким відмовлено в проведенні даного перерахунку та повідомлено, що для зарахування вищевказаного періоду до страхового стажу немає законних підстав, оскільки Волинська облспоживспілка не є правонаступником Луцької авторемонтної майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО).
З таким рішенням ГУ ПФУ у Волинській області позивач категорично не погоджується, вважає що відповідач протиправно не врахував періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 що підтверджується відповідними довідками та наказами, а також постановами правління щодо реорганізації та приєднання підприємства у якому працював позивач у зв`язку з чим просить позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.02.2021 відкрито провадження у справі та на підставі пункту 2 частини першої, частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) суддею одноособово, у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі (а.с.27).
Відповідач у відзиві на позов №0300-0802-7/8019 від 17.02.2020 (а.с.30-32), позовні вимоги заперечив. Свою позицію обґрунтовує тим, що позивачу правомірно відмовлено у перерахунку пенсії із зарахування до страхового стажу періодів роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 у Луцькій авторемонтній майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО), оскільки Волинська облспоживспілка не є правонаступником Луцької авторемонтної майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО), а чинним Порядком №637 не передбачено встановлення трудового стажу без встановлення правонаступництва. З врахуванням наведеного просить в задоволенні позову відмовити повністю.
24.02.2021 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.35-36).
Враховуючи вимоги статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У відповідності до частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив. Сторони скористались своїм правом щодо подачі заяв по суті справи.
Дослідивши матеріали справи та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити частково з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено та не заперечується відповідачем по справі те, що ОСОБА_1 з 13.01.2020 перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду та отримує пенсію по 2 групі інвалідності відповідно до Закону України`Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
15.06.2020 позивач звернувся до ГУ ПФУ У Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком та зарахування до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 у Луцькій авторемонтній майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО). До заяви позивачем було додано: копію паспорта; копія ідентифікаційного номера; копія пенсійного посвідчення; копія довідки від 02.06.2020 №214/1-14 Волинської обласної спілки споживчих товариств; копія довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія трудової книжки; копії підтверджуючих документів про прийняття та звільнення з роботи (а.с.14).
Листом №7339-6413/Р-02/8-0300/20 від 15.07.2020 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача про необхідність звернутись особисто до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем проживання (реєстрації) із відповідною заявою та відповідними документами (а.с.15).
На звернення позивача від 15.09.2020 щодо зарахування до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 та проведення перерахунку пенсії Рішенням відділу з питань перерахунків пенсій №5 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що Волинська облспоживспілка не є правонаступником Луцької авторемонтної майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО) Волинської облспоживспілки, який ліквідовано і знято з обліку єдиного державного реєстру, а документи в архів не надходили (а.с.17).
Вважаючи протиправним рішення відповідача щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 та проведенні перерахунку пенсії, позивач звернувся в суд з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05 листопада 1991 року №1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон №1788-XII) та Законом України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV).
За правилами частини четвертої статті 24 Закону №1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно із частиною першою статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За приписами пункту 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Згідно із частинами першою, третьою статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
За приписами частини п`ятої статті 45 Закону №1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року №13-1; далі - Порядок №22-1), до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637.
Пунктом 3.3 Порядку №22-1 передбачено, що орган, що призначає пенсію, надає: роз`яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій; у разі необхідності - бланки документів; допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу I цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії; у разі необхідності - допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка дає право на її призначення.
За приписами пунктів 4.1, 4.7, 4.8 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера. Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.
Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника, визначено Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 №18-1 (далі - Порядок №18-1).
Відповідно до пунктів 3-6 цього Порядку підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії).
Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов`язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці. До складу Комісії за згодою включаються представники членських організацій Федерації професійних спілок України та регіональних організацій роботодавців та їх об`єднань.
Комісії діють у відповідності до цього Порядку. Склад Комісій затверджується начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Головою Комісії є начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Основними завданнями Комісії є: розгляд заяв про підтвердження стажу роботи (додаток 1) та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку; участь у підготовці методичних посібників з розгляду питань про підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Згідно з пунктами 11-12 Порядку №18-1 для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об`єднаних управлінь, за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр); 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про проведення атестації робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідку про їх відсутність).
У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об`єднані управління, та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надають заявникам допомогу у зборі необхідних документів та в отриманні через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі для підтвердження стажу роботи.
Пунктами 13-15 Порядку №18-1 визначено, що управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об`єднані управління, приймають документи, необхідні для підтвердження стажу роботи, перевіряють правильність їх оформлення, відповідність викладених у них відомостей про заявника даним паспорта та документам про стаж, фіксують та засвідчують виявлені розбіжності та не пізніше трьох робочих днів з дня надходження заяви про підтвердження стажу роботи направляють до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі розглядають заяви про підтвердження стажу роботи та з відповідною пропозицією про задоволення або відхилення заяви, разом із вмотивованим висновком, направляють Комісії.
Комісії розглядають заяви про підтвердження стажу роботи, на бажання заявника, у його присутності або в присутності його законного представника, або представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Комісії приймають рішення щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні та не пізніше п`яти робочих днів з дня його прийняття направляють до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об`єднаних управлінь, а також повідомляють заявника про прийняте рішення.
Проаналізувавши наведене, суд зазначає, що підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення (перерахунку) пенсії здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Рішення комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення (перерахунку) пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, є обов`язковими для органів пенсійного фонду України при виконанні покладених на них функцій.
Як слідує із матеріалів справи, на звернення ОСОБА_1 від 15.09.2020 щодо зарахування до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 та проведення перерахунку пенсії Рішенням відділу з питань перерахунків пенсій №5 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України відмовлено позивачу у перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що Волинська облспоживспілка не є правонаступником Луцької авторемонтної майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО) Волинської облспоживспілки, який ліквідовано і знято з обліку єдиного державного реєстру, а документи в архів не надходили (а.с.17).
Як зазначено вище Порядком № 637 та Порядком № 18-1 визначено механізм підтвердження пільгового стажу у випадках коли відсутні записи в трудовій книжці, підприємство є ліквідованим.
Відповідач при вирішенні заяви позивача про зарахування до страхового стажу періоди роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984, дав оцінку поданим ним до заяви документам та прийняв рішення про відмову в перерахунку пенсії, одночасно давши оцінку наявності чи відсутності в ОСОБА_1 відповідного страхового стажу для її перерахунку.
Однак, як зазначено вище, питання про зарахування пільгового стажу при умовах, наявних у позивача, повинно прийматися Комісією у відповідності до зазначених Порядків.
Суд звертає увагу на те, що заява позивача про зарахування до страхового стажу періодів роботи та проведення перерахунку пенсії, Комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення (перерахунку) пенсії на пільгових умовах або за вислугу років не розглядалась і жодного рішення за результатами її розгляду прийнято не було.
Саме за результатами розгляду заяви Комісією повинно прийматися рішення про призначення (перерахунку) чи відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Зазначені рішення є обов`язковими для пенсійних органів.
Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно та передчасно зроблено висновок щодо відсутності необхідного страхового стажу у ОСОБА_1 для призначення (перерахунку) пенсії за віком, оскільки вказане питання не було предметом розгляду Комісії.
Відтак, суд приходить до висновку, що відповідач безпідставно перебрав на себе повноваження Комісії щодо підтвердження чи відсутності страхового стажу, неналежним чином розглянув заяву позивача та передчасно відмовив позивачу у зарахуванні до страхового стажу періодів роботи з 21.07.1983 по 02.04.1984 у Луцькій авторемонтній майстерні (АРМ) виробничого автотранспортного об`єднання (ВАО) та у перерахунку пенсії.
За приписами частини першої статті 23 Закону №1058-IV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд звертає увагу, що питання підтвердження наявного страхового стажу позивача для перерахунку пенсії за віком не розглядалося з дотриманням вимог Порядку №18-1 та відповідачем не забезпечено всебічний, повний і об`єктивний розгляд всіх поданих позивачем документів, як того вимагають положення Порядку №18-1 та прийняв рішення про відмову в перерахунку пенсії, а відтак при розгляді заяви позивача та прийнятті відповідачем рішення не були враховані зазначені принципи.
За таких обставин, суд позбавлений можливості вирішити позовну вимогу щодо зарахування періодів роботи позивача до його страхового стажу, оскільки вказане питання не було предметом розгляду Комісії.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно із пунктом 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
В даному випадку позивач оскаржує рішення Головного управління Пенсійного фонду України яким відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, яке ним не приймалося, і питання взагалі не було предметом розгляду.
Також, лист відповідача №7339-6413/Р-02/8-0300/20 від 15.07.2020 не є в розумінні вищевказаних норм законодавства, рішенням про відмову в зарахуванні страхового стажу роботи та проведення перерахунку пенсії відповідно.
На думку суду, оскільки при розгляді заяви позивача про зарахування до страхового стажу періодів роботи та проведення перерахунку пенсії не було забезпечено дотримання вимог зазначених вище приписів Закону №1058-IV та Порядку №18-1, тому, з урахуванням вимог частини другої статті 9, частини другої статті 245 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених вимог для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень та позовні вимоги задовольнити частково шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправним та скасування рішення відділу з питань перерахунків пенсій №5 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зобов`язання повторно у встановленому законом порядку розглянути заяву ОСОБА_1 від 15.09.2020 про перерахунок пенсії.
За правилами, визначеними статтею 139 КАС України, підстав для розподілу судових витрат у цій справі немає.
Керуючись статтями 2, 72-77, 241, 242, 243, 245, 246, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення відділу з питань перерахунків пенсій №5 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторно у встановленому законом порядку розглянути заяву ОСОБА_1 від 15.09.2020 про перерахунок пенсії.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський