Ухвала суду № 95357155, 01.03.2021, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
01.03.2021
Номер справи
686/5494/21
Номер документу
95357155
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 686/5494/21

Провадження № 1-кс/686/2551/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2021 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Кирик О.В., за участю секретаря судового засідання Демянової О.В., слідчого Ковтун Л.Ю., розглянувши в судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Хмельницькій області Ковтун Л.Ю. про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32020240000000020 від 11.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України,

ВСТАНОВИВ:

02.03.2021 року старший слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Хмельницькій області Ковтун Л.Ю. звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури Лунь Ю.А. про надання дозволу на проведення обшуку у використовуваному ФОП ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 ) приміщені кіоску № НОМЕР_2 , його підсобних та прилеглих до кіоску приміщень, що знаходяться на території ринку ТСЦ «Дубово» за адресою: м. Хмельницький, вул. Купріна, 54/1 та розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218), з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв, розфасованих у різного роду тару, сировини для їх виробництва (в т.ч. спирту, тютюну, домішок тощо), знарядь, приладів, обладнання для їх виготовлення, тари (пляшок, тетрапакетів, каністр, бочок, коробок та інших ємностей) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, чорнових записів щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, засобів мобільного зв`язку (телефонів), записів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження, грошових коштів, одержаних від реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв.

В обґрунтування даного клопотання зазначено, що «гр. «ОСОБА_4», «ОСОБА_5», «НОМЕР_3», «НОМЕР_4», «НОМЕР_5», «НОМЕР_6», «НОМЕР_7», «НОМЕР_8», «НОМЕР_9», «НОМЕР_10», «НОМЕР_11», «НОМЕР_12», «НОМЕР_13», «НОМЕР_14», «НОМЕР_15» разом з іншими невстановленими особами, у період з травня 2019 року по теперішній час, на території м. Хмельницький здійснюють придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, розлитих в скляну та пластикову тару різної ємності

Гр. «ОСОБА_4», «ОСОБА_5», «НОМЕР_3», «НОМЕР_4», «НОМЕР_5», «НОМЕР_6», «НОМЕР_7», «НОМЕР_8», «НОМЕР_9», «НОМЕР_10», «НОМЕР_11», «НОМЕР_12», «НОМЕР_13», «НОМЕР_14», «НОМЕР_15» разом з іншими невстановленими особами, у період з травня 2019 року по теперішній час, на території м. Хмельницький здійснюють виготовлення, придбання, перевезення, а також подальше зберігання підроблених марок акцизного податку, з метою використання при продажу товарів - незаконно виготовлених алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.

Гр. «НОМЕР_16», «НОМЕР_17 », «НОМЕР_18», «НОМЕР_19», «НОМЕР_20», «НОМЕР_21», « ОСОБА_3 », «НОМЕР_22» та інші невстановлені особи, у період з листопада 2020 року по теперішній час, на території м. Хмельницького здійснюють незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також транспортування та збут незаконно виготовлених алкогольних та тютюнових виробів.

Гр. «НОМЕР_16», «НОМЕР_17», «НОМЕР_18» , «НОМЕР_19», «НОМЕР_20», «НОМЕР_21», «НОМЕР_3», «НОМЕР_22» та інші невстановлені особи на території м. Хмельницького здійснюють виготовлення, придбання, перевезення, а також подальше зберігання підроблених марок акцизного податку, з метою використання при продажу підакцизних товарів - тютюнових виробів.

Зокрема, під час проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що одним із місць зберігання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, в тому числі з підробленими марками акцизного податку, являється торгівельний кіоск № НОМЕР_2 , який знаходиться на території ринку ТСЦ «Дубово» у м. Хмельницькому по вул. Купріна 54/1, в якому свою діяльність здійснює ФОП ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 ).

Так, 28.10.2020 та 17.11.2020 при проведенні контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки в торгівельному кіоску № НОМЕР_2 , який знаходиться на території ринку ТСЦ «Дубово» у м. Хмельницькому по вул. Купріна 54/1, фінансово-господарську діяльність в якому здійснює ФОП ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 ) придбано незаконно виготовлені алкогольні напої.

Відповідно до висновків експерта №8.7-0515/12.1-0834:20 від 06.11.2020 та №8.7-0538/12.1-0859:20 від 27.11.2020 придбані незаконно виготовлені алкогольні напої містять алкоголь (спирт етиловий) і є водно-спиртовими сумішами, які за органолептичними та фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», а також виготовлені непромисловим способом, без дотримання технології виготовлення горілки. Крім цього, надана на дослідження рідина відповідає наступним характеристикам УКТЗЕД: алкогольні і безалкогольні напої та оцет: спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80об.%; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження використовуваний у своїй злочинній діяльності ОСОБА_1 торгівельний кіоск № НОМЕР_2 , що знаходиться на територія ринку ТСЦ «Дубово» за адресою: м. Хмельницький вул. Купріна 54/1, та розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218).

Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що незаконно виготовлені підакцизні товари та алкогольні напої, сировина для їх виробництва (в т.ч. спирт, тютюн, домішки тощо), знаряддя, прилади, обладнання для їх виготовлення, тара (пляшки, тетрапакети, каністри, бочки, коробки, пачки та інші ємності) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, чорнові записи щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, засоби мобільного зв`язку (телефони), грошові кошти, одержані від реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також інші речі та документи, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, можуть зберігатись у кіоску №90, підсобних та прилеглих до нього приміщень, що знаходяться на територія ринку ТСЦ «Дубово» за адресою: м. Хмельницький вул. Купріна 54/1, та розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218).

Зазначені вище речі мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні, так як їх відшукання і вилучення необхідні для дослідження усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення місць незаконного виготовлення підакцизних товарів, осіб, причетних до скоєння злочину, отримання даних про об`єми реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, а також дослідження інших даних про злочинну діяльність щодо незаконного виготовлення, придбання, транспортування, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. Крім цього, незаконно виготовлені підакцизні товари необхідні для проведення судово-хімічних та судово-товарознавчих експертиз».

У судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання, просив його задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши додані до клопотання матеріали, приходжу до наступних висновків.

Згідно із ч. 2 ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до змісту статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУ ДФС у Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020240000000020 від 11.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.

Про можливу причетність ФОП ОСОБА_1 до кримінального правопорушення свідчать: протокол про результати контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки від 28.10.2020; висновок експерта №8.7-0515/12.1-0834:20 від 06.11.2020; протокол про результати контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки від 17.11.2020; висновок експерта № 8.7-0538/12.1-0859:20 від 27.11.2020.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 246743564 земельна ділянка з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084 належить на праві власності територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218).

З огляду на обставини, зазначені у клопотанні та озвучені в судовому засіданні слідчим слідчий суддя приходить до висновку, що органом досудового розслідування зібрано достатньо даних, які б давали підстави вважати, що вказані у клопотанні речі, а саме незаконно виготовлені підакцизні товари та алкогольні напої, розфасовані у різного роду тару, сировина для їх виробництва (в т.ч. спирт, тютюн, домішки), знаряддя, прилади, обладнання для їх виготовлення, тара (пляшки, тетрапакети, каністри, бочки, коробки та інші ємності) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, чорнові записи щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, записи з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження можуть знаходитися у кіоску № АДРЕСА_1 та розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218).

З метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв, розфасованих у різного роду тару, сировини для їх виробництва (в т.ч. спирту, тютюну, домішок), знарядь, приладів, обладнання для їх виготовлення, тари (пляшок, тетрапакетів, каністр, бочок, коробок та інших ємностей) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, чорнових записів щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, копій записів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження слід надати дозвіл на проведення обшуку, який за встановлених обставин є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які містять інформацію, що має значення для досудового розслідування кримінального провадження, тому клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.

Не підлягає задоволенню подане клопотання в частині відшукання та вилучення грошових коштів, одержаних від реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, оскільки з матеріалів клопотання не вбачається можливості їх ідентифікації в ході обшуку саме як предмету, здобутого в результаті вчинення кримінального правопорушення та відмежування від тих грошових коштів, що на законних підставах використовується їх володільцями.

Оцінюючи прохальну частину клопотання, у якій слідчий просить надати дозвіл на відшукання інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв, слідчий суддя звертає увагу, що в цій частині воно сформульовано невизначено та широко. При цьому, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції. Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними. Отже у задоволенні клопотання в частині відшукання інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв, слід відмовити.

Також не підлягає задоволенню клопотання у частині надання дозволу на відшукання засобів мобільного зв`язку, оскільки слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що на вказаних носіях може зберігатися інформація, яка має значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, яке розслідується.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 233-235 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Хмельницькій області Ковтун Л.Ю. про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32020240000000020 від 11.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України задовольнити частково.

Надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 32020240000000020 від 11.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України дозвіл на проведення обшуку у використовуваному ФОП ОСОБА_1 приміщенні кіоску № АДРЕСА_1 та розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 6810100000:26:006:0084, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради (ЄДРПОУ 33332218) з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв, розфасованих у різного роду тару, сировини для їх виробництва (в т.ч. спирту, тютюну, домішок), знарядь, приладів, обладнання для їх виготовлення, тари (пляшок, тетрапакетів, каністр, бочок, коробок та інших ємностей) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, чорнових записів щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, копій записів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження.

Строк дії ухвали до 01 квітня 2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду О.В. Кирик