
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_________________
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
02.03.2021 Справа № 905/2/21
Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В за участю секретаря судового засідання (помічника судді за дорученням) Кульбакової Л.В., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області до приватного підприємства “Восток-Транс” про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 88 975,05 гривень, що еквівалентно 2 849,50 Євро відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку 27.07.2018, -
За участю представників сторін:
прокурор - Сірик В.В. (посвідчення)
від позивача - Ткаченко Л.М. (самопредставництво);
від відповідача - не з`явився;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області звернувся до Господарського суду Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області з позовом до приватного підприємства «Восток-Транс» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 88 975,05 гривень, що еквівалентно 2 849,50 Євро відповідно до офіційного курсц НБУ на день проведення розрахунку 27.07.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем здійснювалось перевезення вантажу великогабаритним транспортним засобом з порушенням вимог чинного законодавства.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 05.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/2/21 за правилами спрощеного позовного провадження; судове засідання призначено на 02.02.2021.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 02.02.2021 відкладено розгляд справи на 02.03.2021 року.
У судове засідання 02.03.2021 з`явились прокурор та представник позивача, представник відповідача у судове засідання не з`явився. Відзив або будь-які пояснення на позов відповідач не надав.
На офіційному веб-порталі «Судова влада України» у розділі «Повідомлення для учасників судового процесу» було опубліковано оголошення про відкладення розгляду справи на 02.03.2021 року. Ухвалу від 02.02.2021 також розміщено у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Відповідно до частини першої пункту 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу визначено поняття малозначних справ, а саме це справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними.
Частиною 1статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
З огляду на вищевикладене, господарський суд розглядає справу в порядку частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно "Графіку роботи пункту габаритно-вагового контролю у Запорізькій області на липень 2018" затверджено проведення рейдових перевірок територіальним органом Укртрансбезпеки на ділянці дороги Н-30 (км 138) у період з 01.07.2018 по 31.07.2018.
На виконання «Графіку роботи габаритно-вагового контролю у запорізькій області на липень 2018», начальником Управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області Баталовим О.А. видано направлення №003223 від 23.07.2018 для проведення рейдової перевірки транспортних засобів щодо дотримання вимог законодавства в сфері автомобільного транспорту з 23.07.2018 по 29.07.2018.
27.07.2018 о 18:29 год. на автодорозі Н-30 (км 138), посадовою особою управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області було проведено рейдову перевірку транспортних засобів, а саме перевірено транспортний засіб марки DAF, модель ТЕ 95 XF-480, тип - вантажний сідловий тягач, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 .
Відповідно до товарно-транспортної накладної №АП-0002707017 від 27.07.2018: автомобіль - транспортний засіб (тягач) DAF модель ТЕ 95 XF 480, реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки ОДАЗ, модель 784 реєстраційний номер НОМЕР_2 перевізник ПП «ВОСТОК-ТРАНС». Водій ОСОБА_1 , замовник (платник) - ТОВ "НВП «Агрінол», вантажоодержувач - ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»; пункт навантаження - Бердянськ, Мелітопольське шосе, 84/1; пункт розвантаження - м. Кривий Ріг.
Згідно акту перевірки Укртрансбезпеки у Запорізькій області, приватне підприємство «ВОСТОК -ТРАНС» є орендарем автомобіля марки DAF, модель ТЕ 95 XF-480, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 на підставі договору оренди автомобіля №14/12-1 від 14.12.2017 із терміном дії Договору на один рік до 17.12.2018 року, укладеного з ТОВ «МЕТАН».
За результатами зважування транспортного засобу посадовою особою Укртрансбезпеки та оператором вагового комплексу складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 27.07.2018 № 0010775 в якій зазначено: місце розташування габаритно-вагового контролю - автодорога Н-30 138 км, водій ОСОБА_1 , транспортний засіб (тягач) DAF модель ТЕ 95 XF 480, реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки ОДАЗ, модель 784 реєстраційний номер НОМЕР_2 повна маса транспортного засобу 42,05 тонн, навантаження на осі - 1) 7,20 т.; 2) 15,80 т.; 3) 9,40 т.; 4) 9,65 т.
Відповідно за результатами перевірки, був складений акт від 07.08.2018 №077060, про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксовано факт перевезення відповідачем вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених п.22.2 Правил дорожнього руху України, а саме: повна маса тонн - 40,00 тонн, фактична - 42,05 тонн; нормативно допустимі навантаження на одиночні осі - 22,0 тонн, фактичне - 23 тонни (7,20 та 15,80) , нормативне навантаження на здвоєні осі - 16 тонн, фактичне - 19,05 тонн (9,40 та 9,65). Пройдена відстань дорогами загального користування - 410 км.
Перевищення нормативно допустимої маси транспортного засобу, який перевозив вантаж відповідача на 2,05 тони.
До Акту №0013775 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 27.07.2018, проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 27.07.2018. Розрахунок виконано відповідно до затвердженої формули з урахуванням норм пункт 31-1 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007 року.
Загальний розмір плати за проїзд, нарахованої Відповідачу становить 88 975, 05 гри,. (2849,50 х 3122,4794).
Листом №4124/25-18 від 20.08.2018 управлінням Укртрансбезпеки у Запорізькій області було повідомлено ПП «ВОСТОК-ТРАНС» про те, що під час здійснення рейдової перевірки, а саме габаритно-вагового контролю транспортного засобу (тягач) DAF модель ТЕ 95 XF 480, реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки ОДАЗ, модель 784 реєстраційний номер НОМЕР_2 перевізник ПП «ВОСТОК-ТРАНС», водій ОСОБА_1 , виявлено порушення порядку проїзду великовагових/великогабаритних транспортних засобів дорогами загального користування. Враховуючи вищезазначене, управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області повідомило також про необхідність внесення плати за проїзд на реквізити зазначені у розрахунку та надіслання належним чином завіреної копії платіжного документа на відповідну адресу.
Розрахунок по Акту Управлінням був спрямований 28.08.2018 на адресу Відповідача, та отримано останнім, про що мається відмітка в отриманні, проте останнім дані кошти у добровільному порядку сплачені не були.
Наведене стало підставою для звернення позивача з позовом про стягнення з відповідача в судовому порядку в дохід Державного бюджету України 88 975,05 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, що є гривневим еквівалентом 2 849,50 євро.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт», відповідно до частини дванадцятої статті 6 якого державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частини перша та четверта статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачають, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Статтею 33 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною другою статті 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком №879, пунктом 3 якого встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 %.
Пунктом 22.5 Правил №1306 передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Згідно з пунктом 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 % подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Також пунктами 26, 27 Порядку №879 передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Відповідно до пункту 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Методику розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту визначено пунктом 30 Порядку № 879, відповідно до якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм -розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км проїзду; Рнв -розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км проїзду; В - відстань перевезення, км. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 м.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку №879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 % - у подвійному розмірі; на 10 - 40 % - у потрійному розмірі; більше як на 40 % - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити саме перевізник.
У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, (затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568), перевізником є фізична або юридична особа - суб`єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
Як було встановлено судом, перевезення вантажу здійснювалось транспортним засобом DAF, модель ТЕ 95 XF-480, тип - вантажний сідловий тягач, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів належить ПП «ВОСТОК-ТРАНС» в особі директора Ясинської І.Г.
У матеріалах справи наявні усі передбачені Порядком №879 документи, зокрема довідка №0010775, акт №0013775 та розрахунок плати за проїзд до акту 0013775, які були складені працівниками Укртрансбезпеки у Запорізькій області 27.07.2018 року, у зв`язку з виявленням під час габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам і правилам перевезення вантажу відповідачем.
Розмір плати за проїзд визначено позивачем у відповідності до вимог зазначених вище норм Порядку №879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879).
Крім того, п. 27 Порядку №879 передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Оскільки відповідачем не здійснено оплату нарахованої суми відшкодування, позивачем здійснено її розрахунок в гривнях, за офіційним курсом гривні до євро станом на момент вчинення правопорушення (тобто, станом на 27.07.2018), що складає 88 975,05 грн.
Відповідно до п 37, п 41 Порядку №879 учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством; дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Відповідач, на час прийняття рішення у справі, доказів оплати заборгованості в сумі 88 975,05 грн не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача доведеними, а отже такими, що підлягають задоволенню повністю.
Щодо наявності підстав для представництва прокурором інтересів держави в цій справі суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 Конституції України, прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно з ч.1, 3, 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Не допускається здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, а також у правовідносинах, пов`язаних із виборчим процесом, проведенням референдумів, діяльністю Верховної Ради України, Президента України, створенням та діяльністю засобів масової інформації, а також політичних партій, релігійних організацій, організацій, що здійснюють професійне самоврядування, та інших громадських об`єднань. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Частиною 3 статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Отже, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза їх порушення.
Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно з пп. 27 п. 5 Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, в тому числі, здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 8 Положення).
Листом від 24.12.2020 №32-5231вих-20 прокурор повідомив Управління Укртрансбезпека у Запорізькій області про звернення до суду з позовом.
При зверненні з позовом, в обґрунтування підстав для представництва, прокурор зазначив, що несплата суб`єктами господарювання плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави.
Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області листами від 26.09.2018 №5351/25-18, від 03.07.2020 №5020/05/15-20 звернулось до прокурора Донецької області щодо представництва інтересів держави в особі Укртрансбезпеки в суді з питання стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування, зокрема, з Приватного підприємства «Восток-транс» у сумі 2849,50 євро (88975,05 грн), посилаючись, зокрема, на те, що Державній службі України з безпеки на транспорті відмовляють у відкритті проваджень щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування у зв`язку з відсутністю у Державної служби України з безпеки на транспорті повноважень на звернення до суду з такими позовами.
Перевіривши обґрунтованість наведених прокурором доводів в обґрунтування підстав для звернення його з позовом у даній справі для захисту інтересів держави, суд дійшов висновку, що останнім належним чином обґрунтовано, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту та визначені законом підстави для звернення до суду прокурора.
Згідно з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та статями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Усупереч вказаним нормам, відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують доводи позивача, отже позовні вимоги заступника керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області до приватного підприємства «Восток-Транс» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 88 975,05 гривень, що еквівалентно 2 849,50 Євро відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку 27.07.2018 підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням норм ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача повністю.
Керуючись статтями 12, 73, 74, 76-79, 86, 91, 96, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
В И Р I Ш И В:
Позовні вимоги заступника керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області до приватного підприємства «Восток-Транс» про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 88 975,05 гривень, що еквівалентно 2 849,50 Євро відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку 27.07.2018 – задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Восток-Транс» (85761, Волноваський р-н, село Зачатівка, вулиця Елеваторна, будинок 1А) на користь Державного бюджету України 88 975 грн 05 коп.
Стягнути з приватного підприємства «Восток-Транс» (85761, Волноваський р-н, село Зачатівка, вулиця Елеваторна, будинок 1А) на користь прокуратури Донецької області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, буд.6, код ЄДРПОУ 25707002; рахунок UA 918201720343180002000016251, Державна казначейська служба України м. Київ, отримувач - Донецька обласна прокуратура) судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 02 березня 2021 року.
Повний текст рішення складено та підписано 05.03.2021 року.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ у встановленому порядку.
Рішення господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому главою 1 розділу ІV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Е.В. Зекунов