
Справа № 509/364/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2021 року смт Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Жижка О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором ТОВ «Виноградна Долина», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ :
26 січня 2021 року до Овідіопольського районного суду Одеської області від Головного управління ДПС в Одеській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 20.01.2021 року № 10/15-32-07-01-10, з якого вбачається, що при позаплановій виїзній документальній перевірці ТОВ «Виноградна Долина», встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток в сумі 145750 грн., в тому числі за ІІ квартал 2020 року в сумі 145750 грн., в порушення п.п. 14.1.13, 14.1.31, 14.1.36, 14.1.191, 14.1.202 п. 14.1 ст.14, п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України; податку на додану вартість в сумі 5500 грн., в тому числі за листопад 2019 року в сумі 5500 грн., в порушення п. 44.1 ст. 44, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність посадової особи, а у даному випадку директора ТОВ «Виноградна Долина» ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини своєї неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності суду не надав, був обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчить відповідний підпис в протоколі.
Крім того, для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» за допомогою якої будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Дана позиція повністю відповідає усталеній практиці ЄСПЛ, яку відповідно до ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». суди застосовують при розгляді справ як джерело права. Так, у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарев проти України» Суд зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Положення ч. 1 ст. 268 КУпАП, відповідно до яких визначено випадки обов`язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не містять ст. 163-1 КУпАП, а тому у даному випадку участь ОСОБА_1 при розгляді протоколу про адміністративне правопорушення, що складений відносно нього за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, не є обов`язковою.
Своїми діями ОСОБА_1 створює штучне затягування розгляду справи, з метою закінчення строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, у відповідності до ст. 38 КУпАП.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши адміністративні матеріали суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь – які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото – і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення при обов`язковому з`ясуванні вини даної особи у вчиненні адміністративного правопорушення та того чи підлягає вона адміністративній відповідальності, суддя зобов`язаний з`ясувати також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п`ятій цієї статті.
Як вбачається з акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Виноградна Долина» від 04.12.2020 року № 2697/15-32-07-01/33089667 перевіркою встановлені порушення ТОВ «Виноградна Долина», а саме:
- згідно з висновком щодо повноти декларування та своєчасності сплати податку на прибуток, за період з 01.10.2018 по 30.09.2020 ТОВ «Виноградна Долина» задекларовано податок на прибуток у сумі 111 201 грн. Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.10.2018 по 30.09.2020 встановлено його заниження всього у сумі 145750 грн., у тому числі за II квартал 2020 року на суму 145750 грн.
-з гідно з висновком щодо повноти декларування та своєчасності сплати податку на додану вартість, правомірності декларування податку, що підлягають бюджетному відшкодуванню, за період з 01.10.2018 по 30.09.2020 ТОВ «Виноградна Долина» задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду ряд. 18 Декларації в сумі 3 891 818грн. Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.10.2018 по 30.09.2020 встановлено заниження всього на суму 5500 грн., у тому числі за листопад 2019 року на суму 5500 грн.
ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення від 20.01.2021 року № 10/15-32-07-01-10 зазначив, що правопорушення допущено помилково, без злого наміру.
Отже, ОСОБА_1 здійснив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 20.01.2021 року № 10/15-32-07-01-10, актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Виноградна Долина» від 04.12.2020 року № 2697/15-32-07-01/33089667.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 163-1, 251, 255, 256, 280, 283-285 КУпАП.
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Жижка