
25.02.2021
Справа 426/11202/20
Провадження 3/431/55/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2021 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:
судді Олійник С.В.,
при секретарі Яковенко А.Л.,
прокурора Мозуля І.О.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Старобільського районного суду Луганської області у режимі відеоконференції справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сватове Луганської області, громадянина України, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
До Старобільського районного суду Луганської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 196 від 28.12.2020 року, що складений оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором Калачовою Є.Б. стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.
Згідно постанови Сватівської районної виборчої комісії Луганської області від 14.03.2018 року № 5 ОСОБА_1 було визнано депутатом Сватівської районної ради Луганської області.
Згідно витягу з протоколу 27-ї сесії Сватівської районної ради Луганської області від 15.03.2018 року, на даній сесії були визнані повноваження ОСОБА_1 , як депутата Сватівської районної ради Луганської області.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Сватівської районної ради Луганської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАІІ суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2і розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 23.09.2020 року о 12 годині 01 хвилині, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого йому адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП і матеріалами доданими до протоколу це доведено.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого йому адміністративного корупційного правопорушення доведена із наступних підстав.
Судом досліджено та встановлено наступне.
Згідно постанови Сватівської районної виборчої комісії Луганської області від 14.03.2018 року № 5 ОСОБА_1 було визнано депутатом Сватівської районної ради Луганської області (а.с.19).
Згідно витягу з протоколу 27-ї сесії Сватівської районної ради Луганської області від 15.03.2018 року, на даній сесії були визнані повноваження ОСОБА_1 , як депутата Сватівської районної ради Луганської області (а.с.20-22).
Відповідно до завіреної копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 , останній, як депутат районної ради, подав щорічну декларацію 23.09.2020 року (а.с.44);
Згідно письмових пояснень, ОСОБА_1 визнає свою провину щодо несвоєчасного подання декларації, як депутата районної ради, за 2019 рік (а.с.10-11).
В листі Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2020 року №47-06/63774/20, зазначено, що ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року заходив до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» лише 28.05.2020 року, де переглянув список документів, декілька розділів та в подальшому ніяких дій щодо своєчасного подання декларації за 2019 рік не здійснював (а.с. 35-43).
За змістом ч. 1 ст. 172-6 КУпАП конструктивною ознакою суб`єктивної сторони несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є вина особи у формі прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала цих наслідків (ч. 1 ст. 10 КУпАП).
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити (ч. 1 ст. 11 КУпАП).
Дії особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Таким чином, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не сплинув.
При накладенні стягнення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд відповідно до ст.33 КУпАП враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини які пом`якшують та обтяжують відповідальність, та вважає достатнім накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі ст.40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності слід стягнути судовий збір у розмірі 454,00грн.
Керуючись ст.40-1, ст.283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суд,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач: ГУК у Луг.обл./СТАРОБ.Р-Н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (IBAN): UA408999980313000106000012331, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки: "00" Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 гривні 00 копійок. Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Олійник