Рішення № 95290298, 23.02.2021, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
23.02.2021
Номер справи
937/8569/20
Номер документу
95290298
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 23.02.2021

Справа № 937/8569/20

Провадження № 2/937/852/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 лютого 2021 року м. Мелітополь

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:

головуючого: судді Ковальової Ю.В.,

за участю секретаря судового засідання: Левандовської О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник – адвокат Ігнатов Євген Євгенович до Військової частини А3840, за участі третьої особи: Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя Міністерства оборони України, за участі третіх осіб на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , інтереси яких представляє ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до військової частини А3840 про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, наказу командира військової частини та поновлення на квартирному обліку, за участі третьої особи: Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя Міністерства оборони України, за участі третіх осіб на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , інтереси яких представляє ОСОБА_2 .

В позові зазначено, що позивач з 15.11.1991 року по 05.06.2019 року проходив військову службу в Збройних Силах України, а саме в м. Мелітополі Запорізької області у військовій частині А3840, яка є правонаступником військової частини А2094, та звільнений наказом командувача Повітряних сил Збройних Сил України від 21 травня 2019 року № 217 відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 26 ЗУ Про військовий обов`язок і військову службу» у запас, у званні майора за підпунктом «к».

На підставі рапорту від 13.12.2001 року житловою комісією військової частини А2094 його було зараховано на квартирний облік у військовій частині А2094 з 13.12.2001.

При розформуванні військової частини А2094 були втрачені рішення житлової комісії військової частини А2094, в зв`язку з чим його було зараховано на квартирний облік відповідно до дати перебування у списках осіб, які потребують поліпшення житлових умов, тобто з 13.12.2001 року зі складом сім`ї з 3 осіб (дружини ОСОБА_6 та доньки ОСОБА_3 ) що підтверджується витягом з протоколу житлової комісії військової частини А3840 від 28.03.2006 року № 11.

На підставі рапорту ОСОБА_1 від 01.08.2007 та наданих документів, його та членів його родини у складі 3-х осіб зараховано на квартирний облік з 13.12.2001 року, та внесено в списки першочергового отримання житла з 13.12.2001 року, що підтверджується витягом з протоколу № 8 від 31.08.2007 року виданим головою житлової комісії в/ч А3840.

11.01.2008 року шлюб з дружиною ОСОБА_6 було розірвано після чого він звернувся з рапортом до житлової комісії в/ч А3840, про зміну у складі сім`ї, у зв`язку з чим було внесено зміни в списки осіб, що потребують поліпшення житлових умов, згідно з яким він залишився на квартирному обліку складом сім`ї з 1-ї особи.

14 червня 2012 року, позивач уклав шлюб з ОСОБА_2 , а ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився син ОСОБА_4 .

На підставі рапорту ОСОБА_1 від 30.06.2015 року прийнято рішення про внесення змін в облікову справу у зв`язку з досягненням календарної дати вислуги 25 років та набуття пільги першочергового одержання житла, згідно з яким його та членів його родини внесено в списки осіб першочергової черги на квартирний облік при в/ч А3840 з 04.08.2015 року, а 06.05.2016 року, був виданий ордер на право проживання у службовій житловій квартирі розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , де вони проживають до теперішнього часу.

ІНФОРМАЦІЯ_2 , у позивача народилася донька ОСОБА_5 .

28.01.2019 року, на підставі рапорту ОСОБА_1 від 17.01.2019 року, було внесено зміни в облікову справу та зараховано його складом сім`ї з 4-х осіб (Дружини ОСОБА_2 , доньки ОСОБА_3 , сина ОСОБА_4 , доньки ОСОБА_5 ) до загальних та першочергових списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині А3840 м. Мелітополя з 28.01.2019 року.

Іншого житла вони не мають, грошових коштів як компенсації на придбання житла, від відповідача вони не отримували.

Після звільнення у запас та зарахування ОСОБА_1 до військового оперативного резерву першої черги в особливий період на підставі Указу Президента України від 18.06.2015 року № 274/215, в січні 2020 року, йому стало відомо, що 01.07.2019 року на засіданні житлової комісії в/ч А 3840 було прийнято рішення про виключення із загальних списків та першочергових списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом отримання постійного житла, майора ОСОБА_1 складом сім`ї 5-ть чоловік осіб, що потребують поліпшення житлових умов у військовій частині А3840 (м. Мелітополя) з 01.07.2019 року.

Позивач вважає, що вказане рішення житлової комісії та виданий на його підставі наказ командира військової частини А3840 від 19 липня 2019 року є незаконними, оскільки відповідач грубо порушив охоронювані Конституцією, Законами України та міжнародно-правовими актами, права позивача, тим самим позбавивши його та членів його родини права на отримання житла або грошової компенсації на придбання житла і права проживання в службовій квартирі. Позивач просить визнати незаконними та скасувати рішення (об`єднаної) житлової комісії військової частини А3840 від 01 липня 2019 року № 13, наказ ТВО командира військової частини А3840 від 19 липня 2019 року № 384/агд в частині виключення майора ОСОБА_1 , складом сім`ї з 5-х осіб, з обліку у загальній черзі та першочергової черзі квартирного обліку з 01.07.2019 року в Військовій частині А 3840, як військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов в м. Мелітополі Запорізької області.

ІІ. ЗАЯВИ (КЛОПОТАННЯ) УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

В судове засідання позивач не з`явився, від його представника – адвоката Ігнатова Є.Є. до суду надійшла заява з проханням розглянути позов за його відсутності та відсутності позивача, заявлені вимоги підтримують в повному обсязі.

В судове засідання представник відповідача не з`явився, 23.02.2021 від нього на адресу суду надійшла заява з проханням слухати справу за його відсутності.

Крім того, 21.01.2021 року від представника відповідача на електронну адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого, в обґрунтування позовних вимог Позивач посилається на наступне.

На підставі рапорту від 13.12.2001, житловою комісією військової частини А2094 його було зараховано на квартирний облік у військовій частині А2094 з 13.12.2001, яке було оформлено протоколом від 13.12.2001 №11, але в матеріалах позовної заяви відсутній цей витяг з протоколу.

Так, за бажанням Позивача він був звільнений у запас та з ним був припинений контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, а у разі звільнення з військової служби Позивача за підставами, не зазначеними в Законі №2011та Порядку в тому числі у зв`язку зі звільненням у запас з військової служби під час дії особливого періоду, як військовослужбовця які проходять військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду, не передбачено залишення його на квартирному обліку у військовій частині.

Також представник Позивача просить суд взяти до уваги, що Позивач та члени його родини не мають житло та не отримували компенсацію за житло надавши до суду довідки, отримані Позивачем в лютому 2019 року, а позовна заява подана до суду у листопаді 2020 року.

Позивач, в свою чергу, не здійснював жодних заходів для використання своїх прав відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а однією з вимог Позивача є вимога щодо поновлення його в першочерговій черзі з 28.01.2019 року, але його не зараховували до першочергової черги цією датою.

З урахуванням викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення житлової комісії, поновлення на квартирному обліку.

16.02.2021 року від представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Ігнатова Є.Є. до суду надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої, вважає, що доводи відповідача військової частини АЗ 840, викладені у відзиві на позовну заяву є безпідставними, та такими, що не підлягають задоволенню, та не відповідають фактичним обставинам справи та чинному законодавству України, з огляду на наступне.

Військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла (ч. 9 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Отже, зазначеним законом держава взяла на себе обов`язок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, і зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а отже і на залишення на обліку до отримання ними житла, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених п. 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03 серпня 2006 р.

Отже, на час взяття, ОСОБА_1 , на квартирний облік, порядок взяття на облік та отримання житла визначався Положенням про порядок забезпечення жилою площею в Збройних силах України, затвердженим наказом Міністра Оборони України № 20 від 03.02.1995р. Пунктом 13 вказаного Положення передбачалося, що військовослужбовці перебувають на квартирному обліку у військовій частині та КЕЧ району до отримання жилого приміщення, за винятком випадків, передбачених у цьому пункті: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала необхідність для надання іншого жилого приміщення; при переміщенні військовослужбовця до нового місця служби у інший населений пункт; при засудженні військовослужбовця до позбавлення волі на термін понад 6 місяців, крім умовного засудження; при наданні відомостей, що не відповідають дійсності та які стали основою для прийняття на облік або неправомірних дій командування при вирішенні питання про прийняття на облік.

Тобто даний нормативний акт не передбачував можливість зняття з квартирного обліку з підстав звільненням в запас у зв`язку із закінченням строку контракту, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

Просить суд врахувати, що ОСОБА_1 не отримували житла для постійного проживання або грошової компенсації за належне йому і його сім`ї для отримання жиле приміщення.

Крім того, перебування ОСОБА_1 на квартирному обліку не заперечувалося протягом всього часу перебування на обліку, законність постановки на квартирний облік не оскаржувалася відповідачем.

Отже, жодний нормативний акт не передбачає можливість зняття з квартирного обліку з підстав звільнення в запас у зв`язку із закінченням строку контракту, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

Таким чином, військовослужбовець у разі звільнення з військової служби має право залишатись на квартирному обліку при наявності вислуги років, що дає право на пенсійне забезпечення.

На підставі викладеного, просить суд повністю задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Військової частини А 3840 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

19.02.2021 року на електронну адресу суду від представника відповідача надійшло заперечення на відповідь на відзив, відповідно до якого, пояснення і міркування позивача, викладені у відповіді на відзив ними не визнаються, оскільки вони стосуються військовослужбовців, а не звільнених військовослужбовців.

Вказує, що представник позивача декілька раз посилається на п. 4 наказу Міністерства оборони України від 31.07.2018 №380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», та чомусь впевнений що Позивача було знято з квартирного обліку до набрання чинності цього наказу і на підставі цих норм відсутні підстави зняття зі списків першочергового отримання житла.

Наголошує, що після набрання законної сили цього наказу, житловою комісією військової частини А3840 було проведено інвентаризацію облікових справ та за майором ОСОБА_1 було збережено дата зарахування на квартирний облік.

Позивач був знятий з квартирного обліку після звільнення з лав Збройних Сил України, а п. 27 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 N 470, визначено, що громадяни виключаються із списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, якщо вони були необґрунтовано включені до цих списків або втратили вказане право.

В судове засідання представник третьої особи Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя Міністерства оборони України не з`явився, 09.02.2021 року від нього на електронну адресу суду надійшло клопотання про слухання справи за відсутності представника. Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Треті особи на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , малолітні ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , в інтересах яких діє ОСОБА_2 до судового засідання не з`явилися з невідомої причини, про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, з урахуванням клопотання представника позивача про слухання справи за його відсутності та в зв`язку з неявкою відповідача, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

ІІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН.

Згідно довідки № 44 від 24.04.1997 року, виданої командиром в/ч А4083 та довідками начальника Луцької КЕЧ району № 243-ж від 15.08.2001 року та № 242-ж від 15.08.2001 року, довідкою Луганського ВВАУШ № 79/3 від 10.10.2006 року і витягами з послужного списку про проходження служби в ЗСУ, під час проходження навчання у Луганському вищому військовому авіаційному училищі штурманів, а також під час служби у в/ч А4083 м. Луганська та в/ч А2406 м. Луцька, ОСОБА_1 не забезпечувався житловою площею і не перебував на квартирному обліку для отримання житла /а.с.38-44/.

Як вбачається з витягу з послужного списку, виданого начальником штабу в/ч А 3840, 09.02.1999 року, ОСОБА_1 було переведено для проходження військової служби до в/ч А2094, правонаступником якої є в/ч А3840 /а.с.43/.

Згідно рапорту ОСОБА_1 від 13 грудня 2001 року, поданого на ім`я командира в/ч А2094, ОСОБА_1 просить включити його та членів його родини в складі 2-х осіб (дружини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ) в списки для отримання житла /а.с.45/.

Згідно витягу з протоколу житлової комісії військової частини А 3840 від 28 березня 2006 року № 11, у відповідності до рапорту та наданих документів вирішено зарахувати ОСОБА_1 на квартирний облік з 13 грудня 2001 року зі складом сім`ї 3 особи /а.с. 46/.

Згідно рапорту ОСОБА_1 від 01 серпня 2007 року, поданого на ім`я голови житлової комісії в/ч А3840, ОСОБА_1 просить включити його та членів його родини в складі 3-х осіб в списки для отримання житла з 13.12.2001 року /а.с.47/.

Згідно витягу з протоколу житлової комісії військової частини А 3840 від 31 серпня 2007 року № 8, у відповідності до рапорту та наданих документів вирішено включити ОСОБА_1 до списків першочергового одержання житла з 13.12.2001 року зі складом сім`ї 3 особи /а.с. 48/.

Як вбачається з копії свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого 11 січня 2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області серія НОМЕР_1 , шлюб ОСОБА_1 з ОСОБА_6 було розірвано /а.с.49/.

Згідно рапорту ОСОБА_1 , поданого на ім`я голови житлової комісії в/ч А3840, ОСОБА_1 просить у зв`язку зі змінами у складі родини внести зміни в списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Склад сім`ї: 1 особа /а.с.50/.

Згідно витягу з протоколу житлової комісії військової частини А 3840 від 25 листопада 2011 року № 15, у відповідності до рапорту та наданих документів вирішено внести зміни в списки осіб, потребуючих поліпшення житлових умов майора ОСОБА_1 , складом сім`ї з 1 особи /а.с. 51/.

14 червня 2012 року, позивач уклав шлюб з ОСОБА_2 , що актовий запис № 313, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 , виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області /а.с.52/.

ІНФОРМАЦІЯ_1 , у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народився син ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про його народження, серії НОМЕР_3 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області /а.с. 22/.

29.09.2015 року ОСОБА_7 змінила прізвище на « ОСОБА_8 » про що свідчить копія свідоцтва про зміну імені від 29.09.2015 року серії НОМЕР_4 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції у Запорізькій області /а.с.20/.

Як вбачається з витягу з протоколу № 62 від 04.08.2015 року, житловою комісією військового гарнізону в/ч А3840 прийнято рішення про внесення змін в облікову справу у зв`язку з досягненням календарної дати вислуги 25 років та набуття пільги першочергового одержання житла, яким постановлено: У відповідності до рапорту № 1069 від 30.06.2015 року та наданих документів та на підставі наказу МО України від 30.11.2011 року № 737 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил Украйни та членів їх сімей, жилим приміщенням», з набуття пільги першочергового одержання житла, внести зміни до облікової справи майора ОСОБА_1 , та його сім`ї для поліпшення житлових умов дружини ОСОБА_2 1983 р.н., сина ОСОБА_4 2012 р.н., та доньки ОСОБА_3 1995 р.н. внести до списку осіб першочергової черги на квартирний облік при військовій частині НОМЕР_5 з 04 серпня 2015 року /а.с.54/.

На підставі рішення виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області, ОСОБА_1 06.05.2016 року був виданий ордер №20618 на право проживання у службовій житловій квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 /а.с.55/.

ІНФОРМАЦІЯ_2 , у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилася донька ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про її народження, серії НОМЕР_6 , виданого Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області /а.с. 25/.

Згідно рапорту ОСОБА_1 від 17 січня 2019 року, поданого на ім`я командира в/ч А3840, ОСОБА_1 просить внести зміни до облікової справи в зв`язку зі змінами у складі сім`ї та включити його доньку ОСОБА_5 в облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов /а.с.57/.

Згідно витягу з протоколу засідання (об`єднаної) житлової комісії військової частини А3840 від 28 січня 2019 року № 2 та витягу з наказу командира в/ч А3840 № 45/ачу від 28.01.2019 року, було внесено зміни в облікову справу та зараховано ОСОБА_1 складом сім`ї з 4-х осіб (дружини ОСОБА_2 , доньки ОСОБА_3 , сина ОСОБА_4 , доньки ОСОБА_5 ) до загальних та першочергових списків осіб які потребують поліпшення житлових умов у військовій частині А3840 м. Мелітополя з 28.01.2019 року /а.с.58-59/.

Як вбачається з витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, відомості відносно ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 відсутні /а.с.60-64/.

Відповідно до довідки з ПАТ «Державний ощадний банк України» від 07.02.2019 року №80, у банку відсутня інформація щодо використання житлового приватизаційного чеку на ім`я: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 /а.с.65/.

Відповідно до довідки з ПАТ «Державний ощадний банк України» №104.0490-05/589 від 22.02.2019 року, ОСОБА_1 не використав житловий чек на суму 4,20 грн. за адресою: АДРЕСА_2 /а.с.66/.

Відповідно до довідки Відділу реєстрації виконавчого комітету Мелітопольської міської Ради № 89 від 06.02.2019 року, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на квартирному обліку при виконавчому комітеті Мелітопольської міської ради Запорізької області для отримання державного житла не перебувають /а.с.67/.

Наказом командира в/ч А3840 /по стройовій частині/ № 106 від 06.06.2019 року відповідно до ст. 17 Конституції України та ст. 26/2 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу», майор ОСОБА_1 , як військовослужбовець, який підлягає звільненню у запас, зарахований до військового оперативного резерву першої черги в особливий період на підставі Указу Президента України від 18.06.2015 року № 274/215, що підтверджується копією вказаного наказу.

Згідно витягу з протоколу засідання (об`єднаної) житлової комісії військової частини А3840 від 01 липня 2019 року № 13, на виконання наказу Міністерства оборони України «Про затвердження інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» від 31 липня 2018 року № 380, на підставі витягу з наказу командира військової частини А3840 від 05.06.2019 року № 106 про звільнення майора ОСОБА_1 відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» у запас за підпунктом «к» необхідно виключити із загальних списків і першочергових списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом отримання постійного житла майора ОСОБА_1 складом сім`ї 5 осіб (дружина ОСОБА_2 , донька ОСОБА_3 , син ОСОБА_4 , донька ОСОБА_5 ), що потребують поліпшення житлових умов в військовій частині А3840 з 01.07.2019 року (а.с. 68).

Відповідно до витягу з наказу командира військової частини А3840 від 19.07.2019 року № 374/ачу, вирішено виключити із загальних списків і першочергових списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом отримання постійного житла майора ОСОБА_1 складом сім`ї 5 осіб (дружина ОСОБА_2 , донька ОСОБА_3 , син ОСОБА_4 , донька ОСОБА_5 ), що потребують поліпшення житлових умов в військовій частині А3840 з 01.07.2019 року (а.с 69).

ІV. МОТИВИ СУДУ ТА ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який набрав чинності 01 січня 2005 року, стаття 12 вказаного Закону викладена в новій редакції.

Так, згідно з частиною першою статті 12 цього Закону в редакції, чинній на момент зняття позивача з обліку, держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На виконання приписів вищевказаної статті постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року за № 1081 було затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Відповідно до пункту 24 цього Порядку датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.

Позивач ОСОБА_1 поставлений на облік для поліпшення житлових умов 13 грудня 2001 року.

Пунктом 9 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції, чинній на момент зняття позивача з обліку, передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

Аналогічні приписи закріплені й в пункті 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Дія пункту 9 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» безпосередньо пов`язується із тим, з якої саме з підстав, зазначених у частині шостій статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військовослужбовець звільнений у запас чи у відставку.

Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.

Отже, зазначеним законом держава взяла на себе обов`язок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, і зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених ЖК Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Крім того, даний Порядок передбачає і випадки, коли військовослужбовці знімаються з обліку, а саме у разі: 1)поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; 2) засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; 3)звільнення з військової служби за службовою невідповідністю у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; 4)подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; 5)в інших випадках, передбачених законодавством (п.30 Порядку).

Аналогічні правові позиції викладені в постановах Верховного Суду від 17.03.2020 року у справі №487/5835/17, від 01.04.2020 року у справі № 638/5769/18, від 08.04.2020 року у справі №683/2197/18, від 19.05.2020 року у справі №683/2198/18, від 16.12.2020 року у справі №748/122/20, провадження №61-9785св20.

Пунктом 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями в редакції, чинній на момент зняття позивача з обліку, передбачено, що військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.

Наказом Міністерства оборони України від 30 листопада 2011 року №737 затверджено Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за № 24/20337.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 1.4 наведеної Інструкції військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання. Військовослужбовці, що перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, до 1 січня 2005 року (набрання чинності Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку - без врахування вислуги на військовій службі.

При зарахуванні позивача у 2001 році на квартирну чергу діяв Наказ Міністра оборони України № 20 від 03 лютого 1995 року «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України», який втратив чинність 10 листопада 2006 року, яким, було встановлено порядок забезпечення жилими приміщеннями осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, військовослужбовців-жінок та працівників (не військовослужбовців) Збройних Сил України.

Пунктом 13 даного Положення визначено, що військовослужбовці перебувають на квартирному обліку у військовій частині та квартирно-експлуатаційних частинах району до отримання житла, за винятком: поліпшення житлових умов, переміщення до нового місця служби, засудження до позбавлення волі на термін понад 6 місяців та наданні відомостей, які не відповідають дійсності.

Позивач проходив військову службу і потребував поліпшення житлових умов. Винятків, встановлених пунктом 13 наведеного Положення щодо позивача, не встановлено.

Відповідно до абзацу 1 пункту 2.17 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за №24/20337, військовослужбовці, зараховані на квартирний облік після набрання чинності Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV “ Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», які мають вислугу на військовій службі менше ніж 20 років, у разі звільнення з військової служби за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів та неможливістю проходити військову службу, залишаються на цьому обліку до отримання жилого приміщення для постійного проживання.

Згідно ж з пунктом 2.18 цієї ж Інструкції військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі: поліпшення житлових умов, унаслідок чого зникла потреба в наданні житла; переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт; звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; звільнення в запас або відставку до досягнення 20 років вислуги на військовій службі особами, які зараховані на облік після 01 січня 2005 року (крім випадків, вказаних у пункті 2.17 цього розділу); обрання для місця проживання іншого населеного пункту особами, які звільнені у запас або у відставку; в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до п. 4 розділу І Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 року № 380 (далі - Інструкція), військовослужбовцям, які перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання та які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються житлові приміщення для постійного проживання або за їх бажанням виплачується грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.

Відповідно до п. 1 розділу VI Інструкції, житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Згідно з п. 21 розділу VI Інструкції, зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:

поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;

подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;

в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно з п. 1 розділу VII Інструкції, особи, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, забезпечуються жилим приміщенням згідно з чергою у військовій частині, що визначається часом зарахування на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень, або до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житлових приміщень) за рішенням житлової комісії військової частини (об`єднаної житлової комісії), яке затверджується наказом командира військової частини.

Згідно зі статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Втрата житла є найбільш крайньою формою втручання у право на повагу до житла (рішення у справі ”МакКенн проти Сполученого Королівства” від 13 травня 2008 року пункт 50 (рішення у справі ”Кривіцька та Кривіцький проти України” від 02 грудня 2010 року).

Статтею 47 Конституції України встановлено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Пунктом 1 частини другої статті 40 ЖК України визначено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадку поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

Судом встановлено, що при зарахуванні ОСОБА_1 у чергу на отримання житла у 2001 році та перебування його на квартирному обліку порушень житловою комісією та позивачем допущено не було, під час проходження військової служби, вислуга років у Збройних Силах на момент звільнення становила 28 років 09 місяців, на момент звільнення перебував на обліку для поліпшення житлових умов, підстави, визначені законом для зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов не настали, а тому позивач разом з родиною підлягає поновленню на обліку військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на обліку.

Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 27 листопада 2019 року у справі №639/302/18-ц (провадження № 61-1618св19).

Частиною 4 ст. 263 ЦПК України встановлено що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Водночас, відповідачем не наведено законних підстав для зняття позивача і його сім`ї з квартирного обліку, а тому таке рішення підлягає скасуванню із поновленням прав житлових позивача.

Щодо посилання відповідача на відсутність у позивача права залишення на квартирному обліку, оскільки він був звільнений в запас та оформив пенсію за вислугою років, тобто не досягнувши граничного віку перебування на військовій службі, слід зазначити наступне.

Дійсно, ОСОБА_1 звільнений в запас та є військовим пенсіонером та отримує пільгову пенсію Міноборони за віком відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно вимог ст. 1 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до вимог ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія за вислугу років призначається:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних

роки та 6 місяців і більше........

До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

Отже, вихід на пенсію військовослужбовців за вислугою років, та граничний вік до якого військовослужбовець має право виконувати свій військовий обов`язок, не є тотожними поняттями, я лише визначає вік, до якого військовослужбовець має перебувати на дійсній військовій службі.

Тому посилання відповідача по справі на граничний вік перебування на військовій службі, після закінчення якого особа має право вийти в запас або відставку за вислугою років, як на право залишення на квартирному обліку у військовій частині, відповідно до вимог зазначених у п. 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03 серпня 2006 року - є безпідставним.

Щодо посилання відповідача на відсутність у позивача права залишення на квартирному обліку на пільговій черзі (льотно-підйомного складу), після звільнення в запас, слід зазначити наступне.

Суд вважає,що така позиція відповідача є необгрунтованою, оскільки на підставі рапорту ОСОБА_1 від 13.12.2001 року, до житлової комісії в/ч А3840, житловою комісією гарнізону А2094, було прийнято рішення, оформлене протоколом № 11 від 13.12.2001 року, згідно з яким його поставили на квартирний облік у складі сім`ї з 3-х осіб, та внесено в списки першочергового отримання житла з 13.12.2001 року.

В зв`язку з тим, що частина документів в/ч А2094, була втрачена, 28.03.2006 року, позивач звернувся з рапортом до житлової комісії гарнізону в/ч АЗ 840, яка є правонаступником в/ч А2094, про зарахування його та членів його родини у складі 3-х осіб (дружини ОСОБА_6 та доньки ОСОБА_3 ), про внесення в списки першочергового отримання житла з 13.12.2001 року.

У відповідності до рапорту та наданих документів, позивача та членів його родини у складі 3-х осіб (дружини ОСОБА_6 та доньки ОСОБА_3 ) зараховано на квартирний облік з 13.12.2001 року, та внесено в списки першочергового отримання житла з 13.12.2001 року, що підтверджується витягом з протоколу № 11 від 28.03.2006 року виданим головою житлової комісії в/ч АЗ840.

Відповідно до п. 11 Положення про порядок забезпечення жилою площею в ЗСУ, затвердженого наказом Міністра Оборони України від 03.02.1995 року № 20, передбачено, що військовослужбовці Збройних Сил України, які перебувають на квартирному обліку, при переміщенні по службі на вищу, рівнозначну посаду, а також з вищих посад на нижчі за підставами, передбаченими підпунктами "а", "б" та "д" пункту 36 Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу та підпунктами "а" та "б" пункту 27 Тимчасового положення про проходження військової служби прапорщиками та мічманами (затверджені Указом Президента України від 13 травня 1993 року N 174/93), пов`язаному з переїздом до іншого гарнізону, приймаються на квартирний облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку за останнім місцем служби, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень.

Звільнення з військової служби в запас не є підставою для виключення зі списків першочергового та позачергового отримання житла, оскільки згідно з п. 4 наказу Міністерства оборони України від 31.07.2018 року № 380, за військовослужбовцями та членами їх сімей в тому числі звільненими з військової служби в запас або відставку, які були зараховані на облік військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності цим наказом, зберігається дата зарахування на облік для забезпечення житлом для постійного проживання (за результатами інвентаризації облікових справ); рішення житлових комісій військових частин, об`єднаних житлових комісій, які були прийняті до набрання чинності цим наказом, реалізуються із урахуванням вимог вищезазначеної Інструкції.

Зокрема ст. 37 ЖК України, передбачає право працівників, які залишили роботу (службу) на підприємствах, в установах та організаціях у зв`язку з виходом на пенсію залишатися на квартирному обліку нарівні з працюючими на цих підприємствах, в установах, організаціях громадянами.

Відповідно ч. 1 ст. 40 ЖК України громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Згідно ч. 2, 4, 5 ст. 40 ЖК України, громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; 1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку; 2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту; 3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР: 4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість, заслання або вислання; 5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

Так, Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. № 470 були затверджені Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР. Згідно п.Ю цих Правил, громадяни, які залишили роботу на підприємствах, в установах, організаціях, що здійснюють квартирний облік, у зв`язку з виходом на пенсію, беруться на облік нарівні з робітниками і службовцями даного підприємства, установи, організації.

Оскільки позивач звільнений в запас у зв`язку з виходом на пенсію за вислугою років, у відповідності до вимог до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», має право нарівні із військовослужбовцями в/ч АЗ840 залишатися на обліку у в/ч А3840.

Отже, жодний нормативний акт не передбачає можливість зняття з квартирного обліку з підстав звільнення в запас у зв`язку із закінченням строку контракту, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

Таким чином, військовослужбовець у разі звільнення з військової служби має право залишатись на квартирному обліку при наявності вислуги років, що дає право на пенсійне забезпечення.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 19, 141, 263 – 265, 280 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник – адвокат Ігнатов Євген Євгенович до Військової частини А3840, за участі третьої особи: Квартирно-експлуатаційного відділу м. Запоріжжя Міністерства оборони України, за участі третіх осіб на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , інтереси яких представляє ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, – задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення житлової комісії Військової частини А 3840 від 01.07.2019 року, оформлене протоколом № 13, та наказом ТВО командира військової частини А 3840 № 384/агд від 19.07.2019 року, про виключення майора ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , складом сім`ї всього з 5-х осіб - дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з обліку у загальній черзі та першочергової черзі квартирного обліку з 01.07.2019 року в Військовій частині А 3840, як військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов в м. Мелітополі Запорізької області.

Зобов`язати Військову частину А 3840 поновити майора ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з наступним складом сім`ї: - дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , на обліку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов в м. Мелітополі Запорізької області в загальній та першочерговій чергах за тим же номером у списку станом на 01.07.2019 року зі збереженням часу перебування на обліку ОСОБА_1 та ОСОБА_3 - з 13.12.2001 року на загальній та першочерговій чергах ( з 04.08.2015 року- з членами родини- ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , з 28.01.2019 року- з членом родини- ОСОБА_5 ) у Військовій частині А 3840.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подачі в 30-денний строк апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повне найменування та ім`я сторін та інших учасників справи.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець м. Маріуполя Донецької області, РНОКПП: НОМЕР_7 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Військова частина А3840, місцезнаходження: Запорізька область, м. Мелітополь-7, код ЄДРПОУ 22990428.

Третя особа: Квартирно-експлуатаційний відділ м. Запоріжжя, місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Земського лікаря Лукашевича, 4, код ЄДРПОУ 07809992.

Третя особа на стороні позивача: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженка м. Мелітополя, Запорізької області, РНОКПП: НОМЕР_8 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа на стороні позивача: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець м. Мелітополя, Запорізької області, РНОКПП: НОМЕР_9 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа на стороні позивача: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженка м. Мелітополя, Запорізької області, РНОКПП: НОМЕР_10 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа на стороні позивача: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , уродженка м. Маріуполя, Донецької області, РНОКПП: НОМЕР_11 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя: Ю.В. Ковальова