Рішення № 95275209, 26.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.02.2021
Номер справи
826/7017/18
Номер документу
95275209
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2021 року м. Київ № 826/7017/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ділмас" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ділмас" звернулось до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України №559301/38926079 від 16.01.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №297 від 05.12.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалами суду від: 08.05.2018 - прийнято справу до провадження, постановлено здійснювати розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін; від 26.02.2021 - замінено відповідача Державну фіскальну службу України на правонаступника - Державну податкову службу України.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що в оскаржуваному рішенні не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Крім того, позивач вказує, що оскаржуване рішення порушує право на свободу здійснення господарської діяльності та впливає на його ділову репутацію перед клієнтами, а також наносить фінансові збитки через неможливість віднесення суми ПДВ по податковій накладній від 05.12.2017 №297 до складу податкового зобов`язання з податку на додану вартість.

Представником відповідача подано відзив, відповідно до якого представник просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Підставами відмови зазначено правові акти, якими врегульовано відносини щодо підстав зупинення реєстрації податкових накладних та розгляду відповідною комісією контролюючого органу первинних документів для вирішення питання про наявність підстав для реєстрації податкової накладної.

У відповіді на відзив позивач вказав, що відповідачем не надано будь-яких доказів на підтвердження правомірності його дій та наявності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної. Крім того, позивач зазначає, що, як і у оскаржуваному рішенні, так і у відзиві на позовну заяву, обґрунтовуючи свою позицію, відповідач обмежився лише посиланням на норми матеріального права.

Дослідивши письмові докази, судом установлено.

Позивачем сформовано податкову накладну від 05.12.2017 №297 та подано її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Квитанцією ДФС України від 11.01.2018 №9272496341 реєстрацію податкової накладної №297 від 05.12.2017 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України. Підставами зупинення реєстрації зазначено: "ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 "ритеріїв оцінки ступеня ризиків. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2106. У зв`язку із зазначеним платнику податків запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

Позивачем направлено повідомлення від 11.01.2017 №1 щодо подання документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено.

За результатом розгляду поданих позивачем пояснень та документів Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення від 16.01.2018 №559301/38926079 про відмову в реєстрації податкової накладної від 05.12.2017 №297 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою для відмови зазначено: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Позивач, вважаючи рішення комісії ДФС України про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації протиправним, звернувся з позовом до суду.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію та ухвалення оскаржуваного рішення, далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п`ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).

Судом установлено, що позивачем подано на реєстрацію податкову накладну від 05.12.2017 №297 на загальну суму 18705,60 грн., реєстрацію якої згідно з квитанцією ДФС України від 11.01.2018 №9272496341 зупинено.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 201.6 статті 201 ПК України встановлено:

в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "а"); визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "б"); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт "в"). Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.1);

письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України (підпункт 201.16.3 ПК України).

Відповідно до пункту 12 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Пунктом 13 Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 1 пункту 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказ Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (у редакції, чинній нас час існування спірних відносин) моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Судом установлено, що позивачем подано на реєстрацію податкову накладну від 05.12.2017 №297, реєстрацію якої згідно з квитанцією ДФС України від 11.01.2018 №9272496341 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України. Підставами зупинення реєстрації зазначеної податкової накладної визначено те, що податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2106. У зв`язку із зазначеним платнику податків запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

У позовній заяві зазначено, що позивачем подано до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено.

На підтвердження здійснення господарської операції позивачем до позову додано: копію договору поставки від 13.05.2016 №303452 між ТОВ "Ділмас" та ПІІ "Білла-Україна"; копію видаткової накладної від 05.12.2017 №Н2017120480; копію товарно-транспортної накладної №РН2017120480; копію договору поставки від 01.03.2016 №848/16 між ТОВ "Ес Джі Продакнш" та ТОВ "Ділмас"; копію видаткової накладної від 31.08.2017 №ЕС-00001980; копію товарно-транспортної накладної №ТТН-1980; копію договору оперативної оренди (складського комплексу) №120/16-О між ТОВ "Сан Парк" та ТОВ "Ділмас"; копії платіжних доручень від 01.09.2017 №1835, від 08.09.2017 №1849, від 12.09.2017 №1857, №1858, від 15.09.2017 №1865, №1866, від 18.09.2017 №1881, від 22.09.2017 №1907, від 25.09.2017 №1910, від 22.09.2017 №1908; копії паспорту якості №0068, сертифікату відповідності від 06.10.2016 №UA1.007.X003156-16.

Як вбачається з матеріалів справи, податкову накладну від 05.12.2017 №297 сформовано для поставки наступних товарів: чай: Ahmad Сум. Трв. Fusion лимон та імбир в пак. 20х2г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 2106; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 24; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 22,30; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 535,20); Ahmad Tea чай англійський №1, 100г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 28; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 32,15; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 900,20); Ahmad Tea чай англійський №1, 25х2 г в однор.пак. (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 64; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 22,85; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 1462,40); Ahmad Tea London. Суміш фруктово-ягідна Лісова суниця в однор.пакетиках, 20х2 г у конвертах. Акція+ 2 пакетика (товар згідно з УКТ ЗЕД: 2106; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 24; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 22,30; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 535,20); Ahmad Tea чай англійський до сніданку 100г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 98; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 31,45; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 3082,10); Ahmad Tea чай англійський до сніданку 100г 25х2 г в однор.пак. (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 112; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 22,85; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 2550,20); Ahmad Tea чай Граф Грей 100г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 14; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 32,15; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 450,10); Ahmad Tea чай Граф Грей 100г 25х2 г в однор.пак. з ярл. (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 48; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 22,85; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 1096,80); Ahmad Tea чай китайський Зелений, 100 г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 28; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 23,30; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 652,40); Ahmad Tea чай класичний чорний, 100 г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 14; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 23,30; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 326,20); Ahmad Tea чай класичний чорний 20х2 г пакет. без ярлику (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 160; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 12,05; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 1928,00); Ahmad Tea чай класичний чорний 20х2 г пакет. з ярликом (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 64; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 14,25; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 912,00); Ahmad Tea чай Цейлон Оранж Пеко Голд, 100 г (товар згідно з УКТ ЗЕД: 0920; умовне позначення: шт.; код: 2009; кількість (об`єм, обсяг): 28; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 31,45; код ставки:20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 880,60).

Відповідно до Договору поставки від 13.05.2016 №303452 постачальник (ТОВ "Ділмас") зобов`язується відповідно до замовлень покупця (Підприємство з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна") передавати у власність (постачати) покупцю, а покупець - приймати та оплачувати товар на умовах, передбачених цим Договором, у тому числі додатковими умовами поставки, котрі погоджуються сторонами в додатку №1, додатку №2 та додатку №3, Специфікаціях технічних параметрів товару. Крім того, в даному Договорі передбачено, що конкретний асортимент, номенклатура та ціна Товару, який постачається, визначається Сторонами в Специфікаціях ціни до цього Договору та замовленнях покупця, що становлять невід`ємну частину договору.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання положень Договору поставки від 13.05.2016 №303452 позивачем виписано видаткову накладну від 05.12.2017 №Н2017120480 на загальну суму 18705,60 грн., у т.ч. ПДВ: 3117,60 грн., на підтвердження факту перевезення товару надано товарно-транспортну накладну від 05.12.2017 №РН2017120480.

Підставою зупинення реєстрації податкової накладної від 05.12.2017 №297 зазначено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 2106. На думку суду, з урахуванням наведених первинних документів, обсяги поставки товарів щодо виконання умов договору від 13.05.2016 №303452 відповідають умовам договору поставки, зазначеній в податковій декларації номенклатурі товарів/послуг та сумам.

Рішенням Комісії ДФС України від 16.01.2018 №559301/38926079 відмовлено в реєстрації податкової накладної від 05.12.2017 від №297 в Єдиному реєстрі податкових накладних підстава: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування визначено, зокрема, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

У відзиві ДПС України не зазначено, які саме документи складені з порушеннями та які документи не подані на підтвердження відповідної господарської операції.

За висновком суду, відповідачем, як суб`єктом владних повноважень відповідно до частини другої статті 77 КАС України, не доведено, що зазначені первинні документи не могли бути враховані під час вирішення питання про наявність підстав для реєстрації податкової накладної.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача щодо протиправності рішення комісії ДФС України від №559301/38926079 від 16.01.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної від 05.12.2017 №297 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно позовна вимоги щодо визнання протиправним та скасування цього рішення підлягає задоволенню.

Згідно з частиною другою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення зокрема про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Частина третя статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з пунктом 19 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У першому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, яке ухвалюється саме Комісією ДФС України.

У другому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.

Пунктом 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, встановлено, що у разі надходження до ДФС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Враховуючи те, що позивачем не заявлено позовної вимоги щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 05.12.2017 №297, суд доходить висновку, що для належного захисту прав позивача необхідно зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Ділмас" від 05.12.2017 №297 датою її надходження - 11.01.2018.

Відповідно до вимог часини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. (платіжне доручення від 27.04.2018 №2400). Оскільки позов задоволено повністю судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації від 16 січня 2018 року №559301/38926079 про відмову в реєстрації податкової накладної від 05 грудня 2017 року №297 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Ділмас" від 05 грудня 2017 року №297 датою її фактичного надходження.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ділмас" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ділмас" (ідентифікаційний код 38926079, місцезнаходження: 69100, місто Харків, проспект Науки, будинок 77);

Відповідач - Державна податкова служба України (ідентифікаційний код 43005393, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділ VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.А. Донець