
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/3829/20
01 березня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
за участю:
секретаря судового засідання Порплиці Т.В.
представника позивача Цимбалюк П.А.
представника відповідача Чайківська М.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного агропромислового підприємства "ДС Агро" до Головне управління ДПС у Тернопільській області Державна податкова служба України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне агропромислове підприємство "ДС Агро" (далі - позивач, ПАП "ДС Агро") звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області (далі - відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - відповідач 2, ДПС України), в якому просить:
визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області, яка з приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) або відмову у такій реєстрації №1953365/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 18.08.2020 року, №1953363/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 25.08.2020 року, №1953364/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 18.08.2020 року;
зобов`язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну №3 від 18.08.2020 року, податкову накладну №2 від 25.08.2020 року, №1 від 18.08.2020 року, надіслані на реєстрацію ПАП "ДС Агро".
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ПАП "ДС Агро" надіслано на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, складені за наслідками здійснення господарської операції з приватним підприємством "Науково-виробниче об`єднання "Енергоощадні технології" (далі - ПП "НВО "Енергоощадні технології"). Реєстрацію вказаних податкових накладних зупинено, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1205 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - ПДВ), як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, а також запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію такої в ЄРПН.
На вимогу контролюючого органу позивачем надано як письмові пояснення, так і документи на підтвердження реальності господарських операцій. Проте, за результатами розгляду поданих документів, 22.09.2020 року безпідставно прийнято рішення №1953365/42680037, №1953363/42680037 та №1953364/42680037 про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Позивач вважає, спірні рішення протиправними та прийнятими з порушенням норм чинного законодавства, оскільки податковим органом не було конкретизовано, які саме документи необхідно було подати на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, а також відмовлено у реєстрації податкових накладних без повідомлення причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи враховано не було, що, власне, і зумовило звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 01.12.2020 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви, із зазначенням способу їх усунення. Недоліки позовної заяви усунуто позивачем у строк, встановлений судом.
Ухвалою суду від 10.12.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.
На виконання вимог вказаної ухвали, 29.12.2020 року на адресу суду від Головного управлінням ДПС у Тернопільській області надійшов відзив. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що позивачем надіслано на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, реєстрація яких була зупинена, з мотивів відповідності п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, та запропоновано платнику надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. При цьому, подані позивачем таблиці даних платника податку не були враховані контролюючим органом у зв`язку з виявленням невідповідності визначених платником податку в таблиці даних видів діяльності наявним у платника податку основним засобам. Комісією Головного управління ДПС у Тернопільській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної у зв`язку з ненаданням платником податку: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. На підтвердження реальності господарських операцій позивачем надано окремі документи, проте такі, виявились недостатніми для прийняття рішення про їх реєстрацію. Зокрема, з поданих документів незрозуміло, по якій події сформовані податкові накладні, оскільки ні факту оплати, ні факту відвантаження товару позивачем підтверджено не було.
За таких обставин, вважає, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних було винесено правомірно. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою суду від 01.03.2021 року, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), допущено заміну відповідача 1 - Головне управління ДПС у Тернопільській області (46003, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Білецька, будинок 1, код ЄДРПОУ 43142763) на його правонаступника Головне управління ДПС у Тернопільській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (46003, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Білецька, будинок 1, код ЄДРПОУ ВП 44143637).
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, з мотивів, викладених у позовній заяві, просив суд задовольнити їх в повному обсязі. Наголосив, що контролюючим органом не ідентифіковано які саме договора, первинні та розрахункові документи не надано позивачем, хоча такі були подано вичерпно і сповна. Спірні ж рішення по своїй суті не відображають фактичних обставин справи, не ґрунтуються на первинних документах, складених позивачем та його контрагентом для підтвердження господарських операцій між ними та базується на доказово і юридично непідтверджених суб`єктивних припущеннях відповідачів.
Представник відповідача 1 в судовому засіданні позов не визнав, з підстав наведених у відзиві на позов, долученого до матеріалів справи, та просив відмовити у його задоволенні, оскільки позивачем не було надано належних та достатніх документів на підтвердження господарської діяльності з ПП "НВО "Енергоощадні технології", з огляду на що податкові накладні від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 не підлягають реєстрації в ЄРПН.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.
Судом встановлено, що ПАП "ДС Агро" зареєстровано 07.12.2018 року як суб`єкт господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань, з основним видом економічної діяльності за КВЕД 01.11 вирощування зернових культур (окрім рису), бобових культур і насіння олійних культур (а.с.160); 01.02.2019 року як платник податку на додану вартість (далі - ПДВ) (а.с.124).
Між ПАП "ДС Агро", як постачальником, та ПП "НВО "Енергоощадні технології", як покупцем, 18.08.2020 року укладено договір поставки №49/08/20, відповідно до п.1.1 якого постачальник зобов`язується поставити й передати, а покупець зобов`язується оплатити й прийняти від постачальника сільськогосподарську продукцію урожаю 2020 року, насипом відповідно до умов даного договору. Якість товару, що поставляється постачальником, зазначається в додаткових угодах до цього договору, які є його невід`ємними частинами. Інші показники, що не зазначені в додатковій угоді, мають відповідати вимогам Державних Стандартів України (п.2.1). Кількість товару зазначається в додаткових угодах до цього договору, які є його невід`ємними частинами. Одиницею виміру товару, що поставляється на умовах даного договору, є метрична тонна у заліковій вазі (п.3.1). Ціна товару за одиницю виміру товару зазначається в додаткових угодах до цього договору, які є його невід`ємного частинами. Ціна Договору розуміється як ціна на умовах EXW - склад/елеватор, зазначений в п.5.1 цього договору (п.4.1). Постачальник зобов`язується передати товар на умовах EXW (франко-склад/елеватор) ПП "НВО "Енергоощадні технології" (48241, Тернопільська обл., Гусятинський р-н, м.Хоростків, вул.Незалежності, 1Д). Умови поставки визначаються й розуміються у відповідності з "Інконтермс" 2010 року, в частині, що не суперечить положенням цього договору (п.5.1). Покупець сплачує 80% вартості товару в українських гривнях шляхом безготівкового перерахунку на банківський рахунок постачальника протягом трьох банківських днів з дати передачі права власності відносно кожної партії товару, відповідно до умов дійсного договору, та отримання покупцем документів (п.6.1.1). Кінцева оплата за поставлений товар здійснюється покупцем шляхом безготівкового перерахунку на банківський рахунок постачальника протягом трьох банківських днів з дати отримання покупцем податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН (п.6.1.2) (а.с.61-63).
Відповідно до додаткової угоди №1 від 18.08.2020 року до договору поставки №49/08/20 від 18.08.2020 року постачальник передає у власність покупця товар - ріпак 1 класу урожаю 2020 року, в кількості 98,064 т +/- 10%, за ціною 10500,00 грн./т без ПДВ (п.2). Загальна вартість товару за цією додатковою угодою складає 1235606,40 грн, в тому числі 230000,00 205934,40 грн. ПДВ (п.3). Поставка товару в повному обсязі здійснюється в строк до 28.08.2020 року (п.6) (а.с.64).
На виконання п.5.1 договору поставки №49/08/20 від 18.08.2020 року, між ПАП "ДС Агро", як поклажодавець, та ПП "НВО "Енергоощадні технології", як зерновий склад, 18.08.2020 року укладено договір складського зберігання №68/20, згідно з п.1.1. якого на умовах даного договору поклажодавець зобов`язується передати, а зерновий склад зобов`язується прийняти сільськогосподарську культуру, які визначені в п.1.1.1 договору на зберігання на визначених цим договором умовах і в установлений строк повернути його поклажодавцеві або особі, зазначеній ним як одержувач, у стані, передбаченому цим договором та законодавством (а.с.65).
ПАП "ДС Агро" 18.08.2020 року відвантажено 99,68 т ріпаку врожаю 2020 року на зберігання, на елеваторі - ПП "НВО "Енергоощадні технології", що підтверджується товарно-транспортними накладними №1, №1, №2 (а.с.69-71), складськими квитанціями №495, №494 (а.с.72), реєстрами накладних на прийняте зерно з визначенням якості за середньодобовою пробою №382, №385 (а.с.73-74).
ПП "НВО "Енергоощадні технології" 18.08.2020 року видано ОСОБА_1 довіреність №177 на отримання від ПАП "ДС Агро" ріпаку 1 класу урожаю 2020 року в кількості 98,64 т (а.с.77).
На виконання умов договору поставки №49/08/20 від 18.08.2020 року та додаткової угоди №1 від 18.08.2020 року до такого, ПАП "ДС Агро" поставлено ПП "НВО "Енергоощадні технології" ріпак 1 класу урожаю 2020 року: в кількості 74,184 т відповідно до видаткової накладної №14 від 18.08.2020 року на загальну суму 934718,40 грн., в тому числі ПДВ - 155786,40 грн. (а.с.75), та в кількості 23,88 т відповідно до видаткової накладної №15 від 25.08.2020 року на загальну суму 300888,00 грн., в тому числі ПДВ - 50148,00 грн. (а.с.76).
Згідно з банківською випискою за серпень, вересень 2020 року, ПП "НВО "Енергоощадні технології" перераховано на рахунок позивача: 19.08.2020 року - 490000,00 грн. та 25.08.2020 року - 300000,00 грн., 03.09.2020 року - 220000,00 грн, 09.09.2020 року - 150000,00 грн. (а.с.78-79, 154).
По даних господарських операціях, ПАП "ДС Агро" складено податкові накладні:
№1 від 18.08.2020 року на суму 490000,00 грн., в тому числі ПДВ - 81666,67 грн., поставлення ріпаку 1 класу урожаю 2020 року в кількості 38,88889 т (а.с.16);
№3 від 18.08.2020 року на суму 444718,40 грн., в тому числі ПДВ - 74119,73 грн., поставлення ріпаку 1 класу урожаю 2020 року в кількості 35,29511 т (а.с.18);
№2 від 25.08.2020 року на суму 300000,00 грн., в тому числі ПДВ - 50000,00 грн., поставлення ріпаку 1 класу урожаю 2020 року в кількості 23,80952 т (а.с.17);
№4 від 25.08.2020 року на суму 888,00 грн., в тому числі ПДВ - 148,00 грн., поставлення ріпаку 1 класу урожаю 2020 року в кількості 0,07048 т (а.с.19).
З матеріалів справи видно, що попередньо, ПАП "ДС Агро" придбано насіння для посіву, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливно-мастильні матеріали на підставі:
в ПП "Бізон-Тех 2006" - договору поставки №ТР-106 від 02.08.2019 року, специфікації №1 від 02.08.2019 року та №2 від 12.08.2019 року до договору, видаткових накладних №39247 від 09.08.2019 року, №39941 від 14.08.2019 року, №39911 від 14.08.2019 року на загальну суму 38 344,49 грн. (а.с.112-120, 90-92);
в ПАТ "Галнафтохім" - видаткової накладної №ШМН00001520 від 24.09.2019 року (а.с.127);
в ТОВ "Волпекс-Захід" - договору №020819/2 від 02.08.2019 року, додатку №1 від 02.08.2019 року та додатку №2 від 12.08.2019 року до договору, видаткової накладної №545 від 13.08.2019 року, товарно-транспортної накладної №637 від 13.08.2019 року (а.с.128-136)
в ТОВ "Волпекс" "№040919/2 від 04.09.2019 року, видаткових накладних №893 від 10.09.2019 року, №927 від 19.09.2019 року, товарно-транспортних накладних №707 від 10.09.2019 року, №734 від 19.09.2019 року (а.с.137-146);
в ПП "Дружба-Нафтопродукт" - договору поставки нафтопродуктів №102 від 14.02.2019 року, видаткової накладної №2453 від 19.08.2019 року, товарно-транспортної накладної на відпуск нафтопродуктів (нафти) №190819/09 від 19.08.2019 року (а.с.147-154).
Цикл сільськогосподарських робіт супроводжувався складанням позивачем акта №76 від 30.08.2019 року на списання насіння озимого ріпаку, актами №70 від 30.08.2019 року, №75 від 30.08.2019 року на списання дизельного пального, актом №АГ00-000002 за 10.06.2020 року про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин (а.с.155-159).
Дані роботи виконані сільськогосподарською технічкою, що підтверджується обліковими листами тракториста-машиніста за серпень 2019 року, №6/р від 31.07.2020 року; №8/р від 31.08.2020 року; №5/р від 31.07.2020 року; №7/р від 31.08.2020 року (а.с.93-104).
Для забезпечення здійснення своєї діяльності, ПАП "ДС Агро" використовує власні виробничі основні засоби, а також орендовані, в тому числі будівлю зернового складу, механізми та автотранспорт за договорами оренди (а.с.80-81). Облікова чисельність штатних працівників складає чотири особи, в тому числі водій автотранспортних засобів та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (а.с.105).
Відповідно до звіту про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року, форми №4-сг, ПАП "ДС Агро" засіяно ріпаком 80 га. Загальна площа посівних земельних ділянок складає 289,42 га (а.с.82-85).
Згідно звіту про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01.10.2020 року, форми №37-сг, ПАП "ДС Агро" зібрано ріпаку в загальній кількості 248,2 т (а.с.121-122).
За наслідками подання до реєстрації в ЄРПН податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України позивачу було направлено квитанцію, згідно якої реєстрація податкової накладної зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1205, відсутні в таблиці даних платника ПДВ, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН. Додатково повідомлено : показник "D" = 2,8001%, "Р" = 0 (а.с.20-22). Надіслана для реєстрації в ЄРПН податкова накладна від 25.08.2020 року №4 згідно отриманої квитанції №9229252245 від 11.09.2020 року прийнята і реєстрація не була зупинена (а.с.23).
На виконання вказаних вимог, ПАП "ДС Агро" по податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 надано повідомлення №4 від 14.09.2020 року, з детальним поясненням специфіки господарських операцій, зазначених вище, та копії документів, які підтверджують реальність здійснення таких по податкових накладних, реєстрацію яких зупинено (а.с.26-39).
Головним управлінням ДПС у Тернопільській області 22.09.2020 року прийнято рішення №1953365/42680037 про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 18.08.2020 року, №1953363/42680037 про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 25.08.2020 року, №1953364/42680037 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 18.08.2020 року, зробивши висновок про ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків (а.с.40-42).
Скарги ПАП "ДС Агро" щодо рішень про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН від 22.09.2020 року №1953365/42680037, №1953363/42680037, №1953364/42680037 (с.43-45), рішеннями від 02.10.2020 року № 53790/42680037/2, № 53789/42680037/2, № 53791/42680037/2 залишено без задоволення (а.с.46-48).
Не погодившись із рішенням контролюючого органу про відмову в реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість висновків відповідача і винесеного на підставі них спірного рішення на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Згідно з пп."а" п.185.1ст.185ПК об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;.
Відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Як передбачено п.12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Згідно із п.13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Так, на виконання вказаної норми, 11.12.2019 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", , зокрема Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).
За правилами п.3 Порядку №1165, Податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації): 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно виконуються такі умови: загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень; значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D = S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4, де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування. Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку; 4) у податковій накладній / розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.
Згідно з п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Критерії ризиковості здійснення операцій наведені у додатку 3 до Порядку №1165, п.1 яких передбачено, що відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У п.11 Порядку №1165 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п.25 Порядку №1165).
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (п.26 Порядку №1165).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), згідно з п.10 якого комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Відповідно до п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування (п.6 Порядку №520).
За приписами п.11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Як слідує з квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, такі містять інформацію про те, що податкові накладні відповідають вимогам п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1205, відсутні в таблиці даних платника ПДВ, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Разом з тим, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначений у п.5 Порядку №520, не означає, що платник податку повинен подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій. Даний перелік є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов`язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами п.185.1 ст.185 ПК України.
Матеріали справи свідчать, що відповідно до пропозиції надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН позивачем було надіслано пояснення з документами, в підтвердження реальності здійснення господарської операції, лише в тій частині, що дозволила електронна база.
Комісією Головного управління ДПС України у Тернопільській області прийнято оскаржувані рішення від 22.09.2020 року №1953365/42680037, №1953363/42680037 та №1953364/42680037 про відмову у реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН.
Як підставу відмови, зазначено про ненадання платником податку:
договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них;
первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити);
розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Проте, зазначений висновок контролюючого органу спростовується наявними у матеріалах справи та дослідженими в ході судового розгляду письмовими доказами, що підтверджуються реальність господарських операцій - реалізації ріпаку 1 класу урожаю 2020 року ПП "НВО "Енергоощадні технології", згідно якої видано податкові накладні від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, та їх належне оформлення первинними документами.
Не виконано також відповідачем обов`язку підкреслити в спірних рішеннях документи, які саме не надано платником податку.
Разом з тим, в матеріалах справи містяться первинні документи в підтвердження факту усього технологічного процесу пов`язаного з вирощування такої сільськогосподарської культури як ріпак, зазначені вище.
Водночас, 11.09.2020 року ПАП "ДС Агро" за результатами господарської операції з тим самим контрагентом та на поставку такого ж товару на виконання договору поставки №49/08/20 від 18.08.2020 року та додаткової угоди №1 від 18.08.2020 року до такого, було надіслано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну від 25.08.2020 року №4, яка згідно отриманої квитанції №9229252245 від 11.09.2020 року прийнята і реєстрація не була зупинена.
Таким чином, в рішеннях від від 22.09.2020 року №1953365/42680037, №1953363/42680037 та №1953364/42680037 про відмову у реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН відсутня конкретна інформації щодо причин та підстав для прийняття таких, а лише загальна інформація.
У той же час, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Натомість, оскаржуване рішення контролюючого органу не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов`язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб`єкта владних повноважень.
Серед іншого, аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому, в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.
Відповідачами не надано належних та допустимих доказів, які б ставили під сумнів реальність здійснених позивачем господарських операцій з ПП "НВО "Енергоощадні технології", свідчили б про невідповідність цієї операції дійсному економічному змісту, або засвідчили б наявність інших обставин, що підтверджують недобросовісність позивача як платника податків, а також підстав для відмови у реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН.
Водночас, всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.
Відтак, матеріали справи не містять спростувань відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, тверджень позивача, наведення ними відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а тому, підтверджень правомірності рішень контролюючого органу.
Щодо пояснень представника відповідача про не надіслання усіх документів і пояснень з приводу зупинення реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2, а подання їх лише до матеріалів справи, то суд звертає увагу, що позивачем детально було описано суть спірних господарських операцій в скаргах від 29.09.2020 року №20,21,22 (а.с. 52-60) та подано додатки, що збігаються з матеріалами справи, що і не спростовано відповідачами. Таким чином суд вважає, що податковий орган був достатньою мірою ознайомлений з поясненнями і документами до розгляду судової справи і міг надати їм оцінку при адміністративному оскарженні спірних рішень.
За приписами ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Аналогічна позиція стосовно обов`язку доказування була висловлена Європейським судом з прав людини у п.36 справи "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), від 01.07.2003 року №37801/97, в якому він зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).
Таким чином, беручи до уваги те, що податкова накладна видана в межах господарської операції, яка є об`єктом оподаткування, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, які подано для реєстрації у встановлений п.201.10 ст.201 ПК України строк, а також враховуючи те, що відповідачами не доведено наявності інших підстав для відмови у реєстрації податкових накладних та судом не встановлено обставин, які б перешкоджали видачі податкових накладних та прийняттю рішень про її реєстрацію, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відмови у реєстрації податкових накладних від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 шляхом прийняття оскаржуваних рішень та не відповідність таких критеріям правомірності рішення суб`єкта владних повноважень, в контексті ч.2 ст.2 КАС України, і, як наслідок, підлягають скасуванню.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
За приписами ч.3 ст.245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Суд звертає увагу на вимоги п.19, 20 Порядку№1246, згідно якими податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність для належного захисту порушеного права позивача зобов`язати ДПС України зареєструвати податкові накладні від 18.08.2020 року №1, №3 та від 25.08.2020 року №2 в ЄРПН. Задоволення такої позовної вимоги є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч.1 ст.139 КАС України).
Отже, відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує на користь позивача здійснені ним та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в загальному розмірі 6306,00 грн. відповідно до квитанції №52831823 від 23.11.2020 року н суму 2102,00 грн. та платіжного доручення №341 від 02.12.2020 року на суму 4204,00 грн.(а.с.15, 168) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Тернопільській області та ДПС України.
Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області, яка з приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації №1953365/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 18.08.2020 року, №1953363/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 25.08.2020 року, №1953364/42680037 від 22.09.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 18.08.2020 року;
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 18.08.2020 року, податкову накладну №2 від 25.08.2020 року, №3 від 18.08.2020 року, надіслані на реєстрацію приватним агропромисловим підприємством "ДС Агро".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України в користь приватного агропромислового підприємства "ДС Агро" сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 3156 (три тисячі сто п`ятдесят шість) гривень 00 (нуль) копійок відповідно до квитанції від 23.11.2020 року №52831823, платіжного доручення від 02.12.2020 року №341.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Тернопільській області в користь приватного агропромислового підприємства "ДС Агро" сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 3156 (три тисячі сто п`ятдесят шість) гривень 00 (нуль) копійок відповідно до квитанції від 23.11.2020 року №52831823, платіжного доручення від 02.12.2020 року №341.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 03 березня 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Приватне агропромислове підприємство "ДС Агро" (місцезнаходження/місце проживання: с. Пробіжна,Чортківський район, Тернопільська область,48520 код ЄДРПОУ/РНОКПП 42680037);
відповідач:
- Головне управління ДПС у Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Білецька, 1,м. Тернопіль,46003 код ЄДРПОУ/РНОКПП 43142763);
- Державна податкова служба України (місцезнаходження/місце проживання: пл. Львівська, 8,м. Київ 53,04053 43005393);
Головуючий суддя Мандзій О.П.