
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року справа №380/12282/20
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Хоми О.П. розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі-позивач, ФОП ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (далі-відповідач-1, ГУ ДПС у Львівській області), Державної податкової служби України (далі-відповідач-2, ДПС України), в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ДПС у Львівській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.10.2020 №2049936/ НОМЕР_1 ;
- зобов`язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 15.09.2020 №3;
- визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ДПС у Львівській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19.11.2020 №2152540/ НОМЕР_1 ;
- зобов`язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.09.2020 №10.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ФОП ОСОБА_1 подано на реєстрацію податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10. Податковим органом вказані податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено. Виявлені помилки: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критерії ризикованості здійснення операцій». Запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Після отримання квитанції, ФОП ОСОБА_1 надано контролюючому органу пояснення та усі належні документи на підтвердження реальності здійснення господарської операції. При цьому, щодо відсутності ряду документів позивачем надано відповідні пояснення. Спірними рішеннями відповідач-1 відмовив у реєстрації податкових накладних з підстав ненадання платником податку первинних документів. ФОП ОСОБА_1 оскаржено в адміністративному порядку вказані рішення та надано додаткові документи, та повторно зазначено про відсутність у нього розрахункових документів на час направлення податкових накладних на реєстрацію. Із відповідними скаргами ним долучено виписку по рахунках від 27.10.2020 за період 26.10.2020, однак такі документи відповідачем-1 при розгляді скарг не було взято до уваги. Вказує, що разом з податковими накладними ФОП ОСОБА_1 подані всі документи, які підтверджують факт здійснення господарських операцій, за результатами яких складені податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10. Тому відсутні підстави для відмови у їх реєстрації. Звертає увагу суду на те, що ГУ ДПС у Львівській області не зазначено які саме документи не долучено позивачем. Вважає рішення про відмову у реєстрації податкових накладних протиправними, тому просить такі скасувати.
Відповідачем-1 позову не визнано з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. ГУ ДПС у Львівській області зазначає, що наданих платником податків копій документів по податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 у реєстрації яких відмовлено, було не достатньо для прийняття рішення про їх реєстрацію. На підтвердження вказаного ним долучено скріншот переліку документів, що надано позивачем. Вважає оскаржувані рішення законними, просив у задоволенні позову відмовити.
Відповідач-2 правом подання відзиву на позовну заяву не скористався, свого відношення до позову не висловив, явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив.
Ухвалою від 28.12.2020 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі. Підготовче засідання призначено на 26.01.2021.
Представником позивача адвокатом Лущенковим С.В. 04.01.2021 (вх.№245) подано заяву про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції за допомогою програми «EasyCon».
Ухвалою від 05.01.2021 підготовче засідання, призначене на 26.01.2021, вирішено проводити в режимі відеоконференції з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon» за участю представника позивача Лущенкова С.В. поза межами приміщення суду.
Відповідачем-1 26.01.2021 (вх.№5244) подано відзив на позовну заяву.
Представником позивача 01.02.2021 (вх.№6360) подано відповідь на відзив.
Ухвалою суду від 12.02.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 26.02.2021 суд заслухав вступні промови представників позивача ОСОБА_2 та відповідача-1 Гавриляка Р.А., дослідив письмові докази та перейшов до письмового провадження.
Суд, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Між ФОП ОСОБА_1 (виконавець) та ПАР «УКРНАФТА» (замовник) укладено договір про надання послуг від 30.06.2020 №09/10/06008/Бор/7-р (далі-Договір).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору у порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець зобов`язується надати Замовнику послуги автомобільного крана (далі - послуги), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані Послуги на умовах, передбачених цим договором.
Згідно з пунктом 3.3. договору оплата вартості послуг здійснюється протягом 15 банківських днів після отримання Замовником примірника належним чином підписаного сторонами акта приймання-передачі наданих послуг та рахунку на оплату. Акт приймання-передачі наданих послуг оформляється 2 рази на місяць 15 та 30 числа.
На виконання умов вказаного договору позивачем складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну від 15.09.2020 №3.
Вказана податкова накладна доставлена до ДФС України, документ прийнято, реєстрацію зупинено, що підтверджено квитанцією від 01.10.2020.
Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної від 15.09.2020 №3 вказано: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критерії ризикованості здійснення операцій».
Запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ФОП ОСОБА_1 15.10.2020 на адресу ГУ ДПС у Львівській області, Дрогобицьке управління, Бориславська ДПІ (м. Борислав) направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено для розблокування податкової накладної від 15.09.2020 №3 та копії 16 документів, на підставі яких складено податкову накладну: повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми N20-ОПП; витяг з реєстру платників податку на додану вартість №1413084500008; витяг з реєстру платників єдиного податку; договір; додаток №2 до договору; додаток №3 до договору; додаток №4 до договору; додаток №5 до договору; додаток №6 до договору; технічний паспорт крану; акт виконаних робіт №45; додаток до акта виконаних робіт; дорожній лист від 01.09.2020; дорожній лист від 08.09.2020; пояснення від 15.10.2020.
Аналогічний перелік документів долучено позивачем до позовної заяви, який наявний у матеріалах справи.
За результатами розгляду поданих позивачем документів та пояснень відповідачем прийнято рішення від 20.10.2020 №2049936/2900505770, яким позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної від 15.09.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою відмови у реєстрації вказаної податкової накладної визначено ненадання платником податку розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Вказане рішення оскаржено позивачем в адміністративному порядку шляхом подання 28.10.2020 відповідної скарги від 27.10.2020, разом з якою долучено: повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми №20-ОПП; витяг з реєстру платників податку на додану вартість №1413084500008; витяг з реєстру платників єдиного податку; договір; додаток №2 до договору; додаток №3 до договору; додаток №4 до договору; додаток №5 до договору; додаток №6 до договору; технічний паспорт крану; рахунок фактуру від 15.09.2020 №СФ-0000099; акт виконаних робіт №45; додаток до акта виконаних робіт; дорожній лист від 01.09.2020; дорожній лист від 08.09.2020; виписка з банку від 27.10.2020; податкова декларація від 20.10.2020; платіжне доручення від 22.10.2020 №179.
Рішенням ГУ ДПС у Львівській області від 03.11.2020 №59806/2900505770/2 за результатами такого оскарження рішення від 20.10.2020 №2049936/ НОМЕР_1 залишено без змін, а скаргу без задоволення.
При цьому, підставою для прийняття вказаного рішення стало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи ), у тому числі рахунки-фактури/інвойси.
Також на виконання умов договору про надання послуг від 30.06.2020 №09/10/06008/Бор/7-р позивачем складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну від 30.09.2020 №10.
Вказана податкова накладна доставлена до ДФС України, документ прийнято, реєстрацію зупинено, що підтверджено квитанцією від 15.10.2020.
Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної від 30.09.2020 №10 вказано: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критерії ризикованості здійснення операцій».
Запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ФОП ОСОБА_1 16.11.2020 направлено на адресу ГУ ДПС у Львівській області, Дрогобицьке управління, Бориславська ДПІ (м. Борислав) повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено для розблокування податкової накладної від 15.09.2020 №3 та копії 27 документів, на підставі яких складено податкову накладну: повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність форми N20-ОПП; витяг з реєстру платників податку на додану вартість №1413084500008; витяг з реєстру платників єдиного податку; договір; додаток №2 до договору; додаток №3 до договору; додаток №4 до договору; додаток №5 до договору; додаток №6 до договору; технічний паспорт крану; рахунок-фактуру від 30.09.2020 №СФ-0000105; акт виконаних робіт №46; додаток до акта №1; дорожній лист від 15.09.2020 №447; дорожній лист від 22.09.2020 №448; дорожній лист від 29.09.2020 №444; виписка з банку від 27.10.2020; податкова декларація від 20.10.2020; платіжне доручення від 22.10.2020 №179,договір купівлі - продажу товарів від 27.04.2020 №48ДГ-17771/20; видаткова накладна від 05.09.2020 №48ДГ-17771/20 9106497507; товарно- транспортна накладна від 05.09.2020 №9106497507; видаткова накладна від 05.09.2020 №48ДГ-17771/20 9107281314; товарно-транспортна накладна від 24.09.2020 №0000175377; платіжки від 01.09.2020 №152; лист-пояснення від 16.11.2020 №20.
Вказані документи отримані 17.11.2020.
Аналогічний перелік документів долучено позивачем до позовної заяви, який наявний у матеріалах справи.
За результатами розгляду поданих позивачем документів та пояснень відповідачем прийнято оскаржуване рішення від 19.11.2020 №2152540/2900505770, яким позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної від 30.09.2020 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою відмови у реєстрації вказаної податкової накладної значиться ненадання платником податку розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Вказане рішення оскаржено позивачем в адміністративному порядку шляхом подання 03.12.2020 відповідної скарги.
Рішенням ГУ ДПС у Львівській області від 11.12.2020 №67758/2900505770/2 за результатами такого оскарження рішення від 20.10.2020 №2049936/ НОМЕР_1 залишено без змін, а скаргу без задоволення.
Рішення ГУ ДПС у Львівській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.10.2020 №2049936/2900505770 та від 19.11.2020 №2152540/2900505770 є предметом оскарження у справі.
При вирішенні спору суд виходив із такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов`язань продавця.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з пунктом 187.1 статті 187 Кодексу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Таким чином, якщо першою подією є надання послуг, то податкові зобов`язання з ПДВ виникають саме на дату належним чином оформленого первинного документа (накладної, акту виконаних робіт), що засвідчує факт постачання товарів/послуг. Відповідно на цю дату необхідно і виписувати податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні норми містяться у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12. 2019 № 1165, який набрав чинності з 01.02.2020 (далі - Порядок № 1165).
Відповідно до пункту 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):
1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
3) одночасно виконуються такі умови:
загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;
значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:
D= S/T,
де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;
T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;
значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою:
P = Pм х 1,4,
де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування;
Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.
Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;
4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з абзацом 1 пункту 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/ розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пунктів 7, 10, 11 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Як встановлено судом, реєстрацію податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 зупинено з тих підстав, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критерії ризикованості здійснення операцій.
Критерії ризиковості здійснення операцій визначено у додатку 3 до Порядку №1165.
Зокрема, відповідно до пункту 1 відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Суд зауважує, що зупинення реєстрації ПН/РК за пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.
Натомість, надіслані позивачу квитанції містять вимоги щодо надання пояснень та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Наявність у пункті 5 Порядку № 520 словосполучення «може включати» дає підстави стверджувати, що вказаний у ньому перелік документів не є ані повним ані обов`язковим для подання платником саме у такому обсязі.
Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/ розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Як вже зазначалося, позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10.
ГУ ДПС Львівській області за наслідками проведеного моніторингу зупинено реєстрацію вказаних податкових накладних та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про їх реєстрацію.
Судом встановлено, що подані ФОП ОСОБА_1 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна від 15.09.2020 №3 складена у зв`язку із оформленням акта прийняття виконаних робіт (надання послуг) за першу половину вересня 2020 року від 15.09.2020 №45 та податкова накладна від 30.09.2020 №10 - у зв`язку із оформленням акта прийняття виконаних робіт (надання послуг) за другу половину вересня 2020 року від 30.09.2020 №46.
Тобто обидві податкові накладні, у реєстрації яких позивачу відмовлено податковим органом, складені за першою подією виникнення податкових зобов`язань, що не передбачає виникнення у позивача обов`язку надання таких своєму контрагенту.
Таким чином, зупинення вищевказаних податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 з посиланням на «коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критерії ризикованості здійснення операцій» є безпідставним, оскільки у податковій накладній позивача відображена операція з послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг за видом діяльності ФОП ОСОБА_1 .
Встановлені судом обставини свідчать про те, що податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 відповідають ознакам безумовної реєстрації відповідно до підпунктів 1 та 4 пункту 3 Порядку №1165 та про відсутність у відповідача правових підстав для зупинення реєстрації таких податкових накладних.
Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про протиправність дій податкового органу щодо зупинення реєстрації обох податкових накладних та в подальшому відмови в її реєстрації.
Суд також звертає увагу, що наявних в матеріалах справи квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 судом встановлено, що такі містять вимоги про надання пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття відповідного рішення .
Суд звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях, чого зроблено не було.
Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його оформлення (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт Критеріїв, без наведення відповідної підстави і розрахованих показників за критерієм, якому відповідає платник податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Саме такий висновок зроблено Верховним Судом у подібних правовідносинах в постановах від 18.06.2019 у справі № 0740/804/18, від 23.10.2018 у справі № 822/1817/18.
Судом встановлено, що позивач надав контролюючому органу копії документів на власний розсуд, оскільки відповідачем в жодній з квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено які саме конкретно документи та в підтвердження якої обставини необхідно подати.
Як вже зазначалось, рішенням від 20.10.2020 №2049936/2900505770 ФОП ОСОБА_1 відмовлено у реєстрації податкової накладної від 15.09.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
При цьому, ГУ ДПС у Львівській області в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не вказано необхідність доручення саме вказаних документів.
Таким чином, відповідач-1, як при зупиненні реєстрації податкової накладної від 15.09.2020 №3, так і при винесенні оскаржуваного рішення, обмежився лише загальними фразами та не вказав конкретно, які ж саме документи не подані і що вони мали б підтвердити або спростувати.
Ба більше, судом встановлено, що рішення від 20.10.2020 №2049936/ НОМЕР_1 оскаржено позивачем в адміністративному порядку. Згідно з рішенням ГУ ДПС у Львівській області від 03.11.2020 №59806/2900505770/2, прийнятим за результатами такого оскарження, скаргу ФОП ОСОБА_1 залишено без задоволення. При цьому, підставою для прийняття вказаного рішення стало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи ), у тому числі рахунки-фактури/інвойси.
Таким чином, як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення та рішення з питань розгляду скарги, такі містять різні підстави щодо відмови в реєстрації податкових накладних.
Суд також звертає увагу, що як вбачається із матеріалів справи на час направлення на реєстрацію податкової накладної від 15.09.2020 №3, ФОП ОСОБА_1 контрагентом позивача дійсно не була проведене оплата за надані позивачем послуги згідно з Договором від 30.06.2020 №09/10/06008/Бор/7-р, і позивачем не заперечується відсутність таких документів при проведені реєстрації податкової накладної. Разом з тим, при адміністративному оскарженні такі докази було долучено позивачем разом скаргою. Відповідачем за наслідками розгляду вказаної скарги не висловлено жодних зауважень до таких документів.
Суд також звертає увагу, що згідно з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 18.06.2020 №824/245/19-а, від 23.10. 2018 у справі №822/1817/18, від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18, здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. При цьому здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Ураховуючи вищенаведене, в межах даних правовідносин надання правової оцінки реальності здійснення господарських операцій за договором не здійснюється.
Окрім того, оскаржуваним рішенням від 19.11.2020 №2152540/2900505770 позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної від 30.09.2020 №10 з підстав ненадання платником податку первинних документів щодо постачання/придбання, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
Проте ГУ ДПС у Львівській області в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не вказано про необхідність доручення саме вказаних документів.
Таким чином, відповідач-1, як при зупиненні реєстрації податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10, так і при винесенні оскаржуваних рішень, обмежився лише загальними фразами та не вказав конкретно, які ж саме документи не подані і що вони мали б підтвердити або спростувати.
За таких обставин суд зазначає, що рішення ГУ ДПС у Львівській області від 20.10.2020 №2049936/2900505770 та від 19.11.2020 №2152540/2900505770 не є обґрунтованими та вмотивованими, та не містить переконливих і зрозумілих мотивів прийняття таких, оскільки не встановлює, які саме первинні документи позивач не надав податковому органу для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10.
Відповідно до вимог частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не подано належних доказів правомірності прийняття ГУ ДПС у Львівській області рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.10.2020 №2049936/2900505770 та від 19.11.2020 №2152540/ НОМЕР_1 .
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіривши спірні рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20.10.2020 №2049936/2900505770 та від 19.11.2020 №2152540/ НОМЕР_1 , суд дійшов переконання, що такі прийнято відповідачем без урахування вимог Податкового кодексу України та з порушенням передбачених статтею 2 КАС України принципів, тому їх слід визнати протиправними та скасувати, задовольнивши позовні вимоги про оскарження таких.
Позовні вимоги про зобов`язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 є похідними від позовних вимог про оскарження рішень про відмову в їх реєстрації.
Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Оскільки суд дійшов висновку про те, що рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних від 20.10.2020 №2049936/2900505770 та від 19.11.2020 №2152540/ НОМЕР_1 є протиправними та підлягають скасуванню з мотивів, наведених судом вище, то, ураховуючи норми Порядку №1246, підлягають до задоволення і позовні вимоги про зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 15.09.2020 №3 та від 30.09.2020 №10 у день надходження таких.
Відповідно до статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Львівській та ДПС України понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в сумі 4 204 грн, сплаченого за платіжними дорученнями: від 14.12.2020 №218 та від 16.12.2020 №219.
Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в :
Позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 43143039), Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити дії., - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 43143039) від 20.10.2020 №2049936/2900505770 про відмову в реєстрації податкової накладної від 15.09.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати подану фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) податкову накладну від 15.09.2020 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її надіслання.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 43143039) від 19.11.2020 №2152540/2900505770 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.09.2020 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати подану фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) податкову накладну від 30.09.2020 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її надіслання.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 43143039) та Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) по 2 102 (дві тисячі сто дві) грн 00 к. судових витрат з кожного в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.П. Хома