
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
03 березня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/79/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі – позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3» (далі – відповідач, КП «ЛЖЕК № 3»), в якому позивач просить стягнути з відповідача податковий борг у загальній сумі 1307961,48 грн, а саме:
- з рахунків у банках, що обслуговують зазначеного платника, а також з рахунку платника у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у сумі 1106492,68 грн, за період з 30.03.2020 по 30.11.2020, в рахунок погашення податкового боргу в дохід бюджету;
- з рахунків у банках, що обслуговують зазначеного платника з податку на прибуток у сумі 13063,09 грн, з 11.03.2019 по 14.12.2020, в рахунок погашення податкового боргу в дохід бюджету;
- з рахунків у банках, що обслуговують зазначеного платника з податку з земельного податку з юридичних осіб у сумі 188 405,71 грн, з 30.04.2018 по 30.11.2020, в рахунок погашення податкового боргу в дохід бюджету.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за відповідачем станом на 14.12.2020 рахується податковий борг у загальній сумі 1307961,48 грн, а саме: з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у загальній сумі 1106492,68 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань за період з 30.03.2020 по 30.11.2020 у сумі – 1082608,44 грн, пені у сумі 23 884,24 грн; з податку на прибуток у сумі 13 063,09 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань 11.03.2019 у сумі – 12963,09 грн, штрафних санкцій за 04.09.2020 у сумі - 100,00 грн; з земельного податку з юридичних осіб у сумі 188405,71 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань за період з 30.04.2018 по 30.11.2020.
Контролюючим органом було направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від 25.09.2014 № 1371-25, яка була вручена головному бухгалтеру КП «ЛЖЕК № 3» під особистий підпис 28.09.2014. Представник позивача зазначає, що станом на теперішній час податкова вимога форми «Ю» від 25.09.2014 № 1371-25 відповідачем не виконана, не оскаржена та є чинною.
Ухвалою суду від 14 січня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження (без повідомлення учасників справи) (арк. спр. 70-71).
Відповідач правом надання відзиву на позовну заяву не скористався.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Відповідно до інформаційної довідки про облікові дані платника податків, Комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3», ідентифікаційний номер 21764204, зареєстроване у якості юридичної особи 14.02.1991 Лисичанською міською радою Луганської області; з 21.02.1991 перебуває за основним місцем обліку в ГУ ДПС у Луганській області, Лисичанське управління, ДПІ у м. Лисичанську (арк. спр. 64-66).
Станом на 14.12.2020 за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (КБК 14060100) у загальній сумі 1106492,68 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань за період з 30.03.2020 по 30.11.2020 у сумі 1082608,44 грн, пені - у сумі 23884,24 грн (арк. спр. 7-10, 11-20, 22-29).
Крім того у відповідача наявний податковий борг з податку на прибуток (ККДБ 11020201) у сумі 13063,09 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань у сумі - 12 963,09 грн, штрафних санкцій за 04.09.2020 у сумі - 100, 00 гривень (арк. спр. 30, 31, 32-33, 34-35).
У зв`язку з несвоєчасною сплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань з податку на прибуток підприємства КП «ЛЖЕК № 3» було направлено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 13.08.2020 № 0006925004 на суму 100,00 грн, винесене на підставі Акту перевірки від 21.07.2020 № 490/12-32-50-04/21764204, яке було вручене відповідачу 20.08.2020 згідно відмітки рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. спр. 36-39).
Станом на 11.12.2020 КП «ЛЖЕК № 3» має податковий борг з земельного податку з юридичних осіб (ККДБ 18010500) у сумі 188405,71 грн, який виник у зв`язку з несплатою самостійно нарахованих грошових зобов`язань за період з 30.04.2018 по 30.11.2020 (арк. спр. 40-41, 42-47).
Позивачем виставлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від 25.09.2014 № 1371-25, якою повідомлено, що станом на 24.09.2014 загальна сума податкового боргу платника податків становить 9 650,52 грн (арк. спр. 63).
На час розгляду адміністративної справи відповідачем податковий борг не погашений, що підтверджено витягом з інтегрованої картки (арк. спр. 77-98).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. п. 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п. п. 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.5).
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов`язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:
а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 ПК України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України відповідачем до ДПІ у м. Лисичанську, Лисичанського управління ГУ ДПС у Луганській області подано:
- податкову декларацію від 16.03.2020 № 9053986270 на суму 122354,00 грн (залишок несплаченого боргу - 82830,44 грн);
- податкову декларацію від 15.04.2020 № 9081529670 на суму 107465,00 грн (залишок несплаченого боргу - 107465,00 грн);
- податкову декларацію від 18.05.2020 № 9109175088 на суму 114272,00 грн (залишок несплаченого боргу - 114 272,00 грн);
- податкову декларацію від 16.06.2020 № 9137479024 на суму 129695,00 грн (залишок несплаченого боргу - 129695,00 грн);
- податкову декларацію від 17.07.2020 № 9170176526 на суму 130422,00 грн (залишок несплаченого боргу - 130 422,00 грн);
- податкову декларацію від 18.08.2020 № 9204005054 на суму 138381,00 грн (залишок несплаченого боргу - 138381,00 грн);
- податкову декларацію від 18.09.2020 № 9236628283 на суму 124910,00 грн (залишок несплаченого боргу - 124 910,00 грн);
- податкову декларацію від 16.10.2020 № 9268593988 на суму 132 050,00 грн (залишок несплаченого боргу - 132050,00 грн);
- податкова декларацію від 16.11.2020 № 9302251647 на суму 122 583,00 грн (залишок несплаченого боргу - 122583,00 грн)
В порушення вимог пунктів 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України відповідач протягом 10 календарних днів грошові зобов`язання самостійно не сплатив, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в загальній сумі 1082608,44 грн, про що свідчить інтегрована картка платника з податку на додану вартість (арк. спр. 79-87).
Відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.
Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань (підпункт 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України).
На суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).
Нараховану відповідно до статті 129 Податкового кодексу України пеню з податку на додану вартість у сумі 23884,24 грн КП «ЛЖЕК № 3» самостійно не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в загальному розмірі 1106492,68 грн.
Таким чином, податковий борг з податку на додану вартість, заявлений до стягнення у даній справі, складає 1106492,68 грн (1082608,44 грн (основного платежу) + 23884,24 грн (пеня)).
Порядок справляння податку на прибуток підприємства регламентований Розділом ІІІ Податкового кодексу України.
Статтею 137 Податкового кодексу України визначено порядок обчислення податку на прибуток підприємств та сплати, зокрема:
- податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу (пункт 137.2);
- податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (пункт 137.4);
- річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку: платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (підпункт «а» пункту 137.5).
КП «ЛЖЕК № 3» подано до ДПІ у м. Лисичанську, Лисичанського управління ГУ ДПС у Луганській області податкову декларацію з податку на прибуток підприємств від 17.02.2019 № 9130706803 у сумі 13478,00 грн (залишок несплаченого боргу – 12963,09 грн).
В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та статті 137 Податкового кодексу України відповідач протягом 10 календарних днів з дня граничного строку подання податкової декларації з податку на прибуток самостійно суму податкового зобов`язання з податку на прибуток, зазначену у податковій декларації не сплатило.
У зв`язку з несвоєчасною сплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань з податку на прибуток підприємства відповідачеві направлено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 13.08.2020 № 0006925004 у сумі 100,00 грн, на підставі Акту перевірки від 21.07.2020 № 490/12-32-50-04/21764204, яке було вручене відповідачу 20.08.2020 згідно відмітки рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення не виконано, не оскаржено та є чинним
Таким чином, податковий борг з податку на прибуток, заявлений до стягнення у даній справі, складає 13063,09 грн (грошові зобов`язання, самостійно визначені платником у сумі 12963,09 грн та штрафні санкції за 04.09.2020 у сумі 100,00 грн).
Правові засади плати за землю встановлені Розділом XIII Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (пункт 285.2 статті 285 Податкового кодексу України).
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України відповідачем до Головного управління ДПС у Луганській області, Лисичанського управління, ДПІ у м. Лисичанськ (м. Лисичанськ) подано:
- звітну податкову декларацію з плати за землю від 19 лютого 2018 року № 9024846809 за 2018 рік, у якій визначені податкові зобов`язання на загальну суму 9269,24 грн, у тому числі до сплати за кожен місяць визначено суму 772,44 грн, з урахуванням часткової сплати сума заборгованості по даній податковій декларації складає 7629,16 грн;
- звітну податкову декларацію з плати за землю від 11.02.2019 № 9016348609 за 2019 рік на загальну суму 103300,90 грн у тому числі до сплати за кожен місяць визначено суму 8608,41 грн, сума заборгованості по даній податковій декларації складає 103300,90 грн;
- звітну податкову декларацію з плати за землю від 03.02.2020 № 9017251589, у якій визначені податкові зобов`язання за 2020 рік, на загальну суму 103 300,90 грн, у тому числі до сплати за кожен місяць визначено суму 8608,41 грн, сума заборгованості по даній податковій декларації складає 103300,90 грн.
В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України КП «ЛЖЕК № 3» самостійно суму податкового зобов`язання з орендної плати, зазначену у податкових деклараціях за 2018-2020 роки, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг за вказаний період в сумі 188405,71 грн.
Наявність у відповідача податкового боргу з земельного податку станом на час розгляду даної адміністративної справи в загальній сумі 188 405,71 грн підтверджена інтегрованою карткою платника податків з орендної плати з юридичних осіб за 2020 рік (арк. спр. 89-98).
Наявність у КП «ЛЖЕК № 3» податкового боргу в розмірі 1307961,48 грн, у тому числі податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1106492,68 грн; з податку на прибуток в розмірі 13063,09 грн, із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 188405,71 грн станом на час розгляду даної справи підтверджена розрахунками податкового боргу (арк. спр. 5-10) та інтегрованою карткою платника податків за вказаними видами платежів за 2019-2020 роки (арк. спр. 77-98).
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Головним управлінням ДПС у Луганській області на адресу КП «ЛЖЕК № 3» надіслано податкову вимогу форми «Ю» від 25 вересня 2014 року № 1371-25 (арк. спр. 63).
Оскільки податкова вимога від 25 вересня 2014 року № 1371-25 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДПС у Луганській області.
Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг у загальному розмірі 1307961,48 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).
З викладеного слідує, що витрати суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб`єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб`єкту владних повноважень, не підлягає.
Такі обмеження у можливостях суб`єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.
Оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 205, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місце знаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72, код ЄДРПОУ 43143746) до Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3» (місце знаходження: 93120, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Круглова, буд. 1 А, код ЄДРПОУ 21764204) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3» кошти за податковим боргом у загальному розмірі 1307961,48 (один мільйон триста сім тисяч дев`ятсот шістдесят одна) гривня 48 копійок, в тому числі:
- за податковим боргом з податку на додану вартість в сумі 1106492 (один мільйон сто шість тисяч чотириста дев`яносто дві) гривні 68 грн з рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3», та з рахунків платника у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, на користь Державного бюджету України;
- за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 13063 (тринадцять тисяч шістдесят три) гривні 09 копійок з рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3», на користь Державного бюджету України;
- за податковим боргом із земельного податку в сумі 188405 (сто вісімдесят вісім тисяч чотириста п`ять) гривень 71 копійка з рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора № 3», на користь місцевого бюджету.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Захарова