
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2021 р. Справа№200/4788/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
У травні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ, яка йому призначена з квітня 2007 року у розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати. Продовжує працювати в органах прокуратури і має право на перерахунок пенсії.
21.01.2020 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)/2019.
Однак, рішеннями органу Пенсійного фонду України від 13.02.2020 року №815 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» та від 20.03.2020 року № 815-1 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» у перерахунку пенсії відмовлено.
Вважаючи, що порушено право на належне пенсійне забезпечення, просив:
- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об`єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 13.02.2020 року №815 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років»;
- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об`єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.03.2020 року № 815-1 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років»;
- зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області з 21.01.2020 року перерахувати та виплатити йому пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, у розмірі 90 відсотків від суми його місячної заробітної плати на посаді першого заступника прокурора Донецької області, зазначеної у довідці Прокуратури Донецької області від 02.01.2020 року № 18-85-1, без обмеження пенсії максимальним розміром;
- зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області виплатити різницю в пенсії за січень-грудень 2019 року (12 місяців, які передували зверненню за перерахунком пенсії).
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в яком зазначав, що позивач перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ, яка йому призначена з 21.12.2006 року. Відповідачем пенсійну справу позивача прийнято на облік у 2014 році.
21.01.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, за результатами розгляду якої прийняті рішення від 13.02.2020 року №815 та від 20.03.2020 року № 815-1 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років. Друге з цих рішень прийнято після отримання листа Пенсійного фонду України від 11.03.2020 року №2800-030102-09/7916, і ним відмовлено в перерахунку пенсії через відсутність відповідного норматив-правового акту після 13.02.2019 року про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури, а також звернуто увагу на невідповідність форми довідки від 02.01.2020 року. Так, вказана довідка містить дані про розмір посадового окладу та надбавки за вислугу років станом на 28.10.2019 року, а додаток до довідки – розшифрування виплат за 24 календарних місяці. При цьому в додаток до довідки в порушення ч.ч. 3 та 4 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», п. 3 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 повторно включені посадовий оклад та надбавка за вислугу років.
Вважав, що рішення відповідають вимогам законодавства.
Щодо позовних вимог в частині перерахунку пенсії без обмеження максимальним розміром, то ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», яка регулює це питання, є чинною, неконституційною не визнавалася, а тому підлягає застосуванню до позивача.
Просив в задоволенні позову відмовити.
Відповідач також подав письмові пояснення, в яких зазначав, що надати рішення про призначення пенсії позивачу не є можливим через те, що вона призначалася іншим органом Пенсійного фонду України, позивач є внутрішньо-переміщеною особою, і його пенсійну справу відповідачем прийнято на облік за матеріалами електронної пенсійної справи.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11.06.2020 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20 (провадження № Пз/9901/9/20). Ухвалою того ж суду від 03.03.2021 року – провадження поновлено.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ, яка йому призначена, як зазначав відповідач, з 21.12.2006 року, у розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, що не заперечується.
Після призначення пенсії позивач продовжив працювати в органах прокуратури, зокрема з 03.04.2014 року його призначено на вищу посаду - посаду першого заступника прокурора Донецької області (на якій він попрацює по теперішній час). Відповідно, у нього збільшилася вислуга років, збільшилася заробітна плата.
21.01.2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)/2019. До заяви додав, зокрема довідку від 02.01.2020 року № 18-85-1, що видана Прокуратурою Донецької області, про заробітну плату станом на 28.10.2019 року, яку він отримує, працюючи на посаді першого заступника прокурора Донецької області з жовтня 2017 року по вересень 2019 року, з додатком до вказаної довідки про складові його заробітної плати за вказаний період.
Рішенням Маріупольського об`єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 13.02.2020 року №815 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» за результатом розгляду вказаної заяви в перерахунку пенсії відмовлено з посиланням на те, що Пенсійний фонд України для узгодження порядку проведення перерахунку пенсій працівникам прокуратури згідно із Законом України «Про прокуратуру» звернувся до Міністерства соціальної політики України, однак відповідне роз`яснення ще не надходило.
Рішенням Маріупольського об`єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.03.2020 року № 815-1 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» за результатом повторного розгляду поданої позивачем заяви в перерахунку пенсії відмовлено з посиланням на те, що в довідки Прокуратури Донецької області про складові заробітної плати від 02.01.2020 року № 18-85-1 (з жовтня 2017 року по вересень 2019 року) та від 02.01.2020 року № 18-85-2 (з жовтня 2014 року по вересень 2019 року) в порушення вимог ч. 3 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» включені показники окладу та надбавки за вислугу років. Після 13.12.2019 року (тобто після рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)/2019) відповідний нормативно-правовий акт про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури прийнято не було.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Питання пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих органів прокуратури було врегульоване положеннями ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, ч. 1 якої визначала, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Підстави та порядок перерахунку таких пенсій визначалися ч. 12 ст. 50-1 цього Закону, відповідно до якої обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
01.01.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VIII, яким ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ викладено у редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII та на цій підставі втратила чинність ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ.
Порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури врегульовано ст. 86 «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII, відповідно до ч. 20 якої (у редакції Закону України від 28.12.2014 року №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України жодного нормативно-правового акта, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, прийнято не було.
Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019 положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Пунктом 2 резолютивної частини вказаного Рішення визначено, що положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Пунктом 3 резолютивної частини вказаного Рішення установлено такий порядок виконання цього Рішення:
- ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
- ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
«20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Частинами 2 – 3 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналогічні положення містяться у ст. 91 Закону України «Про Конституційний Суд України».
Отже, з 13.12.2019 року – дня набрання чинності вказаним рішенням Конституційного Суду України перерахунок пенсій працівникам прокуратури проводиться на підставі положень ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019, зокрема, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.
Заробітна плата прокурорських працівників визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».
З 06.09.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», якою підвищено заробітну плату прокурорів (в тому числі і позивача).
Отже, з вересня 2017 року відбулося підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Крім того, після призначення пенсії позивач продовжував працювати в органах прокуратури на вищих посадах, зокрема з 03.04.2014 року його призначено на вищу посаду. Також у нього збільшилася вислуга років.
Посилання органу Пенсійного фонду на те, що для реалізації права на перерахунок пенсії, визначеного ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, що діє з 13.12.2019 року), обов`язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є безпідставними з огляду на те, що на час прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватися Пенсійним фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019 року.
Отже, щодо позивача існують наступні підстави для перерахунку пенсії, що визначені ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»: підвищення заробітної плати прокурорським працівникам; призначення на вищу посаду; збільшення вислуги років (враховуючи кожні два відпрацьовані роки).
Разом з тим, відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку таких пенсій, у тому числі, пенсії позивача.
Реалізація цього права забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019.
Вказані положення законодавства та обставини справи відповідачем враховані не були, що призвело до прийняття рішень, які порушують пенсійні права позивача.
При цьому відповідачем не враховано те, що прийняття двох чинних рішень з одного і того ж питання суперечить вимогам законодавства.
З огляду на наведене такі рішення підлягають визнанню протиправними та скасуванню.
Щодо порядку перерахунку пенсії за Законом України «Про прокуратуру», то:
- перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії;
- відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Оскільки ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019), як вже зазначалося, набрала чинності з 13.12.2019 року, тому ефективним способом відновлення порушених прав позивача є здійснення перерахунку його пенсії з 13.12.2019 року. Поширення 12-місячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.
З огляду на наведене з метою повного та ефективного захисту порушених прав позивача оскаржені рішення органу Пенсійного фонду підлягають визнанню протиправними та скасуванню із зобов`язанням відповідача з 13.12.2019 року провести перерахунок пенсії позивача за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі поданої ним довідки з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії (ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України).
Вирішуючи спір судом в цій частині враховані правові висновки, що викладені у рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 року, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 року, за результатами розгляду зразкової справи № 560/2120/20 (провадження № Пз/9901/9/20), які відповідно до ч. 3 ст. 291, ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Посилання відповідача на те, що у довідку від 02.01.2020 року № 18-85-1 включені показники окладу та надбавки за вислугу років, а тому, на думку відповідача, вона не відповідає вимогам законодавства, є неприйнятними, оскільки в довідці хоча і відображено окремо такі складові як посадовий оклад та надбавка за вислугу років, разом з тим додаток до вказаної довідки, який є невід`ємною частиною цієї довідки, чітко відображає місячну заробітну плату позивача за відповідною посадою за кожний місяць періоду (з жовтня 2017 року по вересень 2019 року), за який вона видана, тобто за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням (а не 24, як помилково зазначав відповідач), з детальною розбивкою заробітної плати на її складові, що відповідало вимогам законодавства. Загальна сума заробітної плати в довідці і в додатку до неї збігаються, що спростовує позицію відповідача про здвоєність посадового окладу та надбавки за вислугу років.
Посилання відповідача на листи-роз`яснення державних органів є також неприйнятними, оскільки вони не є нормативно-правовими актами і, відповідно, не носять обов`язковий характер.
Щодо перерахунку пенсії без обмеження максимальним розміром, то з позову та відзиву на позовну заяву вбачається, що між сторонами існує спір в цій частині.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
(Стаття 2 втратила чинність в частині поширення її дії на Закон України «Про судоустрій і статус суддів» як така, що є неконституційною, на підставі рішення Конституційного Суду України від 03.06.2013 року № 3-рп/2013).
Пунктом 1 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом (тобто, до 01.10.2011 року).
Оскільки пенсія позивачу призначена у 2006 році, тобто до набрання чинності вказаним Законом, тому при перерахунку пенсії її розмір не повинен обмежуватися максимальним розміром пенсії відповідно до норм цього Закону.
Відповідно до ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII, який набрав чинності з 15.07.2015 року, є спеціальним щодо прокурорів та який діє натепер, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Разом з тим пенсія позивачу призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ (відповідні положення якої (зокрема крім положень ч. 15 ст. 50-1 про обмеження максимального розміру пенсії, що діяли з 01.04.2015 року до 15.07.2015 року, тобто після призначення пенсії позивачу), діють і натепер), тобто до набрання чинності Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII, тому при перерахунку пенсії позивача на неї не можуть поширюватися наведені положення останнього Закону.
З огляду на наявність між сторонами спору в цій частині суд вважає за необхідне також зобов`язати відповідача провести перерахунок пенсії позивача у розмірі 90 відсотків від суми його місячної заробітної плати без обмеження пенсії максимальним розміром.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а, код ЄДРПОУ 42171861) про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об`єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 13.02.2020 року №815 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» та від 20.03.2020 року № 815-1 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років», прийняті щодо ОСОБА_1 .
Зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області з 13.12.2019 року провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90 відсотків від суми його місячної заробітної плати без обмеження пенсії максимальним розміром на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 02.01.2020 року № 18-85-1 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а, код ЄДРПОУ 42171861) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) здійснені ним документально підтверджені судові витрати в розмірі 630 (шістсот тридцять) грн. 60 (шістдесят) коп.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення судом складено 03 березня 2021 року.
Суддя Т.В. Логойда