
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
01 березня 2021 р. Справа № 120/1513/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс М.Б., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вінницької обласної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИВ
У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Вінницької обласної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Ознайомившись із позовною заявою вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Норми статей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень цих норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно ч. 1 ст. 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до п. 7, 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача;
суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Із змісту прохальної частини позову встановлено, що позовні вимоги пред`явлено до голови Вінницької обласної ради Соколова В.П. (щодо визнання дій протиправними) та до Вінницької обласної ради (щодо зобов`язання вчинити дії).
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», система місцевого самоврядування включає, зокрема районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відтак, Вінницька обласна рада згідно ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» є окремим самостійним суб`єктом в системі органів місцевого самоврядування.
У свою чергу, згідно ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» та ст. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», голова обласної ради є посадовою особою місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» та ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадова особа місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Тому, враховуючи правовий статус обласної ради та її голови та беручи до уваги норми п. 7, 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, кожен із цих суб`єктів може набувати самостійний статусу відповідача у справі.
Однак, попри заявлення окремих позовних вимог до Вінницької обласної ради та її голови, позивач в порушення п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України не зазначив голову Вінницької обласної ради серед числа відповідачів як і не зазначив передбаченої п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України інформації про такого відповідача.
З огляду на викладене, ОСОБА_1 необхідно усунути недоліки позовної заяви у спосіб, зазначення голови Вінницької обласної ради серед числа відповідачів та зазначення передбаченої п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України інформації про голову ради.
При цьому позивачу слід врахувати, що у випадку заявлення позовних вимог до кількох відповідачів, в силу ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи (для направлення кожному з відповідачів).
Тому, з огляду на те, що позовні вимоги адресовані голові Вінницької обласної ради ОСОБА_2 (посадовій особі органу місцевого самоврядування) та Вінницькій обласній раді (органу місцевого самоврядування), позивачу на виконання ч. 1 ст. 161 КАС України необхідно подати до суду два примірника копій позовної заяви із додатками, тоді як ОСОБА_1 подано лише один примірник.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків позовної заяви у спосіб:
зазначення у позові голови Вінницької обласної ради серед числа відповідачів та зазначення передбаченої нормами п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України інформації про голову ради;
подання до суду примірника копії позовної заяви із додатками для направлення кожному з відповідачів.
Керуючись ст. 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницької обласної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Богоніс Михайло Богданович