Ухвала суду № 95270483, 01.03.2021, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
01.03.2021
Номер справи
914/12/21
Номер документу
95270483
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01.03.2021 р. cправа № 914/12/21

За позовом: Кам`янка-Бузької міської ради, м. Кам`янка-Бузька, Львівська область,

до відповідача: Кам`янка-Бузької районної ради Львівської області, м. Кам`янка-Бузька, Львівська область,

про визнання незаконними та скасування рішень

Суддя Манюк П.Т.

За участю секретаря Чорної І.Б.

Представники cторін: не з`явилися

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов Кам`янка-Бузької міської ради до Кам`янка-Бузької районної ради Львівської області про визнання незаконними та скасування рішень.

Ухвалою суду від 06.01.2021 позовну заяву Кам`янка-Бузької міської ради було залишено без руху та надано позивачу строк, до 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме, надання суду належних доказів доплати судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру.

Ухвалою суду від 27.01.2021 відкрито провадження у справі № 914/12/21 за правилами загального позовного провадження, оскільки 25.01.2021 до суду надійшло клопотання представника позивача про долучення до матеріалів справи копій платіжних доручень від 20.01.2021 про доплату судового збору на загальну суму 4 204, 00 грн. Підготовче засідання призначено на 15.02.2021. Ухвалою суду підготовче засідання відкладено на 01.03.2021.

В підготовче судове засідання, яке відбулося 01.03.2021 представник позивача не з`явився, подав клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Львівську районну раду Львівської області, Добротвірську селищну раду Кам`янка-Бузького району Львівської області, Жовтанецьку сільську раду Кам`янка-Бузького району Львівської області, Новояричівську селищну раду Львівського району Львівської області. Крім того, у поданому клопотанні представник позивача просив розгляд справи відкласти з метою надання можливості представникам залучених третіх осіб ознайомитися з матеріалами справи та подати пояснення.

Представник відповідача в підготовче судове засідання, яке відбулося 01.03.2021, не з`явився. На адресу суду головою Комісії з реорганізації районних рад Львівської районної ради Львівської області подано клопотання про заміну відповідача у даній справі (Кам`янка-Бузької районної ради) на правонаступника - Львівську районну раду Львівської області та про розгляд справи без участі представника відповідача за наявними в матеріалах справи документами.

Щодо клопотання представника позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Частиною 3 ст. 50 ГПК України визначено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Як встановлено судом, у своїх позовних вимогах Кам`янка-Бузька міська рада просить скасувати:

- рішення Кам`янка-Бузької районної ради № 6 “Про безоплатну передачу із спільної власності територіальних громад Кам`янка-Бузького району у власність Добротвірської селищної ради основних засобів, нематеріальних активів і інвентарю закладів та установ, що знаходяться на території Добротвірської селищної ради” в частині пункту 1.3. щодо передачі шкільних автобусів;

- рішення Кам`янка-Бузької районної ради № 9 “Про безоплатну передачу із спільної власності територіальних громад Кам`янка-Бузького району у власність Новояричівській селищній раді майнових комплексів, основних засобів, нематеріальних активів і інвентарю закладів та установ” в частині пункту 1.3. щодо передачі шкільних автобусів;

- підпункти 1.1., 1.2., 1.4. пункту 1 рішення Кам`янка-Бузької районної ради № 5 “Про внесення змін та доповнень у рішення 36-ої сесії Кам`янка-Бузької районної ради” в частині безоплатної передачі із спільної власності територіальних громад Кам`янка- Бузького району у власність Добротвірській селищній раді, Жовтанецькій сільській раді та Новояричівській селищній раді нерухомого майна - кабінетів будівлі адмінбудинку на вул.Незалежності, 27, м. Кам`янка-Бузька, Львівської області.

Приписами пункту 6-1 Розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади).

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.

Частиною 4 вказаної вище статті визначено, що з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об`єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом. Юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.

Здійснивши аналіз матеріалів позовної заяви, суд вважає за необхідне клопотання позивача про залучення третіх осіб задоволити частково, залучивши до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Добротвірську селищну раду Львівської області, Жовтанецьку сільську раду Львівської області, Новояричівську селищну раду Львівської області, зважаючи на те, що прийняте судом рішення, у випадку задоволення позовних вимог, може вплинути на їх права та обов`язки в частині скасування передачі з сектору освіти Кам`янка-Бузької районної державної адміністрації вищевказаним новоутвореним територіальним громадам шкільних автобусів та нерухомого майна - кабінетів будівлі адмінбудинку на вул. Незалежності, 27, в м. Кам`янка-Бузька, Львівської області.

Щодо залучення Львівської районної ради Львівської області до участі в справі суд виходить з наступного.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” передбачено, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України припинення повноважень районних рад, а також припинення районних рад як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:

1) повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України (далі -

ліквідовані райони), закінчуються в день набуття повноважень обраними на відповідних перших місцевих виборах районними радами районів, утворених Верховною Радою України (далі - новоутворені райони);

2) не пізніше завершення другої сесії районної ради, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, у порядку,

визначеному цим пунктом, починається реорганізація районних рад ліквідованих районів шляхом приєднання до районної ради, розміщеної в

адміністративному центрі новоутвореного району, а у випадку, передбаченому підпунктом 5 цього пункту, - утворення районних рад як юридичних осіб;

3) районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов`язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до постанови Верховної ради України від 17.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів» ліквідовано у Львівській області Кам`янка-Бузький район, а натомість утворено Львівський район (з адміністративним центром у місті Львів).

Судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач – Кам`янка-Бузька районна рада Львівської області перебуває в процесі припинення.

Згідно рішення сесії Львівської районної ради VIII скликання від 11.12.2020 № 16 «Про створення Львівської районної ради Львівської області» створено Львівську районну раду та розпочато процедуру реорганізації Кам`янка-Бузької районної ради Львівської області, що припиняється шляхом приєднання до Львівської районної ради. Львівська районна рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Кам`янка-Бузької районної ради.

За приписами частини 1 статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Отже, враховуючи встановлені вище обставини та наведені положення законодавства, суд вбачає наявність підстав для заміни відповідача - Кам`янка-Бузької районної ради на її правонаступника – Львівську районну раду Львівської області (79000, м. Львів, вул. Винниченка, 18).

З метою повного і всестороннього з`ясування обставин спору, які мають значення для розгляду даної справи, зважаючи на заміну відповідача та залучення третіх осіб, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 50, 73, 74, 81, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ухвалив:

1. Замінити у справі № 914/12/21 відповідача – Кам`янка-Бузьку районну раду Львівської області на її правонаступника – Львівську районну раду Львівської області (79000, м. Львів, вул. Винниченка, 18, код ЄДРПОУ 44101445).

2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Добротвірську селищну раду Львівської області (80411, селище Добротвір Львівської області, вул. І. Франка, 20), Жовтанецьку сільську раду Львівської області (80431, село Жовтанці Львівської області, вул. Львівська, 2), Новояричівську селищну раду Львівської області (80465, селище Новий Яричів Львівської області, пл. Єдності, 22).

3. Підготовче судове засідання відкласти на 22.03.21 о 10:30 год.

4. Засідання відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128 (2 поверх).

5. Позивачу: в триденний термін, з дня отримання ухвали, надіслати на адресу Львівської районної ради Львівської області та залучених третіх осіб копії позовних заяв та долучених документів, докази їх надіслання надати суду; визнати явку уповноваженого представника позивача в судове засідання обов`язковою.

6. Відповідачу (Львівській районній раді): в термін до 19.03.2021 надати суду відзив на позовну заяву; одночасно надіслати учасникам справи копію відзиву та документів долучених до нього, докази відправки представити суду; визнати явку уповноваженого представника відповідача в судове засідання обов`язковою.

7. Третім особам: в термін до 19.03.2021 подати суду пояснення по суті позову та докази, що їх обгрунтовують, одночасно надіслати учасникам справи копію таких пояснень, докази надсилання представити суду; забезпечити явку уповноважених представників.

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя П.Т. Манюк