
Справа №155/99/21
Провадження №3/155/77/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року місто Горохів
Горохівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Адамчук Г.М.,
за участю секретаря судового засідання Ревуцької М.В.,
прокурора Гуслєва В.Ю.,
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця села Мирне Горохівського району Волинської області, проживаючого та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого на час розгляду справи,
– за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
21 січня 2021 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області до Горохівського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, 21 січня 2021 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області до Горохівського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Із протоколу про адміністративне правопорушення №16 від 12 січня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника лісничого Сильненського лісництва ДП «Цуманське лісове господарство», відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік («щорічна декларація»), чим порушив ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що відповідальність передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №17 від 12 січня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника лісничого Сильненського лісництва ДП «Цуманське лісове господарство», відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», чим порушив ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що відповідальність передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованих йому правопорушеннях, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю та щиро розкаявся.
Прокурор Гуслєв В.Ю. в судовому засіданні обставини викладені в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушень, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить наступних висновків.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Статтею 1 вищевказаного Закону визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також посадові особи державної лісової охорони.
Отже, посада ОСОБА_1 – помічник лісничого Сильненського лісництва ДП «Цуманське лісове господарство» віднесена до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення №16, 17 від 12 січня 2021 року; поясненнями ОСОБА_1 від 08 грудня 2020 року; рапортом начальника старшого оперуповноваженого УСР у Волинській області ДСР Національної поліції України П.Рудчика від 09 грудня 2020 року; наказом №115-к від 15 серпня 2019 року; посадовою інструкцією помічника лісничого Сильненського лісництва, листом-ознайомлення щодо вимог законодавства у сфері запобігання корупції, попередженням про необхідність подачі декларації, декларацією ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ч.2 ст.36 цього ж Кодексу якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд.
Таким чином, справи провадження №3/155/77/21 та провадження №3/155/78/21 про вчинення ОСОБА_1 вищезазначених адміністративних порушень надійшли до суду та розглядаються одночасно, то відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП їх слід об`єднати провадженням, присвоївши новій справі номер: провадження №3/155/77/21, справа №155/99/21.
За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відносить щире каяття.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом враховується характер вчинених правопорушень, особу порушника, який позитивно характеризується за місцем свого проживання, вперше притягається до адміністративної відповідальності, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, вважаю, що на ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, на підставі ст.36 КУпАП, слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Таке стягнення, на думку суду, буде необхідним і достатнім для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Разом з тим, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, на користь держави з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 454,40 грн.
На підставі ч.1 ст.45 Законом України «Про запобігання корупції», керуючись ст.23, 36, ч.1 ст.172-6, 283, 284 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП, призначити ОСОБА_1 , остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст.308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області.
Суддя