Постанова № 95253029, 02.03.2021, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.03.2021
Номер справи
756/446/21
Номер документу
95253029
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 756/446/21

Номер провадження № 3/756/934/21

УКРАЇНА

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2021 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Пономаренка А. А.,

за участі секретаря судового засідання Рекеди С. С.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 5 Оболонського районного суду міста Києва адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм Департаменту поліції охорони, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

УСТАНОВИВ:

25.12.2020 о 06:15 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом - легковим автомобілем марки «Skoda», моделі «Octavia», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в м. Києві по вул. Богатирська, у районі будинку 9, у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці в присутності двох свідків, за допомогою спеціального технічного засобу газоаналізатора «Drager Alkotest 6820» ARНК 0556 з кінцевим показником 2,61 проміле, оскільки під час зупинки в ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп`яніння.

Отже, ОСОБА_1 учинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.

До даних висновків суд дійшов з наступних підстав.

У судове засідання ані ОСОБА_1 , ані його захисник Кузьмін Є. О. не з`явилися, про день, місце та час розгляду справи повідомлялись належним чином, однак надіслали на адресу суду клопотання про відкладення розгляду справи.

Суд ураховує, що 27.02.2021 на електронну пошту суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи від Кузьміна Є. О. та ОСОБА_1 . Однак судом було вжито всіх необхідних заходів для вчасного повідомлення та справедливого розгляду справи. Саме тому ОСОБА_1 та його захиснику Кузьміну Є. О. неодноразово направлялись sms - повідомлення про виклик до суду в справі про адміністративне правопорушення, а саме: 18.01.2021 з довідкою про доставку sms - повідомлення, 29.01.2021 з довідкою про доставку sms - повідомлення, 09.02.2021 з довідкою про доставку sms - повідомлення, 19.02.2021 з довідкою про доставку sms - повідомлення. Крім того, у своєму клопотанні ані захисник Кузьмін Є. О., ані ОСОБА_1 не повідомляли про бажання чи необхідність надання ними докази чи інших пояснень, які на їх думку необхідні для справедливого розгляду справи про адміністративне правопорушення. З цих підстав суд не бере до уваги клопотання про відкладення розгляду справи, так як суд викликав ОСОБА_1 та Кузьміна Є. О. до суду неодноразово. Указані дії ОСОБА_1 та його захисника Кузьміна Є. О. вказують на зловживання правом щодо подання заяв про відкладення розгляду справи.

Також суд ураховує, що відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. А частиною 2 статті 38 КУпАП передбачено, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Оскільки вказане адміністративне правопорушення було вчинено 25.12.2020, а строк до притягнення правопорушника спливає 25.03.2021, суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_1 та Кузьміна Є. О. , так як їх дії свідчать про безпідставне затягування розгляду справи, та подальше відкладення може призвести до безпідставного закінчення строків притягнення до адміністративної відповідності чим порушуються основні засади - завдання КУпАП. А отже саме ці обставини дають підстави для розгляду справи у відсутність вказаних осіб.

Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст. 1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність не тільки за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а й за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з п. 2 п. 4 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735 (далі Інструкція), огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Отже, поліцейський вправі пред`явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані алкогольного сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного сп`яніння, згідно з ознаками, визначеними в пункті 3 розділу I Інструкції, огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом

Відповідно до п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, водієві забороняється керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №038321 від 25.12.2020, 25.12.2020 о 06:15 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом - легковим автомобілем марки «Skoda», моделі «Octavia», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в м. Києві по вул. Богатирська, у районі будинку 9, у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці в присутності двох свідків, за допомогою спеціального технічного засобу газоаналізатора «Drager Alkotest 6820» ARНК 0556 з кінцевим показником 2,61 проміле, оскільки під час зупинки в ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп`яніння.

Але винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується відеозаписами з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів), використання яких передбачено ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» та Інструкцію про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 03.02.2016 №100, що був досліджений у судовому засіданні, який містить обставини проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці в пристуності двох свідків за допомогою спеціального технічного засобу газоаналізатора «Drager Alkotest 6820» ARНК 0556 з кінцевим показником 2,61 проміле, що свідчить про перебування ОСОБА_1 в сп`янінні середнього ступеню.

З вказаного відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції, оскільки рухався по смузі зустрічного руху. Після зупинки було встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння та на запитання працівників поліції чи вживав він алкогольні напої, відповів так, у зв`язку з чим йому було запропоновано пройти медичний огляд на місці за допомогою спеціального технічного засобу газоаналізатора «Drager Alkotest 6820» в присутності двох свідків. Під час проходження вказаного огляду працівниками поліції було дотримано всіх вимог, після отримання та оголошення результатів ОСОБА_1 погодився, не оспорював результат, що становить 2,61 проміле.

Даючи оцінку вказаним доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, суд вважає, що в діях водія ОСОБА_1 убачається порушення Правил дорожнього руху, які були зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме - п. 2.9 (а) ПДР України.

Перевіркою матеріалів також не встановлено порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не встановлено, оскільки дії особи, уповноваженої на складання адміністративного протоколу, відповідають вимогам ст. 266 КУпАП та п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 року № 1103.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується зібраними доказами, які, на переконання суду, є належними та допустимими, повністю узгоджуються між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи встановленим у судовому засіданні.

Обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Ураховуючи особистість, майновий стан та ступень винуватості ОСОБА_1 , характер та суспільну небезпеку вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн.

Керуючись ст. 9, 24, 27, 33, 40-1, 130, 221, 245, 251, 252, 256, 265-1, 268, 276, 277, 283, 284, 285, 289 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн 00 коп. (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: IBAN 698999980313040149000026001, код класифікації доходів бюджету: 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Оболон.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA718999980313111206000026006, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Оболонський районний суд міста Києва.

Суддя А. А. Пономаренко