Рішення № 95237172, 26.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.02.2021
Номер справи
640/20011/18
Номер документу
95237172
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2021 року м. Київ № 640/20011/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Маресто Україна" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Маресто Україна" звернулось до суду з адміністративним позовом про:

- визнання протиправним та скасування Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 07.12.2017№378287/41189553;

- зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 07.11.2017 №160.

Ухвалами суду від: 04.12.2018 - прийнято справу до провадження, постановлено здійснювати розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін; від 08.11.2019 - замінено відповідача Державну фіскальну службу України на правонаступника - Державну податкову службу України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що контролюючим органом порушено норми Податкового кодексу України, оскільки оскаржуване рішення не містить конкретної підстав та обґрунтування його прийняття.

Представником відповідача подано відзив, відповідно до якого представник просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Підставами відмови зазначено правові акти, якими врегульовано відносини щодо підстав зупинення реєстрації податкових накладних та розгляду відповідною комісією контролюючого органу первинних документів для вирішення питання про наявність підстав для реєстрації податкової накладної.

У відповіді на відзив позивач вказав, що відповідач, як і у оскаржуваному рішенні, так і у відзиві на позовну заяву, обґрунтовуючи свою позицію, обмежився лише посиланням на норми чинного законодавства.

Дослідивши письмові докази, судом установлено.

Позивачем сформовано податкову накладну від 07.11.2017 №160 на загальну суму 21328,20 грн. та подано її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Квитанцією ДФС України від 27.11.2017 №9250819024 реєстрацію податкової накладної від 07.11.2017 №160 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Позивачем згідно з підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України направлено до ДФС України пояснення від 28.11.2017 №5/11-17.

Як зазначено в позовній заяві, разом з поясненнями позивачем подано документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено.

Комісією ДФС України прийнято рішення від 07.12.2017 №378287/41189553 про відмову в реєстрації податкової накладної від 07.11.2017 №160 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою для відмови в реєстрації податкової накладної від 07.11.2017 №160 зазначено: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Позивач, вважаючи рішення комісії ДФС України про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 07.12.2017 №378287/41189553 протиправним, звернувся з позовом до суду.

Вирішуючи спір, суд ураховує таке.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію та ухвалення оскаржуваного рішення, далі - ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п`ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).

Судом установлено, що позивачем подано на реєстрацію податкову накладну від 07.11.2017 №160 на загальну суму 21328,20 грн., реєстрацію якої згідно з квитанцією ДФС України від 27.11.2017 №9250819024 зупинено.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 201.6 статті 201 ПК України встановлено:

в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "а"); визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "б"); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт "в"). Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.1);

письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України (підпункт 201.16.3 ПК України).

Відповідно до пункту 12 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Пунктом 13 Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 1 пункту 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказ Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (у редакції, чинній нас час існування спірних відносин) моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Як убачається зі змісту квитанції ДФС України від 27.11.2017 №9250819024, реєстрацію податкової накладної від 07.11.2017 №160 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 8215. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення.

У позовній заяві зазначено, що позивачем подано до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено. У відзиві наведена обставина не заперечується.

На підтвердження здійснення господарської операції позивачем додано: договір поставки №17/03-17 від 05.10.2017; додаток №5 (специфікація №5) від 02.11.2017 до договору поставки №17/03-17 від 05.10.2017; виписку по рахунку за 07.11.2017; комерційний договір №MU4/0/17 від 05.10.2017; ВМД №UА125110/2017/422478 від 11.12.2017; видаткову накладну №1618 від 26.12.2017; податкову накладну №1046 від 26.12.2017.

У податковій накладній від 07.11.2017 №160 на загальну суму 21328,20 грн., у тому числі податок на додану вартість 3554,70 грн. зазначено, що її сформовано для поставки наступних товарів: Кошик Josper 4243 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323930000; одиниця виміру товару/послуги : умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 1; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 2335,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 2335,00); Решітка для риби Josper 0402 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323930000; одиниця виміру товару/послуги: умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 1; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 4165,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 4165,00); Сковорода Josper 4218 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323990000; одиниця виміру товару/послуги: умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 2; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 925,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 1850,00); Сковорода Josper 4219 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323990000; одиниця виміру товару/послуги : умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 2; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 1073,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 2146,00); Сковорода Josper 4220 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323990000; одиниця виміру товару/послуги: умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 2; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 1388,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 2776,00); Сковорода Josper 4221 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323990000; одиниця виміру товару/послуги : умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 1; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 1704,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 1704,00); Спиця для м`яса на стійці Josper 4027 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 7323990000; одиниця виміру товару/послуги : умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 1; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 2608,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 2608,00); Ухват Josper 4231 (товар згідно з УКТ ЗЕД: 8215999000; одиниця виміру товару/послуги : умовне позначення: шт; код: 2009; кількість: 0,5; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ: 379,00; код ставки: 20; обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ: 189,50).

Відповідно до договору поставки від 05.10.2017 №17/03-17 постачальник (ТОВ "Маресто Україна") зобов`язується поставити та передати у власність покупцю (ТОВ "Королівська пивоварня") технологічне обладнання, а покупець зобов`язується прийняти товар і оплатити його на умовах, зазначених у даному договорі.

Крім того, пунктом 1.2. зазначеного договору сторони встановили, найменування (асортимент) товару, його кількість, ціна за одиницю та ціна всього товару наведено у Специфікації до Договору, яка є невід`ємною його частиною. Поставка товару здійснювалася протягом 50-ти робочих днів з моменту отримання постачальником часткової передоплати в розмірі 50% від загальної суми договору.

02.11.2017 між ТОВ "Маресто Україна" та ТОВ "Королівська пивоварня" укладено додаток №5 до договору (Специфікація №5) на загальну суму 42656,40 грн., в т.ч. ПДВ.

Згідно зі Специфікацією №5 до договору поставки від 05.10.2017 №17/03-17 в переліку товарів, що постачається покупцю передбачено поставку товарів на загальну суму 42656,40 грн.: найменування, розміри, технічні характеристики виробник товару: Решітка для риби 0402 (марка та модель: 0402 ; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 4165,00; кількість товару: 2; загальна сума товару без ПДВ: 8335,00); Спиця для м`яса на стійці 4027 (марка та модель: 4207; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 2608,00; кількість товару: 2; загальна сума товару без ПДВ: 5216,00); Сковорода 4218 (марка та модель: 4218; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 925,00; кількість товару: 4; загальна сума товару без ПДВ: 3700,00); Сковорода 4219 (марка та модель: 4219; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 1073,00; кількість товару: 4; загальна сума товару без ПДВ: 4292,00); Сковорода 4220 (марка та модель: 4220; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 1388,00; кількість товару: 4; загальна сума товару без ПДВ: 5552,00); Сковорода 4221 (марка та модель: 4221; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 1704,00; кількість товару: 2; загальна сума товару без ПДВ: 3408,00); Ухват 4231 (марка та модель: 4231; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 379,00; кількість товару: 41 загальна сума товару без ПДВ: 379,00); Кошик 4232 (марка та модель: 4232; виробник товару: Josper; одиниця виміру товару: шт.; ціна одиниці товару без ПДВ: 2335,00; кількість товару: 2; загальна сума товару без ПДВ: 4670,00).

06.11.2017 ТОВ "Королівська пивоварня" перераховано ТОВ "Маресто Україна" суму попередньої оплати по Додатку №5 (Специфікація №5) до Договору у розмірі 21328, 20 грн. у т.ч. ПДВ 3554,70 грн., що підтверджується випискою по рахунку від 07.11.2017, що міститься в матеріалах справи. За правилами першої події, на суму попередньої оплати позивачем сформовано податкову накладну від 07.11.2017 №160 на загальну суму 21328,20 грн. та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як уже зазначалось, підставою зупинення реєстрації накладної зазначено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 8215. На думку суду, обсяги товарів щодо виконання умов додатку №5 від 02.11.2017 до договору поставки обладнання від 05.10.2017 №17/03-17 (Специфікація №5), за які сплачено передплату в розмірі 21328,20 грн., у тому числі податок на додану вартість 3554,00 грн., відповідають умовам договору (додаткам), зазначеним в податковій декларації номенклатурі товарів/послуг та сумам.

Рішенням Комісії ДФС України від 07.12.2017 №378287/41189553 відмовлено в реєстрації податкової накладної від 07.11.2017 №160 в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування".

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування визначено, зокрема, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

У відзиві ДФС України не зазначено, які саме документи складені з порушеннями та які документи не подані на підтвердження відповідної господарської операції.

З доданих до позову договору поставки від №17/03-17 від 05.10.2017, додатку №5 (специфікація №5) від 02.11.2017 до договору поставки №17/03-17 від 05.10.2017, виписки по рахунку за 07.11.2017 вбачається, що вони підписані відповідними посадовими особами, зі змісту документів можна зробити висновок про зміст господарської операції (найменування товару), визначено ціну, документи містять дату їх складення.

За висновком суду, відповідачем, як суб`єктом владних повноважень відповідно до частини другої статті 77 КАС України, не доведено, що зазначені первинні документи не могли бути враховані під час вирішення питання про наявність підстав для реєстрації податкової накладної.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача стосовно протиправності рішення комісії ДПС України від 07.12.2017 №378287/41189553 про відмову в реєстрації податкової накладної від 07.11.2017 №160 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування цього рішення підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 07.11.2017 №160 Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає таке.

Згідно з підпунктом "б" підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пунктом 49.13 статті 49 ПК України визначено, що в разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.

Відповідно до пунктів 19, 20 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 19 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

З огляду на зазначені норми та висновок суду про протиправність рішення щодо відмови в реєстрації податкових накладних, та враховуючи що ДПС України є правонаступником ДФС України і розпочала роботу, підлягає задоволенню вимога про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну від 07.11.2017 №160 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою направлення її на реєстрацію позивачем.

Відповідно до вимог часини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір за дві вимоги немайнового характеру розмірі 3524,00 грн. (платіжне доручення від 13.11.2018 №3132). Оскільки позов задоволено повністю, водночас вимога про визнання протиправним рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації від 07.12.2017 №378287/41189553 та зобов`язання зареєструвати податкову накладну є пов`язаними, на користь позивача підлягають присудженню судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань призначених для ДПС України.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації від 07 грудня 2017 року №378287/41189553 про відмову в реєстрації податкової накладної від 07 листопада 2017 року №160 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Маресто Україна" №160 від 07 листопада 2017 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Маресто Україна" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Маресто Україна" (ідентифікаційний код 41189553, місцезнаходження: 030371, місто Київ, проспект Валерія Лобановського, будинок 56);

Відповідач - Державна податкова служба України (ідентифікаційний код 43005393, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділ VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.А. Донець