Рішення № 95233764, 01.03.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2021
Номер справи
140/17445/20
Номер документу
95233764
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2021 року ЛуцькСправа № 140/17445/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Емаратон» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування розпорядження,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Емаратон» (надалі - ТзОВ «Емаратон», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування розпорядження № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 03050314201900158.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.08.2020 року відповідачем проведено фактичну перевірку дотримання вимог законодавства щодо обігу пального ТзОВ «Емаратон», яке здійснює господарську діяльність на багатопаливній АЗС, за адресою: Волинська область, м. Ківерці, вул. Комунальна, 14.

За результатами перевірки відповідачем складено акт № 03/132/32-05/427746003 від 07.08.2020 року, в якому встановлено: «ТзОВ «Емаратон» отримано ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним № 03050314201900158 від 28.11.2018 року терміном дії з 08.08.2019 року по 08.08.2024року та сплачено акцизний податок за період до 08.08.2020 року. ГУ ДПС у Волинській області на юридичну адресу ТзОВ «Емаратон» (м. Київ, пр. Перемоги, 18, офіс 3) листом від 25.06.2020 року направлено розпорядження № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 03050314201900158. Вказаний лист повернено 30.07.2020 року відділенням поштового зв`язку №16 м. Луцька ВД УДППЗ «Укрпошта» із відміткою - за закінченням терміну зберігання. Згідно акту від 30.07.2020 року комісія вирішила вказане вище розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, вважати врученим 30.07.2020 року. Перевіркою контрольно-розрахункових операцій ТзОВ «Емаратон» за адресою: Волинська область, м. Ківерці, вул. Комунальна, 14 за період з 30.07.2020 року по 06.08.2020 року, виявлено роздрібну торгівлю пальним без ліцензії на загальну суму 144 174,17 грн., чим порушено вимоги ст. 15 Закону № 481/95-ВР від 19.12.1995 року».

31.08.2020 року відповідачем винесено податкове повідомлення рішення:№0006613207, згідно якого за роздрібну торгівлю пальним без наявної ліцензії до позивача застосовано фінансові санкції в сумі 250 000,00 грн.

Вказує, що в ході проведення фактичної перевірки та зі змісту акту №03/132/32-05/42746003 від 07.08.2020 року позивачу стало відомо про розпорядження № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №03050314201900158.

Зазначив, що його представником були направлені на адресу відповідача запити від 23.11.2020 року та від 30.11.2020 року з проханням надати копії розпорядження про скасування ліценції на право роздрібної торгівлі пальним №5 від 25.06.2020 року та документів на підставі яких було прийняте таке розпорядження.

Листами від 26.11.2020 року та від 07.12.2020 року отримано копії розпорядження № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та наказу від 25.06.2020 року №1219.

Позивач вказує, що оскаржуване розпорядження №5 від 25.06.2020 не містить посилання на встановлення конкретних фактів подання ТзОВ «Емаратон», як заявником, недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії, а також отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами, як на підставу для анулювання ліцензії, а тому товариство вважає, таке розпорядження прийняте з порушенням статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 28.12.2020 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача позовних вимог не визнала, посилаючись на те, що ГУ ДПС у Волинській області надійшов лист прокуратури Волинської області від 18.05.2020 №05-841вих-20, в якому зазначено, що 20.12.2017 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області (орендодавець) та ТОВ «Волиньавтогаз» (орендар) укладено договір оренди автозаправної станції площею 176,5 кв.м по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району. Пунктом 2.3 договору передбачено заборону суборенди та переходу права власності на орендоване майно третім особам. За результатами проведеної 16.12.2019 року Управлінням забезпечення реалізації повноважень у Волинській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях перевірки законності використання вказаного вище державного майна встановлено, що орендарем всупереч умов договору передано в суборенду ТзОВ «Емаратон» державне майно - приміщення автозаправної станції по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району. Згідно даних Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним 28.11.2019 року ТзОВ «Емаратон» видано ліцензію №03050314201900158 на роздрібну торгівлю пальним по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району - багатопаливна АЗС. При цьому, укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області (орендодавець) та ТОВ «Волиньавтогаз» договір оренди державного майна припинено з 19.12.2019 року. Незважаючи на те, що договір оренди приміщення автозаправної станції по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району припинив свою дію, передане в користування державне майно на виконання умов договору не повернуто, а використовується суб`єктом підприємництва без достатньої правової підстави.

Також вказує, що ТзОВ «Емаратон» долучено копії документів на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, в тому числі договорів, які надають право останньому користуватись державним майном.

Працівниками управління контролю за підакцизними товарами було встановлено факт подання заявником позивачем недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії, а також отримання від уповноважених органів інформацію що документи, копії яких подані разом із уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавались / не погоджувались такими органами.

З урахуванням вищезазначених обставин, ГУ ДПС у Волинській області винесено наказ від 25.06.2020 року №1219 «Про видачу, призупинення та анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального» та розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №5 від 25.06.2020 року.

Зазначає, що розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №5 від 25.06.2020 року було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення 25.06.2020 року, однак повернулося 30.07.2020 року з відміткою «за закінченням терміну зберігання», про що складено акт невручення розпорядження про анулювання ліцензії від 30.07.020 року, а тому вказане розпорядження вважається врученим 30.07.2020 року.

Просила відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення, враховуючи наступне.

Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Судом встановлено, що згідно із виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань основним видом діяльності ТзОВ «Емаратон» є роздрібна торгівля пальним (КВЕД 47.30).

На підставі заяви ТзОВ «Емаратон» від 23.07.2019 року ГУ ДПС у Волинській області видано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер №03050314201900158, з терміном дії з 08.09.2019 року до 08.08.2024 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, місто Ківерці, вулиця Комунальна, 14, багатопаливна АЗС.

Матеріалами справи також підтверджено, що працівниками ГУ ДПС у Волинській області 06.08.2020 року проведена фактична перевірка господарської одиниці - багатопаливна АЗС, що розташована за адресою: Волинська область, місто Ківерці, вулиця Комунальна, 14, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «Емаратон», з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу, в тому числі пального. За результатами такої перевірки був складений акт перевірки від 07.08.2020року та прийнято податкове повідомлення-рішення №0006613207 від 31.08.2020 року про застосування фінансових санкцій в розмірі 250000,00 грн. за здійснення роздрібної торгівлі пальним без наявної ліцензії.

При цьому, правомірність вказаного податкового повідомлення-рішення не є предметом судового розгляду в даній адміністративній справі.

Суть спору в межах даної справи зведена виключно до правомірності оскаржуваного розпорядження №5від 25.06.2020 року щодо анулювання ліцензії.

Так, 25.06.2020 року ГУ ДПС у Волинській області видано розпорядження №5 про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним, яким відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», на підставі наказу від 25.06.2020 року № 1219, за встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих із заявою нa отримання ліцензій, а також отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавались / не погоджувались такими органами, анульовано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер №03050314201900158, місце здійснення роздрібної торгівлі пальним: Волинська область, місто Ківерці, вулиця Комунальна, 14, багатопаливна АЗС.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання роздрібної торгівлі пальним на території України врегульовані Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР, далі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до статті 1 Закону №481/95-ВР ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку; роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

Порядок роздрібної торгівлі пальним встановлено ст.15 Закону №481/95-ВР.

Так, відповідно до статті 15 вказаного Закону роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

-документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

-акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

-дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.

Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі, зокрема, отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами; встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) письмового розпорядження про її анулювання.

Після анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня анулювання відповідної ліцензії.

Як вбачається з оскаржуваного розпорядження від 25.06.2020 року №5, підставам для анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №03050314201900158 (місце здійснення роздрібної торгівлі пальним: АДРЕСА_1 , багатопаливна АЗС) є: 1) встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих із заявою нa отримання ліцензій, 2) отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавались / не погоджувались такими органами.

Судом встановлено, що позивачем до заяви щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним від 23.07.2019 року були додані копії таких документів: акту державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта від 28.07.1998 року; державний акт на право постійного користування землею І-ВЛ №001767 від 10.06.2002 року; свідоцтва про право власності на об`єкт нерухомого майна № 30 від 31.01.2005 року; договір оренди нерухомого майна №1180 від 20.12.2017 року; договір суборенди №46 від 19.06.2019 року; договір оренди обладнання №19/06.2019 року; дозвіл Держпраці на початок виконання робіт підвищеної небезпеки № 1819.19.32 від 25.06.2019 року; дозвіл Держпраці на початок експлуатації устаткування підвищеної небезпеки №1818.19.32 від 25.06.2019 року. Наведені обставини відповідачем не заперечуються.

Відповідач вказує, що до ГУ ДПС у Волинській області надійшов лист прокуратури Волинської області від 18.05.2020 року №05-841вих-20, в якому зазначено, що державне майно - АЗС, що розташована за адресою: Волинська область, місто Ківерці, вулиця Комунальна, 14, використовується позивачем без достатньої правової підстави. Крім того, ТзОВ «Емаратон» долучено копії документів на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним в тому числі договорів, які надають право останньому користуватись державним майном. Вказані обставини стали підставою для прийняття спірного розпорядження.

В ході розгляду даної справи судом досліджено лист прокуратури Волинської області від 18.05.2020 року №05-841вих-20, в якому зазначено, що 20.12.2017 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області (орендодавець) та ТОВ «Волиньавтогаз» (орендар) укладено договір оренди автозаправної станції площею 176,5 кв.м по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району. Пунктом 2.3 договору передбачено заборону суборенди та переходу права власності на орендоване майно третім особам. За результатами проведеної 16.12.2019 року Управлінням забезпечення реалізації повноважень у Волинській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях перевірки законності використання вказаного вище державного майна встановлено, що орендарем всупереч умов договору передано в суборенду ТзОВ «Емаратон» державне майно - приміщення автозаправної станції по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району. Згідно даних Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним 28.11.2019 року ТзОВ «Емаратон» видано ліцензію №03050314201900158 на роздрібну торгівлю пальним по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району - багатопаливна АЗС. При цьому, укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області (орендодавець) та ТОВ «Волиньавтогаз» договір оренди державного майна припинено з 19.12.2019 року. Незважаючи на те, що договір оренди приміщення автозаправної станції по вул. Комунальній, 14 в м. Ківерці, Ківерцівського району припинив свою дію, передане в користування державне майно на виконання умов договору не повернуто, а використовується суб`єктом підприємництва без достатньої правової підстави.

Зі змісту статті 15 Закону №481/95-ВР слідує, що відповідальність суб`єкта у вигляді анулювання ліцензії може мати місце тоді, коли контролюючим органом достовірно встановлено, що конкретний документ, наявний серед інших документів, які подавались разом з заявою для отримання ліцензії, насправді не видавався/не погоджувався відповідним органом, тобто є підробленим.

Водночас листом прокуратури Волинської області від 18.05.2020 року №05-841вих-20 підтверджено факт укладення договору оренди нерухомого майна №1180 від 20.12.2017 року, так і договору суборенди №46 від 19.06.2019 року. При цьому, посилання прокуратури Волинської області у вказаному листі на пункт 2.3 договору від 20.12.2017 року, яким передбачено заборону суборенди та переходу права власності на орендоване майно третім особам, не свідчить про те, що договір суборенди №46 від 19.06.2019 року є недійсним, а позивачем як суборендарем використовується АЗС, що розташована за адресою: Волинська область, місто Ківерці, вулиця Комунальна, 14, без достатньої правової підстави.

За приписами статті 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Суд звертає увагу на те, що недійсність договору має бути доведена належними та допустимими доказами, до яких неможливо віднести лист прокуратури Волинської області від 18.05.2020 року №05-841вих-20.

Також безпідставними є посилання у вказаному вище листі на те, що укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області (орендодавець) та ТОВ «Волиньавтогаз» договір оренди державного майна припинено з 19.12.2019 року, оскільки зі змісту статті 15 Закону №481/95-ВР слідує, що для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним повинні подаватися документи, які чинні на дату подання заяви. Суд наголошує на тому, що договір оренди нерухомого майна №1180 від 20.12.2017 року, так і договір суборенди №46 від 19.06.2019 року, станом на дату подання позивачем заяви щодо отримання ліцензії, тобто 23.07.2019 року були чинними, жодних зауважень до вказаних документів контролюючим органом не зроблено. Подальше можливе припинення вказаного договору (доказів припинення суду не надано), після подання позивачем заяви та отримання ліцензії, не є підставою для анулювання такої ліцензії.

Таким чином, лист прокуратури Волинської області від 18.05.2020 року №05-841вих-20 не містить належної та допустимої інформації про те, що документи, копії яких були подані позивачем разом із заявою на отримання ліцензії, в тому числі договір оренди нерухомого майна №1180 від 20.12.2017 року та договір суборенди №46 від 19.06.2019 року, не видавались / не погоджувались відповідними органами.

Що стосується посилання на недостовірність даних, викладених у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії, відповідач також не довів, у чому полягає недостовірність даних, у яких документах її виявлено і чим це підтверджується.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням встановлених в ході розгляду даної справи обставин, суд дійшов висновку, що оскаржуване розпорядження Головного управління ДПС у Волинській області № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії №03050314201900158 на здійснення роздрібної торгівлі пальним прийнято не на підставі вимог чинного законодавства та без врахування всіх обставин, що підлягали врахуванню при його прийнятті, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 2 102,00 грн., сплачений платіжним дорученням №8891 від 21.12.2020 року.

Керуючись статтями 242, 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у Волинській області № 5 від 25.06.2020 року про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 03050314201900158.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Емаратон» судовий збір у розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Емаратон» (03170, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 18, офіс 3, ідентифікаційний код юридичної особи 42746003).

Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 43143484).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич