
Справа № 147/190/21
Провадження № 3/147/104/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року смт.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 187 КУпАП,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 11 січня 2021 року о 22.30 год. повторно протягом року, була відсутня за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановлені їй судом обмеження.
01 лютого 2021 року ОСОБА_1 повторно протягом року, не прибула на відмітку до відділення поліції №2, чим порушила встановлені судом обмеження адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вини визнала за обставин викладених в протоколах про адміністравтині правопорушення, а саме те, що 11 січня 2021 року о 22.30 год. була відсутня за місцем свого проживання, а 01 лютого 2021 року не прибула на відмітку до відділення поліції №2.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з ч.2 ст. 187 КУпАП відповідальність настає у випадку порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП підтверджується:
поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні наведеними вище;
протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 540192 від 13.01.2021, згідно з яким ОСОБА_1 11 січня 2021 року о 22.30 год. повторно протягом року, була відсутня за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановлені їй судом обмеження;
протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 723198 від 26.02.2021, згідно з яким 01 лютого 2021 року ОСОБА_1 повторно протягом року, не прибула на відмітку до відділення поліції №2, чим порушила встановлені судом обмеження адміністративного нагляду;
рапортами ст. інспектора Григоренка Р.В., ст. ДОП СП С.Бака, заступника начальника СРПП М.Ярового, поліцейського СРПП В.Долі від 11.01.2021; рапортом начальника СП О.Савчука від 02.02.2021
постановою Ладижинського міського суду Вінницької області від 29.07.2020, згідно з якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік та застосовано до не ї обмеження: а) заборонити відлучатись з постійного місця проживання в період з 22.00 до 06.00 години, за винятком днів і годин роботи; б) заборонити відвідування підприємств торгівлі де проводиться продаж спиртних напоїв в розлив з метою їх придбання за винятком придбання продуктів харчування та інших товарів повсякденного попиту; в) зобов`язати з`являтися на реєстрацію до органів Національної поліції один раз на місяць у визначені години та дні; г) заборонити виїзд за межі постійного місця проживання без дозволу поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд;
протоколом про ознайомлення піднаглядного з встановленими обмеженнями від 06.08.2020, з якого вбачається, що ДОП Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області Вдовиченко Є.М. ознайомила піднаглядну ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительці АДРЕСА_1 , з встановленими обмеженнями адміністративного нагляду;
постановою судді Тростянецького районного суду Вінницької області від 22 вересня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 визнана винною у вчиненні у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн.;
постановою судді Тростянецького районного суду Вінницької області від 07 грудня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 визнана винною у вчиненні у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, суд не вбачає.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховую характер скоєного правопорушення, особу винної, яка не працює, майновий стан, відсутність обставин, які пом`якшують та обтяжують відповідальність, та вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.7 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн. Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 454 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.
Суддя А.М. Мудрак