Постанова № 95223715, 26.02.2021, Веселинівський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
26.02.2021
Номер справи
473/166/21
Номер документу
95223715
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 473/166/21

П О С Т А Н О ВА І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.02.2021 року смт. Веселинове

Веселинівський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Кучерявенко С.С., за участю секретаря Чорної О.В., прокурора Ложкар М.Л., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Веселинове матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, присяжної Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області, проживаючої: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

12.01.2021 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Осадченко А.Ю. складено протокол №26 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 .

Відповідно до вищезазначеного протоколу ОСОБА_1 будучи присяжною Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області є суб`єктом на яку поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції». 03.06.2020 подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала частково та показала, що вона дійсно будучі присяжною Вознесенського міськрайонного суду несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 03.06.2020 року, у зв`яку з тим, що під час подачі декларації, сайт НАЗК не працював, нею було здійснено декілька спроб, але сервер не працював. Також додає, що в той період перебувала на карантині.

Прокурор Ложкар М.Л. у судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому просив суд накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного.

Згідно з вимогами ст. 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.

Згідно з вимогами ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.

За змістомст.ст.252-280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що рішенням Вознесенської районної ради № 4 від 30.05.2018 року «Про внесення змін до списку присяжних Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від Вознесенського району, відповідно ч. 5ст.124 Конституції України та ст.ст.64,65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», керуючись ч.1ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Миколаївській області, беручи до уваги надання особами згоди бути присяжними, враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії міської ради з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, призначено ОСОБА_1 присяжною Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до абз. 14 ч. 1 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктів 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», дія Закону розповсюджується на суддів, суддів Конституційного Суду України, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої ради правосуддя, посадові особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).

Згідно відповіді Вознесенського міськрайонного суду за вих № 1/167/2020 від 07.12.2020 року встановлено, що ОСОБА_1 виконувала обов`язки присяжної та приймала участь в судових засіданнях у 2019 році.

Таким чином згідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону, як на присяжного Вознесенського міськрайонного суду.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає, що «несвоєчасне подання без і важних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв лінійного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Пояснення особи про те, що несвоєчасність подачі декларації сталася з технічних причин, що є поважними причинами не можуть бути прийняті судом, оскільки поважними причинами є об`єктивно існуючі непереборні перешкоди. Суд враховує, що законом було відтерміновано строк подання декларації з 01.04.2020 до 01.06.2020 ОСОБА_1 мала можливість у встановлений строк подати декларацію. Перебування на самоізоляції та наявність технічних проблем до 01.06.2020 не підтверджено доказами.

Згідно частини 1 статті 45 Закону № 1700-УІІ, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства Е - декларацію, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Розділ ХІІІ Прикінцеві Розділ XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014р., № 49, ст. 2056), відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (СОVID-19)», доповнено пунктом 2-1 такого змісту:

- встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

-суб`єкти декларування,які уперіод до 1 червня 2020 року немали можливості подати декларацію особи, уповноваженої навиконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв`язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період".

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, Е-декларацію ОСОБА_1 подала 03.06.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий підпис 27.05.2020, 02.06. 2020 та 03.06.2020 через Акредитований центр сертифікації ключів АТ КБ «ПриватБанк», строк дії яких до 27.05.2021, 02.06.2020 та 03.06.2020, що підтверджується витягом.

Вищенаведене свідчить про те, що ОСОБА_1 маючи діючий електронний підпис не вжила жодних заходів для своєчасної подачі щорічної декларації за 2019 рік.

Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення суд, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 грн.

Керуючись ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.

Отримувач: Миколаїв. ГУК/тг смт. Веселинове/21081100, код ЄДРПОУ 37992030, МФО: 899998, р/р: UA558999980313010106000014374.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПО: 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, р/р: UA908999980313111256000026001.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду.

Строк пред`явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців.

Суддя Веселинівського районного суду

Миколаївської області С.С. Кучерявенко