Рішення № 95207229, 18.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.02.2021
Номер справи
640/19132/20
Номер документу
95207229
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 лютого 2021 року м. Київ № 640/19132/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області до Дочірнього підприємства «Аромат» про стягнення податкового боргу,

встановив:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області з позовом до Дочірнього підприємства «Аромат» про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, за відповідачем рахується податковий борг в розмірі 1387451,54грн., який є узгодженим.

Відповідач не скористався своїм правом, відзиву чи пояснень на заявлений позов не надав.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Дочірнє підприємство «Аромат» перебуває на обліку в органах ДПС та є платником податків за основним місцем обліку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (надалі - Податковий кодекс) встановлено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до інтегрованої картки платника податків, ДП «Аромат», за останнім рахується заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 1387451,54 грн., яка виникла на підставі: податкової декларації по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017 рік від 13.02.2017 на суму 11001,27грн.; податкового повідомлення-рішення форми «Ш» №0031121205 від 19.10.2017 в сумі 875,97 грн.; податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2018 рік від 16.02.2018 в сумі 20387,48грн.; податкового повідомлення-рішення форми «Ш» №0000045305 від 25.09.2018 в розмірі 175,19грн.; податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2019 рік від 11.02.2019 в сумі 22851,50 грн.; податкової декларації з податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки за 2020 рік від 14.02.2020 за 1 квартал 2020 року в сумі 6465,32грн.; податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) за 2017 рік від 09.02.2017 в сумі 3380873, 27грн.; податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) за 2018 рік від 16.02.2018 в сумі 361571,50грн.; податкового повідомлення-рішення форми «Ш» №00732010205 від 30.07.2018 в розмірі 9490,38 грн.; податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) за 2019 рік від 11.02.2019 в сумі 406767,93грн.; податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) за 2020 рік від 14.02.2020 за січень-травень 2020 року в сумі 188318,50грн.; податкової декларації екологічного податку за 1кв.2017 року від 10.05.2017 в сумі 243.82грн.; податкової декларації екологічного податку за 1 кв. 2017 року (уточнююча) від 16.0.2017 в сумі 66,15грн.; податкової декларації екологічного податку за 2 кв. 2017 від 21.07.2017 в сумі 463,64грн.; податкової декларації екологічного податку за 3 кв. 2017 від 07.11.2017 в сумі 231,99грн.; податкової декларації екологічного податку за 3 кв. 2017 від 18.01.2018 в сумі 231,99грн.; податкової декларації екологічного податку за 1 кв. 2018 від 27.04.2018 в сумі 204,48грн.; податкової декларації екологічного податку за 2 кв. 2018 від 07.08.2018 в сумі 204,48грн.; податкової декларації екологічного податку за 3 кв. 2018 від 18.10.2018 в сумі 120,02грн.; податкової декларації екологічного податку за 3 кв. 2017 від 05.11.2015 в сумі 826,46грн.; податкової декларації екологічного податку за 4 кв. 2018 від 08.02.2019 в сумі 129,21грн.; по надходженнях відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах в сумі 9,56грн.

Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків увстановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Контролюючим органом направлено ДП «Аромат» податкову вимогу форми «Ю» №628-17 від 03.02.2017.

Згідно п.п.20.1.34 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу передбачено право податкового органу - звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу передбачено, що органами стягнення є виключно органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу у межах повноважень.

Разом з тим, відповідно до п. 95.1., 95.2 та 95.3 ст. 95 Податкового кодексу, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючими органами, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи викладене та керуючись внутрішнім переконанням, дослідивши подані сторонами матеріли та докази, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, в зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з дочірнього підприємства «Аромат» (код ЄДРПОУ 30737268, м.Київ, Печерський район, вул.Івана Мазепи, буд.10, 01010) кошти у рахунок погашення податкового боргу у розмірі 1387451,54 грн. з рахунків відповідача у банках, що обслуговують такого платника податків та за рахунок готівки, що належить відповідачу.

Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В. Смолій