Постанова № 95189084, 25.02.2021, Сколівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
25.02.2021
Номер справи
453/1619/20
Номер документу
95189084
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 453/1619/20

№ провадження 3/453/21/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2021 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Брона А.Л., розглянувши матеріали, отримані з Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, працюючого на посаді заступника голови з питань діяльності виконавчих органів Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався-

за ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

11.11.2020 року у порядку, встановленому пунктом 3 частини 1 статті 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14.10.2014 року «1698-VІІ (із змінами, далі Закон), з метою ефективного виконання Національним антикорупційним бюро України (далі - Національне бюро) своїх завдань і обов`язків, на адресу Славського селищного голови Сколівського району Львівської області ОСОБА_32 надіслано рішення керівника структурного підрозділу Національного бюро - старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М. від 11.11.2020 року за вих. №0441-162/39153, в якому пред`явлені вимоги про надання наступної інформації, зокрема, у вигляді належним чином завірених копій документів, про те кому із громадян у 2018-2020 роках Славською селищною радою Сколівського району Львівської області надавались дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадян для ведення особистого селянського господарства та ведення садівництва за рахунок земель запасу із раніше сформованих земельних ділянок, що були передані у комунальну власність Славській селищній раді Сколівського району Львівської області відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.08.2018 року за №13-4476/16-18-СГ та акту від 27.08.2018 року з додатками 1, 2, 3, 4, 5, а саме: земельних ділянок із наступними кадастровими номерами: 4624580800:04:000:1001; 4624580800:04:000:1002; 4624580800:04:000:1004; 4624580800:04:000:1005; 4624580800:04:000:1006; 4624580800:04:000:1009; 4624580800:04:000:1518; 4624580800:04:000:1520; 4624580800:04:000:1687; 4624584300:04:000:1502; -до яких категорій земель станом на 2018-2019 роки та на даний час відносилися і відносяться вказані земельні ділянки, зокрема чи відносилися (відносяться) до земель рекреаційного призначення (зазначити категорію земель окремо щодо кожної із перерахованих земельних ділянок); - чи станом на 2018-2019 роки та на даний час зазначені земельні ділянки відносилися і відносяться до особливо цінних земель відповідно до ст. 150 Земельного кодексу України (якщо так, то які саме із перерахованих); - чи станом на 20.06.2019 року, 19.09.2019 року, 26.12.2019 року, 12.03.2020 року, 29.05.2020 року відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VІ від 17.02.2011 року затверджено плани зонування або детальні плани території щодо наступних населених пунктів, які входять до складу Славської об`єднаної територіальної громади Сколівського району Львівської області: селище міського типу Славське, села Волосянка, Нижня Рожанка, Верхня Рожанка, Хащованя, Либохора, Грабовець, Ялинкувате; - рішення Славської селищної ради Сколівського району Львівської області від 19.09.2019 року №1161 із додатками №1, протоколу пленарного засідання, бланку реєстрації депутатів на пленарному засіданні; - чи при прийнятті рішень Славською селищною радою Сколівського району Львівської області від 20.06.2019 року №1032, 19.09.2019 року №1161 враховувалися положення ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України №2768-ІІІ від 05.10.2001, зокрема, щодо наявності підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадян; - чи при прийнятті рішень Славською селищною радою Сколівського району Львівської області від 26.12.2019 року №1339, 12.03.2020 року №1487, 29.05.2020 року №1578 враховувались положення ч. ч. 3, 4 ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038- VІ від 17.02.2011 року; - чи при прийнятті рішень Славською селищною радою Сколівського району Львівської області від 20.06.2019 року №1032, 19.09.2019 року №1161, 26.12.2019 року №1339, 12.03.2020 року №1487, 29.05.2020 року №1587 враховувався генеральний план розвитку с. Волосянка, розроблений ДП Державний інститут проектування міст «Містопроект» у 2008 році на замовлення Волосянківської сільської ради (№9262-2007) та затверджений рішенням Волосянківської сільської ради від 25.03.2010 року №1535; - чи станом на момент розгляду даного запиту у серпні-листопаді 2020 року до Славської селищної ради із Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надходило клопотання щодо приведення у відповідність із законодавством прийнятих рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, зокрема щодо рішення Славської селищної ради від 20.06.2019 року №1032.

Сканований варіант рішення Головного підрозділу детективів Національного бюро від 11.11.2020 року за вих. №0441-162/39153 надіслано на електронну адресу Славської селищної ради (e-mail: slavske_rada@ukr.net).

У свою чергу, 20.11.2020 року поштовим зв`язком на адресу старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М., надійшов лист від 16.11.2020 року за вих. №02-18/1395-1 за підписом заступника Славського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_1, відповідно до якого Славська селищна рада Сколівського району Львівської області повідомляє, що вся наявна інформація та документи були надані на виконання ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду України від 18.08.2020 року в порядку тимчасового доступу до речей і документів та додатковою інформацією орган місцевого самоврядування не володіє.

Відповідно до ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду України від 18.08.2020 року, надано детективам Національного антикорупційного бюро України тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні Славської селищної ради Сколівського району Львівської області з можливістю ознайомитись з ними, зробити копії документів та вилучити такі копії, а саме: документів, які подавалися у 2019-2020 роках до Славської селищної ради наступними особами-громадянами України (та/або їх представниками): ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_2 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 - стосовно надання їм дозволу на виготовлення проектів землеустрою таких проектів, в тому числі, щодо здійснення фізичними особами (їх представниками) обов`язкових платежів у зв`язку з такими діями; генеральних планів селища міського типу Славське, села Волосянка, Нижня Рожанка, Верхня Рожанка, Хащованя, Либохора, Грабовець, Ялинкувате Сколівського району Львівської області (із змінами, зокрема, станом на 2019-2020 роки) та рішень Славської селищної ради щодо зміни/затвердження таких генеральних планів; рішень Славської селищної ради від 20.06.2019 року №1032, 26.12.2019 року №1339, 12.03.2020 року 1487, 29.05.2020 року №1578 із додатками до них, а також порядків і протоколів засідань сесії щодо вказаних рішень, аудіо-, відеозаписів таких засідань (якщо такі записи здійснювалися), документів щодо реєстрації депутатів на вказаних засіданнях, а також протоколи постійної комісії Славської селищної ради з питань земельних відносин щодо відведення вищевказаних ділянок згаданим громадянам і протоколи голосування комісії з даного приводу; наказу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.08.2018 року №13-4476/16-18-СГ та акту від 27.08.2018 року з додатками 1, 2, 3, 4, 5 про передачу Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області із державної власності Славській селищній раді у комунальну власність земельних ділянок.

12.01.2021 року на адресу суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 , в яких зазначає про те, що адресований Славській селищній раді Стрийського району Львівської області запит старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М. від 11.11.2020 року за вих. №0441-162/39153 з вимогою про надання інформації, містив вимогу про надання документів, що виключає порушення вимог п.3 ч.1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та виключає протиправність діяння у розумінні ч.1 ст. 185-13 КУпАП, яка не передбачає санкції за ненадання документів Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, що свідчить про відсутність будь-якого правового та доказового підгрунття для притягнення його до адміністративної відповідальністі за вказаною нормою.

Окрім цього вказує, що 16.11.2020 року Славською селищною радою на рішення детектива Національного бюро Мандзія О.М. надано відповідь, яка не містила у собі завідомо недостовірної інформації, оскільки у вказаному листі орган місцевого самоврядування повідомив запитувача такої інформації про надання всієї наявної інформації та документів на виконання ухвали слідчого судді від 18.08.2020 року.

На підставі наведеного просить провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 185-13 КУпАП закрити з підстав, передбачених п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

На розгляд справи ОСОБА_1 в черговий раз не з`явився, попередньо подавши клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з хворобою, надавши у підтвердження довідку лікаря ЗПСМ ЛА смт. Славське ОСОБА_31 №01-16/67 від 25.02.2021 року.

З норм ст. 268 КУпАП не вбачається обов"язкової участі особи при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 статтею 185-13 цього Кодексу.

Суд звертає увагу на те, що статтею 38 КУпАП встановлені строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністативного правопорушення, а неодноразові клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи свідчать про умисне затягування розгляду справи, з метою уникнення від адміністративної відповідальності та приходить до висновку, що розгляд справи слід проводити у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд приходить до наступного.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 КУпАП).

Тобто адміністративне правопорушення це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте, щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення, а саме: об`єктивну сторону, об`єкт, суб`єктивну сторону (внутрішня сторона діяння, елементами якої є вина, мотив і мета) і суб`єкт. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.

У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як встановлено судом, до Славської селищної ради Сколівського району Львівської області за підписом детектива - Національного бюро Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Стрекозенко А.В. направлено лист від 28.10.2020 року за №0441-162/37346 про надання інформації та копії документів невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надіславши відповідь разом з додатками на поштову адресу Львівського територіального управління Національного бюро, а електронний варіант супровідного листа-відповіді - на електронну робочу адресу ініціатора звернення.

Окрім цього, до Славської селищної ради Сколівського району Львівської області за підписом старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Мандзій О.М. направлено рішення від 11.11.2020 року за №0441-162/39153 (в порядку ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України») про надання інформації та копії документів невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надіславши їх на поштову адресу Львівського територіального управління Національного бюро, а електронний варіант супровідного листа - на електронну робочу адресу виконавця запиту.

Листами від 09.11.2020 за вих. №02-18/1362, від 16.11.2020 за №02-18/1395-1 за підписом заступника Славського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_1, двічі відмовлено в наданні запитуваної інформації, оскільки така разом з документами була надана на виконання ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду України від 18.08.2020 року в порядку тимчасового доступу до речей і документів, зазначивши, що орган місцевого самоврядування додатковою інформацією не володіє.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов`язків надається право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших державних органів інформацію, необхідну для виконання обов`язків Національного бюро. Суб`єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов`язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб`єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб`єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів.

Як вбачається з ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду України від 18.08.2020 року, запитувана до вище вказаного рішення Головного підрозділу детективів Національного бюро від 11.11.2020 року за вих. №0441-162/39153, інформація не зазначена в резолютивній частині такої ухвали та відповідно не надана в ході тимчасового доступу.

Отже, аналізуючи всі наявні докази, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 надав недостовірну інформацію на запит посадової особи НАБУ, чим порушив п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 185-13 КУпАП.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, а саме: надання завідомо недостовірної інформації НАБУ на запит його посадових осіб, доведена повністю і підтверджується всією сукупністю доказів по справі.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, ступінь його вини та наслідки вчиненого ним правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 185-13 КУпАП у виді штрафу.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

Керуючись ст. ст. 283-285 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4 250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя