Постанова № 95167585, 24.02.2021, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
24.02.2021
Номер справи
415/1059/21
Номер документу
95167585
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/1059/21

3/415/291/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.02.21 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не заміжньої, голови ліквідаційної комісії КУ «Територіальне медичне об`єднання м.Лисичанськ», РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої у АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, –

встановив:

У період з 18 січня 2021 року по 29 січня 2021 року, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки КУ «ТМО м.Лисичанськ» та – комунальних установ, що входять до її складу: ЛКЛПУ Центральна міська лікарня ім.Титова, ЛКЛПУ міська дитяча лікарня, ЛКЛПУ міська стоматологічна поліклініка, КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м.Лисичанськ», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Лисичанськ», по пр-ту Перемоги, 134 міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, податку на додану вартість за період з 01 січня 2018 року по 17 січня 2021 року, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, а також, по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки, - співробітниками ГУ ДПС у Луганській області (Акт №157/12-32-07-11-05/25370548 від 05 лютого 2021 року), встановлено порушення вимог податкового та іншого законодавства, а саме:

ст.164 п.164.1 п.п.164.1.2, 164.1.1, ст.168 п.168.1, п.п.168.1.2, ст.171 п.171.2 абзац а), ст.176 п.176.2 абзац а) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині - неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, зокрема – під час виплати оподатковуваного доходу, не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб в повному обсязі за грудень 2019 року – на загальну суму 5678,42 грн, у т.ч., за грудень 2019 року – в сумі 5678,42 грн, по строку сплати – до 16 грудня 2019 року,

ст.168 п.168.1, п.п.168.1.1, ст.169 п.169.1 п.п.169.1.3, ст.171 п.171.2, ст.176 п.176.2 абзац а) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), п.5 п.п.1 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого ПКМУ №1227 від 29 грудня 2010 року, що призвело до не нарахування, не утримання та не сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі – 942,13 грн, в т.ч., по періодах: вересень 2019 року – на суму 86,45 грн, жовтень 2019 року – на суму 86,45 грн, листопада 2019 року – на суму 86,45 грн, грудень 2019 року – на суму 682,78 грн,

ст.176 п.176.2 абзац б) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), п.3.1 Розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом МФУ №4 від 13 січня 2015 року (зі змінами, внесеними згідно з Наказами МФУ №863 від 31 жовтня 2018 року, №241 від 26 травня 2020 року), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за №111/26556, в частині – відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1 ДФ) за ІІІ, ІV кв-ли 2019 року, з кодами помилок «98» та «99», -

з боку голови ліквідаційної комісії КУ «Територіальне медичне об`єднання м.Лисичанськ» - правопорушника ОСОБА_1 , що потягло порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 – не з`явилася, про причини неявки – не попередила, клопотання щодо відкладення розгляду справи до суду – не надала, хоча про дату та місце розгляду справи про інкриміноване адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, повідомлялася своєчасно та належним чином, у т.ч. – під час складення щодо неї протоколу про зазначене адміністративне правопорушення, про що свідчить підпис правопорушника ОСОБА_1 (а.с.2), крім того, у письмових поясненнях, наданих безпосередньо у складеному відносно неї протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП (а.с.1-2), своєї провини у скоєнні останнього – не заперечувала, зазначивши щодо згоди зі змістом вказаного протоколу.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, зокрема –

рішень у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, «Олександр Шевченко проти України» від 26 квітня 2007 року (п.27), «Трух проти України» від 14 жовтня 2003 року, у яких наголошено на тому, що особа у розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їй судового рішення,

та з огляду на те, що –

при повідомленні судом про місце та час розгляду справи, а також, вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, правопорушник ОСОБА_1 , будучи обізнаною щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення у приміщенні Лисичанського міського суду Луганської області як під час складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, що засвідчує відмітка у протоколі про відповідне адміністративне правопорушення №156/12-32-07-10-13 від 05 лютого 2021 року, так і безпосередньо під час судового провадження з розгляду справи, з моменту складання відповідного протоколу (05 лютого 2021 року) і по день винесення постанови суду, не дивлячись на достатність часу для того, аби з`явитися до суду та дізнатися про рух справи, заходів для явки до суду – не вжила, письмових заперечень проти протоколу - не подала, тощо, -

у зв`язку з чим, суд вважає поведінку учасника процесу такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.38 КУпАП, та – уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності, а неявку до суду особи, що притягується до адміністративної відповідальності, – правопорушника ОСОБА_1 , котра повинна добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, розцінює – як безпідставне умисне затягування справи, нівелювання завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким, зокрема, є – охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП), і, відповідно, з урахуванням принципу судочинства, зазначеного у практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, - вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки КУ «ТМО м.Лисичанськ» та – комунальних установ, що входять до її складу: ЛКЛПУ Центральна міська лікарня ім.Титова, ЛКЛПУ міська дитяча лікарня, ЛКЛПУ міська стоматологічна поліклініка, КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м.Лисичанськ», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Лисичанськ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, податку на додану вартість за період з 01 січня 2018 року по 17 січня 2021 року, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, а також, по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки» за №157/12-32-07-11-05/25370548 від 05 лютого 2021 року (а.с.3-6) вбачається, що співробітниками ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, під час проведення перевірки зазначених комунальних установ, з боку голови ліквідаційної комісії КУ «Територіальне медичне об`єднання м.Лисичанськ» – правопорушника ОСОБА_1 - виявлено порушення податкового та іншого законодавства, а саме:

ст.164 п.164.1 п.п.164.1.2, 164.1.1, ст.168 п.168.1, п.п.168.1.2, ст.171 п.171.2 абзац а), ст.176 п.176.2 абзац а) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині - неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, зокрема – під час виплати оподатковуваного доходу, не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб в повному обсязі за грудень 2019 року – на загальну суму 5678,42 грн, у т.ч., за грудень 2019 року – в сумі 5678,42 грн, по строку сплати – до 16 грудня 2019 року,

ст.168 п.168.1, п.п.168.1.1, ст.169 п.169.1 п.п.169.1.3, ст.171 п.171.2, ст.176 п.176.2 абзац а) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), п.5 п.п.1 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого ПКМУ №1227 від 29 грудня 2010 року, що призвело до не нарахування, не утримання та не сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі – 942,13 грн, в т.ч., по періодах: вересень 2019 року – на суму 86,45 грн, жовтень 2019 року – на суму 86,45 грн, листопада 2019 року – на суму 86,45 грн, грудень 2019 року – на суму 682,78 грн,

ст.176 п.176.2 абзац б) ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), п.3.1 Розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом МФУ №4 від 13 січня 2015 року (зі змінами, внесеними згідно з Наказами МФУ №863 від 31 жовтня 2018 року, №241 від 26 травня 2020 року), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за №111/26556, в частині – відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1 ДФ) за ІІІ, ІV кв-ли 2019 року, з кодами помилок «98» та «99», тощо.

Суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 (а.с.2), а також, дослідивши наявні письмові матеріали справи, у тому числі -

Акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки КУ «ТМО м.Лисичанськ» та – комунальних установ, що входять до її складу: ЛКЛПУ Центральна міська лікарня ім.Титова, ЛКЛПУ міська дитяча лікарня, ЛКЛПУ міська стоматологічна поліклініка, КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м.Лисичанськ», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Лисичанськ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, податку на додану вартість за період з 01 січня 2018 року по 17 січня 2021 року, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 січня 2017 року по 17 січня 2021 року, а також, по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки» за №157/12-32-07-11-05/25370548 від 05 лютого 2021 року (а.с.3-6), -

у достовірності та істинності якого підстав сумніватися у суду – немає, та висновки котрого, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки остання, являючись посадовою особою підприємства, - порушила порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню – не піддавалася, у письмових поясненнях своєї провини у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, - не спростовувала, однак, до суду, для надання пояснень безпосередньо у судовому засіданні, незважаючи на належне та своєчасне сповіщення щодо дати та місця розгляду справи, - не з`явилася, про причини – не повідомила, відповідно, належних висновків для себе – не зробила, своєї провини – не усвідомила, тощо.

В якості обставини, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшує відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (ст.38 ч.4 КУпАП).

У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мало місце протягом ІІІ-ІV кв-лів 2019 року, відповідно, – термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, слід відраховувати з вказаного періоду вчинення зазначеного адміністративного правопорушення.

Однак, у зв`язку з тим, що матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 надійшов до Лисичанського міського суду 16 лютого 2021 року (вх.№2575/21 від 16 лютого 2021 року), був призначений до розгляду на 24 лютого 2021 року, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та прийняття остаточного рішення по справі стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов`язковим викликом останньої, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності – закінчився, у зв`язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.

Речові докази по справі – відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв`язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: