
Справа № 308/6582/19
1-кс/308/766/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю секретаря судового засідання Лецак Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції Костик Вікторії Юріївни, розглянувши у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та об`єднані за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, погоджене прокурором про продовження строку досудового розслідування,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майор поліції Костик Вікторія Юріївна, звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням, у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та об`єднані за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, погоджене прокурором про продовження строку досудового розслідування.
Клопотання мотивовано тим, що, 29 серпня 2018 року слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів службовими особами Служби автомобільних доріг України в Закарпатській області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.08.2018 за №22018070000000105.
24 червня 2019 року постановою виконувача обов`язків прокурора Закарпатської області проведення подальшого досудового розслідування доручено слідчим слідчого управління ГУНП в Закарпатській області.
У клопотанні вказано, що підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стали матеріали, які надійшли із управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.
Слідчий зазначає, що відповідно до акту ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг в Закарпатській області № 13-07-05/7 від 24.07.2018, проведеної Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, встановлено факти використання протягом 2017 року грошових коштів, отриманих як капітальні трансферти з державного бюджету у сумі 900 278,64 грн., не за цільовим призначенням, визначеним постановою Кабінету Міністрів України № 475 від 04.07.2017 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2017 рік, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
Слідчий зокрема вказує, що як слідує з матеріалів ревізії, що Службою автомобільних доріг у Закарпатській області допущено нецільове використання бюджетних коштів за наступними договорами: 1) договір № 32 від 30.06.2017 на розробку тендерної документації за умовами контракту FIDIC для проведення тендерної процедури з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-23 Берегове-Виноградів-Велика Копаня, км. 2+700 21+400. Згідно умов даного договору Ціна договору становить 187 217, 50 грн. з ПДВ; 2) договір № 40 від 18.08.2017 на розробку тендерної документації за умовами контракту FIDIC для проведення тендерної процедури на будівництво об`їзної дороги м. Берегово та с. Астей до МАПП "Лужанка". Ціна договору становить 315 686,45 грн.; 3) договір № 41 від 18.08.2017 на розробку тендерної документації за умовами контракту FIDIC для проведення тендерної процедури з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-24 Мукачево-Берегове-КПП "Лужанка", км. 0+000 25+040. Ціна договору становить 198 384,61 грн. з ПДВ; 4) договір № 41 від 18.08.2017 на розробку тендерної документації за умовами контракту FIDIC для проведення тендерної процедури з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-26 КПП "Вилок"-Вилок-Неветленфолу-КПП "Дяково", км. 0+000 10+700. Ціна договору становить 198 990,08 грн. з ПДВ.
У клопотанні вказано, що згідно умов зазначених договорів виконавець - Товариством з обмеженою відповідальністю «Віакон-Україна» взяло на себе зобов`язання по виконанню робіт: ДК 021:2015:79418000-7 Консультативні послуги з питань закупівель – розробка тендерної документації за умовами контракту FIDIC для проведення тендерної процедури відповідно: з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-23 Берегове-Виноградів-Велика Копаня, км. 2+700 21+400; будівництво об`їзної дороги м. Берегово та с. Астей до МАПП "Лужанка"; з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-24 Мукачево-Берегове-КПП "Лужанка", км. 0+000 25+040; з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення М-26 КПП "Вилок"-Вилок-Неветленфолу-КПП "Дяково", км. 0+000 10+700.
У клопотанні вказано, що при цьому, в Службі автомобільних доріг у Закарпатській області наявний постійно діючий тендерний комітет з конкурсних торгів.
Слідчий вказує на те, що таким чином, Службою автомобільних доріг у Закарпатській області кошти отримані як капітальні трансфери з державного бюджету у сумі 900278,64 гривень використано не за цільовим призначенням, визначеним Постановою КМУ від 04.07.2017 №475 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2017 рік та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», що є порушенням пункту 1.2, п.1.6 «Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету» затвердженої наказом Міністерства фінансів України 12.03.2012 №333 та пункту 8 частини 1 статті 7, п.1, 3 ст.26 та п.2 ст.56 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, що є порушенням згідно пункту 24 ст.116 Бюджетного кодексу України.
Крім цього, як вказано у клопотанні, 21.06.2019 СУ ГУНП в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом неналежного виконання службовими особами САД в Закарпатській області своїх службових обов`язків, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019070000000184.
Підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР стало рішення рахункової палати від 09 квітня 2019 року.
Згідно клопотання слідчого, досудовим розслідуванням встановлено, що 21.06.2019 до СУ ГУНП в Закарпатській області з Головного слідчого управління Національної поліції України надійшло рішення Рахункової Палати від 09.04.2019 «Про розгляд звіту про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення зокрема і Закарпатської області». Згідно до вказаного рішення начальником САД у Закарпатській області ОСОБА_1 через неналежне виконання службових обов`язків допущено ряд порушень, саме: розірвання в односторонньому порядку договору із поточного середнього ремонту автодороги Н-09, що призвело до втрат 190,95 млн.грн. збільшення кошторисної вартості незавершених робіт із капітального ремонту мостового переходу на цій же автодорозі на суму 576,8 тис.грн.; на об`єкті капітального ремонту «Мостовий перехід на автомобільній дорозі Синевир – Синевирська Поляна» допущено, що 4469 грн. бюджетних коштів використано з недотриманням вимог законодавства, через те, що об`єкт споруджено із порушенням вимог будівництва; через неналежний контроль жодного кілометра догори Н-09 не введено в експлуатацію, що свідчить про непродуктивне використання грошових коштів у сумі 394,13 млн.грн.; допущено порушення оплати робіт, так як без отримання позитивного висновку ДП «Дорожній контроль якості» перераховано 51274,6 тис.грн.; допущено необґрунтоване укладення САД у Закарпатській області договорів на здійснення науково – технічного супроводу і як наслідок непродуктивне використання у 2017 році 114,8 тис.грн. бюджетних коштів на їх оплату; допущено порушення при прийнятті лише частини робіт з поточного та середнього ремонту доріг, що свідчить про неефективне використання 10,77 млн.грн.
Разом і тм як вказано у клопотанні, 23 жовтня 2019 року прокурором відділу прокуратури Закарпатської області Клименко І.С. кримінальне провадження №22018070000000105 від 29.08.2018, об`єднане із кримінальним провадженням №12019070000000184 від 21.06.2019 і об`єднаному кримінальному провадженні присвоєно №22018070000000105.
За твердженням слідчого, кримінальні провадження об`єднані оскільки в ході досудового розслідування встановлені достатні підстави вважати, що дані кримінальні правопорушення вчинені однією особою (особами).
Як зазначає слідчий, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведені наступні слідчі дії, а саме: допитано в якості свідків наступних громадян: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ; призначено судово економічну експертизу з метою встановлення чи підтверджується документально висновки акту ревізії фінансово-господарської діяльності САД в Закарпатській області №13-07-05\7 від 24.07.2018; призначено будівельно технічну-експертизу з метою встановлення відповідності розробки проектно-кошторисної документації вимогам нормативно –правових актів у галузі будівництва;
26 лютого 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Данко В.Й. винесено ухвалу про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, до 28.02.2021 року, однак до вказаного терміну достатніх доказів для повідомлення особам про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення не здобуто.
У клопотанні слідчий вказує на те, що з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: допиту службових осіб Служби автомобільних доріг у Закарпатській області; допиту службових осіб ТОВ «ШБУ-77», ТОВ «Карпати Постачбуд», ТОВ «САТ Україна», ТОВ «Закарпаття Асфальт», ТОВ «Синергія ОІЛ»; проведення тимчасового доступу до документів з САД у Закарпатській області, а саме договорів підряду з додатками та специфікаціями, тендерна документація, протоколи засідання тендерного комітету, накази про затвердження кошторисної документації, кошторисна документація, локальні кошториси, акти приймання виконаних робіт (КБ-2в, КБ-3) з додатками. долучення до матеріалів кримінального провадження висновків призначених судово-економічних, будівельно –технічних та товарознавчих експертиз.
За твердженням слідчого, результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази обставин вчинення службовими особами САД в Закарпатській області, ТОВ «ШБУ-77», ТОВ «Карпати Постачбуд», ТОВ «САТ Україна», ТОВ «Закарпаття Асфальт», ТОВ «Синергія ОІЛ», вищеописаних кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст.367 КК України.
Разом із тим, слідчий вказує, що на даний час завершити досудове розслідування неможливо за не отриманням висновків призначених судових експертиз.
Слідчий зазначає, що враховуючи те, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, спливає 28.02.2021, що викликає необхідність у продовженні даного строку ще на дванадцять місяців.
Слідчий зазначає, що беручи до уваги викладене та те, що 28 лютого 2021 року закінчується вісімнадцяти місячний строк досудового розслідування по кримінальному провадженню, а в межах встановленого абз.2 ч.1 ст. 219 КПК України строку, через складність провадження неможливо винести кінцеве рішення у встановленні кримінально-процесуальним кодексом строки, у зв`язку з чим існує необхідність продовження строку досудового розслідування до дванадцяти місяців, а тому керуючись ст. ст. 40, 110, 219, 294, 295-1 КПК України, та просить слідчого суддю: продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.08.2018 за №22018070000000105, до дванадцяти місяців, тобто до 28 лютого 2022 року.
Слідчий на розгляд клопотання не з`явився, подав заяву в якій просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Відповідно до ч.1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Під час розгляду клопотання встановлено, що 29 серпня 2018 року слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів службовими особами Служби автомобільних доріг України в Закарпатській області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.08.2018 за №22018070000000105.
24 червня 2019 року постановою виконувача обов`язків прокурора Закарпатської області проведення подальшого досудового розслідування доручено слідчим слідчого управління ГУНП в Закарпатській області.
Підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стали матеріали, які надійшли із управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.
Так, відповідно до акту ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг в Закарпатській області № 13-07-05/7 від 24.07.2018, проведеної Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, встановлено факти використання протягом 2017 року грошових коштів, отриманих як капітальні трансферти з державного бюджету у сумі 900 278,64 грн., не за цільовим призначенням, визначеним постановою Кабінету Міністрів України № 475 від 04.07.2017 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Державному агентству автомобільних доріг на 2017 рік, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
21.06.2019 СУ ГУНП в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом неналежного виконання службовими особами САД в Закарпатській області своїх службових обов`язків, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019070000000184.
Підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР стало рішення рахункової палати від 09 квітня 2019 року.
23 жовтня 2019 року прокурором відділу прокуратури Закарпатської області Клименко І.С. кримінальне провадження №22018070000000105 від 29.08.2018, об`єднане із кримінальним провадженням №12019070000000184 від 21.06.2019 і об`єднаному кримінальному провадженні присвоєно №22018070000000105.
Кримінальні провадження об`єднані оскільки в ході досудового розслідування встановлені достатні підстави вважати, що дані кримінальні правопорушення вчинені однією особою (особами).
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведені наступні слідчі дії, а саме: допитано в якості свідків наступних громадян: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ; призначено судово економічну експертизу з метою встановлення чи підтверджується документально висновки акту ревізії фінансово-господарської діяльності САД в Закарпатській області №13-07-05\7 від 24.07.2018; призначено будівельно технічну-експертизу з метою встановлення відповідності розробки проектно-кошторисної документації вимогам нормативно –правових актів у галузі будівництва;
26 лютого 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Данко В.Й. винесено ухвалу про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, до 28.02.2021 року, однак до вказаного терміну достатніх доказів для повідомлення особам про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення не здобуто.
Разом із тим закінчити досудове розслідування даного кримінального провадження до 28.02.2021 не надається можливим у зв`язку із необхідністю проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: допиту службових осіб Служби автомобільних доріг у Закарпатській області; допиту службових осіб ТОВ «ШБУ-77», ТОВ «Карпати Постачбуд», ТОВ «САТ Україна», ТОВ «Закарпаття Асфальт», ТОВ «Синергія ОІЛ»; проведення тимчасового доступу до документів з САД у Закарпатській області, а саме договорів підряду з додатками та специфікаціями, тендерна документація, протоколи засідання тендерного комітету, накази про затвердження кошторисної документації, кошторисна документація, локальні кошториси, акти приймання виконаних робіт (КБ-2в, КБ-3) з додатками; долучення до матеріалів кримінального провадження висновків призначених судово-економічних, будівельно –технічних та товарознавчих експертиз.
Відповідно до ч.3, 4, 5 статті 115 КПК України при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку. При обчисленні строків місяцями строк закінчується у відповідне число останнього місяця. Якщо закінчення строку, який обчислюється місяцями, припадає на той місяць, який не має відповідного числа, то строк закінчується в останній день цього місяця. При обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу.
Станом на день розгляду клопотання жодній особі про підозру у даному кримінальному провадженні, не вручено. Разом із тим завершити досудове розслідування у даному кримінальному провадженні не надається можливим у зв`язку об`єктивною необхідністю.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає доведеним, що завершити досудове розслідування без проведення слідчих дій, на які вказано у клопотанні, а також тих, потреба у яких виникне вході проведення досудового розслідування, оскільки це призведе до невиконання завдань кримінально-процесуального законодавства, зокрема захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Оскільки результати проведених слідчих дій, та процесуальних дій, мають суттєве значення для судового розгляду, так як спрямовані на здобуття доказів, які в подальшому дадуть змогу стороні обвинувачення, захисту та суду повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, та відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення. Завершити досудове розслідування без проведення зазначених слідчих дій не можливо і тому що, це призведе до невиконання завдань кримінально-процесуального законодавства, зокрема захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання доведено наступне: зазначені у клопотанні слідчі дії які ще необхідно провести в рамках даного кримінального провадження мають важливе значення для з`ясування всіх обставин кримінального правопорушення, та в подальшому прийняття об`єктивного, законного неупередженого кінцевого рішення, а тому є обґрунтованим.
Зазначені процесуальні та слідчі дії, які необхідно провести, а також встановлення кола осіб причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, мають суттєве значення для судового розгляду, оскільки спрямовані на здобуття доказів, які в подальшому дадуть змогу стороні обвинувачення, захисту та суду повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, та відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення.
Разом з тим, з метою захисту прав та інтересів осіб, слід забезпечити ефективне розслідування для досягнення завдань кримінального провадження. Для завершення досудового розслідування, прийняття об`єктивного рішення у кримінальному провадженні, необхідно виконати значний обсяг процесуальних та слідчих дій.
Відповідно до ч.2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч.4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Санкція ч.2 ст. 367 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Згідно санкції ч.3 ст. 191 КК України передбачено покарання у виді обмеження волі на строк від трьох до п`яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Згідно ст.12 КК України, вказане кримінальне правопорушення належать до тяжких злочинів.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує необхідність у проведенні зазначених слідчих та процесуальних дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування на шість місяців буде достатнім для встановлення усіх обставин кримінального провадження та для закінчення усіх слідчих та процесуальних дій, отримання висновків експертиз, у рамках даного кримінального провадження.
Таким чином, на думку слідчого судді, вимога про продовження строку досудового розслідування до 28.02.2022 року, слідчим не доведена та матеріалами клопотання не обґрунтована. З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та складність провадження, того обсягу слідчих дій, які необхідно провести в ході досудового розслідування, та слідчий суддя вважає за доцільне клопотання слідчого задовольнити частково та продовжити строк досудового розслідування на 6 місяців, а саме до 28.08.2021.
Керуючись ст.ст.9,28,295-1,309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції Костик Вікторії Юріївни, розглянувши у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та об`єднані за №22018070000000105 від 29.08.2018 року, погоджене прокурором про продовження строку досудового розслідування – задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.08.2018 за №22018070000000105 до шести місяців, а саме до 28 серпня 2021.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В.Фазикош