
Справа № 279/6052/20
Провадження № 3/279/47/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.02.2021 м. Коростень Житомирської області
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Моголівець І.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив :
ОСОБА_1 25.11.2020 року о 15.38 годині по автодорозі Кіїв-Ковель-Ягодин на 160 км., керував транспортним засобом "ВАЗ 21011" державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, поведінка яка не відповідає дійсності. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 відмовився у встановленому законом порядку у присутності двох свідків, чим порушив пункт 2.5 ПДР.
Про даний факт було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином сповіщався про дату, час і місце судового розгляду, однак до суду не з`явився, про що свідчить зворотне поштове повідомлення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зокрема, однією з підстав притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення є відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
За змістом зазначених положень до адміністративної відповідальності може бути притягнуто особу тільки тоді, коли вона відмовилась від проходження огляду лише у встановленому чинним законодавством порядку.
Згідно відеозапису наданого працівниками поліції, ОСОБА_1 відмовляється від проходження огляду на стан спяніння.
Обставин, які помякшують чи обтяжують відповідальність не встанвовлено.
Враховуючи обставини справи, характер правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вважає за можливе застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст.ст.130 ч.1, 221, 251-252, 283 – 285 КУпАП, суд -
постановив :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривні.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 20400 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд. На постанову по справі про адміністративне правопорушення прокурором може бути внесено подання упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Рахунок для сплати судового збору: отримувач коштів – ГУК у Жит.обл/ТГ м.Коростень/22030101, код отримувача 37976485, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача UA338999980313161206000006827, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області І.А. Моголівець