
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 лютого 2021 р. № 400/840/21 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом:Депутата Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області Чайки Владислава Володимировича, АДРЕСА_1 до відповідача:Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001 про:визнання протиправним та скасування рішення від 24.12.2020 № 2/34,
ВСТАНОВИВ:
Депутат Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 24.12.2020 № 2/34 "Про виконавчий комітет Миколаївської міської ради".
Ухвалою суду від 15.02.2021 року відкрито провадження в адміністративні справі за вищевказаним позовом за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 04.03.202021р.
Судом встановлено, що позивач звернувшись до суду з даним позовом, просить суд скасувати рішення відповідача, яке є нормативно-правовим актом, а розгляд такої справи повинен здійснюватись відповідно до статті 264 КАС України.
З цього приводу суд зазгачає наступне.
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень встановлені статтею 264 КАС України.
Так, відповідно до ч.ч.1, 2 ст.263, КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб`єктів владних повноважень. Право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Позивач в позові ставить вимогу про оскарження рішення Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області від від 24.12.2020 № 2/34 "Про виконавчий комітет Миколаївської міської ради".
Згідно п.18 ч.1 ст.4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності (ч.3 ст.264 КАС України).
Враховуючи викладене, та положення частини 8 статті 264 КАС України дана справа щодо оскарження нормативно-правового акту повинна вирішується за правилами загального позовного провадження.
Слід зазначити, що відповідно до ч.4 ст.264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
З огляду на викладене, відповідач - Миколаївська міська рада Миколаївського району Миколаївської області зобов`язана опублікувати оголошення про оскарження у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи (ч.5 ст.264 КАС України).
За правилами частини 6 статті 264 КАС України оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду (ч.7 ста.264 КАС України).
Керуючись ст. ст. 9, 168, 171, 173, 241, 243, 248, 264 Кодексу адміністративного судочинства України , -
У Х В А Л И В:
1. Зобов`язати відповідача - Миколаївську міську раду Миколаївського району Миколаївської області опублікувати оголошення про оскарження Депутататом Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області Чайкою Владиславом Володимировичем рішення Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області від 24.12.2020 № 2/34 "Про виконавчий комітет Миколаївської міської ради", у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
2. Роз`яснити відповідачу, що оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
3. Повідомити відповідача, що оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.
4. Зобов`язати відповідача надати суду докази опублікування оголошення.
5. Роз`яснити, якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
6. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. А. Устинов