Рішення № 95108668, 22.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
640/13578/19
Номер документу
95108668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2021 року м. Київ № 640/13578/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні без проведення судового засідання та виклику учасників справи адміністративну справу:

за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві провизнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просив суд: - визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо неврахування під час перерахунку йому пенсії з 01.07.2012 року премії в розмірі 90%; визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, щодо неврахування під час перерахунку йому пенсії з 01.01.2018 року наступних складових грошового забезпечення : надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 10%; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премії 90%; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, щодо виплати йому пенсії в неповному розмірі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, а саме, - 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2018 року і 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019 року; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок його пенсії з врахуванням : посадового окладу; окладу за військове звання; процентної надбавки за вислугу років; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 10%; надбавка за особливо важливі завдання 50%, від відповідних сум грошового забезпечення та сплатити недоплачену суму пенсії з врахуванням здійснених платежів з 01.01.2018 року та премії 90% з 01.07.2012 року; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок його пенсії за вислугу років у розмірі 100% перерахованої пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 з 01.01.2018 року; - зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві подати в строк протягом 15 днів дня набрання рішенням законної сили, звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позову позивач вказав, що відповідачем протиправно не включено до складових грошового забезпечення надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами 10%; надбавки за особливо важливі завдання 50%; премії 90%, а також призначено виплати поетапно у порушення вимог ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Також позивач заначив, що відповідач протиправно зменшив розмір премії, що входить до складу грошового забезпечення, з 90% до 10% при нарахуванні його пенсії починаючи з 01.07.2012.

Відповідач у відзиві на позов зазначив, що вимоги позивача не узгоджуються з довідкою про складові грошового забезпечення, яка є єдиною підставою для перерахунку пенсії і що при виплаті пенсії відповідач діяв в межах діючого законодавства України. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.08.2019 року відкрито провадження у адміністративній справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Як вбаачється із матеріалів справи, позивач з 03.12.1993 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Із наявної в матеріалах справи копії розрахунку від 01.10.2017 вбачається, що пенсія за вислугу років була обчислена позивачу з урахуванням наступного грошового забезпечення:

посадовий оклад - 1 150,00 грн.;

оклад за військове звання - 130,00 грн.;

надбавка за вислугу років 30% - 384,00 грн.;

робота з таємними виробами, носіями, документами 10% - 115,00 грн.;

надбавка за особливо важливі завдання 50% - 832,00 грн.;

премія 10% - 115,00 грн.

ВСЬОГО: 2726,00 грн.

Основний розмір пенсії (56%): 1526,56 грн.

В березні 2018 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деким іншим особам", згідно копії розрахунку від 17.12.2019 року, що міститься в матеріалах справи і яким визначено наступні складові грошового забезпечення:

посадовий оклад - 5640,00 грн.;

оклад за військове звання - 1410,00 грн.;

надбавка за вислугу років 45% - 3172,00 грн.;

Основний розмір пенсії (56%): 5724,60 грн.

Вважаючи, що вказаний перерахунок здійснено з порушенням норм законодавства України, без врахування всіх складових грошового забезпечення, а виплата перерахованої пенсії в повному обсязі передбачена лише в 2020 році, позивач 18.04.2019 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про перерахунок його пенсії з урахуванням додаткових сум грошового забезпечення та 100% нарахування з 01.01.2018 року. Листом № 94224/02/П-6935 від 06.05.2019 відповідач повідомив позивача, що розглянув його запит та повідомив про законність свої дій стосовно здійснення ним перерахунку пенсії позивача у відповідності з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року. Крім того, позивач вважає, що відповідач протиправно проводив нарахування та сплату йому пенсії з 01.07.2012 року з урахуванням в складі його грошового забезпечення премії в розмірі 10%, оскільки згідно довідки виданої Київським міським військовим комісаріатом від 24.05.2012 № 109639 розмір премії, яку необхідно враховувати при розрахунку пенсії становив 90%.

Не погоджуючись з вказаними діями відповідача, вважаючи їх необґрунтованими та протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду. Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У частині першій статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Так, спірні правовідносини врегульовані, зокрема Конституцією України, Законом №2262-XII, Законом України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII), Порядком №45, Постановою №103, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1), Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 №280 (далі - Положення №280), Положенням про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2 (далі - Положення №28-2).

Згідно зі статтею 63 Закону №2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

У подальшому 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови №704.

Однак суд звертає увагу, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.

Враховуючи те, що п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" були чинним на момент з 01.01.2018 по 04.03.2019, то позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача здійснити виплату пенсії, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії починаючи 01.01.2018 не підлягають задоволенню, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести з 05.03.2019 виплату пенсії позивачу, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії.

Щодо позовних вимог в частині перерахунку та виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 5 Порядку №45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Також, суд звертає увагу позивача, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними уповноваженими на те органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках, а відтак, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Отже, з урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавку за особливості проходження служби, премію, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому не вони не були, включені до довідки про перерахунок пенсії, а відтак Пенсійний фонд здійснив перерахунок на підставі наявних даних, виходячи із оклад за військове звання, надбавку за вислугу років.

Аналогічні правові висновки викладені в рішенні Верховного Суду від 12.03.2018 по справі №802/2196/17-а.

До того ж, суд звертає увагу позивача, що не включення всіх видів грошового забезпечення, які позивач отримував раніше, до складу пенсії, не зменшило його пенсійного забезпечення, оскільки відбулось фактичне збільшення розміру грошового забезпечення пенсіонерів, що не призвело до звуження прав позивача.

Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність з боку відповідача порушень прав та законних інтересів позивача, оскільки законодавством чітко визначено процедуру, за якою провадиться перерахунок розміру пенсії, відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ.

Одночасно суд зазначає, що, позивач не позбавлений права на звернення до суду з вимогами до органу з якого позивач був звільнений з приводу складових грошового забезпечення включених до довідки для перерахунку пенсії та видачі відповідної довідки.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо неврахування під час перерахунку йому пенсії з 01.07.2012 року премії в розмірі 90%, то суд зазначає наступне.

Як встановлено судом, згідно копії довідки виданої Київським міським військовим комісаріатом від 24.05.2012 року № 109639, що міститься в матеріалах справи, розмір премії, яку необхідно враховувати при розрахунку пенсії позивачу становив 90%, що повинно було враховуватись відповідачем та вимагали наведені вище норми законодавства України, що регламентують порядок нарахування пенсій колишнім військовослужбовцям, що діяли на той період.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, щодо виплати позивачу пенсії в неповному розмірі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, а саме, - 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2018 року і 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019, суд зазначає наступне.

Пунктами 1-2 Постанови № 103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 року у таких розмірах:

з 1 січня 2018 року - 50 відсотків;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків;

з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2018 по справі №826/3858/18, залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва від 05.03.2019 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що набрало законної сили з 05.03.2019 року. Враховуючи те, що п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" були чинним на момент виплати пенсії у розмірі 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 за період з 01.01.2018 по 31.12.2018, та у розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 за період з 01.01.2019 по 04.03.2019, то такі дії відповідача є правомірними.

Як наслідок, дії відповідача до цієї дати були такими, що відповідали нормам законодавства. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 09 квітня 2020 року по справі №640/19928/18, від 22 жовтня 2020 року по справі №640/17732/19.

Натомість, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести з 05.03.2019 виплату пенсії позивачу, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії.

Щодо вимоги про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень суд може під час ухвалення рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання подати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

Тобто, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правом, а не обов`язком суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі.

З урахуванням того, що позивачем в позові не доведено наявність обставин, що можуть слугувати підставами для застосування процесуального інституту судового контролю за виконанням рішення, зважаючи, що оскільки відсутня реальна загроза невиконання відповідачем рішення у даній справі, суд приходить до висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у даній справі.

Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності

Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі вимог Закону України «Про судовий збір», то судові витрати відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст. 2, 5-11,19, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ вул. Бульварно-Кудрявська 16, код ЄДРПОУ 42098368), щодо виплати йому пенсії в неповному розмірі за рахунок виплати з 05.03.2019 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо неврахування під час перерахунку йому пенсії з 01.07.2012 по 01.01.2018 премії в розмірі 90%.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ вул. Бульварно-Кудрявська 16, код ЄДРПОУ 42098368), здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) пенсії в розмірі 100% підвищення пенсії з 05.03.2019 року з врахуванням проведених раніше виплат.

В решті позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу

Суддя А.С. Мазур