
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/2960/20
16 лютого 2021 рокум.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Подлісної І.М.
за участю:
секретаря судового засідання Павловського Ю.Б.
позивача ОСОБА_1
представника позивача Гуцалюк А.Р.
представника відповідача Круль Ю.І.
представника відповідача Сокульський А.О.
представника відповідача Максимів І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації, Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Тернопільської обласної державної адміністрації, Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок бездіяльності Тернопільської ОДА порушено право жителів с. Лопушне та Пахиня, гарантоване ч.1 ст.8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а саме право добровільно приєднатися до Збаразької громади, попри те, що за рішенням сесії Лопушненської сільської ради №601 від 17.07.2020 року вирішено, що Лопушненська громада бажає приєднатися до Збаразької ОТГ.
Тернопільська ОДА направила копію рішення Лопушненської сільської ради Лановецького району від 17.07.2020 року №601 «Про розгляд листа від Тернопільської ОДА» до Міністерства розвитку громад та території України стосовно пропозиції адміністративно- територіального устрою області, тим самим зробивши це неналежним чином, оскільки визначення конфігурації проектних спроможних територіальних громад та їх адміністративних центрів у процесі розроблення (внесення змін до перспективних планів формування територій громад областей) належить до компетенції облдержадміністрації. А тому в разі клопотання облдержадміністрації щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області Мінрегіон розглянув би зазначені пропозиції відповідно до чинного законодавства, що і стало причиною звернення до суду.
Ухвалою від 12.10.2020 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду із відповідними письмовими доказами 26.10.2020. У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає наступне.
Так, листом №01-991/09 від 12.02.2020 обласна державна адміністрація подала на розгляд до Кабінету Міністрів України та Міністерства розвитку громад та територій України пропозиції проекту перспективного плану формування територій громад області, а листом від 31.03.2020 № 01-2143/09 погодила відповідний проект розрядження Кабінету Міністрів України „Про затвердження перспективного плану формування територій громад Тернопільської області” стосовно його затвердження, у якому Лопушненську сільську раду запропоновано включити до складу проектної Лановецької громади.
Чинним перспективним планом, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 482 - р, територіальна громада Лопушненської сільської ради Лановецького району включена до складу проектної Лановецької громади.
А ще, обласною державною адміністрацією направлено лист № 04-1457/09 від 28.02.2020 до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України про проведення консультацій.
Відповідач не погоджується з твердженням сторони позивача про те, що внаслідок бездіяльності Тернопільської ОДА порушено право жителів с. Лопушне та с. Пахиня, яке гарантоване Законом України „Про добровільне об`єднання територіальних громад”, а саме право добровільно приєднатися до Збаразької громади.
Обласною державною адміністрацією завжди розглядалися та враховувалися волевиявлення мешканців територіальних громад області та їх представницьких органів.
Листом № 01-4325/36 від 25.06.2020 проінформовано Кабінет Міністрів України щодо змін до перспективного плану формування територій громад області.
У липні 2020 року відповідачем направлено Міністерству розвитку громад та територій України копію рішення Лопушненської сільської ради Лановецького району від 17 липня 2020 року № 601 „Про розгляд листа від Тернопільської ОДА” стосовно пропозицій адміністративно - територіального устрою області. Таким чином, Тернопільська обласна державна адміністрація діяла з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів.
Також варто зазначити, що чинним законодавством України не визначено, що прийняття рішення органами місцевого самоврядування про приєднання до тієї чи іншої проектної громади є підставою для внесення (розроблення) змін до перспективного плану. Разом з тим, ці рішення завжди розглядаються при розробленні (внесенні змін) до проекту перспективного плану.
На підставі вищенаведеного, відповідач просив в позові відмовити повністю.
03.11.2020 до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла відповідь на відзив від представника позивача, відповідно до якої вказано на безпідставність та необґрунтованість відзиву відповідача, оскільки зазначені в ньому відомості не відповідають дійсності.
Ухвалою суду від 03.11.2020 ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 10 грудня 2020 року о 10:45 год.
10.12.2020 ухвалою суду, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) залучено в якості співвідповідача Департамент архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації та відкладено розгляд справи на 28.12.2020 о 11:00 год. для підготовки до надання нових пояснень по справі.
Ухвалою суду від 28.12.2020 постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) надано час Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації для подання відзиву на позовну заяву та оголошено перерву до 21.01.2021 о 10:00 год.
11 січня 2021 року представник відповідача Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації подав відзив на позовну заяву. Просив в задоволенні позову відмовити повністю.
Ухвалою суду від 21.01.2021 постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) оголошено перерву по справі до 16.02.2021 о 11:00 год.
Позивач та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити з мотивів викладених в позові та відповіді на відзив.
Представники відповідачів в судовому засіданні заперечили проти позову, просили відмовити в його задоволенні з мотивів викладених у відзивах на позовну заяву.
Суд, заслухавши в судовому засіданні думку сторін, з`ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх доказами приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №214 затверджено Методику формування спроможних територіальних громад (надалі - Методика).
Судом встановлено, що на виконання постанови КМУ від 08.04.2015 №214 Тернопільською обласною державною реєстрацією було розроблено Паспорт Збаразької громади та її потенційного центру у м.Збараж, а також Паспорт Лановецької громади та її потенційного центру у м.Ланівці.
Згідно Паспорту Лановецької громади с.Лопушне та с.Пахиня віднесені до Лановецької громади.
Тернопільською обласною державною адміністрацією віднесено с.Пахиня та Лопушне Лановецького району Тернопільської області з порушенням вимог як ЗУ «Про добровільне об`єднання територіальних громад» так і Методики формування спроможних територіальних громад, оскільки всупереч вимогам Методики, а саме п.4, де зазначено, що рада міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрація з урахуванням утворених відповідно до Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» об`єднаних територіальних громад розробляє відповідно до цієї Методики із залученням представників органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та громадськості відповідних адміністративно-територіальних одиниць проект перспективного плану, паспорти спроможних територіальних громад. Проте, проект перспективного плану та паспорт спроможних територіальних громад були розроблені без залучення представників органів місцевого самоврядування та громадськості села Лопушне та Пахиня Лановецького району.
Тоді, 22.06.2020 мешканцями сіл Лопушне та Пахиня через ОСОБА_1 до Тернопільської ОДА було подано звернення про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області шляхом включення сіл Лопушне та Пахиня Лановецького району до Збаразької територіальної громади.
До даного звернення було додано копії документів, які підтверджують факт неправомірності приєднання сіл Лопушне та Пахиня до Лановецької громади. Копії такого звернення було надіслано Прем`єр - міністру України та Міністерству розвитку громад.
За результатами розгляду звернення Тернопільською ОДА своїм листом №03- 4882/09 від 15.07.2020 було запропоновано Лопушненській сільській раді провести консультації і обговорення з даного питання за результатами чого подати обласній державній адміністрації свої пропозиції.
В свою чергу, 17.07.2020 року Лопушненська сільська рада Лановецького району Тернопільської області сьомого скликання на тридцять сьомій сесії прийняла рішення № 601 «Про розгляд листа від Тернопільської ОДА» №03-4882/09 від 15.07.2020 року, щодо проведення обговорення питання на рахунок приєднання Лопушненської сільської ради до проектної Збаразької чи Лановецької громад.
Обговоривши дане питання, керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №482-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Тернопільської області» та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року №724-р «Про визнання адміністративних центрів та затвердження територій Територіальних громад Тернопільської області», сесія сільської ради вирішила, що більшістю голосів присутніх депутатів Лопушненської сільської ради, при обговорені даного питання висловили думку щодо приєднання до проектної Збаразької ОТГ за що проголосували більшість присутніх депутатів.
Дане рішення сесії було направлено на адресу Тернопільської ОДА.
Тернопільська ОДА направила копію рішення Лопушненської сільської ради Лановецького району від 17.07.2020 року №601 «Про розгляд листа від Тернопільської ОДА» до Міністерства розвитку громад та території України стосовно пропозиції адміністративно- територіального устрою області, тим самим зробивши це неналежним чином, оскільки визначення конфігурації проектних спроможних територіальних громад та їх адміністративних центрів у процесі розроблення (внесення змін до перспективних планів формування територій громад областей) належить до компетенції облдержадміністрації. А тому в разі клопотання облдержадміністрації щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області Мінрегіон розглянув би зазначені пропозиції відповідно до чинного законодавства.
Відтак позивач вважає, що порушено право жителів с. Лопушне та Пахиня, гарантоване ч.І ст.8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а тому і звернулася з даним позовом до суду.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.
Відносини, що виникають у процесі добровільного об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також розробки перспективного плану формування територій громад є комплексним питанням та регулюються Законом України „Про добровільне об`єднання територіальних громад” (далі - Закон), та Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 34, далі - Методика.
Відповідно до вказаної Методики, її ціллю є визначення порядку розроблення перспективного плану формування територій громад АРК, області (далі - перспективний план) та умови формування проектних спроможних територіальних громад.
Суб`єктами добровільного об`єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст, а саме об`єднання реалізується шляхом прийняття ними відповідних рішень.
Відповідно до статті 11 Закону перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області розробляється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних територіальних громад і охоплює всю територію Автономної Республіки Крим, області та набирає своєї юридичної сили після затвердження Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України може визнати об`єднану територіальну громаду спроможною, за умови її утворення в порядку, визначеному розділом II цього Закону, навколо населеного пункту, визначеного перспективним планом формування територій громад Автономної Республіки Крим, області як адміністративного центру об`єднаної територіальної громади, а також якщо кількість населення об`єднаної територіальної громади становить не менше половини кількості населення територіальних громад, які мали увійти до такої об`єднаної територіальної громади відповідно до перспективного плану формування територій громад Автономної Республіки Крим, області, якщо інше не встановлено законом (частина четверта статті 9 Закону).
Чинним перспективним планом, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 482 - р, територіальна громада Лопушненської сільської ради Лановецького району включена до складу проектної Лановецької громади.
Згідно з Методикою потенційними адміністративними центрами спроможних територіальних громад насамперед визначаються міста обласного значення та населені пункти - адміністративні центри районів, у даному випадку - це міста Збараж та Ланівці. Зона доступності навколо таких центрів окреслюється на відстані до 20 кілометрів (за окремих умов вона може бути збільшена до 25 км). Відстань від села Лопушне до міста Збараж становить орієнтовно 16 км, до міст Ланівці - 21 км, а доступність та час реагування (прибуття) служб соціальної інфраструктури критично не відрізняються. Крім цього, враховується розвиток інфраструктури, фінансове забезпечення проектних громад, а також трудова міграція населення.
Згідно п.2 Методики під проектною спроможною територіальною громадою слід розуміти територіальні громади сіл, селищ, міст, які в результаті добровільного об`єднання (добровільного приєднання до об`єднаної територіальної громади) здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров`я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Разом з тим, потенційним адміністративним центром спроможної територіальної громади може бути населений пункт (село, селище, місто), який має найбільш розвинуту інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території спроможної територіальної громади.
Зоною доступності потенційного адміністративного центру спроможної територіальної громади є територія навколо потенційного адміністративного центру спроможної територіальної громади, що визначається з урахуванням доступності публічних послуг у відповідних сферах на території такої громади.
Узгодження інтересів територіальних громад у разі виникнення розбіжностей при вирішенні питань планування територій на відповідному рівні покладено на Департамент архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації (далі Департамент) відповідно до підпункту 29 пункту 5 Положення про Департамент архітектури, містобудування, житлово- комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27 квітня 2020 року №2 51/01.02-01.
Департамент є структурним підрозділом обласної державної адміністрації, що входить до її складу і в межах Тернопільської області забезпечує виконання покладених на нього завдань.
Департамент є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власні бланки.
Зокрема статтею 5 Закону № 157-VIII врегульовано ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад, зокрема частинами 1 та 3 визначено що:
1. Ініціаторами добровільного об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути:
1) сільський, селищний, міський голова;
2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради;
3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи;
4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).
3. Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи.
Згідно частин 1 та 2 статті 6 Закону № 157-VIII про порядок підготовки проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад:
1. Сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об`єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.
2. Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об`єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.
Більше того, Центральна виборча комісія постановою від 8 серпня 2020 року № 160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. А тому у випадку проведення виборів мешканці сіл Лопушне та Пахиня всупереч їх волі та чинному законодавству будуть примусово приєднаними до Лановецької громади, хоча жодних правових підстав для цього немає.
Разом з тим, незважаючи на те, що ЦВК призначила, вибори на території України, розпорядженням від 12.08.2020 №996-р КМУ вніс зміни у додаток до розпорядження КМУ від 12.06.2020 №728 «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області» і виключив Соколівську громаду з складу Жашківської територіальної громади. Отже, можливість виключення сіл Лопушне та Пахиня з складу Лановецької та включення їх до складу Збаразької громади є.
Частиною другою статті 55 Конституції України встановлено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відтак, суд приходить до висновку, що внаслідок бездіяльності відповідачів порушено право жителів с. Лопушне та Пахиня, гарантоване ч.І ст.81 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а саме Тернопільською обласною державною адміністрацією не було підготовлено проект документів та не подано до Міністерства розвитку громад та територій України клопотання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області, а просто направлено лист з рішенням Лопушненської сільської ради №601 від 17.07.2020 року. За результатами розгляду листа не було внесено змін щодо приєднання с. Лопушне та с. Пахиня до Збаразької громади, через відсутність підтверджуючих на те документів. В свою чергу, Збаразькою ОТГ було направлено лист, в якому не заперечила щодо приєднання с. Лопушне та с. Пахиня до Збаразької громади.
З метою ефективного захисту порушених прав та інтересів ОСОБА_1 слід зобов`язати Департамент архітектури, містобудування, житлово - комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації підготувати, а Тернопільську обласну державну адміністрацію подати до Міністерства розвитку громад та територій України клопотання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області, а саме виключити село Лопушне та Пахиня Лановецького району Тернопільської області зі складу Лановецької громади та включити села Лопушне та Пахиня Лановецького району до складу Зборівської громади..
Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи вищевикладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачами, суд дійшов висновку, що з наведених у позовних заявах мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Тернопільської обласної державної адміністрації щодо неподання до Міністерства розвитку громад та територій України клопотання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області.
Зобов`язати Департамент архітектури, містобудування, житлово - комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації підготувати, а Тернопільську обласну державну адміністрацію подати до Міністерства розвитку громад та територій України клопотання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області, а саме виключити село Лопушне та Пахиня Лановецького району Тернопільської області зі складу Лановецької громади та включити села Лопушне та Пахиня Лановецького району до складу Зборівської громади.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Тернопільської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати зі сплати судового збору в сумі 840 грн. 40 коп .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 22 лютого 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач:
- Тернопільська обласна державна адміністрація (місцезнаходження/місце проживання: вул. Грушевського, 8,м. Тернопіль,46021 код ЄДРПОУ/РНОКПП 00022622);
- Департамент архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації (місцезнаходження/місце проживання: вул. Грушевського, 8,м. Тернопіль,46021 код ЄДРПОУ/РНОКПП 40388416) .
Головуючий суддя Подлісна І.М.