
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 лютого 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/363/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (25015, м. Кропивницький, вул. Пашутінська, 1, код ЄДРПОУ 38613719)
відповідач: комунальне некомерційне підприємство "Долинська центральна районна лікарня Долинської міської ради" (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Чкалова, 69, код ЄДРПОУ 01995154)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Долинська районна рада (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Соборності України, 28, код ЄДРПОУ 24709980)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Долинська районна державна адміністрація (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Соборності України, 28, код ЄДРПОУ 04055216 )
про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В :
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області звернулося до суду з позовом до комунального некомерційного підприємства "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради", в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача у вигляді заборони експлуатації будівель адміністративного корпусу (терапії, лабораторії), поліклініки №2 (стоматологічного відділення), поліклініки №1 (рентгенкабінету), акушерського корпусу (нової поліклініки, хірургії), центру матері і дитини, інфекційного відділення, харчоблоку, флюорографії, що розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Чкалова, 69, шляхом заборони їх використання (експлуатації) та опечатування (опломбування) вхідних дверей до вказаних будівель.
Ухвалою судді від 06.02.2020 року відкрито спрощене позовне провадження у справі за вказаним позовом та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 27.02.2020 року.
Ухвалою від 27.02.2020 року суд залучив до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Долинську районну раду та Долинську районну державну адміністрацію. Цією ж ухвалою на підставі пункту 4 частини 1 статті 236 КАС України за клопотанням представників сторін провадження у справі зупинено до 22.05.2020 року.
Ухвалою від 22.05.2020 року суд за клопотанням представників сторін продовжив процесуальний строк зупинення провадження у справі до 20.08.2020 року.
Ухвалою від 24.09.2020 року суд відмовив у задоволенні клопотання сторін про продовження процесуального строку зупинення провадження у справі та поновив провадження у ній.
Ухвалою від 17.11.2021 року суд на підставі пункту 4 частини 1 статті 236 КАС України зупинив провадження в адміністративній справі до 22.02.2021 року.
До суду 18.02.2021 року надійшла заява відповідача про заміну учасників справи (відповідача та третіх осіб) у зв`язку з передачею комунального некомерційного підприємства "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради" та його майна у комунальну власність Долинської міської ради Кіровоградської області.
Вирішуючи вказану заяву, суд керується статтею 52 КАС України, якою унормовано процесуальне правонаступництво та передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Рішенням Долинської районної ради "Про надання згоди на передачу об`єктів (установ, організацій, підприємств) та майна спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Долинського району у комунальну власність Долинської міської ради Кіровоградської області" №658 від 12.11.2020 року вирішено надати згоду на передачу об`єктів (установ, організацій, підприємств) спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Долинського району з майном, яке за ними обліковується на момент передачі, у комунальну власність Долинської міської ради Кіровоградської області згідно з додатком 1, зокрема комунальне некомерційне підприємство "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради". Згідно з пунктом 4 вказаного рішення Долинська районна рада вирішила вийти зі складу засновників комунальних установ, закладів та підприємств з моменту їх передачі у комунальну власність Долинської міської ради Кіровоградської області.
Рішенням першої сесії восьмого скликання Долинської міської ради Кіровоградської області "Про зміну засновника та перейменування комунального некомерційного підприємства "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради" №41 від 18.12.2020 року Долинська міська рада вирішили виступити засновником комунального некомерційного підприємства "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради". Вирішено перейменувати комунальне некомерційне підприємство "Долинська центральна районна лікарня Долинської районної ради" на комунальне некомерційне підприємство "Долинська центральна районна лікарня Долинської міської ради".
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань суд установив, що відповідач з 13.01.2021 року змінив найменування на некомерційне підприємство "Долинська центральна районна лікарня Долинської міської ради", а його засновником наразі є Долинська міська рада.
Частиною 2 статті 19 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить зокрема реалізація заходів, спрямованих на поліпшення пожежної безпеки суб`єктів господарювання комунальної форми власності.
Оскільки наразі Долинська районна рада не є засновником відповідача, а Долинська районна державна адміністрація не є органом його управління, тому суд вважає за доцільне замінити вказаних третіх осіб на Долинську міську раду, яка за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є засновником комунального некомерційного підприємства "Долинська центральна районна лікарня Долинської міської ради" та до її повноважень належить реалізація заходів, спрямованих на поліпшення пожежної безпеки цього суб`єкта. Натомість Долинську районну раду та Долинську районну державну адміністрацію слід виключити зі складу учасників цієї справи.
У судове засідання 22.02.2021 року учасники справи не з`явилися. Від представників сторін надійшли клопотання про продовження процесуального строку зупинення провадження у справі, обґрунтовані необхідністю надання їм часу до 13.05.2021 року для примирення та усунення відповідачем порушень, виявлення яких стало приводом для звернення позивача до суду з цим позовом.
Дослідивши матеріали справи, суд установив, що наразі з 32 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, що вказані в позовній заяві, усунуто 25 порушень, що підтверджується актом №4 від 15.02.2021 року, складеним за результатами проведення позапланової перевірки відповідача щодо додержання ним законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Суд враховує, що постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 09.12.2020 року №1236 установлено з 19 грудня 2020 року на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211, від 20.05.2020 року №392 та від 22.07.2020 року №641. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 року №104 дію карантину продовжено до 30 квітня 2021 року.
Оскільки наразі відділення лікарні КПН "Долинська ЦРЛ", а саме будівлі адміністративного корпусу (терапії, лабораторії), поліклініки №1 (рентгенкабінету), центру матері і дитини, інфекційного відділення, харчоблоку та флюорографії використовуються для цілодобової медичної допомоги хворим, тому заборона використання (експлуатації) цих будівель відповідачем невідворотно призведе до порушення конституційного права громадян на медичну допомогу та несприятливо вплине на реалізацію державою обов`язків щодо створення умов для ефективного і доступного медичного обслуговування, а також щодо ліквідації епідемії коронавірусної хвороби COVID-19.
Суд вважає, що клопотання сторін про надання їм часу для примирення на умовах усунення відповідачем порушень пожежної безпеки, у зв`язку з виявленням яких позивачем пред`явлено даний позов, є обґрунтованими, відповідають завданням адміністративного судочинства, спрямовані на дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів сторін і цілями, на досягнення яких спрямований позов, а тому ці клопотання слід задовольнити.
З огляду на те, що провадження у справі не поновлено, процесуальний строк зупинення провадження у справі, установлений в ухвалі Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.11.2020 року, має бути продовжений.
Керуючись статтями 121, 190, 236, 248, 256, 260 - 262, 294, 295 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Замінити третіх осіб - Долинську району раду та Долинську районну державну адміністрацію - їхнім процесуальним правонаступником – Долинською міською радою (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Соборності України, 28, код ЄДРПОУ 04055222).
2. Продовжити процесуальний строк зупинення провадження в адміністративній справі №340/363/20 до 13.05.2021 року.
3. Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 13 травня 2021 року о 10:00 год. у приміщенні Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, 6 поверх, зал судових засідань №5.
4. Про судове засідання повідомити учасників справи.
5. Відповідачу та третій особі у строк до 12.05.2021 року надати докази повного усунення порушень пожежної безпеки, виявлення яких позивачем стало приводом для звернення до суду з цим позовом.
6. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду, через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш