Рішення № 95105632, 24.02.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2021
Номер справи
300/2905/20
Номер документу
95105632
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" лютого 2021 р. справа № 300/2905/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі - відповідач 1), в редакції від 09.11.2020, в якому просить суд: визнати протиправною відмову відповідача 1 від 26.05.2020 № ВО-10607604/2 щодо встановлення позивачу статусу особи з інвалідністю внаслідок війни; зобов`язати Департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації встановити ОСОБА_1 статус особи з інвалідністю внаслідок війни та видати відповідне посвідчення; зобов`язати Департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації нарахувати та виплатити позивачу не виплачені пільги як інваліду внаслідок війни за минулий період з 2017 року, включно з щорічною разовою грошовою допомогою у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії І. Окрім цього, згідно експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 24.09.2018 № 11013 захворювання позивача пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. За вказаних обставин, ОСОБА_1 вважає, що на підставі статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» має право на отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та отримання відповідних виплат за таким статусом. Позивач звернулась до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, однак листом від 26.05.2020 № ВО-10607604/2 відповідач 1 повідомив ОСОБА_1 про відсутність підстав для встановлення їй такого статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.

Ухвалою суду від 29.10.2020 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Позивач у вказаний в ухвалі строк усунула недоліки.

Ухвалою від 19.11.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання (у письмовому провадженні).

02.12.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 30.11.2020 на позовну заяву. У відзиві представник відповідач 1 заперечив щодо задоволення позову. Так, представник відповідача 1 вказав, що ОСОБА_1 встановлення захворювання, пов`язане тільки з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до рішення Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи при обласній державній адміністрації від 24.10.2018, протокол № 92, позивачу встановлено статус учасника ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС категорії 1 та видано відповідне посвідчення. Проте для набуття статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, з підстав встановлених у статті 7 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", окрім як факту настання в особи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС, необхідно щоб така особа брала участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС саме у складі формувань Цивільної оборони або була військовослужбовцем. Представник відповідача 1 зазначив, що ОСОБА_1 не надала жодного доказу, який би підтверджував, що позивач брала участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у складі формувань Цивільної оборони або була військовослужбовцем. Також представник відповідача 1 зазначив, що належним відповідачем у справі є Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації, оскільки саме органи соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина встановлюють статус особи з інвалідністю внаслідок війни, видають посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни та здійснюють нарахування та виплати пільг такій категорії осіб. Представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити.

21.12.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання позивача про залучення другого відповідача. Згідно вказаного клопотання ОСОБА_1 заперечила щодо заміни первинного відповідача та просила залучити до участі у справі Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації як другого відповідача.

24.12.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла відповідь ОСОБА_1 на відзив на позовну заяву. Позивач, з посиланням на пункт 1 частини 2 статті 7 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", вказала на безпідставність доводів представника позивача 1, що для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни необхідною умовою є участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі формувань Цивільної оборони або необхідно бути військовослужбовцем. Також позивач звернула увагу суду на те, що відповідач 1 відмовив їй у встановленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни з іншої причини, ніж він зазначив у відзиві на позов.

Позивач у відповіді на відзив просила суд здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

28.12.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло заперечення Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.12.2020 на відповідь на відзив. Представник відповідача 1 зазначив, що листом від 26.05.2020 № ВО-10607604/2 Департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації надано ОСОБА_1 роз`яснення щодо підстав для набуття статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Вказав, що відповідач 1 не встановлює статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, оскільки це входить до компетенції районних управлінь з питань соціального захисту населення.

Ухвалою від 29.12.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд відмовив в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи № 300/2905/20 за правилами загального позовного провадження. Також суд вказаною ухвалою залучив Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації як другого відповідача в справі № 300/2905/20 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

02.02.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації (далі - відповідач 2) від 27.01.2021 за № 113/02-19/05 про припинення юридичної особи публічного права. Так, згідно з розпорядженням КМ України від 16.12.2020 № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» та розпорядження Коломийської районної державної адміністрації від 11.01.2021 № 4 «Про припинення юридичної особи публічного права - Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації шляхом ліквідації», управління перебуває в стані ліквідації.

Судом встановлено, що інформацію про припинення установи розміщено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - 13.01.2021. Станом на час постановлення судом рішення в цій справі у вказаному Реєстрі відсутній запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - відповідача 2.

Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалось.

Ухвалою від 24.02.2021 Івано-Франківський окружний адміністративний суд повернуто клопотання ОСОБА_1 від 05.01.2021 про збільшення розміру позовних вимог в справі № 300/2905/20 без розгляду.

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив таке.

Згідно експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 03.07.2002 № 3615-5854 встановлено, що захворювання ОСОБА_1 виникло під впливом аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 52).

25.12.2002 позивачу видано посвідчення серії НОМЕР_1 особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської АЕС категорії 1 (а.с. 53).

06.12.2017 Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської АЕС згідно протоколу № 86 визнано за ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, факт роботи за період з 01.12.1986 по 01.07.1987 в м. Чорнобиль не менше п`яти днів (а.с. 61).

Згідно експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 23.05.2018 № 9419 встановлено, що захворювання ОСОБА_1 загальне, з роботами по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС не пов`язане (а.с. 57).

Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 24.09.2018 № 11013 захворювання позивача пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 58).

24.10.2018 позивачу видано посвідчення серії НОМЕР_2 особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської АЕС категорії 1, вкладка № НОМЕР_3 до посвідчення як учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 59).

17.10.2019 ОСОБА_1 видано посвідчення серії НОМЕР_4 категорії 1 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 60).

Позивач звернулась до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації для встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.

Листом від 26.05.2020 № ВО-10607604/2 відповідач 1 повідомив позивача про те, що відсутні підстави для встановлення їй статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, посилаючись на пункт 1 частини 2 статті 7 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с. 50).

Вважаючи протиправною відмову відповідача 1 у встановленні позивачці статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, ОСОБА_1 звернулася з цим позовом до суду.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров`я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Так, згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", цей закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв`язання пов`язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв`язання пов`язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за:

1) пошкодження здоров`я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

2) втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою;

3) матеріальні втрати, що їх зазнали громадяни та їх сім`ї у зв`язку з Чорнобильською катастрофою, відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України.

На державу покладаються також зобов`язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Як встановлено судом вище, ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році І категорії та має третю групу інвалідності, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_4 від 17.10.2019.

В свою чергу, правовий статус ветеранів війни визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Так, відповідно до статті 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Згідно з частиною 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать:

пункт 1 - військовослужбовці, особи вільнонайманого складу, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов`язків військової служби, пов`язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами;

пункт 2 - особи начальницького і рядового складу органів Міністерства внутрішніх справ і органів Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших військових формувань, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання службових обов`язків, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, участі у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, інших уражень ядерними матеріалами;

пункт 9 - особи, залучені до складу формувань Цивільної оборони, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювань, пов`язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 12.05.1994 № 302, визначено, що посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.

Згідно з пунктом 7 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті за місцем реєстрації громадянина.

Відповідно до пункту 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.

В даному випадку суд встановив, що згідно експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 24.09.2018 № 11013 захворювання позивача пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 58).

Статтею 10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Рішенням Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 20.06.2017 в справі № 351/2036/16-ц встановлено факт роботи ОСОБА_1 за період з 01.12.1986 по 01.01.1987 в м.Чорнобиль не менше п`яти днів (а.с. 55-56).

Також згідно наказу Снятинського об`єднання громадського харчування від 29.11.1986 № 27 встановлено, що ОСОБА_1 було командировано у Вишгородський район Київської області для обслуговування будівельників, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС терміном на один місяць з 01.12.1986 по 01.01.1987.

Зазначені обставини свідчать про те, що на позивача як на особу, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, поширюються пільги, гарантії і компенсації, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Проте для набуття статусу особи з інвалідністю внаслідок війни з підстав, встановлених пунктом 9 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", окрім факту настання в особи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зазначений Закон передбачає також умову, щоб така особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме у складі формувань Цивільної оборони. Це пояснюється тим, що крім формувань Цивільної оборони у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брали участь інші формування, які створювались в іншому порядку, ніж невоєнізовані формування цивільної оборони та направлялись у райони виконання робіт згідно з розпорядженнями керівників відповідних органів, відомств, організацій, установ та підприємств.

Положенням про Цивільну оборону СРСР, затвердженим постановою КПРС і Ради Міністрів СРСР від 18.03.1976 № 1111, та Положенням про невоєнізовані формування ЦО СРСР, затвердженим наказом начальника ІДО СРСР від 06.06.1975 № 90, передбачено, що формування Цивільної оборони, в тому числі і невоєнізовані, створювались для виконання заходів по ліквідації аварій, катастроф, стихійних лих, великих пожеж, та їх наслідків, а також при застосуванні засобів масового ураження (у воєнний час), захисту і організації життєзабезпечення населення.

Як встановлено судом вище, ОСОБА_1 приймала участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі наказу Снятинського об`єднання громадського харчування від 29.11.1986 № 27. Таким чином, документи, які позивач долучила до позовної заяви, підтверджують її статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та настання інвалідності. Проте позивач не надала суду жодних доказів, які б підтверджували безпосередню участь ОСОБА_1 у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи саме в складі формувань Цивільної оборони.

Щодо посилання позивача на пункт 1 частини 2 статті 7 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", то, на переконання суду, вказана норма не поширюється на ОСОБА_1 , оскільки набуття інвалідності внаслідок участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи стосується спеціальних суб`єктів: військовослужбовців чи осіб вільнонайманого складу під час виконання обов`язків військової служби.

Суду не подано доказів того, що позивач брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, внаслідок чого отримала інвалідність, під час виконання обов`язків військової служби як військовослужбовець чи особа вільнонайманого складу, чи під час виконання службових обов`язків, будучи в складі органів Міністерства внутрішніх справ і органів Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР.

В силу положень частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є саме ефективний захист саме порушених прав, свобод та інтересів фізичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

За вказаних обставин судом не встановлено порушення прав позивача, оскільки у ОСОБА_1 відсутні правові підстав для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни згідно з статтею 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та, відповідно, на пов`язані з цим статусом пільги та соціальні виплати.

Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, зазначеній в постановах від 27.02.2020 у справі № 537/5039/16-а, від 27.04.2020 у справі № 826/15761/17, від 06.05.2020 у справі № 751/1484/17, від 14.05.2020 № 686/20301/16-а, від 14.08.2020 № 620/2995/19.

Також суд вказує на те, що позивач не зверталася до відповідач 2 з проханням про надання їй статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, та, відповідно, вказаний суб`єкт владних повноважень не вчиняв жодних дій з цього питання щодо ОСОБА_1 .

Підсумовуючи вказане, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, належить відмовити.

Судові витрати згідно з статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на відмову в позові, за відсутності доказів їх понесення сторонами, судом не розподілялися.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

Судові витрати не розподіляти.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 .

Відповідач 1 - Департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ідентифікаційний код - 25925236, вулиця Курбаса, 2, місто Івано-Франківськ, 76000.

Відповідач 2 - Управління соціального захисту населення Снятинської районної державної адміністрації, ідентифікаційний код - 03193365, вулиця Шевченка, 4, місто Снятин, Снятинський район, Івано-Франківська область, 78300.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.