Рішення № 95103825, 17.02.2021, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
17.02.2021
Номер справи
924/1240/20
Номер документу
95103825
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"17" лютого 2021 р. Справа № 924/1240/20

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В.,

за участю секретаря судового засідання Баськової Л.В., розглянувши матеріали справи

за позовом керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури, м. Старокостянтинів Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ

до приватного підприємства “Строй-Сервіс-999”, с. Сахнівці Старокостянтинівського району Хмельницької області

про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом

за участю:

прокурора: Ленчик В.М.

представників:

позивача: Габрикевич Н.М.

відповідача: Захаркевич О.В. – згідно з ордером від 25.01.2021

Рішення ухвалюється 17.02.2021, оскільки в судовому засіданні 03.02.2021 постановлено ухвалу про оголошення перерви.

Відповідно до ст. 240 ГПК України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

встановив: керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури, м. Старокостянтинів Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ звернувся до суду з позовом до приватного підприємства “Строй-Сервіс-999”, с. Сахнівці Старокостянтинівського району Хмельницької області про стягнення на користь держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті 1377 євро (що еквівалентно 42914,72 грн), 642,6 євро (що еквівалентно 20026,87 грн), 247,59 євро (що еквівалентно 7879,65 грн), 1080 євро (що еквівалентно 34371,46 грн), 55,02 євро (що еквівалентно 1751,04 грн), 1840 євро (що еквівалентно 57607,12 грн), 571,2 євро (що еквівалентно 17883,25 грн), 444,09 євро (що еквівалентно 14133,35 грн), всього 6257,50 євро, що еквівалентно 196567,46 грн відповідно до офіційного курсу, встановленого НБУ на день проведення розрахунку.

В обґрунтування позову прокурор посилається на здійснення Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області 17.11.2017, 23.11.2017, 24.11.2017 габаритно-вагового контролю автомобілів, власником яких є відповідач, за результатами чого зафіксовано перевезення вантажу із перевищенням вагових параметрів. Як на правову підставу позову посилається, зокрема на положення ст. ст. 1, 6, 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879.

Ухвалою суду від 07.12.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 23.12.2020, яке відкладено на 15.01.2021, 25.01.2021.

Ухвалою суду від 25.01.2021 підготовче провадження у справі №924/1240/20 закрито, справу призначено до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 03.02.2021, у якому оголошено перерву на 17.02.2021.

Прокурором подано заяву (від 17.02.2021), в якій у зв`язку з некоректним зазначенням позовних вимог щодо стягнення плати за проїзд просив стягнути кошти в загальній сумі 196567,46 гривень.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав, зазначених у позові.

Відповідач письмового відзиву на позов не подав. У судовому засідання проти позовних вимог заперечив, вважаючи позов безпідставним та необґрунтованим. Зокрема, зазначив, що розрахунки плати здійснені на підставі актів, у п. 7 яких вказано маршрути, які нібито було пройдено транспортним засобом відповідача до моменту його зупинки, однак це не підтверджується жодним документом або відміткою щодо місця перевірки, що суперечить п. 21 Порядку №879, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007. Вважає, що визначення вагових параметрів транспортного засобу здійснено з порушенням вказаних положень, відповідно, отримані в результаті зважування дані не можуть вважатися достовірними.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Наказами Державної служби України з безпеки на транспорті затверджено щотижневі графіки проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті (наказом від 09.11.2017 №1077 затверджено графік з 13.11.2017 по 19.11.2017, наказом від 16.11.2017 №1108 затверджено графік з 20.11.2017 по 26.11.2017).

17.11.2017, 23.11.2017, 24.11.2017 працівниками управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області проведено перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом щодо транспортних засобів ПП "Строй-сервіс-999", про що складено відповідні акти.

Актом про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 17.11.2017 №0004210 на місці проведення габаритно-вагового контролю зафіксовано, що автомобіль Камаз-6520-029 НОМЕР_1 ПП "Строй-Сервіс-999", с. Сахнівці Старокостянтинівського району із вантажем -асфальтобетонна суміш, здійснював маршрут руху із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування – с. Сахнівці – смт Нова Ушиця 153 км, при цьому габаритні параметри вищезазначеного транспортного засобу становили: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 34,750 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000/16000 та фактичне - 6730/28020. В акті відмічено про відмову водія транспортного засобу від підпису.

Згідно з довідкою від 17.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведеного транспортного засобу, навантаження на осі становило: 1) 6730; 2) 14260; 3) 13760; повна маса транспортного засобу – 34750 кг.

У чеку від 17.11.2017 №01059 (час: 10:07 год.) зважування транспортного засобу Камаз НОМЕР_1 відображені вищезазначені вагові параметри.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 17.11.2017 №30 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 153 км. Фактичне навантаження на здвоєну вісь становить 28020 кг, що є перевищенням від нормативу на 75,5%, плату за проїзд нараховано на 12020 кг із розрахунку 1,8 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 1,8 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 1377 євро.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено акт від 17.11.2017 №0211379 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким зафіксовано порушення транспортним засобом Камаз-6520-029 ВХ8193ВО, що належить ПП "Строй-сервіс-999", а саме: надання послуг з перевезення вантажів ТЗ, габаритно-вагові параметри якого перевищують нормативні. Зазначено, що навантаження на задню здвоєну вісь становить 28020 кг при дозволених 16000 кг, загальна маса становить 34750 кг при дозволеній 40000 кг згідно чеку вагового контролю №01059 від 17.11.2017, відповідальність за порушення передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт": ч. 1 абз. 3 - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений в ст. 48 цього Закону, а саме: дозвіл на рух автомобільними дорогами України з перевищенням габаритно-вагових параметрів. Зазначено про те, водій від письмових пояснень та підписання акта відмовився. Акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Крім того, позивачем винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033368 від 05.12.2017, якою на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 гривень.

Згідно з наданою у матеріали справи постановою про закінчення виконавчого провадження ВП №55862740 від 17.05.2019 сума штрафу за вищевказаною постановою стягнута з відповідача в повному обсязі.

Відповідно до акту про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 17.11.2017 №0004358, який підписаний посадовою особою, що здійснює габаритно-ваговий контроль, зафіксовано, зокрема маршрут руху транспортних засобів автомобіль DAF XF 105.460 НОМЕР_2 , причіп Mega MNW НОМЕР_3 суб`єкта, що перевіряється - ПП "Строй Сервіс" із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування – с. Сахнівці – смт Нова Ушиця 153 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетонна суміш, та габаритні параметри вищезазначеного транспортного засобу: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 47,530 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме - 11000/16000/22000 та фактичне - 7000/10690/29840. В акті відмічено про відмову водія транспортного засобу від підпису.

Крім того, надано чек від 17.11.2017 №01064 зважування транспортного засобу DAF ВХ9872СА із зазначенням його вагових параметрів.

Згідно з довідкою від 17.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, навантаження на осі становить: 1) 7000; 2) 10690; 3) 10050; 4) 9810; 5) 9980; повна маса транспортного засобу – 47530 кг.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 17.11.2017 №195 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Згідно із зазначеним розрахунком пройдена транспортними засобами відстань становить 153 км. Фактична загальна маса ТЗ становить 47530 кг, що є перевищенням від нормативу на 18,82%, плату за проїзд нараховано на 7530 кг із розрахунку 0,2 євро/км. Фактичне навантаження на строєну вісь становить 29840 кг, що є перевищенням від нормативу на 35,63%, плату за проїзд нараховано на 7840 кг із розрахунку 1,2 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 1,4 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 642,6 євро.

Відповідно до наданого в матеріали справи акта перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.11.2017 №0211380 транспортного засобу DAF ВХ9872СА, що належить ПП "Строй-сервіс-999", виявлено порушення: надання послуг з перевезення вантажів транспортним засобом, габаритно-вагові параметри якого перевищують нормативні. В акті відмічено, що навантаження на строєну вісь становить 29840 кг при дозволених 22000 кг, загальна маса становить 47530 кг при дозволеній 40000 кг, згідно чеку №01064 від 17.11.2017. Встановлено порушення - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено в ст. 48 Закону, а саме: дозвіл, який надає право на рух автомобільними дорогами України з перевищенням вагових параметрів. Акт містить відмітку про те, що водій від підпису та пояснень відмовився, акт підписаний посадовими особами, які провели перевірку.

Згідно з постановою Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно-господарського штрафу №033435 від 21.12.2017 на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 грн, який відповідно до наданої у матеріали справи постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №55861883 від 17.05.2019 стягнуто з відповідача в повному обсязі.

Згідно з актом про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 23.11.2017 №0004379 маршрут руху транспортних засобів автомобіль DAF XF 105.460 НОМЕР_2 , причіп Mega MNW НОМЕР_3 суб`єкта, що перевіряється ПП "Строй Сервіс-999": с. Сахнівці – смт Нова Ушиця, пройдена відстань дорогами загального користування – 160 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетонна суміш, габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 47,470 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 11000, 22000 та фактичне - 7710/14590/25170. Акт не містить підпису водія транспортного засобу.

Також згідно з довідкою від 23.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, навантаження на осі: 1) 7710; 2) 14590; 3) 4820; 4) 8310; 5) 12040; повна маса транспортного засобу – 47470 кг.

Вищезазначені вагові параметри транспортного засобу DAF ВХ9872СА відображені у ваговому чеку від 23.11.2017 №01099.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 23.11.2017 №216 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 160 км; фактична загальна маса ТЗ становить 47470 кг, що є перевищенням від нормативу на 18,57%, плату за проїзд нараховано на 7470 кг із розрахунку 0,2 євро/км. Фактичне навантаження на одиничну вісь становить 14590 кг, що є перевищенням від нормативу на 32,63%, плату за проїзд нараховано на 3590 кг із розрахунку 0,45 євро/км. Фактичне навантаження на строєну вісь становить 25170 кг, що є перевищенням від нормативу на 14,40%, плату за проїзд нараховано на 3170 кг із розрахунку 0,54 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 1,19 євро/км.

Згідно з розрахунком загальна сума до сплати становить 571,20 євро.

У акті від 23.11.2017 перевірки транспортного засобу DAF XF 105.460 НОМЕР_2 , що належить ПП "Строй-сервіс-999", зафіксовано порушення: надання послуг з перевезення вантажів транспортним засобом, вагові параметри якого перевищують нормативні. Навантаження на одиночну вісь становить 14590 кг при дозволених 11000 кг, загальна маса - 47470 кг при дозволеній 40000 кг. Згідно чеку вагового контролю №01099 від 23.11.2017 строєна вісь - 25170 кг при дозволеній 22000 кг. Встановлено порушення: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено в ст. 48 Закону, а саме: дозвіл, який надає право на рух автомобільними дорогами України з перевищенням вагових параметрів. Акт містить відмітку про те, що водій від підпису та пояснень відмовився, з актом ознайомлений. Акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Крім того, позивачем винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033440 від 21.12.2017, якою на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 гривень.

Згідно з наданою у матеріали справи постановою про закінчення виконавчого провадження ВП №55862660 від 17.05.2019 сума штрафу за вищевказаною постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу стягнута з відповідача в повному обсязі.

Згідно з актом про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 23.11.2017 №0004380 маршрут руху транспортних засобів автомобіль Renault Magnum НОМЕР_4 , причіп Blummardi Sak ВХ6420ХТ: с. Сахнівці – смт Нова Ушиця, пройдена відстань дорогами загального користування – 160 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетонна суміш, габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 49,660 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 11000, 22000 та фактичне - 6450/9470/33740. Акт містить відмітку, що водій транспортного засобу не встановлений.

Також згідно з довідкою від 23.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, навантаження на осі становить: 1) 6450; 2) 9470; 3) 14080; 4) 10470; 5) 9190; повна маса транспортного засобу – 49660 кг.

У матеріали справи надано чек від 23.11.2017 №01105 зважування транспортного засобу Renault НОМЕР_4 , в якому відображені вищезазначені вагові параметри.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 23.11.2017 №217 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 160 км; фактична загальна маса ТЗ становить 49660 кг, що є перевищенням від нормативу на 24,15%, плату за проїзд нараховано на 9660 кг із розрахунку 0,2 євро/км. Фактичне навантаження на строєну вісь становить 33740 кг, що є перевищенням від нормативу на 53,36%, плату за проїзд нараховано на 12740 кг із розрахунку 2,1 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 2,3 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 1840 євро.

Позивачем винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033439 від 21.12.2017, якою на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 гривень.

Відповідно до наданої у матеріали справи постанови про закінчення виконавчого провадження ВП №55862593 від 25.10.2019 сума штрафу за вищевказаною постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу стягнута з відповідача в повному обсязі.

У матеріали справи надано підписаний посадовою особою, що здійснює габаритно-ваговий контроль, акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 24.11.2017 №0004381, яким зафіксовано, зокрема маршрут руху транспортних засобів автомобіль Камаз-6520-029 НОМЕР_1 , суб`єкта, що перевіряється ПП "Строй Сервіс-999", із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування – с. Сахнівці – смт Нова Ушиця 160 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетонна суміш, та габаритні параметри вищезазначеного транспортного засобу: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 34,560 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 16000 та фактичне - 8630/25930. Акт не містить відпису водія транспортного засобу.

Також згідно з довідкою від 24.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, навантаження на осі: 1) 8630; 2) 13110; 3) 12820; повна маса транспортного засобу – 34560 кг.

Відповідні вагові параметри транспортного засобу Камаз НОМЕР_1 відображені у ваговому чеку від 24.11.2017 №011119.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 24.11.2017 №218 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортним засобом відстань становить 160 км; Навантаження на здвоєну вісь становить 25930 кг, що є перевищенням від нормативу на 62,06%, плату за проїзд нараховано на 9930 кг із розрахунку 1,35 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 1,35 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 1080 євро.

Згідно з актом від 24.11.2017 перевірки транспортного засобу Камаз-6520-029 НОМЕР_1 , що належить ПП "Строй-сервіс-999", зафіксовано порушення: водій здійснював перевезення вантажів за власними потребами ПП "Строй-сервіс-999" з перевищенням нормативних габаритно-вагових параметрів. Навантаження на здвоєну вісь становить 25930 кг при дозволених 16000 кг згідно чеку вагового контролю №01119 від 24.11.2017. Акт містить відмітку про те, водій від підпису та пояснень відмовився, з актом ознайомлений, при цьому акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Відповідачу за результатами перевірки позивачем винесено припис про усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт від 24.11.2017 №0210581, відповідно до якого на момент перевірки виявлено перевищення вагових обмежень без оформлення відповідного дозволу, порушено вимоги п. 22.5 постанови КМУ від 10.10.2001 №1306. Запропоновано вжити заходів до усунення порушень у строк до 20.01.2018.

Згідно з актом про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 24.11.2017 №0004383 зафіксовано, зокрема маршрут руху транспортних засобів автомобіль DAF XF 105.460 НОМЕР_2 , причіп Mega MNW НОМЕР_3 суб`єкта, що перевіряється - ПП "Строй Сервіс-999" із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування – с. Сахнівці – смт Нова Ушиця 131 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетонна суміш, та габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 41,5 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 11000, 22000 та фактичне - 6950/10670/23880. У місці підпису акта водієм транспортного засобу зазначено “відмовився”.

За результатами здійснення габаритно-вагового контролю вищенаведених транспортних засобів складено довідку від 24.11.2017, в якій відображено навантаження на осі: 1) 6950; 2) 10670; 3) 7980; 4) 7890; 5) 8010; повна маса транспортного засобу – 41500 кг.

При цьому надано чек від 24.11.2017 №01135 зважування транспортного засобу DAF ВХ9872СА із відображенням вагових параметрів.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 24.11.2017 №220 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно ТТН від 24.11.2017 (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 131 км; фактична загальна маса ТЗ становить 41500 кг, що є перевищенням від нормативу на 3,8%, плату за проїзд нараховано на 1500 кг із розрахунку 0,10 євро/км. Навантаження на строєну вісь становить 23880 кг, що є перевищенням від нормативу на 8,5%, плату за проїзд нараховано на 1880 кг із розрахунку 0,11 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 0,21 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 55,02 євро.

24.11.2017 управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажу автомобільним транспортом щодо транспортного засобу DAF НОМЕР_2 , що належить відповідачу. В акті зафіксовано, що водій здійснював перевезення вантажів для власних потреб (ПП "Строй-сервіс-999") з с. Сахнівці до смт Нова Ушиця (згідно ТТН від 24.11.2017). На час перевірки виявлено, що повна маса транспортного засобу (згідно чека вагового контролю №01135) становить 41500 кг при дозволених 40000 кг, навантаження на строєну вісь - 23880 кг при дозволених 22000 кг без дозволу на перевезення вантажу, що перевищує вагові обмеження. Зазначено про порушення, а саме: невиконання перевізниками або їх представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, а саме: припис від 10.10.2017 №0210301. В акті відмічено, що водій від підписання акта та пояснень відмовився, з актом ознайомлений. Акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Позивачем винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033436 від 21.12.2017, якою на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 гривень.

Згідно з постановою про закінчення виконавчого провадження ВП №55861822 від 25.10.2019 сума штрафу за вищевказаною постановою стягнута з відповідача та перерахована стягувачу.

Відповідно до акта про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 24.11.2017 №0004384 зафіксовано, зокрема маршрут руху транспортних засобів автомобіль Renault Magnum НОМЕР_5 , причіп РР НОМЕР_6 суб`єкта, що перевіряється - ПП "Строй Сервіс-999" із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування – с. Сахнівці – смт Нова Ушиця 131 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетон, та габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 45,3 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 11000, 22000 та фактичне - 6690/9690/28920.

У довідці від 24.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, зазначено, що навантаження на осі становить: 1) 6690; 2) 9690; 3) 10830; 4) 9120; 5) 8970; повна маса транспортного засобу – 45300 кг.

Вищенаведені вагові параметри транспортного засобу Renault НОМЕР_5 відображені й у ваговому чеку від 24.11.2017 №01133.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 24.11.2017 №221 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно ТТН від 24.11.2017 (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 131 км; фактична загальна маса ТЗ становить 45300 кг, що є перевищенням від нормативу на 13,3%, плату за проїзд нараховано на 5300 кг із розрахунку 0,30 євро/км. Навантаження на строєну вісь фактичне становить 28920 кг, що є перевищенням від нормативу на 31,5%, плату за проїзд нараховано на 6920 кг із розрахунку 0,83 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 1,13 євро/км.

У розрахунку вказано загальну суму до сплати – 444,09 євро.

У матеріали справи надано акт від 24.11.2017 управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажу автомобільним транспортом щодо транспортного засобу Renault НОМЕР_5 , що належить відповідачу. В акті відображено, що водій здійснював перевезення вантажів для власних потреб (ПП "Строй-сервіс-999") з с. Сахнівці до смт Нова Ушиця. На час перевірки виявлено, що повна маса транспортного засобу (згідно чека вагового контролю №01133) становить 45300 кг при дозволених 40000 кг, навантаження на строєну вісь становить 28920 кг при дозволених 22000 кг без дозволу на перевезення вантажу, що перевищує вагові обмеження. Зазначено про порушення - невиконання перевізниками або їх представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, а саме: припис від 10.10.2017 №0210301. В акті відмічено, що водій від підписання акта та пояснень відмовився, з актом ознайомлений. Акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Згідно з постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу №033438 від 21.12.2017 позивачем на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 грн, який відповідно до постанови про закінчення виконавчого провадження від 17.05.2019 стягнуто з відповідача в повному обсязі.

Згідно з актом про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів від 24.11.2017 №0004385 маршрут руху транспортних засобів автомобіль DAF FT 105.410 НОМЕР_7 , причіп Bodex KiS 33 НОМЕР_8 : с. Сахнівці – смт Нова Ушиця, пройдена відстань дорогами загального користування – 131 км, найменування та вид вантажу – асфальтобетон, габаритні параметри вищезазначених транспортних засобів: нормативно допустима повна маса – 40 тонн, фактична повна маса – 42,360 тонн; осьові навантаження: нормативно допустиме – 11000, 11000, 22000 та фактичне - 6610/8380/27370. Акт містить відмітку про відмову водія транспортного засобу від його підписання.

Також згідно з довідкою від 24.11.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яку складено щодо вищенаведених транспортних засобів, навантаження на осі становить: 1) 6610; 2) 8380; 3) 9310; 4) 9270; 5) 8790; повна маса транспортного засобу – 42360 кг.

Такі ж вагові параметри транспортного засобу DAF ВХ4897ВХ зазначені у ваговому чеку від 24.11.2017 №01134, наявному у матеріалах справи.

Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено розрахунок від 24.11.2017 №222 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування (постанова КМУ від 27.06.2007 №879).

Відповідно до зазначеного розрахунку пройдена транспортними засобами відстань становить 131 км; фактична загальна маса ТЗ становить 42360 кг, що є перевищенням від нормативу на 5,9%, плату за проїзд нараховано на 2360 кг із розрахунку 0,1 євро/км. Фактичне навантаження на строєну вісь становить 27370 кг, що є перевищенням від нормативу на 24,4%, плату за проїзд нараховано на 5370 кг із розрахунку 0,53 євро/км. Всього за 1 км проїзду – 0,63 євро/км. Загальна сума до сплати становить 247,59 євро.

24.11.2017 управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажу автомобільним транспортом щодо транспортного засобу DAF НОМЕР_7 , що належить відповідачу. В акті зафіксовано, що водій здійснював перевезення вантажів для власних потреб (ПП "Строй-сервіс-999") з с. Сахнівці до смт Нова Ушиця (згідно ТТН від 24.11.2017). На час перевірки виявлено, що повна маса транспортного засобу (згідно чека вагового контролю №01134) становить 42360 кг при дозволених 40000 кг, навантаження на строєну вісь становить 27370 кг при дозволених 22000 кг без дозволу на перевезення вантажу, що перевищує вагові обмеження. Зазначено про порушення: невиконання перевізниками або їх представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, а саме: припис від 10.10.2017 №0210301. В акті відмічено, що водій від підписання акта та пояснень відмовився, з актом ознайомлений. Акт підписаний посадовими особами, що провели перевірку.

Відповідно до постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №033437 від 21.12.2017 позивачем на відповідача за допущене порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" накладено адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700,00 гривень.

Згідно з постановою про закінчення виконавчого провадження ВП №55862495 від 17.05.2019 сума штрафу за вищевказаною постановою стягнута з відповідача в повному обсязі.

У наявних у матеріалах справи розрахунках плати за проїзд зазначено, що розрахунок виконано відповідно до затвердженої формули (з урахуванням норм постанови КМУ від 27.06.2007 №879): П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, км; К - коефіцієнт збільшення плати за проїзд (у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру до 10% - К=2; від 10% до 40% - К=3; більші ніж 40% - К=5). Проплату необхідно провести в гривнях відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку

Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області листом (від 30.11.2017) направило на адресу відповідача для сплати розрахунки плати великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №190, №30 від 17.11.2017, №218, №221, №222, №220 від 24.11.2017, №217, №216 від 23.11.2017.

У матеріали справи надано:

- копії свідоцтв про повірку засобу вимірювальної техніки №34-00/551 (вага пересувна автомобільна), чинне до 23.02.2018;

- копії листів (від 27.11.2020, 22.01.2021) Територіального сервісного центру МВС №6844 про надання інформації про власників транспортних засобів.

Крім того, у матеріалах справи наявний лист управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області від 09.06.2020, адресований прокуратурі Хмельницької області, в якому з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103, якою затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, Закон України “Про автомобільний транспорт”, вважає, що Укртрансбезпеку законодавством не наділено правом звернення до суду щодо стягнення плати за проїзд транспортного засобу з перевищенням нормативних вагових параметрів. Також зазначено про те, що збільшення видатків кошторису Укртрансбезпеки в частині, що стосується надання асигнувань на сплату судового збору у 2020 році, не передбачено. Враховуючи викладене, з метою захисту інтересів держави управлінням надано інформацію щодо юридичних та фізичних осіб, у яких є заборгованість плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування за період з 01.06.2017 по 31.12.2017, зокрема, ПП «Строй сервіс-999» 579,6 євро/15062 грн, 414 євро/10751,58 грн, 585 євро/14859 грн, 289,8 євро/7531 грн, 55,02 євро/1470 грн, 1080 євро/28868,4 грн, 1840 євро/49072 грн, 444,09 євро/11868,4 грн, 571,20 євро/15228 грн, 642,6 євро/17039 грн, 247,59 євро/6629 грн, 1377 євро/36490,5 гривень.

Керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури у листі (від 24.06.2020) звернувся до Державної служби України з безпеки на транспорті з проханням повідомити, чи будуть вживатися нею заходи про стягнення із ПП «Строй-сервіс-999» плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.06.2017 по 31.12.2017 на загальну суму 8125,9 євро.

У відповідь Державна служба України з безпеки на транспорті листом (від 07.07.2020) повідомила, що не наділена правом звернення до суду щодо стягнення плати за проїзд транспортного засобу з перевищенням нормативних вагових параметрів, що збільшення видатків кошторису Укртрансбезпеки в частині, що стосується надання асигнувань на сплату судового збору у 2020 році, не передбачено, тому нею не буде вжито заходів щодо стягнення із ПП «Строй-сервіс-999» плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.06.2017 по 31.12.2017 на загальну суму 8125,9 євро.

Листом (від 11.11.2020) керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури повідомив позивача про звернення до суду із позовом в інтересах органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, - Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що відповідач нараховану плату за проїзд автомобільними дорогами у зв`язку з виявленим фактом перевищення нормативних вагових параметрів при здійснення перевезення вантажу в добровільному порядку не сплатив, прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі позивача з позовом про стягнення з відповідача цієї плати.

Аналізуючи подані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд до уваги бере таке.

Згідно із ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, визначеному законом.

Частиною 3 ст. 4 ГПК України передбачено, що до господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у відсутності такого органу.

Частинами третьою - п`ятою статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (крім прокурора), особа, в чиїх інтересах подано позов, набуває статусу позивача.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.

Відповідно до частини 3 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор може представляти інтереси держави в суді лише у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює компетентний орган; 2) у разі відсутності такого органу.

Бездіяльність компетентного органу (нездійснення захисту інтересів держави) означає, що компетентний орган знав або повинен був знати про порушення інтересів держави, мав повноваження для захисту, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк.

Прокурор, звертаючись до суду з позовом, повинен обґрунтувати та довести бездіяльність компетентного органу.

Звертаючись до компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення (висновок Великої Палати Верховного Суду, викладений у постанові від 26.05.2020 у справі №912/2385/18).

В обґрунтування наявності підстав для здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, - Державної служби України з безпеки на транспорті, прокурор посилається на те, що позивач є органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, яким не вжито заходів щодо стягнення з відповідача нарахованої плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу відповідача в заявленому до стягненні розмірі, що зумовлює ненадходження коштів до Державного бюджету України, та дає право прокурору здійснювати представництво інтересів держави в суді.

Так, з матеріалів справи слідує, що управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області листом від 09.06.2020, адресованим прокуратурі Хмельницької області, зазначило, що Укртрансбезпеку законодавством не наділено правом звернення до суду щодо стягнення плати за проїзд транспортного засобу з перевищенням нормативних вагових параметрів; що збільшення видатків кошторису Укртрансбезпеки в частині, що стосується надання асигнувань на сплату судового збору у 2020 році, не передбачено.

У відповідь на лист керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури (від 24.06.2020) щодо вжиття заходів про стягнення із відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів Державна служба України з безпеки на транспорті листом (від 07.07.2020), посилаючись на відсутність права на звернення до суду з відповідним позовом та відсутність асигнувань на сплату судового збору, зазначила, що нею не буде вжито заходів щодо стягнення із ПП «Строй-сервіс-999» плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.06.2017 по 31.12.2017.

Таким чином, невжиття позивачем заходів щодо захисту інтересів держави шляхом стягнення з відповідача коштів в судовому порядку за умови обізнаності позивача про наявність відповідних порушень, про що свідчить вищенаведене листування прокурора з позивачем, стало підставою для звернення прокурора в інтересах держави в особі позивача до суду з позовом про стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування на користь держави.

При цьому, наявності підстав для представництва інтересів держави у суді прокурором позивачем не заперечено, навпаки, висловлено позицію про підтримання заявлених прокурором позовних вимог.

Така бездіяльність позивача як компетентного органу, який здійснює відповідні повноваження у сфері спірних правовідносин, є самостійною юридичною особою, однак який незалежно від причини не здійснює захисту інтересів держави, виключає можливість трактування прокурора як альтернативного суб`єкта звернення до суду, що замінює компетентний орган, який може і бажає захищати інтереси держави. У цьому випадку прокурор виконує саме субсидіарну роль, замінюючи в судовому провадженні позивача, який усупереч вимогам закону не здійснює захисту інтересів держави.

У підтвердження дотримання прокурором порядку, передбаченого статтею 23 Закону України "Про прокуратуру" для звернення до суду з відповідним позовом, у матеріали справи надано лист (від 11.11.2020) керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури до позивача про звернення до суду із позовом в інтересах органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, - Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення плати за проїзд автомобільним дорогами загального користування.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України “Про автомобільний транспорт”, який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Частиною 7 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; нарахування, у разі виявлення порушень, та вжиття заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Підпунктами 2, 15, 27 п. 5 Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

З наведеного слідує, що Укртрансбезпека виконує функції габаритно-вагового контролю транспортних засобів та нараховує відповідну плату за перевищення вагових або габаритних параметрів транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Згідно з ч. 14 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Зокрема, рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (ч. 17 ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт”).

За приписами ч. ч. 1, 4 ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України “Про дорожній рух” з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування” від 27.06.2007 №879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок), який визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.

Підпунктом 3 п. 2 Порядку визначено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби - це транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі - Правила дорожнього руху, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Відповідно до визначення, наведеного у п. 1.10 Правил дорожнього руху, габаритно-ваговий контроль - це перевірка габаритних і вагових параметрів транспортного засобу (в тому числі механічного транспортного засобу), причепу і вантажу на предмет відповідності встановленим нормам щодо габаритів (ширина, висота від поверхні дороги, довжина транспортного засобу) та щодо навантаження (фактична маса, осьове навантаження), яка проводиться відповідно до встановленого порядку на стаціонарних або пересувних пунктах габаритно-вагового контролю.

Також згідно з підпунктом 4 п. 2 Порядку габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції (п. 3 Порядку).

У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України (п. 21 Порядку).

Згідно з п. 27 Порядку плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України “Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України”, справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Пунктом 28 Порядку визначено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра (п. 30 Порядку).

Відповідно до п. 31-1 Порядку якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Як убачається з матеріалів справи, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області під час здійснення габаритно-вагового контролю 17.11.2017, 23.11.2017, 24.11.2017 на автодорозі Н-03 169 км +205 м (235 м) у Хмельницькій області по маршруту с. Сахнівці-смт Нова Ушиця виявлено факти перевищення вагових параметрів транспортними засобами, зареєстрованими за ПП «Строй-сервіс 999».

Так, за результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортних засобів DAF XF 105.460 НОМЕР_2 , причіп Mega MNW НОМЕР_3 складено акт від 17.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 17.11.2017, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 17.11.2017 №0004358, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №195, з яких слідує перевищення вагових параметрів транспортних засобів, а саме: загальної маси на 7530 кг (допустима 40000 кг, фактична 47530 кг) та навантаження на строєну вісь на 7840 кг (допустиме 22000 кг, фактичне 29840 кг).

За результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортного засобу Камаз-6520-029 НОМЕР_1 складено акт від 17.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 17.11.2017, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 17.11.2017 №0004210, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №30, відповідно до яких при перевезенні вказаним транспортним засобом перевищено навантаження на строєну вісь на 12020 кг (допустиме 16000 кг, фактичне 28020 кг).

Також, як убачається з акта від 23.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 23.11.2017, акта про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 23.11.2017 №0004379, при перевезенні транспортирними засобами DAF XF 105.460 ВХ9872СА, причіп Mega MNW НОМЕР_3 вантажу виявлено перевищення допустимої загальної маси транспортних засобів на 7470 кг (допустима 40000 кг, фактична 47470 кг), навантаження на одиничну вісь на 3590 кг (допустиме 11000 кг, фактичне 14590 кг) та на строєну вісь на 3170 кг (допустиме 22000, фактичне 25170 кг), з урахуванням чого складено розрахунок від 23.11.2017 №216.

За результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортних засобів Renault Magnum НОМЕР_4 , причіп Blummardi Sak НОМЕР_9 виявлено факт перевищення транспортними засобами вагових параметрів: загальної маси на 9660 (допустима 40000 кг, фактична 49660 кг), навантаження на строєну вісь на 12740 кг (допустиме 11000 кг, фактичне 33740 кг), про що складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 23.11.2017 №0004380, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 23.11.2017, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 23.11.2017 №217.

За результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортного засобу Камаз-6520-029 НОМЕР_1 складено акт від 24.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24.11.2017, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 24.11.2017 №0004381, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 24.11.2017 №218, відповідно до яких при перевезенні вказаним транспортним засобом перевищено навантаження на здвоєну вісь на 9930 кг (допустиме 16000 кг, фактичне 25930 кг).

Відповідно до акта від 24.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24.11.2017, акта про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 24.11.2017 №0004383, при перевезенні транспортирними засобами DAF XF 105.460 ВХ9872СА, причіп Mega MNW НОМЕР_3 вантажу виявлено перевищення допустимої загальної маси транспортних засобів на 1500 кг (допустима 40000 кг, фактична 41500 кг), навантаження на строєну вісь на 1880 кг (допустиме 22000, фактичне 23880 кг), з урахуванням чого складено розрахунок від 24.11.2017 №220.

За результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортних засобів Renault Magnum НОМЕР_5 , причіп РР НОМЕР_6 виявлено факт перевищення транспортними засобами вагових параметрів: загальної маси на 5300 (допустима 40000 кг, фактична 45300 кг), навантаження на строєну вісь на 6920 кг (допустиме 22000 кг, фактичне 28920 кг), про що складено акт від 24.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24.11.2017, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 23.11.2017 №0004384, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 24.11.2017 №221.

За результатами габаритно-вагового контролю (перевірки) транспортних засобів DAF FT 105.410 ВХ4897ВХ, причіп Bodex KiS 33 ВХ5170ХР складено акт від 24.11.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24.11.2017, акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 24.11.2017 №0004385, а також здійснено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 24.11.2017 №222, з яких слідує перевищення вагових параметрів транспортних засобів, а саме: загальної маси на 2360 кг (допустима 40000 кг, фактична 42360 кг) та навантаження на строєну вісь на 5370 кг (допустиме 22000 кг, фактичне 27370 кг).

Відповідач із виявленими порушеннями не погоджується, вказуючи на те, що позивачем не надано доказів у підтвердження використаних у розрахунках даних щодо маршруту та пройденої транспортними засобами відстані, а дані щодо вагових параметрів транспортних засобів є недостовірними, посилаючись при цьому на п. 21 Порядку.

Однак, вищезазначені посилання відповідача судом оцінюються критично з огляду на те, що відповідачем дії позивача як органу, уповноваженого здійснювати нагляд та контроль за додержанням вимог законодавства у спірних правовідносинах, вчинені під час проведення перевірки та оформлені відповідними документами, оскаржені не були з жодної із підстав, на які відповідач посилається в обґрунтування своїх заперечень. Натомість, як убачається з матеріалів справи, за наслідками проведених перевірок на відповідача накладено адміністративно-господарські штрафи, які стягнуто у повному обсязі у примусовому порядку (наявні у матеріалах справи постанови про накладення адміністративно-господарських штрафів, постанови про закінчення виконавчих проваджень).

З вищезазначених підстав не є достатньо обґрунтованими та такими, що спростовують обставини, встановлені наявними у матеріалах справи актами перевірки, актами про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідками про результати здійснення габаритно-вагового контролю, і посилання відповідача на неправильне обрахування відстані, покладеної в основу розрахунків, та ваги транспортних засобів. При цьому суд вважає слушними доводи позивача про те, що за наслідками перевірки відповідачем не було усунуто виявлені порушення вагових параметрів транспортних засобів і транспортні засоби не припинили рух, як передбачено Порядком, а згідно з п. 31-1 Порядку плата може визначатися за пройдену частину маршруту по території України, так і за частину, яку перевізник має намір проїхати.

Також акти перевірок в частині визначення вагових параметрів транспортних засобів містять посилання на конкретні вагові чеки щодо зважування транспортних засобів, у яких зазначені такі ж вагові параметри.

Таким чином, наведені відповідачем доводи не спростовують виявленого факту перевищення нормативно-вагових параметрів транспортними засобами, які належать відповідачу, без відповідного дозволу.

Зі складених управлінням Укртрансбезепеки у Хмельницькій області розрахунків плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 17.11.2017 №195 на суму 642,60 євро, №30 на суму 1377 євро, від 23.11.2017 №216 на суму 571,20 євро, №217 на суму 1840 євро, від 24.11.2017 №218 на суму 1080 євро, №220 на суму 55,02 євро, №221 на суму 444,09 євро, №22 на суму 247,59 євро слідує, що розмір плати за проїзд визначено позивачем відповідно до вимог Порядку №879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879. Доказів, які би спростовували зазначене, суду не подано.

Аналіз вищенаведених законодавчих норм свідчить про те, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити перевізник.

У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 №363, перевізником визначено фізичну або юридичну особу - суб`єкта господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.

Доказів сплати відповідачем нарахованої плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в заявленому до стягнення розмірі, доказів оскарження в установленому порядку дій щодо фіксування правопорушень та нарахованої плати за проїзд автомобільними дорогами суду не надано.

Згідно з ч. 3 ст. 5 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Частинами 1, 2 ст. 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором. Застосування господарських санкцій повинно гарантувати захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення, та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання.

У сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції (ч. 2 ст. 217 Господарського кодексу України).

За частиною першої статті 224 ГК України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов`язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб`єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Зміст і призначення закріпленої у Порядку № 879 плати за проїзд великоваговим транспортним засобом полягає насамперед у відшкодуванні матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування.

Пунктами 37, 41 Порядку передбачено, що учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством. Дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

З огляду на зазначене та враховуючи, що відповідач факти перевищення нормативно-вагових параметрів зареєстрованими за ним транспортними засобами, не спростував, нараховану плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування не сплатив, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заявленої до стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, є доведеними, обґрунтованими, а відтак підлягають задоволенню.

Такий висновок у подібних правовідносинах викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 12.02.2020 у справі №926/16/19, від 12.02.2020 у справі №917/210/19.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання ( ст. 79 ГПК України).

Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

У рішенні Європейського Суду з прав людини у справі Трофимчук проти України №4241/03 від 28.10.2010 року Суд зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід сторін.

Також у рішенні від 18.07.2006 р. у справі "Проніна проти України" Суд вказав, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

Відшкодування витрат зі сплати судового збору відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 74, 86, 129, 233, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури, м. Старокостянтинів Хмельницької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ до приватного підприємства “Строй-Сервіс-999”, с. Сахнівці Старокостянтинівського району Хмельницької області про стягнення 196567,46 грн (еквівалентно 6257,50 євро) плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства “Строй-сервіс-999”, Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с. Сахнівці, автодорога об`їзна м. Старокостянтинів, 10 км + 400 (код 36397204) на користь держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 14 (код 39816845) 196567,46 грн (сто дев`яносто шість тисяч п`ятсот шістдесят сім гривень 46 коп.), що еквівалентно 6257,50 євро (шість тисяч двісті п`ятдесят сім євро 50 євроцентів) відповідно до офіційного курсу, встановленого НБУ на день проведення розрахунку

Стягнути з приватного підприємства “Строй-сервіс-999”, Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с. Сахнівці, автодорога об`їзна м. Старокостянтинів, 10 км + 400 (код 36397204) на користь Хмельницької обласної прокуратури, м. Хмельницький, пров. Військоматський, буд. 3 (код 02911102) 2948,51 грн (дві тисячі дев`ятсот сорок вісім гривень 51 коп.) витрат зі сплати судового збору.

Видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).

Апеляційна скарга подається в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України, з урахуванням п. 17.5 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.

Повне рішення складено 24.02.2021.

Суддя В.В. Виноградова

Видрук. 5 прим.: 1 - до справи, 2 – Старокостянтицівській місцевій прокуратурі (31100, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. К. Острозького, 41), 3 – Хмельницькій обласній прокуратурі (29000, м. Хмельницький, пр. Військоматський, 3), 4 – Державній службі України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, пр. Перемоги, 14), 5 – ПП “Строй-Сервіс-999” (31134, Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с. Сахнівці, автодорога об`їзна м. Старокостянтинів, 10 км + 400). Всім рек. з пов. про вруч.