
Справа № 504/438/21
Номер провадження 3/504/327/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2021смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Делень Арцизького району Одеської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, директора КП «Спортивний клуб «Чорноморський», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 13.02.1997р. Арцизьким РВ УМВС України в Одеській області, ІПН НОМЕР_2
за ч.ч1, 2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Комінтернівського районного суду Одеської області перебуває справа, об`єднана в одне провадження відносно ОСОБА_2 за ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №123/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 6/ОД від 20.02.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, не повідомив колегіальний орган - Чорноморську селищну раду Лиманського району Одеської області, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №127/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 6/ОД від 20.02.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №124/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 7/ОД від 20.03.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, не повідомив колегіальний орган - Чорноморську селищну раду Лиманського району Одеської області, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №128/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 7/ОД від 20.03.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №125/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 8/ОД від 22.04.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, не повідомив колегіальний орган - Чорноморську селищну раду Лиманського району Одеської області, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №129/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 8/ОД від 22.04.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №126/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 10/ОД від 25.07.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, не повідомив колегіальний орган - Чорноморську селищну раду Лиманського району Одеської області, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №130/2021 від 03.02.2021р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП СК «Чорноморський», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та суб`єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов`язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 10/ОД від 25.07.2019р., на підставі якого, тренеру з волейболу с. Гвардійське Комінтернівського району Одеської області ОСОБА_3 , яка є його дружиною виплачена премія, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачено ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні зазначених правопорушеннях визнав повністю, не оспорюючи докази, які є в матеріалах справи та підтвердив факти, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення.
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена та підтверджується наступними матеріалами.
-даними протоколів про адміністративне правопорушення №123/2021, №124/2021, №125/2021, №126/2021, №127/2021, №128/2021, №129/2021, №130/2021 від 03.02.2021р.;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» №6/ОД від 20.02.2019р. про преміювання працівників, зокрема ОСОБА_3 , в розмірі 1018,25 грн., підписаного директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 ;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» №7/ОД від 20.03.2019р. про преміювання працівників, зокрема ОСОБА_3 , в розмірі 2036,50 грн., підписаного директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 ;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» №8/ОД від 22.04.2019р. про преміювання працівників, зокрема ОСОБА_3 , в розмірі 509,13 грн., підписаного директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 ;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» №10/ОД від 25.07.2019р. про преміювання працівників, зокрема ОСОБА_3 , в розмірі 2036 грн., підписаного директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 ;
-даними розрахунку нарахування та виплати заробітної плати та відрахувань, з нею пов`язаних за 2019-2020р. КП «СК «Чорноморський», виданого на ім`я ОСОБА_3 ,
-листом Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області №854/02-18/28/927 від 02.11.2020р., згідно якого, серед іншого зазначено, що повідомлень від ОСОБА_1 щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції» за період з 01.01.2019р. по теперішній час, не надходило;
-копією розпорядження Чорноморського селищного голови №144/2007-КР від 19.07.2007р. про прийняття ОСОБА_1 з 19.07.2007р. на посаду директора КП «СК «Чорноморський» Чорноморської селищної ради за контрактом;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» №1\к від 31.08.2008р. про призначення ОСОБА_1 директором КП «СК «Чорноморський» з 03.09.2017р.;
-копією контракту, укладеного Чорноморською селищною радою Комінтернівського району Одеської області з директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 від 19.07.2007р.;
-копією додаткової угоди від 17.05.2017р. до контракту з директором КП «СК «Чорноморський» ОСОБА_1 від 19.07.2007р.;
-копією посадової інструкції директора КП «СК «Чорноморський» Чорноморської селищної ради, затвердженої 03.09.2007р.;
-копією статуту КП «СК «Чорноморський» Чорноморської селищної ради, затвердженого рішенням сесії Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області від 23.11.2016р. рішення №196-VII;
-копією Положення про преміювання працівниківКП «СК «Чорноморський» Чорноморської селищної ради, затвердженого Чорноморським селищним головою від 05.01.2008р.;
-копією особової картки ОСОБА_1 , в графі склад сім`ї зазначено: дружина ОСОБА_3 ;
-копією особової картки ОСОБА_3 в графі склад сім`ї зазначено: чоловік ОСОБА_1 ;
-витягом з наказу КП «СК «Чорноморський» Чорноморської селищної ради №3\к від 03.09.2007р. про призначення ОСОБА_3 на 0,5 ставки за сумісництвом тренером з волейболу с.Гвардійське Комінтернівського району Одеської області з 03.09.2007р.;
-копією посадової інструкції тренера з волейболу .Гвардійське Комінтернівського району Одеської області затвердженої 03.09.2007р.;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20.01.2021р. та 23.02.2021р.;
-даними рапортів ст. о/у УСР в Одеській області ОСОБА_4 ;
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та чинного законодавства, згідно статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.ст.167, 169 ЦК України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, організаційно-правова форма КП СК «Чорноморський» (код 35348020, юридична адреса: Одеська область, Лиманський район, смт. Чорноморське, вул. Гвардійська, 19) - комунальне підприємство.
Відповідно до Статуту КП СК «Чорноморський» затвердженого рішенням Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області № 196-VІІ від 23.11.2016р., засновником КП СК «Чорноморський» є Чорноморська селищна рада Лиманського району Одеської області (орган місцевого самоврядування).
Згідно п. 1.4 Статуту КП СК «Чорноморський» є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків та управлінні Державного казначейства у Комінтернівському районі, печатку і штами зі своїми найменуваннями, бланки зі своїми реквізитами, інші атрибути юридичної особи.
Таким чином, КП СК «Чорноморський» є юридичною особою публічного права.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств слід розуміти осіб, які мають повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно - господарські функції.
Враховуючи вищевказане, виходячи із обсягів функцій як директора КП СК «Чорноморський», відповідно до Статуту, ОСОБА_1 наділений адміністративно-господарськими функціями (обов`язками), щодо управління комунальним майном - КП СК «Чорноморський», що належить на праві комунальної власності Чорноморської селищної ради Лиманського району Одеської області.
Ознакою наявності у директора КП СК «Чорноморський» ОСОБА_1 організаційно-розпорядчих функцій (обов`язків), є її функції та обов`язки щодо здійснення керівництва працівниками КП СК «Чорноморський».
Таким чином, директор КП СК «Чорноморський» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону.
Згідно частини першої статті 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме: прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, його щире каяття у вчиненому.
Згідно ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З врахуванням викладеного, суддя дійшов висновку, що на ОСОБА_1 має бути накладено стягнення у виді штрафів за ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП (за більш серйозне правопорушення з числа вчинених), з урахуванням вимог ст.36 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 25, 27, 30, 33-35, 36, 40-1, 283, 284 ч.1 п.1, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення:
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №123/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №124/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №125/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №126/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №127/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №128/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №129/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн.;
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП (за протоколом про адміністративне правопорушення №130/2021 від 03.02.2021р.) у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн.;
На підставі ст.36 КУпАП, визначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі двохсот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя П. В. Жовтан