Рішення № 95097170, 19.02.2021, Новотроїцький районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
19.02.2021
Номер справи
662/249/20
Номер документу
95097170
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

662/249/20

2/662/33/2021

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2021 року Новотроїцький районний суд

Херсонської області

в складі: головуючого судді - Решетова В.В.

секретар судового засідання - Сушко Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новотроїцьке Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головне управління Держгеокадастру в Херсонській області про визнання недійсним наказу ГУ Держгеокадастру та визнання укладеної додаткової угоди

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулися з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про визнання недійсним та скасування наказу та визнання укладеної додаткової угоди.

Позовна заява мотивована тим, що відповідно до договору оренди земельної ділянки, укладеного ОСОБА_1 з Новотроїцькою районною державною адміністрацією 14.01.2005 року, строком на п`ять років, позивач прийняв в оренду земельну ділянку загальною площею 31,6га, з цільовим призначенням - для ведення сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, який був зареєстрований 14.02.2005 року за №040572700252. 17.11.2009 року сторонами було укладено додаткову угоду, умовами якої договір від 14.01.2005 року було продовжено на десять років. Зареєстрована дана угода 12.10.2010 року за № 040572700252. Додатковою угодою від 28.12.2012 року було встановлено орендну плату в розмірі 300,00 грн. за один гектар.

До спливу строку оренди у встановлений законом строк 02.10.2019 року та 30.10.2019 року позивач звернувся до орендодавця з заявами про поновлення строку оренди земельної ділянки, до якої додав необхідні документи та проект додаткової угоди.

11.10.2019 року відповідачем був надісланий лист позивачу «Про заперечення у поновленні договору оренди землі», так як обов`язковою умовою в порядку пролонгації договору є укладання у місячний строк, з моменту закінчення терміну дії договору, додаткової угоди про поновлення з уповноваженим керівником органу виконавчої влади, проте жодних додаткових угод до договору сторонами не укладалось.

Оскільки право розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення перейшло до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, останній 26.11.2019 року видав наказ №5089-СГ "Про припинення договору оренди земельної ділянки". Виданням спірного наказу відповідач позбавив позивача прав, передбачених ст.95 Земельного кодексу України та ст.25 Закону України "Про оренду землі", зокрема права самостійно господарювати на землі та отримувати продукцію і доходи. Просив скасувати наказ та визнати укладеною додаткову угоду.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки, укладеного ОСОБА_2 з Новотроїцькою районною державною адміністрацією 14.01.2005 року, строком на п`ять років, позивач прийняв в оренду земельну ділянку загальною площею 108,9га ріллі-зрошення, з цільовим призначенням - для ведення сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, який був зареєстрований 14.02.2005 року за №040572700250. 11.11.2009 року сторонами було укладено додаткову угоду, умовами якої договір від 14.01.2005 року було продовжено на десять років. Зареєстрована дана угода 13.12.2010 року за № 040572700250. Додатковою угодою від 28.12.2012 року було встановлено орендну плату в розмірі 300,00 грн. за один гектар.

До спливу строку оренди у встановлений законом строк 02.10.2019 року та 05.11.2019 року позивач звернувся до орендодавця з заявами про поновлення строку оренди земельної ділянки, до якої додав необхідні документи та проект додаткової угоди.

25.10.2019 року відповідачем був надісланий лист позивачу «Про заперечення у поновленні договору оренди землі», так як обов`язковою умовою в порядку пролонгації договору є укладання у місячний строк, з моменту закінчення терміну дії договору, додаткової угоди про поновлення з уповноваженим керівником органу виконавчої влади, проте жодних додаткових угод до договору сторонами не укладалось.

Оскільки право розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення перейшло до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, останній 28.11.2019 року видав наказ №5179-СГ "Про припинення договору оренди земельної ділянки" з 15.02.2020 року. Виданням спірного наказу відповідач позбавив позивача прав, передбачених ст.95 Земельного кодексу України та ст.25 Закону України "Про оренду землі", зокрема права самостійно господарювати на землі та отримувати продукцію і доходи. Просив скасувати наказ та визнати укладеною додаткову угоду.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки, укладеного ОСОБА_3 з Новотроїцькою районною державною адміністрацією 30.12.2004 року, строком на п`ять років, позивач прийняв в оренду земельну ділянку загальною площею 5,2144га, з цільовим призначенням - для обслуговування господарських будівель та споруд, яка розташована на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, який був зареєстрований 14.01.2005 року за №040572700178. 17.11.2009 року сторонами було укладено додаткову угоду, умовами якої договір від 30.12.2004 року було продовжено на десять років. Зареєстрована дана угода 13.12.2010 року за № 040572700178. Додатковою угодою від 25.05.2011 року було встановлено орендну плату в розмірі 228,00 грн. за один гектар.

До спливу строку оренди у встановлений законом строк 02.10.2019 року та 06.11.2019 року позивач звернулася до орендодавця з заявами про поновлення строку оренди земельної ділянки, до якої додала необхідні документи та проект додаткової угоди.

25.10.2019 року відповідачем був надісланий лист позивачу «Про заперечення у поновленні договору оренди землі», так як обов`язковою умовою в порядку пролонгації договору є укладання у місячний строк, з моменту закінчення терміну дії договору, додаткової угоди про поновлення з уповноваженим керівником органу виконавчої влади, проте жодних додаткових угод до договору сторонами не укладалось.

Оскільки право розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення перейшло до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, останній 28.11.2019 року видав наказ №5176-СГ "Про припинення договору оренди земельної ділянки" з 15.01.2020 року. Виданням спірного наказу відповідач позбавив позивача прав, передбачених ст.95 Земельного кодексу України та ст.25 Закону України "Про оренду землі", зокрема права самостійно господарювати на землі та отримувати продукцію і доходи. Просила скасувати наказ та визнати укладеною додаткову угоду.

У судовому засіданні позивачі та представник позивачів позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити з підстав, викладених у позові. Також представник позивачів пояснив, що орендарі не допустили порушень законодавства України. Вони звернулися до відповідача із заявами про намір укладання договорів оренди земельних ділянок на новий строк. На підставі цих заяв відповідач прийняв накази "Про припинення договору оренди земельної ділянки". Тобто, у відповідності до вимог ст.33 Закону України "Про оренду землі", позивачі своєчасно звернулися до орендодавця із листами-повідомленням про поновлення договорів оренди земельних ділянок, тобто скористалися своїм правом перед іншими особами на укладення договорів оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні з підстав, зазначених у відзиві на позов. Просив відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають з огляду на наступне.

Статтями 12, 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 26.11.2019 року №5089-СГ про припинення договору оренди землі, вбачається, що: з 15.02.2020 року припинено договір користування земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 31,6000 га (кадастровий номер 6524485000:05:013:0002), розташованої на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, укладений з ОСОБА_1 зареєстрований у філії ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.02.2005 року за №040572700252, із цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, у зв`язку із закінченням строку, на який його було укладено.

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 28.11.2019 року №5179-СГ про припинення договору оренди землі, вбачається, що: з 15.02.2020 року припинено договір користування землі, укладений між Новотроїцькою державною адміністрацією Херсонської області та ОСОБА_2 і зареєстрований у Новотроїцькому відділі Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.02.2005 року за №040572700250 - земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 108,9 га, а саме площею 36,9500 га (кадастровий номер 6524485000:05:005:0002) та площею 71,9500 га (кадастровий номер 6524485000:05:006:0002), розташованої на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, у зв`язку із закінченням строку, на який його було укладено.

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 28.11.2019 року №5176-СГ про припинення договору оренди землі, вбачається, що: з 15.01.2020 року припинено договір користування землі, укладений між Новотроїцькою державною адміністрацією Херсонської області та ОСОБА_3 і зареєстрований у Новотроїцькому відділі Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.01.2005 року за №040572700178 - земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1,2144 га (кадастровий номер 6524485000:05:006:0012), розташованої на території Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області, у зв`язку із закінченням строку, на який його було укладено.

Згідно довідок Новотроїцької ДПІ Генічеського ГУ ДФС у Херсонській області, станом на 16.08.2019 року відсутня заборгованість по орендній платі з фізичних осіб по Чкалівській сільській раді, що контролюються органами Державної фіскальної служби. (а.с.26, 63, 103).

В матеріалах справи містяться заяви ОСОБА_1 від 02.10.2019 року, ОСОБА_2 від 02.10.2019 року, ОСОБА_3 від 02.10.2019 року до Держгеокадастру у Херсонській області, щодо поновлення строку оренди відповідних земельних ділянок та згоду на перегляд умов оренди землі в частині орендної плати на рівні 12% від нормативної грошової оцінки.

Відповідно до вимог частини другої статті 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема ЗК України, Законом України «Про оренду землі».

Стаття 33 Закону України «Про оренду землі» передбачає, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.

При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).

Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу.

Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов`язковому порядку.

Ці положення узгоджуються із загальною нормою частини першої статті 777 ЦК України.

Тобто реалізація переважного права на поновлення договору оренди, яка передбачена частиною першою статті 33 Закону України «Про оренду землі», можлива лише за умови дотримання встановленої цією нормою процедури і строків.

Частиною шостою статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено іншу підставу поновлення договору оренди землі: у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

З пояснень учасників справи та з листів відповідача вбачається, що позивачі не надали до своїх заяв копії додаткових угод, як те передбачено ст. 33 ЗУ «Про оренду землі», тому не погодили всі істотні умови для продовження договірних відносин.

Також матеріалів справи, суд не має можливості зробити висновок про те, що позивачі продовжують користуватись земельними ділянками та сплачують орендну плату в розмірі встановленому законодавством України.

Таким чином, для поновлення договору оренди землі з підстав, передбачених частиною шостою статті 33 Закону України «Про оренду землі», необхідна наявність таких юридичних фактів: орендар належно виконує свої обов`язки за договором оренди; до закінчення строку дії договору він повідомив орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом на укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди, продовжує користуватись виділеною земельною ділянкою; орендодавець письмово не повідомив орендаря про відмову в поновленні договору оренди.

Поновлення договору оренди землі при наявності для цього підстав не здійснюється автоматично. Стаття 33 Закону України «Про оренду землі» передбачає лише виникнення у орендодавця переважного права на поновлення договору оренди за інших рівних умов і за наявністю належного виконання орендарем землі умов договору, яке підлягає оформленню у встановленому порядку шляхом укладання додаткової угоди.

02.10.2019 року позивачі написали заяви до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, які були розглянуті про що свідчать відповіді ОСОБА_1 від 11.10.2019 року №7056/0-2024/0/95-19, ОСОБА_2 від 25.10.2019 року №7058/0-2039/0/95-19, ОСОБА_3 від 25.10.2019 року №7057/0-2038/0/95-19 про заперечення у поновленні договорів у зв`язку з неналежним виконанням орендарями обов`язків за умовами договору, а саме орендної плати, яка повинна переглядатись один раз на три роки, в результаті чого орендна плата не приведена у відповідність до норм чинного законодавства та у відповідному розмірі не сплачувалась, не додано проект додаткової угоди.

Разом з тим, однією з вимог позивачів є про поновлення договорів оренди, в якій слід відмовити, виходячи з такого.

Закон передбачено, що у разі недосягнення сторонами домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 15 Закону України «Про оренду землі» істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Пунктом 5 статті 288 Податкового Кодексу України передбачено, що розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку (п.п. 288.5.1) та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.2)

Граничні розміри ставок земельного податку визначені статтями 274 та 277 Кодексу, а саме: ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки), а також ставка податку встановлюється в розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб`єктів господарювання, крім державної та комунальної форми власності (стаття 274 ПКУ).

Таким чином, розмір орендної плати за землю не може бути меншим за розмір земельного податку, встановлений рішенням для певної категорії земель, що надаються в оренду, та не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України " Про оренду землі " по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється. ( ч.4 ст. 33 Закону України " Про оренду землі " )

Відповідно до статті 13 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Щодо поновлення договору оренди землі вказане питання є дискреційними повноваженням ГУ Держгеокадастру у Херсонській області, який діє в межах закону. Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому у частині позовних вимог щодо визнання недійсними наказів ГУ Держгеокадастру у Херсонській області слід також відмовити, так як на час розгляду справи строк дії договорів оренди за всіма додатковими угодами закінчився, а сторони не дійшли згоди на укладення додаткових угод до договорів оренди земель та позивачі вже скористались передбаченою законом можливістю на звернення про переважне право укладення таких угод, але у зв`язку з недосягненням згоди по всім істотним умовам договорів оренди отримали відмову у такому продовженні, а з огляду на вимоги ст. 33 ЗУ «Про оренду землі» повторний розгляд такого питання не передбачено законодавством України.

Що стосується наказів виданих ГУ Держгеокадастру у Херсонській області «Про припинення права користування земельнию ділянкою» ОСОБА_1 наказ від 26.11.2019 року №5089-СГ, ОСОБА_2 наказ від 28.11.2019 року №15179-СГ та ОСОБА_3 наказ від 28.11.2019 року №5176-СГ, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до оспорюваних наказів припинено право оренди земельних ділянок, що надане ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та наказано повернути орендарям земельні ділянки до земель запасу Чкалівської сільської ради Новотроїцького району Херсонської області.

У ч. 6 ст. 33 Закону України "Про оренду землі" не передбачено обв`язку орендодавця зазначити причини чи правові підстави його заперечення у поновленні договору.

Аналогічну правову позицію викладено у постановах Верховного Суду від 29.11.2018 у справі № 912/1712/17, від 18.12.2018 у справі № 912/1600/17, від 18 грудня 2018 у справі № 912/1713/17.

Отже, з огляду на неукладення Додаткових угод в порядку ч.ч. 1-5 ст. 33 Закону України "Про оренду землі" позивачі не довели порушення відповідачем їх права на користування земельними ділянками прийняттям оспорюваних Наказів.

Щодо ч. 6 ст. 33 Закону України "Про оренду землі", то, як досліджено вище, відповідач мав всі правові підстави протягом одного місяця заперечувати проти продовження користування позивачем земельної ділянки, про що відповідач повідомив позивачів та прийняв відповідне рішення у формі Наказу. Таке прийняття є правомірним з огляду на таке. Згідно пунктів 1, 7, 9 Положення "Про державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 15 від 14.01.2015, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади. Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. Держгеокадастр в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та наказів Мінагрополітики видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.

У відповідності до пунктів 1, 3, 8 Положення "Про головне управління Держгеокадастру в області", затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 333 від 29.09.2016, Головне управління Держгеокадастру в області (далі - Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.

Завданням Головного управління є реалізація повноважень Держгеокадастру на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.

З аналізу даних норм права випливає, що відповідач повинен приймати рішення саме у формі наказів.

Згідно з пунктом 10 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Відповідно до п. г) частини 3 статті 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Всупереч вказаному позивачі не довели, що оспорюваними Наказами порушено їх право користування земельними ділянками.

Судом також враховано, що позивачі самі звернулись до ГУ Держгеокадастру у Херсонській області дуже завчасно (більше ніж за рік) до закінчення договорів оренди, що спонукало відповідача розглянути їх заяви та прийти до висновку про небажання продовжити такі договірні відносини. Не звертаючи увагу на відмову позивачі знову звертаються до відповідача з повідомленням про бажання продовжити договірні відносини, всупереч оскаржуваним наказам «Про припинення користування земельними ділянками позивачами».

Твердження позивачів, що оскаржувані накази перешкоджали їм користуватись орендованими земельними ділянками до спливу строку дії договорі в оренди, суд сприймає як недоведеними, так як в матеріалах справи взагалі відсутні такі відомості.

Окрім цього в матеріалах справи відсутні та позивачем не ставилось питання про витребування у відповідача оригіналів оскаржуваних наказів, договорів оренди та додаткових угод до них, що позбавляє суд можливості дослідити такі докази, визнати їх належними та покласти в їх основу рішення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області в межах своїх повноважень прийняло Накази № 5089-СГ від 26.11.2019р, №15179-СГ від 28.11.2019 року, №5176-СГ від 28.12.019 року "Про припинення права користування земельною ділянкою" і у суду відсутні правові підстави для визнання їх недійсними, тому у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.21ЦК України, ст.ст.258, 259, 263-268, 273 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області про визнання недійсними наказів ГУ Держгеокадастру та визнання укладеними додаткових угод - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення безпосередньо до Херсонського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Решетов