
1Справа № 335/4688/20 2/335/198/2021
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2021 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Воробйова А.В., за участю секретаря судового засідання Барсукової В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району до ОСОБА_1 про стягнення виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з відповідача надмірно виплачені бюджетні кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 24533 грн. 02 коп.
В обґрунтування позову зазначено, що починаючи з листопада 2015 року по жовтень 2018 рік управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району відповідно до заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг призначено ОСОБА_1 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з урахуванням сина заявниці – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Одночасно з заявами про призначення допомоги відповідачем подавалися декларації про доходи та майновий стан громадян, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги. В декларації ОСОБА_1 вказувала, що не працює, доходів крім соціальних виплат не має, житлові приміщення, що перебувають у власності відсутні.
З текстом попередження у бланку наданої заяви, відносно проведення перевірки згідно чинного законодавства України, наведених заявницею відомостей про доходи, майно та обставини, що вплинули, або могли вплинути на прийняте рішення щодо надання соціальної допомоги, а також про підстави відмови в призначенні допомоги, або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів, у разі подання неповних чи недостовірних відомостей ОСОБА_1 була ознайомлена під особистий підпис.
Враховуючи вищенаведене, відповідно до заяви від 26.11.2015 року рішеннями управління від 21.12.2015 р. призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2015 р. по 30.04.2016 р. у сумі 546 грн. 62 коп.
Згідно з заявою від 20.05.2016 року рішенням управління від 23.05.2016 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2016 р.по 31.10.2016 р. у сумі 830 грн. 36 коп.
Згідно заяви від 01.11.2016 року рішенням управління від 03.11.2016 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2016 р. по 30.04.2017 р. у сумі 422 грн. 37 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.12.2016 по 30.04.2017 у сумі 583 грн. 41 коп.)
Згідно з заявою від 05.05.2017 року рішенням управління від 12.05.2017 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2017 р. по 31.10.2017 р. у сумі 709 грн. 51 коп.
Згідно заяви від 02.11.2017 року рішенням управління від 07.11.2017 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2017 р. по 30.04.2018 р. у сумі 480 грн. 45 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.12.2017 р. по 30.04.2018 у сумі 564 грн. 15 коп.)
Згідно заяви від 03.05.2018 року рішенням управління від 08.05.2018 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2018 р. по 31.10.2018 р. у сумі 872 грн. 29 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.05.2018 по 01.10.2018 у сумі 957 грн. 22 коп.)
Згідно заяви від 14.11.2018 року рішенням управління від 28.11.2018 року відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї.
На виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1091 від 21.08.2001 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’я, сім`ям з дітьми та житлової субсидії» здійснено перевірку повноти інформації про доходи та майновий стан ОСОБА_1 .
Зі змісту інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно таРеєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта вбачається, що відповідач володіє двома об`єктами нерухомості загальна площа житла другої квартири 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метрів на сім`ю.
Відповідач не повідомила про обставини, які суттєво впливають на призначення грошової допомоги – не надала інформації про те, що володіє об`єктами нерухомості площа яких перевищує встановлені нормативи.
Внаслідок чого ОСОБА_1 надміру виплачено державні кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з листопада 2015 року по жовтень 2018 року на загальну суму 24 733 грн. 02 коп.
В січні 2020 року до управління звернулася ОСОБА_1 з заявою про визнання боргу. В заяві відповідач бере на себе зобов`язання щодо виплати боргу з лютого 2020 року по 200 грн. щомісячно. В січні 2020 року від ОСОБА_1 на рахунки управління надійшли грошові кошти у сумі 200 грн. Протягом, лютого, березня, квітня, травня 2020 року коштів на рахунки управління від відповідача не надходило. Таким чином, добровільно взяті на себе зобов`язання ОСОБА_1 не виконуються. Тож, сума коштів, яка підлягає поверненню складає 24 533 грн. 02 коп.
Таким чином, відповідачем набуто право власності на кошти у сумі 24 533 грн. 02 коп. безпідставно, відтак підлягають поверненню.
Ухвалою судді від 10.06.2020 року позовну заяву управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено провести розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, сторонам встановлено строки для подання заяв по суті справи.
25.09.2020 року від відповідача надійшла заява про застосування строків позовної давності, у зв”язку з чим відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району за період з листопада 2015 року по травень 2017 року на суму 11601,30 гривень з підстав спливу позовної давності.
08.10.2020 року від представника позивача управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог у зв`язку з частковою сплатою коштів , відповідно до якої позивач просить суд стягнути надмірно виплачені бюджетні кошти у вигляді соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.01.2016 року по 31.10.2018 року у розмірі 23133,02 гривень.
Крім того, 08.10.2020 року від представника позивача управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району надійшли заперечення на заяву відповідача про застосування строків позовної давності, в яких позивач зазначив, про звернення до суду в межах строків позовної давності
Представник позивача в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, представник відповідача надала заяву про розгляд справи за їх відсутності, позов не визнають в повному обсязі, просять застосувати строк позовної давності та відмовити в його задоволенні повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям”, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї.
А як зазначено в статті 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації. У заяві дається згода сім`ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються, зокрема, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону).
Статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» встановлені умови, за яких державна соціальна допомога не призначається, зменшується її розмір або припиняється виплата.
Згідно з пунктом 2 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №250 від 24 лютого 2003 р., соціальна допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.
За змістом пункту 5 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям", для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає органу праці та соціального захисту населення, зокрема, декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї).
Форма декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб (зі змінами), затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2003 року за № 709/8030 (був чинний на момент звернення відповідача за призначенням соціальної допомоги).
Графи розділу IV Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб мали назви: прізвище, ініціали власника; автомобіль марки; державний номерний знак; рік випуску; автомобілі, отримані через органи праці та соціального захисту населення.
У частині четвертій статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», визначено, що якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Пунктом 25 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям" передбачено, що якщо малозабезпеченою сім`єю приховано або подано недостовірні дані про доходи та майновий стан або органом соціального захисту населення отримано інформацію про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого надміру виплачено кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів з місяця призначення державної соціальної допомоги та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану малозабезпеченої сім`ї; повідомляють уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення.
Суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги повертаються: отримувачем державної соціальної допомоги самостійно; за згодою отримувача державної соціальної допомоги у повному обсязі за рахунок її наступних виплат; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок суми наступних виплат державної соціальної допомоги у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги.
У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених сум державної соціальної допомоги такі суми стягуються в судовому порядку.
Судом встановлено, що починаючи з листопада 2015 року по жовтень 2018 року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району відповідно до заяв від 26.11.2015 року, 20.05.2016 року, 01.11.2016 року 05.05.2017 року, 02.11.2017 року, 03.05.2018 року, 14.11.2018 року про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг призначено ОСОБА_1 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з урахуванням сина заявниці – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Одночасно з заявами про призначення допомоги відповідачем ОСОБА_1 подавалися декларації про доходи та майновий стан громадян, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги. В декларації ОСОБА_1 зазначено, що не працює, доходів крім соціальних виплат не має, житлові приміщення, що перебувають у власності відсутні.
З текстом попередження у бланку наданої заяви, відносно проведення перевірки згідно чинного законодавства України, наведених заявницею відомостей про доходи, майно та обставини, що вплинули, або могли вплинути на прийняте рішення щодо надання соціальної допомоги, а також про підстави відмови в призначенні допомоги, або припинення виплати призначеної соціальної допомоги та/або повернення надміру нарахованих коштів, у разі подання неповних чи недостовірних відомостей ОСОБА_1 була ознайомлена під особистий підпис.
Враховуючи вищенаведене, відповідно до заяви від 26.11.2015 року рішеннями управління від 21.12.2015 р. призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2015 р. по 30.04.2016 р. у сумі 546 грн. 62 коп.
Згідно з заявою від 20.05.2016 року рішенням управління від 23.05.2016 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2016 р. по 31.10.2016 р. у сумі 830 грн. 36 коп.
Згідно заяви від 01.11.2016 року рішенням управління від 03.11.2016 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2016 р. по 30.04.2017 р. у сумі 422 грн. 37 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.12.2016 р. по 30.04.2017 у сумі 583 грн. 41 коп.)
Згідно з заявою від 05.05.2017 року рішенням управління від 12.05.2017 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2017 р. по 31.10.2017 р. у сумі 709 грн. 51 коп.
Згідно заяви від 02.11.2017 року рішенням управління від 07.11.2017 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.11.2017 р. по 30.04.2018 р. у сумі 480 грн. 45 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.12.2017 по 30.04.2018 у сумі 564 грн. 15 коп.)
Згідно заяви від 03.05.2018 року рішенням управління від 08.05.2018 року призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї на період з 01.05.2018 р. по 31.10.2018 р. у сумі 872 грн. 29 коп. (перерахунок в межах призначення з 01.05.2018 по 01.10.2018 у сумі 957 грн. 22 коп.)
Згідно заяви від 14.11.2018 року рішенням управління від 28.11.2018 року відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї.
На виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1091 від 21.08.2001 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’я, сім`ям з дітьми та житлової субсидії» здійснено перевірку повноти інформації про доходи та майновий стан ОСОБА_1 .
Зі змісту інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №146172670 від 21.11.2018 року вбачається, що відповідач володіє двома об`єктами нерухомості загальна площа житла другої квартири 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метрів на сім`ю.
Пунктом 10 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 встановлено, що соціальна допомога не призначається у разі коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.
Відповідач не повідомила про обставини, які суттєво впливають на призначення грошової допомоги – не надала інформації про те, що володіє об`єктами нерухомості площа яких перевищує встановлені нормативи.
Внаслідок чого ОСОБА_1 надміру виплачено державні кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з листопада 2015 року по жовтень 2018 року на загальну суму 24 733 грн. 02 коп.
В січні 2020 року до управління звернулася ОСОБА_1 з заявою про визнання боргу. В заяві від 13.01.2020 року відповідач ОСОБА_1 бере на себе зобов`язання щодо виплати боргу з лютого 2020 року по 200 грн. щомісячно. В січні 2020 року від ОСОБА_1 на рахунки управління надійшли грошові кошти у сумі 200 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1597086496.1 від 27.01.2020 року, таким чином відповідач визнала наявність надміру виплачених державних коштів.
Протягом, лютого, березня, квітня, травня 2020 року коштів на рахунки управління від відповідача не надходило.
Крім того, згідно матеріалів справи встановлено, що відповідачем станом на 06 жовтня 2020 року на рахунок управління була сплачена сума коштів у розмірі 1400 грн. в рахунок погашення заборгованості, що підвереджується платіжними дорученнями, у зв`язку з чим позивачем було зменшено розмір позовних вимог та розмір надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям складає 23 133 грн. 02 коп..
За змістом частини 1 статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Стаття 1215 ЦК України встановлює випадки, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню. Так, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача (частина перша статті 1215 ЦК України). Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: якщо виплата вказаних платежів є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату та у разі недобросовісності з боку набувача.
Таким чином, правильність виконаних розрахунків, за якими проведено виплату, а також добросовісність набувача презюмується, тому зазначене у статті 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності цих фактів.
Як вбачається з матеріалів справи мала місце недобросовісність з боку відповідача ОСОБА_1 , що є підставою для повернення суми, яка набута нею без достатньої правової підстави.
Суд щодо застосування строків позовної давності зазначає наступне.
Статтею 256 ЦК України передбачено, що позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Відповідно до ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Статтею 260 ЦК України передбачається, що позовна давність обчислюється за загальними правилами визначення строків, встановленими статтями 253-255 цього Кодексу. Порядок обчислення позовної давності не може бути змінений за домовленістю сторін.
Згідно ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла дізнатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
За статтею 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.
Згідно ч.1 ст.264 ЦК України перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов`язку.
Відповідно до п. 3 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 1091 головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор проводять вибіркові перевірки особових справ одержувачів державної соціальної допомоги за рішенням керівника відповідного органу соціального захисту населення або його заступника.
Вищезазначене положення дає підстави прийти до однозначного висновку про те, що не передбачено обов`язку позивача проводити перевірку достовірності даних в момент подання заяви про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, крім цього, не встановлено періодичності та черговості проведення таких перевірок.
Отже, враховуючи той факт, що управління дізналося про подачу відповідачем недостовірних даних, а саме, про приховування відомостей про наявність нерухомості 21.11.2018 року відповідно, в силу вимог статті 261 ЦК України, перебіг позовної давності у даній справі почався з 21.11.2018 року, тому управління звернулося до суду в межах строку позовної давності.
Крім того, відповідач заявою від 13.01.2020 року подану до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району фактично визнала надміру сплачені їй грошові кошти, а також часткова сплата у 2020 р. коштів свідчить про визнання нею свого обов`язку з повернення вказаної суми, у зв`язку з чим перервала строк позовної давності.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також, достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району підлягають задоволенню та стягненню з відповідача надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у сумі 23 133 грн. 02 коп..
Відповідно до положень ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, оскільки позовні вимоги задоволено повністю, то з відповідача також на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2102 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.1212,1215 ЦК України, ст. ст. 3, 4,11-13, 19, 141, 259, 263, 265 , 279 274-279 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району до ОСОБА_1 про стягнення виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1 на користь управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району (р/р UA378201720343100040000078422, ЄДРПОУ 37573822, МФО 820172 ДКСУ м. Київ (КПКВК 2501030) надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у сумі 23 133 грн. 02 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1 , на користь управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району р/р UA278201720344220013000078422, МФО 820172 ДКСУ м. Київ) сплачений судовий збір в розмірі 2 102 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду Рішення суду може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.В. Воробйов