Рішення № 95069591, 22.02.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
916/3445/19
Номер документу
95069591
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 916/3445/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду справу за позовом комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради до обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» про зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Одеської області 18 листопада 2019 року надійшла позовна заява комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради до обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» про зобов`язання обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» усунути перешкоди комунальній установі «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради у здійсненні демонтажу протиправно розміщених дахових рекламних конструкцій розміром 5м х 6м х 1 сторону у кількості 2 (двох) штук з написом «KADORR» та зображенням голуба з гілкою в дзьобі, зазначених в акті фіксації №003418/19 від 23.05.2019 року та приписі про усунення порушень №01-20/2621 від 24.05.2019 року, шляхом надання доступу на дах будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 1-Б.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 25.02.2020 року у задоволенні позову відмовлено.

Також додатковим рішенням Господарського суду Одеської області заяву обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ІТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» від 28.02.2020 р. за вх. №2-236/20 в порядку ст. 244 ГПК України про прийняття додаткового рішення по справі №916/3445/19 задоволено. Стягнуто з комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради на користь обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ІТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» витрати на професійну правову допомогу в сумі 7749 (сім тисяч сімсот сорок дев`ять) грн. 20 коп.

19 листопада 2020 року постановою Південно-Західного апеляційного господарського суду апеляційні скарги комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради задоволено частково, рішення Господарського суду Одеської області від 25.02.2020 та додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10.03.2020 у справі №916/3445/19 скасовано. Провадження у справі 916/3445/19 закрито. Матеріали справи №916/3445/19 передано до Одеського окружного адміністративного суду.

Підставою для закриття провадження у справі та передачі справи до Одеського окружного адміністративного суду у постанові Південно-Західного апеляційного господарського суду зазначено, з посиланням на статті 231 та 278 Господарського процесуального кодексу України, порушення позивачем правил предметної підсудності.

01 грудня 2020 року матеріали справи №916/3445/19 надійшли до Одеського окружного адміністративного суду та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дану справу передано на розгляд судді Вовченко О.А.

Ухвалою від 07 грудня 2020 року прийнято до провадження справу №916/3445/19 та позов комунальної установи «ОДЕСАРЕКЛАМА» Одеської міської ради до обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» про зобов`язання вчинити дії залишено без руху. Встановлено позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії

16 грудня 2020 року до суду від комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради за вх. №53635/20 надійшла належним чином оформлена позовна заява з доказами направлення її відповідачу.

Ухвалою від 22 грудня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради (вх. №53635/20). Відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 23.05.2019 року КУ «ОДЕСРЕКЛАМА» зафіксовано розміщення обслуговуючим кооперативом «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» дахової конструкції розміром 5м х 6м х 1 сторону у кількості 2 (двох) шт. з написом «KADORR» та зображенням голуба з гілкою в дзьобі та рекламного засобу на фасаді розміром 5м х 2,5м х 1 сторону у кількості 1 шт. за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1-Б без відповідного дозволу, про що складено акт фіксації № 003418/19 від 23.05.2019 року та 24.05.2019 року управлінням реклами було винесена припис про усунення порушень № 01-20/2621 з вимогою здійснити демонтаж конструкцій протягом п`яти днів з моменту отримання даного припису, який не оскаржено. Оскільки вимоги припису не були виконані і рекламні конструкції продовжували розміщуватись без дозвільних документів, управління реклами видало направлення на проведення демонтажу протиправно розміщених рекламних засобів за № 373/1/01-21 від 04.11.2019 року, яке не оскаржено. Позивач вказує, що 05.11.2019 року КУ «ОДЕСРЕКЛАМА» було організовано та здійснено виїзд за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1-Б для проведення демонтажу протиправно розміщених ОК «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» рекламних засобів, однак у допуску було відмовлено інженером ОК «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» ОСОБА_1 , про що у присутності останнього було складено акт недопуску до об`єкта демонтажу (копія додається). Створення відповідачем перешкод, зокрема, у здійсненні повноважень КУ «ОДЕСРЕКЛАМА» з демонтажу рекламних засобів згідно направлення управління реклами фактично унеможливлює ефективну реалізацію компетенції позивача у спірних правовідносинах та взагалі нівелює завдання правового регулювання цього питання.

Ухвалою суду від 09 лютого 2021 року у задоволенні заяви представника відповідача про передачу матеріалів справи №916/3445/19 до Верховного Суду відмовлено.

Суд зазначає, що ухвала від 22 грудня 2020 року направлялась на адресу відповідача за номером поштового відправлення 6530002417872, однак повернулась до суду не врученою з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.

01.05.2019 року управлінням реклами Одеської міської ради було видано направлення про проведення інвентаризації №43/01-19 (т.1 а.с.32) на підставі рішення Одеської міської ради від 23.12.2011 року №1631-VІ «Про затвердження правил благоустрою території міста Одеси» (текстової частини) у новій редакції, рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 року №434 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в міста Одесі» у новій редакції та рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 року №178 «Про порядок розміщення вивісок на території міста Одеси».

Направлення видане старшому інспектору відділу інспекційної роботи комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради на проведення перевірки/інвентаризації правомірності розташування зовнішньої реклами та вивісок у Суворовському, Приморському, Київському, Малиновському районах міста Одеси.

Відповідно до Акту фіксації недотримання вимог Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі, Порядку розміщення вивісок на території м. Одеси від 23.05.2019 року (т.1 а.с.33-34), місце здійснення фіксації: бульвар Італійський 1-Б, найменування юридичної особи або фізичної особи: обслуговуючий кооператив "ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА" , код ЄДРПОУ/ІПН 42931630, юридична адреса: 65020, Одеська обл., м. Одеса, Італійський бульвар, будинок 1А зафіксовано: 1.Вид конструкції: Зовнішня реклама; 2.Тип конструкції, розмір, площа, кількість тощо: 1) Дахова конструкція 2 шт. розмір: 5х6х1, 2) Рекламний засіб на фасаді 1шт., розмір: 0,5х2,5х1ст. 3.Технічний стан (зовнішній вигляд, наявність дефектів): задовільний; 4.Освітлення конструкції: з підключенням до електромереж; 5.Наявність дозвільних документів: відсутні.

На Акті фіксації недотримання вимог Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Одесі, Порядку розміщення вивісок на території м. Одеси від 23.05.2019 року визначено місце для фотофіксації, в якому розміщена фотофіксація багатоповерхової будівлі.

Також на другому аркуші Акту фіксації недотримання вимог Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі, Порядку розміщення вивісок на території м. Одеси від 23.05.2019 року, містяться фото окремих фрагментів будівлі (4 фото).

В приписі управління реклами Одеської міської ради на ім`я обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» від 24.05.2019 року №01-20/2621 (т.1 а.с.35) щодо усунення порушень вимог Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року №2067 (із змінами та доповненнями), Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі у новій редакції, затверджених рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 року №434 (із змінами та доповненнями), Правил благоустрою території міста Одеси (текстова частина) у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року №1631-VI (із змінами та доповненнями), встановлених актом фіксації №003418/19 від 23.05.2019 року за місцем розташування рекламного засобу: м. Одеса, бульвар Італійський 1-Б, в порушення ст. 16 Закону України «Про рекламу», п. 3. Типових правил, п. 6.1. Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Одесі, зазначено: 1) Дахова конструкція 2 шт. розмір: 5х6х1, 2) Рекламний засіб на фасаді 1шт., розмір: 0,5х2,5х1ст зазначається, що вимагається здійснити демонтаж конструкції протягом 5 днів з моменту отримання даного припису. У разі невиконання цього припису, конструкція буде демонтована силами комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради.

04.11.2019 року управлінням реклами Одеської міської ради було видано направлення на проведення демонтажу №373/1/01-21 (т.1 а.с.37).

Також в матеріалах справи міститься акт про недопуск до об`єкта демонтажу від 05.11.2019 року, складений комунальною установою «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради (т.1 а.с.38).

Отже, посилаючись на вищенаведені обставини комунальна установа «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради звернулась до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Повноваження органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів врегульовані Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», однак положення цього Закону не містять повноважень таких органів на здійснення заходів щодо державного нагляду (контролю) у сфері рекламних послуг.

Засади рекламної діяльності в Україні, регулювання відносин, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами врегульовано Законом України «Про рекламу».

Статтею 26 цього Закону передбачено органи, які уповноважені здійснювати контроль за дотриманням законодавства України про рекламу, до яких належать - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами; Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції; Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, - щодо реклами державних цінних паперів; Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку - щодо реклами на фондовому ринку; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах будівництва, архітектури, - щодо спорудження житлового будинку; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення, - щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

Органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи у цьому переліку відсутні.

Отже, оскільки чинним на час виникнення спірних правовідносин законодавством визначено уповноважені органи на здійснення заходів державного контролю (нагляду) і відповідач до таких не віднесений, а тому за такого правового регулювання не мав повноважень вживати заходи державного контролю, передбачені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Пунктами 44, 45, 46 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2067 від 29.12.2003 року (далі-Типові правила №2067) передбачено, що рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.

Контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства.

У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.

У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року № 667, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, та який реалізує державну політику, зокрема у галузі державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері.

Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Згідно з пунктом 13.1. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі, затверджених рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 року №434, демонтаж рекламних засобів здійснюється комунальною установою «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради за направленням робочого органу. Для виконання цих функцій підприємство може використовувати послуги суб`єктів господарювання на підставі відповідних договорів.

Пунктом 13.2 Правил №434 встановлено, що демонтаж рекламного засобу здійснюється відповідно до цих Правил у наступних випадках: а) рекламний засіб є протиправно розміщеним; б) рекламний засіб розміщується з порушенням вимог, передбачених розділом 6 цих Правил, або технічний стан рекламного засобу не відповідає вимогам безпеки, а також якщо відповідні порушення чи недоліки не були усунуті у термін, зазначений у приписі робочого органу; в) рекламний засіб перебуває у неналежному санітарному та/або технічному стані (забруднений, погано пофарбований, містить несправні конструктивні елементи тощо), а також, якщо відповідні недоліки не були усунуті у термін, зазначений у приписі робочого органу.

Відповідно до пункту 13.3 Правил №434, у випадках, визначених абзацом "а" пп. 13.2 цих Правил, демонтаж рекламного засобу здійснюється його власником за приписом робочого органу у термін, визначений приписом. Про виконання припису власник рекламного засобу зобов`язаний письмово повідомити робочий орган не пізніше наступного дня від дати демонтажу рекламного засобу. У разі невиконання зазначеного припису у встановлений робочим органом термін, демонтаж рекламного засобу здійснюється комунальною установою «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради. У випадках, визначених абзацами "б", "в" пп. 13.2 цих Правил, демонтаж рекламного засобу здійснюється після спливу терміну, зазначеного у приписі робочого органу, якщо вказані у приписі недоліки не усунуті або власник рекламного засобу не здійснив демонтаж самостійно.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 20.11.2019 у справі № 522/19532/14а дійшов висновку про те, що видаючи направлення на демонтаж рекламних конструкцій і здійснюючи такий демонтаж, відповідачі (управління реклами Одеської міської ради та комунальна установа «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради) діяли за межами визначеної законом компетенції.

З огляду на вищезазначені висновки Верховного Суду, суд зазначає, що в даному випадку управління реклами Одеської міської ради вийшло за межі визначених законом повноважень, оскільки питання демонтажу незаконно встановлених рекламних конструкції має вирішуватись саме спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, яким в Одеській області є Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Відповідно до пункту 3 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року № 667, основними завданнями Держпродспоживслужби, зокрема є здійснення відповідно до закону державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами.

Згідно пп. 9 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

З огляду на зазначене, до моменту розгляду уповноваженим органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та прийняття ним відповідних заходів реагування, звернення із позовом до суду в даному випадку взагалі є передчасним.

Таким чином судом з`ясовано відсутність у позивача права вимагати від відповідача усунення перешкод у здійсненні демонтажу конструкцій.

З установлених обставин не вбачається й законодавчо визначеного обов`язку відповідача здійснити допуск позивача до зазначеної дахової конструкції, у зв`язку з чим у суду не було підстав примушувати відповідача робити те, що не передбачено законодавством.

Наведене є достатньою підставою для відмови в позові, без урахування інших обставин справи, в тому числі щодо доведеності/недоведеності порушення прав позивача та належності/неналежності дахової конструкції, з приводу якої виник спір, до засобів внутрішньої реклами.

Зазначений висновок викладено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 12 травня 2020 року по справі № 916/1737/19.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, суд доходить висновку, що позовна заява комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради про зобов`язання вчинити дії є такою, що задоволенню не підлягає.

Відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 статті 120 КАС України визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Відповідно до ч.4 та ч.5 ст.120 КАС України останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Враховуючи, що провадження у справі відкрито 22 грудня 2020 року, строки розгляду даної справи, визначені ст.258 КАС України, приймаючи до уваги те, що останній день розгляду справи припав на вихідний день (субота), в силу положень ст.120 КАС України, рішення суду складено 22 лютого 2021 року (перший робочий день).

Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 10, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову комунальної установи «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради до обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» про зобов`язання обслуговуючого кооперативу «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» усунути перешкоди комунальній установі «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради у здійсненні демонтажу протиправно розміщених дахових рекламних конструкцій розміром 5м х 6м х 1 сторону у кількості 2 (двох) штук з написом «KADORR» та зображенням голуба з гілкою в дзьобі, зазначених в акті фіксації №003418/19 від 23.05.2019 року та приписі про усунення порушень №01-20/2621 від 24.05.2019 року, шляхом надання доступу на дах будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 1-Б - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - комунальна установа «ОДЕСРЕКЛАМА» Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-Д, м.Одеса, 65074, код ЄДРПОУ 25830211).

Відповідач - обслуговуючий кооператив «ЖЕМЧУЖИНА ИТАЛЬЯНСКОГО БУЛЬВАРА» (Італійський бульвар, буд.1А, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 42931630).

Суддя О.А. Вовченко