Рішення № 95068829, 23.02.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.02.2021
Номер справи
300/153/21
Номер документу
95068829
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" лютого 2021 р. справа № 300/153/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1

до Управління соціального захисту населення Калуської міської ради Івано-Франківської області

про визнання протиправним та скасування повідомлення від 01.12.2020 та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ), 19.01.2021 звернулася в суд з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Калуської міської ради Івано-Франківської області (надалі, також - відповідач, УСЗН Калуської міської ради), у якій просить визнати протиправним та скасувати повідомлення від 01.12.2020 про відміну житлової субсидії та зобов`язати відновити нарахування і виплату житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з 01.12.2020 у повному обсязі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем безпідставно направлено повідомлення і прийнято рішення про відмову в нарахуванні та виплаті житлової субсидії у зв`язку зі зміною складу сім`ї. ОСОБА_1 стверджує, що не перебуває у родинному зв`язку, непов`язана спільним побутом із ОСОБА_2 , відомості про яку містяться у довідці про склад сім`ї від 21.12.2020 №25596, а окрім цього, як вбачається з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_2 проживає за адресою, відмінною від місця проживання позивача. На переконання позивача, посадова особа відповідача, яка приймала рішення про призначення житлової субсидії повинна була перевірити факт зміни нумерації та назв вулиць. Натомість, безпідставна бездіяльність відповідача спричинила виникнення негативних наслідків для ОСОБА_1 та покладення на неї відповідальності за неналежне виконання обов`язків посадовими особами УСЗН Калуської міської ради.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.01.2021 відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 263 КАС України (а.с.14-15).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позов, який отримано судом 16.02.2021 за №01-16/878/10 від 12.02.2021 (а.с.19-26). У відзиві представник відповідача проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 заперечила, вказала на те, що керуючись приписами положення «Про порядок призначення житлових субсидій» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, для призначення житлової субсидії позивачу на 2020-2021 опалювальний період, відповідачем до ЦНАП Калуської міської ради подано запит №01-16/4444/04 від 22.10.2020 про склад зареєстрованих осіб у житловому приміщенні за адресою, АДРЕСА_1 ), у відповідь на яке 09.11.2020 отримано відомості про склад сім`ї зареєстрованих у житловому приміщенні за вказаною адресою, де окрім ОСОБА_1 встановлено факт реєстрації місця проживання ще п`ятьох осіб. З огляду на вказані обставини, на підставі пункту 90 Положення №848 відповідачем прийнято рішення про припинення надання призначеної раніше субсидії.

Від позивача 22.02.2021 судом отримано відповідь на відзив, у якій ОСОБА_1 із доводами представника відповідача не погодилася, повторно вказала на обставини, викладені у позові, просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на приписи частини 3 статті 263 КАС України, відповідно до яких у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Враховуючи те, що дану адміністративну справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, згідно із вимогами, встановленими статтею 263 КАС України, правової оцінки поясненням, міркуванням та доводам позивача, викладеним у відповіді на відзив, при розгляді цієї справи, суд не надає.

Разом із відповіддю на відзив ОСОБА_1 подано до суду заяву про уточнення позовних вимог від 19.02.2021. Проте, суд зазначає, що всупереч приписам частини 1 статті 47 КАС України, таку заяву подано з порушенням встановленого Кодексом строку, оскільки розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 263 КАС України, розпочинається через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (частина 2 статті 262 Кодексу). За таких обставин, строк для подання позивачем заяви про зміну предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог закінчився 06.01.2021.

За наведених підстав та вказаних правових норм, суд відмовляє в прийнятті до розгляду заяви ОСОБА_1 про уточнення позовних вимог.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.

Управлінням соціального захисту населення Калуської міської ради 13.08.2018 на підставі заяви та поданих документів, ОСОБА_1 (а.с.33-37) призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з липня 2018 року по вересень 2018 року (а.с.38). Надалі, призначення житлової субсидії здійснювалось відповідачем автоматично на підставі пункту 16 Положення №848.

Під час призначення житлової субсидії позивачу на опалювальний сезон з 01.10.2020 по 30.04.2021, УСЗН Калуської міської ради подано запит до ЦНАП Калуської міської ради, у відповідь на який отримано інформацію у вигляді довідки від 05.11.2020 №20148 про склад зареєстрованих осіб в домогосподарстві за адресою АДРЕСА_1 , на підставі якої, відповідачем встановлено факт реєстрації за вказаною адресою окрім ОСОБА_1 ще ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 (а.с.39-40)

Для додаткового уточнення вказаної інформації, відповідачем 03.12.2020 до ЦНАП Калуської міської ради подано запит про надання інформації щодо реєстрації та складу осіб, зареєстрованих у вищевказаному житловому будинку (а.с.44). Так, 10.12.2020 відповідачем отримано листа від Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради №2572/093-03 від 08.12.2020, у якому підтверджується факт реєстрації у житловому будинку АДРЕСА_2 чотирьох осіб, окрім ОСОБА_1 та вказано дату реєстрації останніх (а.с.45).

На підставі встановлених УСЗН Калуської міської ради обставин, відповідно до витягу з протоколу №15 від 15.12.2020 засідання комісії з розгляду заяв громадян щодо призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги, відповідачем прийнято рішення про припинення надання раніше призначеної житлової субсидії ОСОБА_1 , яка проживає за адресою АДРЕСА_2 , з грудня 2020 року, у зв`язку із невиконанням позивачем обов`язку щодо повідомлення протягом 30 календарних днів про зміну складу зареєстрованих осіб (а.с.41-42).

Не погоджуючись із правомірністю оскарженого рішення, ОСОБА_1 звернулась із даним позовом до суду.

Надаючи оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із таких підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон України від 9 листопада 2017 року №2189-VIII «Про житлово- комунальні послуги» (надалі, також Закон №2189-VIII).

Приписами пункту 7 частини 1 статті 4 Закону №2189-VIII встановлено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (надалі, також Положення №848).

Відповідно до пункту 4 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (пункт 9 Положення №848).

Пунктом 5 Положення №848 визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 22 Положення №848 житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку).

При цьому, за приписами пункту 24 Положення №848, під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи зі складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи (пункт 30 Положення №848).

Відповідно до пункту 78 Положення №848, після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді.

Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктами 50-59 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктами 61-63 Положення.

Пунктом 56 Положення №848 зазначено: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

Згідно із пунктом 62 цього ж Положення, у разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає повідомлення заявнику в паперовому вигляді рекомендованим листом із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення.

Рішення комісії про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії може бути оскаржено заявником до суду (пункт 67 Положення №848).

Також, приписами пункту 90 передбачено, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема, зміни у складі сім`ї члена домогосподарства.

Пунктом 119 Положення №848 встановлено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли, зокрема, громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

Як встановлено судом з матеріалів справи та доводів представниці відповідача, єдиною підставою для винесення оскарженого рішення про припинення надання житлової субсидії позивачці є невиконання нею обов`язку щодо повідомлення про зміну складу зареєстрованих у будинку осіб.

Стверджуючи про відсутність підстав для задоволення позову, представниця зазначає, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, доведено належними та допустимими доказами правомірність оскарженого рішення.

Однак, суд із такими висновками не погоджується, зважаючи на такі обставини.

Відповідно до змісту пояснень, викладених у відзиві на позов, та долучених до нього письмових доказів, первинно із заявою про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 зверталась до УСЗН Калуської міської ради 07.06.2018, шляхом подання відповідної заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (а.с.28-29 та зворотна сторона).

На виконання вимог Положення №848, відповідачем від ЦНАП Калуської міської ради отримано довідку від 21.06.2018 №11297 про склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_3 , у якій, окрім ОСОБА_1 , зазначено про реєстрацію у вказаному будинку ОСОБА_7 , що не відповідає інформації, зазначеній позивачем у декларації (а.с.31).

На підставі отриманих відомостей, відповідачем прийнято рішення про відмову у призначенні житлової субсидії (а.с.32). Однак, надалі ОСОБА_1 повторно звернулась до УСЗН Калуської міської ради із заявою про призначення житлової субсидії, до якої також долучила заяву від 26.07.2018 про зміну адреси та довідку Головного архітектора м. Калуш від 25.06.2018 №03-03/261 про впорядкування нумерації та назв вулиць міста, згідно із якою, АДРЕСА_4 , та змінено нумерацію будинку позивача з №31 на №2 (а.с.34-36).

З метою перевірки отриманих відомостей, відповідачем направлено до ЦНАП Калуської міської ради запит, у відповідь на який отримано довідку №15665 від 27.07.2018, у якій вказано про реєстрацію в житловому будинку по АДРЕСА_2 виключно ОСОБА_1 (а.с.37).

Відтак, на підставі вказаних документів УСЗН Калуської міської ради прийнято рішення про призначення ОСОБА_1 житлової субсидії, починаючи з липня 2018 року (а.с.38).

Як уже зазначалось вище судом, під час призначення житлової субсидії позивачу на опалювальний сезон з 01.10.2020 по 30.04.2021, УСЗН Калуської міської ради у відповідь на запити отримано від ЦНАП Калуської міської ради довідку від 05.11.2020 №20148 про склад зареєстрованих осіб в домогосподарстві за адресою АДРЕСА_1 , та лист за №2572/093-03 від 08.12.2020, на підставі яких, відповідачем встановлено факт реєстрації за вказаною адресою окрім ОСОБА_1 ще ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 (а.с.39-40).

Разом з цим, до матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 долучено копію довідки ЦНАП Калуської міської ради від 21.12.2020 №25596, згідно зі змістом якої, у житловому будинку, що знаходиться за адресою АДРЕСА_3 зареєстровано дві особи: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.9).

Отже, з наведених довідок вбачається, що ОСОБА_1 фактично зареєстрована одночасно за двома адресами: АДРЕСА_5 .

Крім того, відповідно до копії довідки головного архітектора м. Калуша №03-03/470 від 17.12.2020, згідно з картографічними матеріалами, розробленими в 1998 році госпрозрахунковою земельною групою, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами ОСОБА_1 знаходиться за адресою АДРЕСА_6 та АДРЕСА_2 ) (а.с.10).

Представниця відповідача, будучи ознайомленою зі змістом довідок ЦНАП Калуської міської ради від 21.12.2020 №25596 та головного архітектора м. Калуша №03-03/470 від 17.12.2020 жодної оцінки таким обставинам не надала, натомість вказала на відсутність підстав для призначення житлової субсидії позивачу з огляду на факт реєстрації у житловому будинку окрім ОСОБА_1 ще однієї особи - ОСОБА_2 .

Суд звертає увагу також на відомості, зазначені у листі ЦНАП Калуської міської ради №2572/093-03 від 08.12.2020, згідно із якими, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 зареєстровані за адресою АДРЕСА_2 з 02.02.2018, 18.08.2008, 05.07.1995 та з 15.03.1980.

При цьому, у листі зазначено про здійснену 23.09.2020 зміну адреси з АДРЕСА_7 .

Таким чином, зважаючи на підтверджену ЦНАП Калуської міської ради інформацію щодо дати та адреси реєстрації ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , враховуючи відмінності щодо адреси місцезнаходження житлового будинку, у якому зареєстрована ОСОБА_1 у довідках ЦНАП Калуської міської ради від 05.11.2020, 21.12.2020 та листі від 08.12.2020 ( АДРЕСА_2 та АДРЕСА_8 ) (а.с.9, 40, 45), відповідач, приймаючи оскаржене рішення не врахував усіх фактичних обставин, в тому числі, і факту зміни найменування вулиць та нумерації будинків, що підтверджено головним архітектором м. Калуша у довідці від 17.12.2020 №03-03/470.

За таких обставин, відповідачем не встановлено належної адреси реєстрації ні ОСОБА_1 , ні ОСОБА_2 , ні ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що безумовно свідчить про необґрунтованість прийнятого рішення.

Частинами 1, 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Частиною 2 статті 2 Кодексу встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Суд зазначає, що позивач не позбавлена обов`язку повідомити у встановлений строк про зміну складу зареєстрованих у домогосподарстві осіб, однак, УСЗН Калуської міської ради, приймаючи рішення про встановлення чи припинення надання житлової субсидії зобов`язане належним чином встановити необхідну для призначення житлових субсидій інформацію, та здійснити перевірку достовірності отриманих даних. За умови обізнаності відповідача про здійснену зміну 23.09.2020 адреси з АДРЕСА_2 на АДРЕСА_9 та з АДРЕСА_3 на АДРЕСА_8 , про наявність довідок, які містять відмінності у місці реєстрації ОСОБА_1 , рішення УСЗН Калуської міської ради про припинення надання житлової субсидії прийнято всупереч приписам Положення №848, необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, недобросовісно та нерозсудливо, з порушенням принципу пропорційності, а відтак, таке рішення підлягає скасуванню.

Водночас, суд вважає за необхідне також вказати на те, що визнання протиправним та скасування повідомлення про відміну житлової субсидії з грудня 2020 року, про що просить позивач, не призведе до належного та повного поновлення її порушених прав, оскільки таке повідомлення є документом інформативного характеру, складеного на підставі рішення, прийнятого 15.12.2020 на засіданні комісії з розгляду заяв громадян щодо призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги (а.с.42-43). Відтак, належним способом захисту прав та інтересів ОСОБА_1 є визнання протиправним та скасування саме рішення УСЗН Калуської міської ради від 15.12.2020 про припинення житлової субсидії.

Надаючи оцінку заявленій позивачем вимозі про зобов`язання УСЗН Калуської міської ради відновити виплату житлової субсидії з 01.12.2020, суд зазначає, що повноваження стосовно призначення чи відновлення нарахування і виплати житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива є винятковою компетенцією відповідача і суд, як орган, що розглядає публічно-правовий спір, не повинен і не може втручатись у здійснення дискреційних повноважень державного органу.

Відтак, враховуючи усе вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, шляхом визнання протиправним і скасування рішення, у вигляді повідомлення про відміну житлової субсидії та зобов`язання УСЗН Калуської міської ради повторно розглянути питання призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на опалювальний сезон з 01.10.2020 по 30.04.2021, з урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині рішення.

При повторному розгляді питання призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на опалювальний сезон з 01.10.2020 по 30.04.2021 відповідачу необхідно з`ясувати фактичні дані щодо найменування вулиці та нумерації будинку за місцем проживання ОСОБА_1 , а також встановити достовірну, підтверджену належними доказами інформацію щодо кількості осіб, зареєстрованих за вказаною адресою, необхідну для призначення житлової субсидії.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Від сплати судового збору ОСОБА_1 звільнена на підставі пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір». Доказів понесення сторонами будь-яких інших витрат, пов`язаних з розглядом справи суду не надано, у зв`язку із чим, судові витрати розподілу не підлягають.

Враховуючи наведене, на підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Калуської міської ради Івано-Франківської області від 15.12.2020 про припинення надання ОСОБА_1 раніше призначеної житлової субсидії.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Калуської міської ради Івано-Франківської області повторно розглянути питання призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на опалювальний сезон з 01.10.2020 по 30.04.2021, з урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині рішення.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_10 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;

відповідач - Управління соціального захисту населення Калуської міської ради Івано-Франківської області, адреса: вул. М.Євшана, буд. 9, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, код ЄДРПОУ 03193318.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.