Рішення № 95067876, 22.02.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
200/494/21-а
Номер документу
95067876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2021 р. Справа№200/494/21-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) про

визнання протиправним та скасування рішення від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_1 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042686 та ОСОБА_2 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042729;

зобов`язання відновити довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за №1438-5000042686 від 26.02.2019, видану ОСОБА_1 , та за №№1438-5000042729 від 26.02.2019, видану ОСОБА_2 та внести відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;

визнання протиправними дії, скасувати рішення від 13.01.2020 про припинення нарахування та виплати з 01.02.2020 раніше призначеної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 ;

зобов`язання відновити нарахування та виплату допомогу при народженні дитини ОСОБА_1 з виплатою суми заборгованості за період її несплати, починаючи з 01.02.2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з вищевказаною позовною заявою.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Донецьку вона народила сина ОСОБА_2 . Позивач зазначає, що 26 лютого 2019 року вона разом з сином стала на облік як внутрішньо переміщена особа та отримала відповідні довідки. У грудні 2020 представником позивача на адвокатський запит №55 від 22.12.2020 отримано відповідь, в якій зазначено що довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб скасовано, в зв`язку з тим, що заявницею подано завідомо недостовірні відомості. Рішенням від 13.01.2020 виплату допомоги при народженні дитини припинено з 01.02.2020 року. Позивач вважає дії відповідача щодо не призначення виплати допомоги при народженні протиправними та такими, що порушують вимоги чинного законодавства.

Відповідачем через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що враховуючи заяву господаря житла за адресою реєстрації позивача про зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи позивача, встановлено обставину за яких внутрішньо переміщена особа повернулась до покинутого місця постійного проживання. Враховуючи дійсні обставини справи відповідач вважає, що позовні вимоги не обосновані та суперечать нормам чинного законодавства України.

Сторони до суду не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 січня 2021 року відкрито провадження у справі; розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання на 22 лютого 2021 року о 10:30 год.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З огляду на те, що сторони до суду не з`явились, суд приходить висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серія НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 народила сина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 від 13 лютого 2019 року, виданим Волноваським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 взяті на облік як особи, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, у зв`язку зі зміною місця проживання, а саме: з м. Донецька до АДРЕСА_1, що підтверджується відповідними довідками управління соціального захисту населення від 26.02.2019 року № 1438-5000042686 та № 1438-5000042729.

Позивач 26.02.2019 року звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Волноваської РДА з заявою про призначення допомоги при народженні.

Рішеннями відповідача №181 від 10.01.2020 скасовано дію довідок про взяття на облік ВПО, зазначених у додатку до протоколу від 10.01.2020 №173 засідання комісії з питань видачі або скасування довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб за списком, що додається

Відповідачем 13.01.2020 року прийнято рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини з 01.02.2020 року, підставою для прийняття якого є витяг з рішення начальника управління соціального захисту населення Волноваської РДА №181 від 10.01.2020 «Про скасування довідок внутрішньо переміщених осіб», так як згідно п.5 ст.12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» заявником було надано завідомо недостовірні відомості, що є підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Не погодившись з діями відповідача щодо прийняття розпорядження про відмову у призначенні допомоги при народженні дитини, позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Згідно із ч.ч. З, 4 ст. 1 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Роботу щодо призначення та виплати державної допомоги сім`ям з дітьми організовує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім`ям з дітьми: допомога у зв`язку з вагітністю та пологами; допомога при народженні дитини; допомога при усиновленні дитини; допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; допомога на дітей одиноким матерям.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", допомога при народженні дитини надається одному із батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною. Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини.

Згідно із частинами 1-3 статті 11 Закону України "Про державну допомогу з дітьми", допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Умови призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, передбачених Законом України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" визначаються Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (далі - Порядок № 1751).

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1751 допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1751 допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини. Допомога при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011 року , надається в сумі, кратній ЗО розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", Україна вживає всіх необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, усім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території. Україна зобов`язується підтримувати і забезпечувати економічні, фінансові, політичні, соціальні, інформаційні, культурні та інші зв`язки з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Згідно із ч. 2 ст. 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та права на освіту, після залишення ними окупованої території.

Визначення поняття внутрішньо переміщеної особи міститься у ст. 1 Закону № 1706- VII. Це визначення має описовий характер та охоплює три види конституційно-правового статусу людини (громадянин України, іноземець та особа без громадянства). З огляду на визначення, внутрішньо переміщена особа - це особа, яка: перебуває на території України на законних підставах; має право на постійне проживання в Україні; була змушена залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Отже, реєстрація особи як внутрішньо переміщеної надає можливість державним органам врахувати її особливі потреби. Серед таких особливих потреб - доступ до належного житла та правової допомоги, доступ до спеціальних державних програм, зокрема адресних програм для внутрішньо переміщених осіб, призначення або відновлення належних соціальних допомог. Статус внутрішньо переміщеної особи надає особі спеціальні, додаткові права (або "інші права", як це зазначено у ст. 9 Закону № 1706-УІІ), не звужуючи, між тим, обсяг конституційних прав та свобод особи та створюючи додаткові гарантії їх реалізації.

Відповідно до частини восьмої статті 11 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.

Також відповідно до пункту 13 Порядку № 1751, виплата допомоги припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір`ю; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; смерті дитини; смерті отримувача допомоги. Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Перелік підстав припинення виплати допомоги при народженні дитини, визначений ч. 8 ст. 11 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" та Порядком №1751, є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Також, як свідчить аналіз положень Порядку №1751, припинення виплати допомоги при народженні дитини, можливе лише за умови прийняття органом з питань соціального захисту населення відповідного рішення з підстав, визначених Порядком № 1751 та Законом України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми".

Скасування дії довідки ВПО, відсутність за фактичним місцем проживання, зміна місця проживання тощо не визначені законами як підстави для припинення виплати допомоги при народженні дитини.

Згідно з частиною другою статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання чи міста перебування особи або її відсутність не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження. Таким чином, держава зобов`язана гарантувати громадянам право на соціальний захист, а обмеження цього права можливо лише на підставі законів, що приймаються Верховною Радою України.

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", не є законом, а тому цей підзаконний нормативно-правовий акт не може змінювати в бік звуження права громадян, які встановлені нормативно-правовими актами вищої юридичної сили. Так за змістом конституційних норм (ст.ст.113, 116, 117 Конституції України), Кабінет Міністрів України не наділений правом вирішувати питання, які належать до виключної компетенції Верховної Ради України, так само як і приймати правові акти, які підміняють або суперечать законам України. Конституційне поняття "Закон України", на відміну від поняття "законодавство України", не підлягає розширеному тлумаченню, це - нормативно-правовий акт, прийнятий Верховною Радою України в межах повноважень. Зміни до закону вносяться за відповідно встановленою процедурою Верховною Радою України шляхом прийняття закону про внесення змін. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України є підзаконними, а тому не можуть обмежувати права громадян, які встановлено законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Так, в рішенні у справі "Суханов та Ільченко проти України" Європейський суд з прав людини зазначив, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (п. 25 рішення).

Тому, припиняючи виплату позивачу допомоги при народженні дитини за відсутності передбачених законами України підстав, відповідач порушив право позивача на отримання такої допомоги.

З огляду на викладене, припинення з 01.02.2020 року виплати позивачу раніше призначеної допомоги при народженні дитини є протиправним.

Крім того, відповідно до ст. З Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою ВРУ №789-ХІІ від 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави - учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам, а тому не можна позбавити дитину благ, гарантованих їй державою.

Суд також зазначає, що відсутні законні підстави для прийняття управлінням соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації рішення від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_1 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042686 та рішення від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_2 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042729. Вказана обставина створює перешкоди позивачу для отримання державної допомоги при народжені дитини.

Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправними дій відповідача, суд зазначає, що спірне рішення відповідача скасовано і це є належних захистом прав та інтересів позивача, оскільки в данному випадку тількі рішення має значення для позивача, а дії відповідача жодних негативних наслідків для позивача не мають.

Позовна вимога про сплату заборгованості за період несплати допомоги при народжені дитини, охоплюється зобов`язанням відновити її виплату.

За таких обставин позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до статті 19 Конституції України суд, як орган державної влади, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, оскільки позов задоволено частково, судовий збір у розмірі 454 грн. (908грн.:2=454грн.) підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) про визнання протиправним та скасування рішення від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_1 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042686 та ОСОБА_2 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042729; зобов`язання відновити довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за №1438-5000042686 від 26.02.2019, видану ОСОБА_1 , та за №№1438-5000042729 від 26.02.2019, видану ОСОБА_2 та внести відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб; визнання протиправними дії, скасувати рішення від 13.01.2020 про припинення нарахування та виплати з 01.02.2020 раніше призначеної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 ; зобов`язання відновити нарахування та виплату допомогу при народженні дитини ОСОБА_1 з виплатою суми заборгованості за період її несплати, починаючи з 01.02.2020 року- задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_1 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042686.

Зобов`язати управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) відновити довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042686 видану ОСОБА_1 та внести відповідний запис до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) від 10.01.2020 №181 відносно ОСОБА_2 , яким скасовано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042729.

Зобов`язати управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) відновити довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2019 за №1438-5000042729 видану ОСОБА_2 та внести відповідний запис до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) від 13.01.2020 про припинення виплати допомоги при народженні дитини з 01.02.2020 призначеної ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 .

Зобов`язати управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) відновити нарахування та поновити виплату ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (місцезнаходження: 85700, Донецька область, м.Волноваха, вул.Гагаріна, 36, код ЄДРПОУ 03197227) на користь ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 454 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Аканов