
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" січня 2021 р. м. Київ Справа № 911/2122/20
Розглянувши матеріали справи за позовом Заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області
до Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління № 50»
прo стягнення 39 699,05 грн.
Суддя А.Ю. Кошик
За участю секретаря судового засідання Фроль В.В.
За участю представників:
прокуратури: Галась О.М.
позивача: не з`явився
відповідача: Смірнов О.С.
Обставини справи:
Господарським судом Київської області розглядається справа за позовом Заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (надалі – позивач) до Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» (надалі – відповідач) прo стягнення 39 699,05 грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 17.08.2020 року відкрито провадження у справі № 911/2122/20 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 08.09.2020 року.
До канцелярії Господарського суду Київської області 07.09.2020 року представником відповідача подано відзив на позовну заяву № 3735/14 від 07.09.2020 року.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 08.09.2020 року підготовче засідання відкладено на 22.09.2020 року.
До канцелярії Господарського суду Київської області 18.09.2020 року від прокуратури надійшла відповідь на відзив № 35-3515вих-20 від 17.09.2020 року.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 22.09.2020 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, підготовче засідання відкладено на 12.11.2020 року.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 17.11.2020 року підготовче засідання у справі № 911/2122/20 перенесено на 01.12.2020 року.
До канцелярії Господарського суду Київської області 30.11.2020 року від представника позивача надійшло клопотання б/н від 30.11.2020 року про перенесення розгляду справи.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 01.12.2020 року закрито підготовче провадження у справі № 911/2122/20 та призначено справу до судового розгляду по суті на 12.01.2021 року.
До канцелярії Господарського суду Київської області 11.01.2021 року від представника відповідача надійшло клопотання № 5/14 від 11.01.2021 року про відкладення розгляду справи.
У судовому засіданні 12.01.2021 року представники прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, у судове засідання 12.01.2021 року не з`явився. Розгляд справи відкладався на 26.01.2021 року.
В судовому засіданні 26.01.2021 року представник тпрокуратури позовні вимоги підтримав, представник відповідача тпроти позову заперечував, представник позивача не з`явився.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України суди ухвалюють рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення та постанови приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.
Відповідно до ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України рішення суду проголошується у судовому засіданні, яким завершується розгляд справи, публічно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд може проголосити лише вступну та резолютивну частини рішення.
У зв`язку з чим, в судовому засіданні 26.01.2021 року судом закінчено розгляд справи та за результатами оцінки поданих сторонами доказів, у нарадчій кімнаті, прийнято рішення.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з викладених у позові обставин, Броварською місцевою прокуратурою Київської області під час вивчення підстав для вжиття заходів представницького характеру виявлено випадки порушення перевізниками вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.
Встановлено, що посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на підставі направлення на рейдову перевірку № 029124 від 18.09.2017 року, виданого начальником вказаного Управління ОСОБА_1 та щоденного графіку роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю в Черкаській області на вересень 2017 року, 18.09.2017 року на пересувному пункті габаритно-вагового контролю на автодорозі Київ-Одеса 210 км + 450 км проведено перевірку транспортного засобу марки МАN модель TGS33.440, д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом марки SCHWARZMULLER SL, д.н.з. НОМЕР_2 .
Згідно свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, вказані транспортні засоби належить на праві власності відповідачу - ПрАТ «Броварське ШБУ №50».
Під час перевірки був присутній водій ОСОБА_2 . В ході проведеної перевірки виявлено факт перевищення нормативних вагових параметрів або документ про внесення сплати за проїзд великовагових транспортних засобів, чим порушено вимоги абз. 3 ч.1 ст.60, ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» без дозволу, виданого Державтоінспекцією.
За даним фактом 18.09.2017 року складено Акт № 011435 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019593 та довідку № 0000593 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, в яких зафіксовано наступні вагові параметри зазначеного вище автомобіля: нормативно допустима повна маса становить 40 т; фактична повна маса 47,40 т (перевищення на 7 400 кг); нормативно допустиме навантаження на вісь становить 11т/16т/22т; фактичне навантаження на осі - 5,80т/11,10т/30,50т. (строєна 8,50 перевищує).
Про факт порушення перевізником законодавства про автомобільний транспорт та складення відповідних Актів посадовими особами ознайомлено водія ОСОБА_2 , про що свідчать його підписи на вищевказаних Актах.
Зважаючи на це, уповноваженими посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області здійснено розрахунок суми, яку зобов`язаний сплатити відповідач як плату за проїзд автомобільними дорогами у розмірі 1 265,42 євро (39 699,05 грн. станом на момент складення розрахунку відповідно до офіційного курсу валют, встановленому Національним банком України). Зазначене підтверджується розрахунком плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу від 18.09.2017 року та інформацією з веб-порталу Національного банку України.
Розрахунок здійснено у відповідності до вимог Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879 з урахуванням норм пункту 31-1, а саме: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В х К, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів; К - коефіцієнт збільшення плати за проїзд (у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі; П = 1,858 х 227 х 3 =1 265,42 євро.
Отже, загальний розмір плати за проїзд, нарахованої відповідачу становить 1 265,42 євро, що по курсу НБУ складає 39 699,05 грн.
Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
У подальшому, управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області розрахунок № 704 від 18.09.2017 року скеровано листом № 35943/39-1/24-20 від 30.04.2020 року на адресу відповідача, в якому повідомлено, що ПрАТ «Броварський ШБУ №50» нараховано плату за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в розмірі 1 265,42 євро. При цьому вказано, що плату необхідно здійснити протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати та повідомити про це відповідний територіальний орган Державної служби України з безпеки на транспорті.
Однак, відомостей щодо сплати вказаної суми до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області відповідачем не подавалось, кошти до державного бюджету не надійшли (вказане підтверджується листами Управління № 40166/39-1/24-20 від 22.05.2020 року, № 876/39/23-20 від 25.06.2020 року).
З огляду на викладене, Заступником керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області подано позов в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області до Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» прo стягнення 39 699,05 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Згідно зі статті 33 Закону України «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Законом України «Про дорожній рух» (ч. 2 ст. 29) передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
Відповідно до пункту 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.
Пунктами 2 та 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року №30 передбачено, що транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху; транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно з пунктом 22.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги 4м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах 4,35 м), за довжиною 22 м (для маршрутних транспортних засобів 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах до 46 т), навантаження на одиночну вісь 11т (для автобусів, тролейбусів 11,5 т), здвоєні осі 16 т, строєні 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь 11т, здвоєні осі 18 т, строєні 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Відповідно до пункту 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879, габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансінспекцією, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Згідно з п. 30 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879 (далі Порядок), плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту.
Відповідно до пункту 31-1 вказаного Порядку якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків у п`ятикратному розмірі; у разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням; перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Згідно з п.21 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879, у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування.
Статтею 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення вантажів чи (та) пасажирів транспортними засобами.
Згідно зі ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документом для здійснення перевезень вантажів, зокрема для автомобільного перевізника, є документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах та інші документи, передбачені законодавством. Водій зобов`язаний пред`явити посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортні накладні або інший визначений законодавством документ на вантаж.
Таким чином, виходячи з аналізу наведених норм законодавства, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення - дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів; у разі ж, якщо рух здійснюється без відповідно дозволу або внесення плати за проїзд, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати.
У зв`язку з вказаними вимогами чинного законодавства, посадовими особами Укртрансбезпеки у Черкаській області здійснено зазначений розрахунок про порушення транспортним засобом встановлених обмежень габаритів, загальної маси та/або осьових навантажень.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно з п.п. 15, 27 п. 5 зазначеного Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
З наведеного вбачається, що Укртрансбезпека та її територіальні органи виконують функції габаритно-вагового контролю транспортних засобів та нараховують відповідну плату за перевищення нормативів допустимої ваги транспортного засобу та вживають заходи стосовно стягнення відповідної плати.
Однак, Укртрансбезпекою та її територіальними органами з часу нарахування плати за проїзд вказаному перевізнику, тобто з жовтня 2017 року, заходів щодо стягнення такої суми не вжито. Такі обставини зумовлюють ненадходження коштів до Державного бюджету, а тому можливо дійти висновку щодо неналежного здійснення захисту інтересів держави цим органом, що у відповідності до вимог ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» надає право прокурору здійснювати представництво інтересів держави в суді.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Частиною 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Також, позивачем вживались заходи досудового врегулювання спору шляхом спрямування відповідачу листа-претензії від 30.04.2020 року, яка залишена без відповіді та задоволення.
В ході розгляду спору відповідачем подано відзив, в якому позовні вимоги заперечено, зазначено, що розрахунок, на який посилається Прокурор у позовній заяві, відповідачу направлено засобами поштового (чи іншого) зв`язку не було, тому відповідач не знав про необхідність сплати штрафу. При цьому, відповідачем не надано заперечень чи спростувань з приводу безпосередньо самого факту порушення.
У відповіді на відзив прокуратура зазначила, що розрахунок № 704 від 18.09.2017 року та Акт №0019593 від 18.09.2017 року, які складені працівниками управління Укртрансбезпеки у Черкаській області, отримав водій відповідача - ОСОБА_2 , який був присутнім під час перевірки, що підтверджується підписом останнього на вказаних документах.
Крім того, управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області розрахунок № 704 від 18.09.2017 року скеровано листом № 35943/39-1/24-20 від 30.04.2020 року з додатками на адресу відповідача, в якому повідомлено, що ПрАТ «Броварський ШБУ №50» нараховано плату за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в розмірі 1 265,42 євро. При цьому вказано, що плату необхідно здійснити протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати та повідомити про це відповідний територіальний орган Державної служби України з безпеки на транспорті.
Вказаний лист з додатками відповідач отримав 14.05.2020 року, що підтверджується відомостями про отримання на сайті Укрпошти (трекінг номер 1800102526562).
Таким чином, суд зазначає, що саме по собі неотримання відповідачем кореспонденції, за умови наявності доказів її надіслання, свідчить про невжиття саме ним заходів для належного виконання зобов`язання.
Крім того, протягом розгляду спору відповідач мав можливість з`ясувати обставини, які стали підставою для нарахування та сплатити заборгованість. Однак, відповідачем не вчинено дій щодо врегулювання спору.
Оскільки у справі не заявлено про нарахування штрафних санкцій, в даному випадку строк виконання зобов`язання не має значення.
До позову додано матеріали виявленого порушення, серед яких посвідчення водія ОСОБА_2 та наявністьу нього права керування спірним транспортним засобом, транспортний документ ТТН № 842745 від 18.09.2017 року, з якої вбачається, що водій ОСОБА_2 за замовленням відповідача здійснював перевезення масою 30т, тобто був уповноваженою на перевезення особою відповідача.
За наведених обставин спростовано твердження відповідача про неотримання рахунку та відсутність підстав для сплати штрафу, оскільки всі документи про порушення були отримані уповноваженим представником відповідача. Крім того, в позові ставиться питання лише про стягнення штрафу, з існуванням якого відповідач був обізнаний принаймні 14.05.2020 року, тобто до подання позову, тому посилання на ст. 530 Цивільного кодексу України є безпідставним.
З приводу самого факту порушення, який встановлений у визначеному законодавством порядку, відповідач має з`ясовувати відповідні обставини безпосередньо з водієм, який в момент порушення діяв за дорученням відповідача.
Згідно з п. 3-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879 Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Таким чином, за наслідками розгляду спору суд дійшов висновку про правомірність і обґрунтованість позовних вимг та безпідставність заперечень відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та доведені, відповідачем не спростовані, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 129, 233, 236-241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Заступника керівника Броварської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області до Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» прo стягнення 39 699,05 грн. задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління №50» (07400, Київська область, м. Бровари, вул. Онікієнка Олега, 2-А, код ЄДРПОУ: 05408668) на користь управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (вул. Хрещатик, 223, м. Черкаси, 18001, в доход Державного бюджету України: одержувач УК у м. Черкасах/Черкаси/22160100, р/р UА258999980313111216000023002, код ЄДРПОУ: 38031150, банк: Казначейство України) 39 699,05 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Броварське шляхово-будівельне управління №50» (07400, Київська область, м. Бровари, вул. Онікієнка Олега, 2-А, код ЄДРПОУ: 05408668) на користь прокуратури Київської області (01601, м. Київ, бул. Лесі Українки, 27/2 за реквізитами: отримувач - прокуратура Київської області; код ЄДРПОУ - 02909996; банк отримувача - Держказначейська служба України м. Київ; МФО - 820172; рахунок отримувача - UА028201720343190001000015641) 2102,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
4. Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку відповідно до ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.Ю. Кошик
повний текст рішення складено 23.02.2021 року