Рішення № 95065856, 11.02.2021, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
11.02.2021
Номер справи
910/16562/20
Номер документу
95065856
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2021Справа № 910/16562/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., за участю секретаря судового засідання Філон І.М., розглянувши матеріали господарської справи

за позовом Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради

до Закарпатської обласної ради

про скасування рішення власника про затвердження статуту

Представники:

від позивача: Терпай О.Ю.;

від відповідача: Сигидін О.І.;

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Комунальний заклад "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради (далі-позивач/Театр) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Закарпатської обласної ради (далі-відповідач) про визнання незаконним та скасування пункту 5 рішення вісімнадцятої сесії VІІ скликання Закарпатської обласної ради від 16.07.2020 № 1773 "Про затвердження статутів комунальних закладів культури Закарпатської обласної ради в новій редакції" про затвердження нової редакції статуту Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що редакція пунктів 1.4., 6.1, 10.2 та підпункту 9.4.1. пункту 9.4. і підпункту 6.6.15 пункту 6.6. Статуту, затверджених оскаржуваним рішенням суперечить, зокрема, приписам Закону України "Про театри і театральну діяльність" та порушує права позивача, як закладу культури самостійно проводити свою діяльність за відсутності не передбаченого законодавством контролю за фінансово-господарською діяльністю позивача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.11.2020 позовну заяву Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради залишено без руху. Встановлено Комунальному закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" строк для усунення недоліків позовної заяви.

17.11.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 24.12.2020.

09.12.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Закарпатської обласної ради надійшов відзив на позов, в якому відповідач зазначає, що Комунальний заклад "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради є об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області. Власником театру є Закарпатська обласна рада, відповідно театр є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним власнику, а тому Закарпатська обласна рада, приймаючи Рішення №1773, діяла правомірно, в межах своїх повноважень. Крім того, відповідач зазначає, що жодна норма законодавства, яка діяла на момент прийняття Рішення №1773, не зобов`язувала відповідача як власника при підготовці проекту оскаржуваного рішення проводити консультації з позивачем.

15.12.2020 через відділ автоматизованого документообігу суду від Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, що Положенням про установу, затвердженим рішенням Закарпатської обласної ради №1709 від 18.03.2020, не передбачено як перебування театру у підпорядкуванні установи, так і повноважень установи щодо здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю театру і контролю за використанням коштів отриманих з таких джерел.

У судовому засіданні 24.12.2020 судом відкладено розгляд справи на 14.01.2021.

11.01.2021 від Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради надійшло клопотання (надіслане на електронну пошту суду), в якому позивач у зв`язку з недопущенням розповсюдження коронавірусу COVID-19 просить суд відкласти судове засідання, призначене на 14.01.2021 та провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Закарпатської області.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.01.2021 відмовлено Комунальному закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні у справі №910/16562/20, у режимі відеоконференції.

У судовому засіданні 14.01.2021 розглянувши клопотання Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради про відкладення розгляду справи, суд відмовив в його задоволенні, оскільки зазначені у клопотанні обставини не є підставою для відкладення розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.01.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті. Судове засідання у справі № 910/16562/20 призначено на 11.02.2021.

У цьому судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.

У судовому засіданні 11.02.2021 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:

16.07.2020 на вісімнадцятій сесії VII скликання Закарпатської обласної ради прийнято рішення № 1773 «Про затвердження статутів комунальних закладів культури Закарпатської обласної ради в новій редакції».

Пунктом 5 вказаного рішення вирішено затвердити статут Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради у новій редакції (додаток 10). Доручено директору Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради здійснити всі організаційні-правові заходи щодо реєстрації зазначеного статуту у місячний термін з дати прийняття цього рішення.

Як зазначає позивач, у п. 1.4 нової редакції статуту Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв", затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради від 16.07.2020 № 1773 зазначено, що власником театру є Закарпатська обласна рада. Театр є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним власнику, в галузевому відношенні підпорядковується відповідному структурному підрозділу Закарпатської обласної державної адміністрації (далі - галузевий орган управління), а також уповноваженому органу Закарпатської обласної ради із управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області, визначеному рішеннями Закарпатської обласної ради (далі - уповноважений орган власника) в частині цільового та ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, в порядку та на підставах, визначених цим статутом і рішеннями Закарпатської обласної ради.

Позивач зазначає, що у даній редакції статуту під власником розуміється Закарпатська обласна рада, під галузевим органом управління - Департамент культури Закарпатської обласної державної адміністрації, а під галузевим органом управління - Комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради.

Так, відповідно до п. 6.1. нової редакції Статуту, суб`єктами управління театру є: власник; уповноважений орган власника та галузевий орган управління.

Згідно підпункту 6.6.15 пункту 6.6. та п. 9.4.1. нової редакції Статуту, директор-художній керівник у межах своєї компетенції та відповідно до чинного законодавства та цього статуту щоквартально, до 15-го числа місяця, наступного за звітним періодом, подає Уповноваженому органу Власника письмові звіти затвердженої форми щодо використання майна театру, в тому числі щодо витрат на його утримання та щодо основних та додаткових джерел фінансування. Інформація щодо додаткових джерел фінансування театру включається до звітів, які подаються уповноваженому органу власника відповідно до підпункту 6.6.15 та розділу 10 цього статуту.

Позивач вказує, що п. 9.1.1. нової редакції Статуту, театру заборонено обмін, передача в оренду, користування тощо, нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області.

Крім того, п. 10.2. нової редакції Статуту визначено, що контроль за фінансово-господарською діяльністю театру здійснюється галузевим органом управління, уповноваженим органом власника та іншими відповідними органами у межах компетенції відповідно до чинного законодавства України.

Проте, як зазначає позивач, Театр не може перебувати у підпорядкуванні як Закарпатської обласної ради (власника) так і Установи (уповноваженого органу власника).

Крім того, позивач зазначає, що рішенням Закарпатської обласної ради від 17.05.2007 № 297 «Про закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» за Комунальним закладом "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" на правах оперативного управління з правами балансоутримувача закріплена будівля Театру по вул. Л. Толстого, 12 в м. Ужгород, однак підпунктом 9.1.9. пункту 9.1. нової редакції Статуту порушується встановлене ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» право театру передавати в оренду належне йому як балансоутримувачу нерухоме майно.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що редакція пунктів 1.4., 6.1, 10.2 та підпункту 9.4.1. пункту 9.4. і підпункту 6.6.15 пункту 6.6. Статуту, затверджених оскаржуваним рішенням суперечить, зокрема, приписам Закону України "Про театри і театральну діяльність" та порушує права позивача, як закладу культури самостійно проводити свою діяльність за відсутності не передбаченого законодавством контролю за фінансово-господарською діяльністю позивача.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 статті 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до частини 1 статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Аналіз наведених вище норм дає змогу дійти висновку, що підставою для звернення до суду є наявність порушеного права, і таке звернення здійснюється особою, котрій це право належить, саме з метою його захисту. Відсутність обставин, які б підтверджували наявність порушення права особи, за захистом якого вона звернулася, є підставою для відмови у задоволенні такого позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України, кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом, зокрема, визнання наявності або відсутності прав.

Згідно ч. 1 та ч. 4 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Статтею 143 Конституції України встановлено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях районної, обласної ради в установленому законом порядку, вирішуються питання щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України «Про культуру».

Статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Згідно ст. 135 Господарського кодексу України, власник майна має право одноосібно або спільно з іншими власниками на основі належного йому (їм) майна засновувати господарські організації або здійснювати господарську діяльність в інших організаційно-правових формах господарювання, не заборонених законом, на свій розсуд визначаючи мету і предмет, структуру утвореного ним суб`єкта господарювання, склад і компетенцію його органів управління, порядок використання майна, інші питання управління діяльністю суб`єкта господарювання, а також приймати рішення про припинення заснованих ним суб`єктів господарювання відповідно до законодавства.

Власник має право особисто або через уповноважені ним органи з метою здійснення підприємницької діяльності засновувати господарські організації, закріплюючи за ними належне йому майно на праві власності, праві господарського відання, а для здійснення некомерційної господарської діяльності - на праві оперативного управління, визначати мету та предмет діяльності таких організацій, склад і компетенцію їх органів управління, порядок прийняття ними рішень, склад і порядок використання майна, визначати інші умови господарювання у затверджених власником (уповноваженим ним органом) установчих документах господарської організації, а також здійснювати безпосередньо або через уповноважені ним органи у межах, встановлених законом, інші управлінські повноваження щодо заснованої організації та припиняти її діяльність відповідно до цього Кодексу та інших законів.

Власник має право здійснювати організаційно-установчі повноваження також на основі належних йому корпоративних прав відповідно до цього Кодексу та інших законів.

Суд зазначає, що Комунальний заклад "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради є об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Закарпатська обласна рада є засновником Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради.

Згідно статуту Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради, власником Театру є Закарпатська обласна рада. Театр є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним власнику, в галузевому відношенні підпорядковується відповідному структурному підрозділу Закарпатської обласної державної адміністрації, а також уповноваженому органу, визначеному рішеннями Закарпатської обласної ради в частині цільового та ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області в порядку та на підставах визначених Статутом і рішеннями Закарпатської обласної ради.

За своєю організаційно-правовою формою Комунальний заклад "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" є неприбутковим театрально-видовищним закладом, що заснований на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області.

Відповідно до ч. 3 ст. 83 Цивільного кодексу України установою є організація, створена однією або кількома особами (засновниками), які не беруть участі в управлінні нею, шляхом об`єднання (виділення) їхнього майна для досягнення мети, визначеної засновниками, за рахунок цього майна.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про культуру» заклади культури різних організаційно-правових форм господарювання і власності створюються і провадять діяльність відповідно до законодавства.

Заклади культури провадять діяльність за видами, визначеними частиною першою статті 12 цього Закону, відповідно до цілей, передбачених їх статутами (положеннями).

Викладене вище підтверджує, що Закарпатська обласна рада, приймаючи оскаржуване рішення реалізувала свої організаційно-установчі повноваження, як засновник позивача та діяла відповідно до вимог закону в межах своїх повноважень.

Крім того, відповідно до п. 7 рішення Закарпатської обласної ради від 30.11.2017 № 985 «Про врегулювання окремих питань щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області» здійснення функцій органу, уповноваженого управляти майном спільної власності територіальних громад області делеговано Комунальній установі «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради.

Рішенням Закарпатської обласної ради від 18.03.2020 № 1709 затверджено нову редакцію Положення про Комунальну установу «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради (далі - Управління).

Відповідно до п. 3.2. вказаного Положення, предметом діяльності управління є, зокрема здійснення функцій балансоутримувача нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області (комунальної власності області); здійснення контролю за цільовим і ефективним використанням нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області (комунальної власності області) іншими юридичними та фізичними особами, які ним користуються на підставі різних правових титулів (речових прав); укладення договорів оренди цілісних майнових комплексів та нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області.

Таким чином, враховуючи викладене вище, суд зазначає, що відповідачем правомірно вказано в новій редакції статуту позивача Комунальну установу «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради як уповноважений орган Закарпатської обласної ради в частині цільового та ефективного використання майна спільної власності територіальних громад області та визначила його повноваження щодо управління майном, яке передано Театру власником у користування.

Крім того, рішенням Закарпатської обласної ради від 17.03.2016 № 181 «Про делегування повноважень обласної ради обласній державній адміністрації» обласною радою було делеговано свої повноваження у сфері забезпечення розвитку культури Закарпатській обласній державній адміністрації.

Тож, відповідачем також правомірно вказано у новій редакції Статуту позивача галузевий орган управління - Департамент культури Закарпатської обласної державної адміністрації, як орган, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури на території області та визначила його повноваження.

У позовній заяві позивач, посилаючись на приписи ст. 19 Закону України «Про театри і театральну справу» зазначає, що обласна рада має право брати участь у координації діяльності комунальних театрів та не має права здійснювати керівництво театром.

Проте, суд не погоджується з такими твердженнями позивача, оскільки статут Театру в новій редакції, затверджений рішенням Закарпатської обласної ради від 16.07.2020 № 1773 не наділяє обласну раду, як власника театру повноваженнями щодо керівництва театру, а лише відображає повноваження власника, визначені нормами ст. 135 Господарського кодексу України та п. 20 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Крім того, суд вважає безпідставними твердження позивача стосовного того, що підпункт 9.1.9. пункту 9.1. нової редакції Статуту суперечить приписам ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки рішенням Закарпатської обласної ради від 17.05.2007 № 297 будівля Театру по вул. Л. Толстого, 12 в м. Ужгород закріплена за Театром на праві оперативного управління з правами балансоутримувача, з огляду на наступне.

Так, рішенням Закарпатської обласної ради від 13.12.2018 № 1368 «Про вилучення та передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (комунальної власності області)» вилучено з господарського відання та оперативного управління підприємств, установ, організацій нерухоме майно, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (комунальній власності області), згідно додатком (додаток 1) та передано Комунальній установі «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради на праві оперативного управління з правами балансоутримувача.

Додатком № 1 до рішення обласної ради № 13.12.2018 № 1368 затверджено Перелік майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що вилучається з оперативного управління та господарського відання підприємств, установ та організацій, серед якого зазначена будівля Театру за адресою: м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12.

Також, суд зазначає, що нормами чинного законодавства не передбачено обов`язку відповідача як власника (засновника) позивача при підготовці проекту оскаржуваного рішення проводити консультації із позивачем щодо врахування його побажань при затвердженні Статуту Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради.

Отже, затверджений Закарпатською обласною радою Статут Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради не суперечить нормам закону.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ст. 236 Господарського процесуального кодексу України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв" Закарпатської обласної ради до Закарпатської обласної ради про скасування рішення власника про затвердження статуту не підлягають задоволенню.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на позивача.

Керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва.

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з пунктом 17.5 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду або через відповідний місцевий господарський суд.

Повний текст рішення складено: 22.02.2021

Суддя С. О. Щербаков